Jump to content

Müslüman bir moderatör istiyoruz.

Recommended Posts

• İleti 136
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bakın bir forumun bile modu oluyor yöneticisi oluyorda koca evrenin olmuyor ne garip deme??

Değilmi sevgili ateistler.... bir açıgınız daha çıktı hah

Bırakalım nasıl olsa evrimleşerek biri mod olur..

Site kurucusu bile mod atıyor ne için?? insanları denetlemek ve uyarmak için.. peki Allah mod olarak Peygamber gönderince neden kızıyorsunuz

haksızmıyım ulenn

Haklısın ulen! Kırk yılda bir müslüman doğru bir laf etti! Bu site, katılımcılarının bilinçliliği sayesinde bir düzenleyici otoriteye gerek duymadan yaşayabilen tam demokratik bir site olmalı, bu yüzden modluk mertebesi kaldırılarak kararlar tüm üyelere sunulacak anketler sonucunda alınmalı ve bir üst irade olmadan da işlerin yürüyebildiği tüm müslümanlara gösterilmelidir. Aksi halde üstte alıntıladığım türden ekleştiriler gelir ve siz de cevap veremezsiniz. Kaldırın ulan modluğu! Bu sitede anarşist arkadaşlar da var, o halde modluk veya adminlik diye bir statü olamaz, deviririz! En iyisi modluğun varlığını üyelerin oyuna sunalım veya modları demokratik bir seçimle seçip görevden alabilelim. Eğer bu bile yapılamayacaksa, artık Kuzey Kore liderine laf atmayı bırakın! Forumda resmen dikta var demektir, demokrasiden eser yok. Tanrıyı reddettik ama forumdaki modların düzenleyici iradesinin kulları olmuşuz demektir. Burada sınıf ayrımcılığı(yöneten-yönetilen ayrımı) var! Yer yer despotikleşebilen bir bürokratik elit forumu yönetiyor! Stalin'den farkları yok! :lol:

Biz koyun değiliz ki çobana(moda) ihtiyacımız olsun!!!... Madem burası ateistforum ve bizler de ateistiz, yani kendi aklımızın yol göstericiliğinden başka bir klavuzumuz yok; o halde ne modluğu??? Bizim bir başkasının aklına ihtiyacımız mı var? Biz müslüman değiliz ki, başımızda imamlık yapılmasına ihtiyacımız yok!

NOT: Teşekkirler Ziyaaa, ben bu malzemeyi uzun süre kullanırım artık.

tarihinde Freddie tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Ben de kaybolmayan sakız istiyorum.

Ben de müslüman mahallesinde salyangoz satılmasını istiyorum!

Şaka bir tarafa, -Bergüzar dışında- bir müslüman mod olursa hepimizin İP numaralarını görür hale gelecektir. Telekom da artık bunların hizmetinde olduğu için, canını sevenin kaçması lazım gelir. Ben siteden hemen topuklarım zaten. Valla hepimizi tek tek evimizden alırlar. O yüzden aman ha! Bi delilik yapmaya kalkmayın... :D

tarihinde Freddie tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

Sevgili arkadaşlar,

Bazı iletilerde adım geçtiği için bir iki şey karalamak istiyorum.

Olması gerekiyor.Kusura bakma ama senin gibi takiyeciler olmasınl.Mesela Bergüzar gibi uslu başlı kişilikler olabilir.

Teşekkür ederim...

Benim adayım ozedonus.Kendisini seviyeli ve dürüst buluyorum.Ayrıca islamı savunmak için dansözlük yapmıyor.Bergüzarda çok sevilen bir üye ama dini savunmak adına bir çok şeyi çarpıtabiliyor

Benim tek başına sevilmem yetmez, ya da bir müslümanın tek başına sevilmesi yetmez sevgili jadı. Dini çarpıtmak değil de kurana evrensel perspektiften bakmak diyelim buna...

Müslümandan adam bile olmaz, bir de mod mu olacakmış!!

Bu çok ağır kaçmadı mı sangre, buradan tanıyorsun beni kendi adıma konuşayım nasıl bir yanlışımı gördün ki?

Ateist yöneticilerin foruma yetip yetmediğini islami bir forumdaki fikir özgürlükleri ile buradakini kıyaslayarak görebilir herkes. Müslüman moderatör bence bir gereklilik değil. Olsa da olur olmasa da...

