Jump to content

Müslüman bir moderatör istiyoruz.

Recommended Posts

Daha önce böyle bir konu gündeme gelmişti. Forum yönetimi uygun görürse berguzar dan başkasını düşünemem demiştim o zaman. Ancak geçen zaman içinde bir şeyi farkettim. Bir müslümana göre diniyle ilgili ateistlerin yaptığı her türlü eleştiri kafirlik kapsamındadır. Yani bir müslümana göre İslam gerçek gerisi yalandır. Ülkemizdeki İslam anlayışı arap ülkelerindeki kadar katı olmasa bile, İslam kendisinin eleştirilmesine tahammülü olmayan bir dindir. Bunları burada bilmeyen var mı?

Foruma giren müslüman, normal bir katılımcı olarak ateistlerin söylediklerine tahammül etmek durumunda. Ama mod olduğunda ne yapacak? Artık elinde yetki var. Ya dininin gereği olarak tüm eleştirileri silecek yada dininin gereğine uymayacak. Tabii dininin gereğine uymamak durumunda kalacak modluğu gereği. O zaman müslüman modun ne anlamı kaldı? O kişiye artık müslüman denir mi?:) Anlamıyorum ben bu müslümanları. Dinleri ne diyor onlar ne yapıyor. Sonrada hala müslümanız diye çıkıyorlar ortaya. Oldu tabe.

Katılıyorum... Bende anlamıyorum :D Ama senden 10 numara müslüman olur :rolleyes:

Sitelerde Paylaş
  • İleti 136
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ben moderatorden once ateistforumun isminin deismesini istiorum.burda muslumanlarda yazio.muslumanlarda asli unsur.o yuzden ismi deissin.ayrica musluman moderator kesinlikle lazim ama her musluman olmaz.bi kere sunni olmali ve ornek bir ehlisunnet olmali.namazinda niyazinda hacca gitmis olmali.dini bilgiside cok kuvvetli olmali.bide bi tanede yetmez bana gore sitedeki muslumanlarin orani kadar moderator ve root admin olmali.demokratik olun biraz

Sitelerde Paylaş
Ben İzmir Alsancak'ta 7 kilise ve bir caminin olduğu yerde yaşıyorum.

Muhabbete limonsuyu sıkmak istemezdim ama, hatırladığım kadarıyla sen Basmane'de oturduğunu söylemiştin.

Basmane ile Alsancak arasında kaç km. var diyeceksin ama, medeniyet bakımından bir kaç asır var.

Orada bırak kliseyi, gayri-müslim barındırmazlar(geçici durak niyetiyle gelen afrikalı göçmenler bile müslümandır). İzmir merkezdeki, radikal tarikatların tamamı da orada toplanmıştır. Oraya adımını atar atmaz, cübbelilerle gözgöze gelirsin.

Alsancak'ta ki klise ve sinagoglara gelince, bir tanesi hariç hepsi tarihi eser statüsündedir; Hepsi rumlardan kalma olup, büyük yangından kurtulabilenlerdir. Malum, Alsancak denilen bölge eski rum yerleşkesidir.

Bu arada, gavur İzmir'de oturduğunu unuttun sanırım?

Sitelerde Paylaş

Öncelikle, bu forumdaki moderatör ve yöneticiler ateist olduğu için bu tartışmalar yapılabiliyor, bu tartışma, ifade özgürlüğü sağlanabiliyor. Zira, müslümanların veya diğer din mensuplarının ifade özgürlüğüne bakışı malum, alternatifleri net üzerindeki diğer forumlarda gözlemlenebilir.

İkincisi, burası, tüm dinlerin temsil edildiği bir kooperatif, federasyon veya platform değildir. Burası Ateistforum'dur.

Sitelerde Paylaş
Olması gerekiyor.Kusura bakma ama senin gibi takiyeciler olmasınl.Mesela Bergüzar gibi uslu başlı kişilikler olabilir.

katiliyorum olacaksa ancak bu tur kisilikler olsun.

cubbeli,aday seciminde demokrasi arama boyle bir sey sozkonusu olamaz.

tarihinde HomieSapiens tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Önce İslamcı sitelerde Ateist moderatörler olsun sonra bu sitede Müslüman mod isteyin. Zaten bir internet ortamında insanlar örgütlenebiliyor bir araya gelip dini konuları tartışıyor da gırtlağı kesilmiyor onu da insanların elinden almaya kalkıyorsunuz aklınızca. Oldu gözlerim doldu...

Sitelerde Paylaş
Benim adayım ozedonus.Kendisini seviyeli ve dürüst buluyorum.Ayrıca islamı savunmak için dansözlük yapmıyor.Bergüzarda çok sevilen bir üye ama dini savunmak adına bir çok şeyi çarpıtabiliyor

Teşekkür ederim.Ben zaten burada islamı savunmuyorum.İslamı buradaki eleştiriler ile daha iyi öğrenmeye çalışıyorum.Moderatörlük,seviyenin olduğu bir yerde hizmet sayılır ve bu hizmetten kimse geri kalmak istemez.Ama bu forum bir hizmet forumu değil.Ateizme bile hizmet etmiyor.

