Jump to content

Dinsizliğin ahlâksızlıkla eşdeğer olması üzerine..

Recommended Posts

Cünkü; demokrasinin sinirlarini Amerika demokrasisi ile cizemezsin ama seriatin belli bir kurali var. Amerika belki kötü demokrasi yapiyordur ama bu tüm demokrasi uygulayan ülkelerin kötü olacagina ispat degildir. Seriatta böyle degil ama tüm seriatla yönetilen ülkeleri incele bakalim hepsinde ayni ilkellik.

SAYGILAR

Selam...

Yani sen şimdi, Amerika'nın demokrasisi kötü, yanlış, ilkel, dogmatik mi diyorsun???

Yoksa Amerika'nın yönetimi demokrasiyi kötü, yanlış, ilkel bir biçimde kendi oyununa alet ediyor mu diyorsun?

Ayrıca yine fark edemediğin bir noktaya dikkatini çekeyim... Ben şeriatı savunmadım... Din'i savundum. Din = Şeriat kavramını kafandan çıkar. Şeriat dini temel alan bir yönetim bicimidir. Din ise bir inanç sistemidir ve yöneticiler tarafından çıkarlara alet edilmediği sürece insanın iç dünyasında kalacak, masum bir yaşam felsefesidir.

Çıkarlara alet edildikten sonra her inanç/düşünce sömürülebilir. Bugün ateistler tarafından güçlü bir devlet kurulsa, ve bu devletin yoneticileri ateizmi yonetime alet etmek istese, biz insanları din zincirlerinden kurtarıp, özgürleştireceğiz diyerek başka ülkelere savaş açacaktır, buna emin olabilirsin.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 64
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

>>> Eğer bugun ABD demokrasi ile değilde şeriat ile yönetiliyor olsaydı, bu savaşlardan ve katliamlardan neyi sorumlu tutacaktınız? Elbette ki dini... Peki o zaman neden şimdi bu savaşlardan demokrasiyi sorumlu tutmuyorsunuz?

Vay canına...

Bu savaşlar ve katliamlar kötü mü demek.. Vay anasını.. vurun o zaman demokrasiye, yıkın, silin.. Gidin kendinize adam gibi, savaş katliam filan olmayan bir demokrasi yapın madem, ne duruyorsunuz hala?

Ama şeriat varsa ne diyebilirsin? Şeriatın emrettiği vahşeti kötü bulma hakkın yok. Kötü bu diyerek değiştirme hakkında yok.. Şeriat altındaysan, el mahkum bu vahşeti seve seve işleyeceksin.

İşte aradaki fark bu sahtemesih.. Demokrasi, yanlışları görülüp düzeltilemsi mümkün olan bir şeydir. Şeriat ise, yanlışları, kötülükleri, pislikleri kutsama sanatıdır. Onları kutsar, yüceltir ve o pislikle beraber yaşamana sebep olur..

Sitelerde Paylaş

Sahte Mesih sebep- sonuc iliskisini düz mantikla kurma o zaman. Seni üzen bir kac ateist varsa hepsi öyle olmak zorunda degil. Bu her konuda öyle. Senin o iletin bence coksey anlatmiyor. Bence o iletiyi tekrar oku eksiklerini bul ve tekrar tartisalim. Bir sey yazmis olmak icin yazma. Ateist yobaz cok düsündünmü bunun üzerine?

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş
Sahte Mesih sebep- sonuc iliskisini düz mantikla kurma o zaman. Seni üzen bir kac ateist varsa hepsi öyle olmak zorunda degil. Bu her konuda öyle. Senin o iletin bence coksey anlatmiyor. Bence o iletiyi tekrar oku eksiklerini bul ve tekrar tartisalim. Bir sey yazmis olmak icin yazma. Ateist yobaz cok düsündünmü bunun üzerine?

SAYGILAR

Selam... Ateist yobaz üzerine tabi ki düşündüm. Hatta şu anda tavan arasında dinlere karşı bakışınız adında bir anket yapıyorum. Anketteki cevaplara bakarsan, ateist yobazın vereceği cevabı farkedebilirsin. Cevaplar henüz az ama zamanla ateist yobazların sayısı belli olacaktır. Tabi herkesin dürüst cevap verdiğini farzediyoruz...

Ben ateistleri üçe ayırıyorum(en azından şu an için) : Yobaz ateist, ideolojik ateist, ve ılımlı ateist

tarihinde SahteMesih tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...