Bencede olsa da olur olmasa da. Ama ben bir çok üyesi olduğum dini forumda bu konuyu gündeme getirip her görüşten güvenilir, etkin, saygılı insanların yetkili olması konusunu desteklediğimi söylemiştim.

ben moderatorden once ateistforumun isminin deismesini istiorum.burda muslumanlarda yazio.muslumanlarda asli unsur.o yuzden ismi deissin.ayrica musluman moderator kesinlikle lazim ama her musluman olmaz.bi kere sunni olmali ve ornek bir ehlisunnet olmali.namazinda niyazinda hacca gitmis olmali.dini bilgiside cok kuvvetli olmali.bide bi tanede yetmez bana gore sitedeki muslumanlarin orani kadar moderator ve root admin olmali.demokratik olun biraz

Ay beni tarif etmişsin zohan ya, sen çok yaşa emi :crazy:

Bergüzar olmalı .

Teşekkürler...

katiliyorum olacaksa ancak bu tur kisilikler olsun.

cubbeli,aday seciminde demokrasi arama boyle bir sey sozkonusu olamaz.

Teşekkürler...

Ben de müslüman mahallesinde salyangoz satılmasını istiyorum!

Şaka bir tarafa, -Bergüzar dışında- bir müslüman mod olursa hepimizin İP numaralarını görür hale gelecektir. Telekom da artık bunların hizmetinde olduğu için, canını sevenin kaçması lazım gelir. Ben siteden hemen topuklarım zaten. Valla hepimizi tek tek evimizden alırlar. O yüzden aman ha! Bi delilik yapmaya kalkmayın... :D

Teşekkürler...

Dürüst olmak gerekirse birşey daha söylemek istiyorum. Keklik forumdan ayrıldıktan sonra birkaç kişi ile kendi aramızda konuşmuştuk olur mu olmaz mı diye, çünkü bildiğim kadarıyla keklik'in haricinde forumda bayan mod yoktu, yani bayan bir mod iyi olurdu diye düşünmüştüm. Ben de olabilirdim ya da bir başkası, sonuçta bu forumdaki yetkililerin ortaklaşa karar vereceği bir isim olurdu. Daha sonra ıfeelgood oldu, kendi adıma ve onun adına çok sevindim. Çünkü kendileri herşeyden önce insan ama kadın olduğunun bilincinde ve bu her iki ayırımda da duruşunu çok objektif bir şekilde sergiliyor.

Ben olsam nasıl olurdu? Kimsenin ıp numarasına bakıp birşey etme gereği duymam, forum kuralları ne kadar herkes için geçerliyse benim içinde geçerlidir ve bunun dışında öyle bir yetkim olduğunda her zamankinden daha dikkatli, daha objektif ve daha duyarlı olurdum diye düşünüyorum. Ama olmak istiyor muyum sorusuna cevabım inanın bilmiyorum. Çünkü kaş yapayım derken göz çıksın istemiyorum. Yazılanlara bakılırsa ateist üyelerin genelinin buna tahammülü yok ama düşündürücüdür ki, ateist damadımız ile inançlı gelinimiz de en içten duygularla tebrik edilebiliyor bu forumda....

Sevgiler...

Selamlar...

tarihinde berguzar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bu çok ağır kaçmadı mı sangre, buradan tanıyorsun beni kendi adıma konuşayım nasıl bir yanlışımı gördün ki?

Hayır Berguzar hanım, hiç de ağır kaçmadı.. Hatta az bile söylemişim..

Ben sizi ve sizin düşüncenizdeki insanları Müslüman olarak görmüyorum, öncelikle bunda anlaşalım..

Benim sözüm kendilerine Müslümanım diyenlere değil, gerçek Müslüman olanlaradır.

Sitelerde Paylaş

Ben sizi ve sizin düşüncenizdeki insanları Müslüman olarak görmüyorum, öncelikle bunda anlaşalım..

Benim sözüm kendilerine Müslümanım diyenlere değil, gerçek Müslüman olanlaradır.

Sevgili sangre,

Ben de sen ve senin gibi düşünenleri ateist olarak görmüyorum, peki bunda anlaşabilir miyiz sence, anlaşırsak bence mesele yoktur.

Sevgiler...

Sitelerde Paylaş
Sevgili sangre,

Ben de sen ve senin gibi düşünenleri ateist olarak görmüyorum, peki bunda anlaşabilir miyiz sence, anlaşırsak bence mesele yoktur.

Sevgiler...