Buarad "bilimsel" bağnazlık, inananların taasubuna "rahmet" okutturacak boyutta! Bilimin en temel özelliği olan merak ve kuşku'dan eser bulunmayan "bilimsellik" iddiasıyla, kavrayamadığını kesin bir dille reddedenler ile neyi nasıl beraber yürüteceksiniz? Böyle bir ihtimal var mı?

Bunun için böyle bir yerd mod olamayız. İstediğin kadar mutedil ol! Sürekli ve sistemli bir şekilde sahip olduğun değerlere hakaret ediliyorsa, itidalini kaybedip TEPKİ gösterirsin. Aksine davranış eşyanın tabiatına aykırıdır!

Bu forum, inançlara hakaret ederek kendilerini "tatmin" eden bir grup marjinalin "rehabilitasyon" ALANIDIR. Başka hiç bir özelliği olmayan bu foruma isnad edilenler "hikaye"dir sadece!

O halde neden buradasın diye bir soru sorulabilir. Söyliyeyim; ifade ettiğim bu gerçekleri söylemek için buradayım! Gerçek anlamda saygı, gerçek anlamda farklı düşüncelerin özgürce ifade edildiği, gerçek anlamda seviyeli tartışmaların yapılabildiği bir plartform olma yolunda adımlar atılabilir diye küçük bir ümidim olduğu için..

Sitelerde Paylaş

Müslüman bir yönetici olsun ya da olmasın mevzusundan önce böyle bir ihtiyaç var mıdır? Eğer ihtiyaç varsa bu neden Müslüman olmalıdır? Eğer Müslüman bir yönetici olacaksa görev yetkisi ve alanı ne olacaktır? Bu sorular cevaplanırsa daha sağlıklı bir sonuç çıkacaktır.

Sitelerde Paylaş
Bu forum, inançlara hakaret ederek kendilerini "tatmin" eden bir grup marjinalin "rehabilitasyon" ALANIDIR. Başka hiç bir özelliği olmayan bu foruma isnad edilenler "hikaye"dir sadece!

O halde neden buradasın diye bir soru sorulabilir. Söyliyeyim; ifade ettiğim bu gerçekleri söylemek için buradayım! Gerçek anlamda saygı, gerçek anlamda farklı düşüncelerin özgürce ifade edildiği, gerçek anlamda seviyeli tartışmaların yapılabildiği bir plartform olma yolunda adımlar atılabilir diye küçük bir ümidim olduğu için..

İslam dini ve kutsal kitabı yüksek miktarda nefret ve şiddet içerir sayın özedonus.Buna karşılık kendisinden nefret edilmesi çok sıradışı bir tepki değildir

Sitelerde Paylaş
İkincisi, burası, tüm dinlerin temsil edildiği bir kooperatif, federasyon veya platform değildir. Burası Ateistforum'dur.

top benim, gerekirse alır eve giderim diyorsun yani.

mızıkçı kodoman. :)

neyse, ben de pastafaryan moderatör istiyorum.

çünkü forumda çok sayıda gizli pastafaryan var, bunların da temsili gerekli. :)

Sitelerde Paylaş
ben moderatorden once ateistforumun isminin deismesini istiorum.burda muslumanlarda yazio.muslumanlarda asli unsur.o yuzden ismi deissin.ayrica musluman moderator kesinlikle lazim ama her musluman olmaz.bi kere sunni olmali ve ornek bir ehlisunnet olmali.namazinda niyazinda hacca gitmis olmali.dini bilgiside cok kuvvetli olmali.bide bi tanede yetmez bana gore sitedeki muslumanlarin orani kadar moderator ve root admin olmali.demokratik olun biraz

Bence sen mod olmalısın.

Sitelerde Paylaş

Bu foruma eger bir musluman moderator olursa.

Yazilan butun mesajlari silip, namuslim uyelerin tamamini banlamasi inanci tarafindan zaruridir. Eger yapmazsa dinine karsi gelmis olur.

Hala musluman bir mod istiyormusunuz?

tarihinde TunBagaTarhan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Katılıyorum... Bende anlamıyorum :D Ama senden 10 numara müslüman olur :rolleyes:

Zaten on numara müslüman olacak kadar bilgi sahibi olunca dinden çıkıyorsun. Müslümanlar on numara bilgi sahibi olamadıklarından hala müslüman kalıyorlar. Eğer günün birinde sende bu seviyeye gelirsen dine veda edersin. Ancak ilk öğrenmen gereken ders şu. Ateist bayanlar kolay lokma değildir. Burası arkadaşlık sitesi hiç değildir. Bu yılışıklığınla devam edersen seni sanalda olsa fena haşlarız.

Sitelerde Paylaş
Ateist arkadaşlardan bir isteğimiz var. Yeri geldiğinde bu forumun islami forumlardan farklı olduğunu, müslümanların bile rahatça düşüncelerini yazabildiği çağdaş bir forum olarak lansediyorsunuz. Haklı olduğunuzu göstermek adına artık bir müslümana da moderatörlük verme zamanı gelmiştir diye düşünüyorum ve bu işe adaylığımı koyuyorum. Cenab-ı Hakk'tan hayırlara vesile olmasını diliyorum.

İyi bir kışkırtma var yazıda , ama gaza gelmiyoruz cubbeli.. Siz uyesi olduğunuz müslüman forumlara Ateist bir mod atayın önce sonrada bizden istekte bulunun .

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...