Elbette kişisel fikriniz olarak bunu benimseyebilirsiniz.. Benim için de her hangi bir sorun yok..

Yalnız bu konunun, tartışmalarda kullanılabilecek nesnel bir veri olmadığını unutmayın.. Sadece öznel bir çıkarımdan ibaret.

Sitelerde Paylaş
Elbette kişisel fikriniz olarak bunu benimseyebilirsiniz.. Benim için de her hangi bir sorun yok..

Yalnız bu konunun, tartışmalarda kullanılabilecek nesnel bir veri olmadığını unutmayın.. Sadece öznel bir çıkarımdan ibaret.

Bu konuda anlaştıysak mesele yok.

Benim için öznel olması daha da makbuldür.

Şöyleki, antonyo banderas çok yakışıklı olabilir ama ben onun içindeki insanlığa bakarım (yani mana benim için daha öndedir)

Örnegim için kusura bakmayasın ama antonyo cidden benim için one number dir... :lol:

Sevgiler...

Sitelerde Paylaş
Şöyleki, antonyo banderas çok yakışıklı olabilir ama ben onun içindeki insanlığa bakarım (yani mana benim için daha öndedir)

Örnegim için kusura bakmayasın ama antonyo cidden benim için one number dir... :lol:

Sevgiler...

Tabii canım manaya bakmışsınızdır kesin :D

He bir de size bir parça armağan etmiştim ben.. Gözünüzden kaçmıştır diye linkini de veriyim :)

http://forum.ateizm2.org/index.php?s=&...st&p=346109

Sitelerde Paylaş

Madem öyle neden bizden korkuyorsunuz..

Yok efendim bizi yakarlar bizi keserler filan diyorsunuz..

Madem biz gerçek müslüman değiliz o halde korkmana gerek yok yani buluşabiliriz.

Saat 2 de taksimde....nokta...

keh keh keh keh :lol:

Sitelerde Paylaş
Madem öyle neden bizden korkuyorsunuz..

Yok efendim bizi yakarlar bizi keserler filan diyorsunuz..

Madem biz gerçek müslüman değiliz o halde korkmana gerek yok yani buluşabiliriz.

Saat 2 de taksimde....nokta...

keh keh keh keh :lol:

Öncelikle, Berguzar hanımın fikirleriyse sizin fikirlerinizin aynı olduğunu sanmıyorum.. İkinizin de yazılarını takip ediyorum çünkü.

Ve gerçek Müslümanlardan da her hangi bir korkum yok.. Bana karşı nasıl bir tepki gösterirlerse, aynı şekilde karşılık bulurlar.. O konuda rahat ol yani.

Sitelerde Paylaş
Öncelikle, Berguzar hanımın fikirleriyse sizin fikirlerinizin aynı olduğunu sanmıyorum.. İkinizin de yazılarını takip ediyorum çünkü.

Ve gerçek Müslümanlardan da her hangi bir korkum yok.. Bana karşı nasıl bir tepki gösterirlerse, aynı şekilde karşılık bulurlar.. O konuda rahat ol yani.

Bergüzar nasılsa bende öyleyim.Kötü bir insan değilim buna emin ol.Benle buluşman açısından söylemiyorum...nokta...

Sitelerde Paylaş

Eh, ünlü fıkrayı anlatmanın tam zamanıdır şimdi. Dinleyin bakalım:

Köyün birinde Osman adında bir adam varmış. Hırsızlığının yanında mezarları da soyarmış Osman. Birisi öldüğü zaman gece geç saatte mezarı açar, işe yarar ne varsa alıp götürür, mezarı da öylece açık bırakır gidermiş. Köydeki herkes bundan şikayetçiymiş tabii. Ama ne yapsınlar? Kahvede, şurda burda beddua etmekten başka ellerinden bir şey gelmiyor.

Osman'ın 15-16 yaşlarında bir oğlu varmış. Köylülerin, babasının aleyhinde konuşup küfrettiklerini sürekli duyuyormuş tabii çocuk. Çok üzülüyormuş. İçinden 'Ben de size babama Fatiha okutmazsam ne olayım?' diye yemin etmiş.

Gel zaman git zaman, eceli gelmiş Osman ölmüş. Zar zor dört kişi bulup cenazesini kaldırmışlar. Akşam üzeri kahvede konuşuyorlarmış: 'Allah belasını versin. Öldü de kurtulduk naletten. Evlerimiz de, ölülerimiz de rahat edecek artık.'

Birkaç gün sonra başka birisi daha ölmüş köyde. Gömmüşler. Ertesi sabah kahvedeki konuşmalar: [b]'Allah rahmet eylesin, nur içinde yatsın; bizim Osman çok iyi adamdı. O da mezarları açıp ölülerimizi soyardı amma, hiç olmazsa oğlu gibi kıçlarına da kazık kakmazdı!'[/b]

............................

Sözün özü: Bergüzar gibi olgun ve aklı başında bir 'Yalnızca Kuran'cıyı moderatörlük istedi diye günlerce, haftalarca hırpalar mısınız siz? Şimdi karşınızda, dinciliğin en katmerli temsilcilerinden Cübbeli var. Haydi bakalım, kolay gelsin... (Tam bir kazık kakma misali)

Sitelerde Paylaş
Sevgili arkadaşlar,

Bazı iletilerde adım geçtiği için bir iki şey karalamak istiyorum.

Dürüst olmak gerekirse birşey daha söylemek istiyorum. Keklik forumdan ayrıldıktan sonra birkaç kişi ile kendi aramızda konuşmuştuk olur mu olmaz mı diye, çünkü bildiğim kadarıyla keklik'in haricinde forumda bayan mod yoktu, yani bayan bir mod iyi olurdu diye düşünmüştüm. Ben de olabilirdim ya da bir başkası, sonuçta bu forumdaki yetkililerin ortaklaşa karar vereceği bir isim olurdu. Daha sonra ıfeelgood oldu, kendi adıma ve onun adına çok sevindim. Çünkü kendileri herşeyden önce insan ama kadın olduğunun bilincinde ve bu her iki ayırımda da duruşunu çok objektif bir şekilde sergiliyor.

Ben olsam nasıl olurdu? Kimsenin ıp numarasına bakıp birşey etme gereği duymam, forum kuralları ne kadar herkes için geçerliyse benim içinde geçerlidir ve bunun dışında öyle bir yetkim olduğunda her zamankinden daha dikkatli, daha objektif ve daha duyarlı olurdum diye düşünüyorum. Ama olmak istiyor muyum sorusuna cevabım inanın bilmiyorum. Çünkü kaş yapayım derken göz çıksın istemiyorum. Yazılanlara bakılırsa ateist üyelerin genelinin buna tahammülü yok ama düşündürücüdür ki, ateist damadımız ile inançlı gelinimiz de en içten duygularla tebrik edilebiliyor bu forumda....

Sevgiler...

Selamlar...

Sevgili Bergüzar,

Benim kadın olmamın moderatör olarak tercih edilmemle veya seçilmemle en ufak bir ilgisi yok.

Yani kadın olduğum için moderatör olmuş değilim. Bu sadece bir tesadüf. Buna emin olmanı isterim.

Yeni moderatör gerektiği o dönemde birkaç kişinin adı geçmiş, aralarında da fikir birliğine varılmış, tüm admin ve modetarörlerin olumlu düşünce belirtmiş olduğu kişilere yetki verilmiş.

Bana moderatörlük teklif edildiğinde henüz birkaç aylık üyeydim biliyorsun. Benim kadın olduğumu pek çok arkadaş bilmiyordu bile..

Senin yaptığın gibi birileriyle bu konu üzerinde konuşmuş değildim, uzaktan yakından ilgim bile yoktu.

Teklif geldiğinde bunu da özellikle belirtmiştim. Ama bütün arkadaşlar ellerinden gelenin fazlasını yaptı, bana daima yardımcı oldular.

Ama yineliyorum, bunun benim kadın olmamla ilgisi yok. Keklik'ten sonra benim de kadın olmam sadece bir tesadüf.

Sırf kadın olmak nedeniyle böyle bir öneri geldiğini düşünse idim bırak o öneriyi kabul etmeyi, burada bir saniye bile durmazdım.

Benim kadın olmam sadece beni ilgilendirir çünkü. Kadın olmakla ilgili ayrıca bir saygı ya da ilgi beklemediğim gibi, bundan da rahatsızlık duyarım.

Eğer kriter bu olsa idi, emin ol sen moderatör olarak öncelikli tercih sebebi olurdun.

Burada "abla" olduğun, genç arkadaşlara kimi zaman bir anne gibi yaklaştığın ve kadın kimliğinle benden daha fazla sevilip kabul gördüğün için..

Bütün iyi düşüncelerin için teşekkür ederim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...