Jump to content

Müslüman bir moderatör istiyoruz.

Recommended Posts

Bende rüzgara karşı 6 metre işeyen mod istiyorum.

Neden olmasın, hem de cubbeli'nin dediği gibi, 'doğulu vatandaşlarımızın meclis'te temsil edilmeye başladığı şu günlerde', neden rüzgara karşı 6 metre işeyen mod olmasın ki? :)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 136
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sen mod olsan Deha ile Hacı'ya veda ederiz :)

Sosyalist anarşikim benim. :P

Yunus emre mi demişti "kişi kendin bilmezse, ya nice okumaktır" falan diye. Ben kendimi bilirim. O yüzden gelemem öyle mod falan işlerine. :lol:

Lan yunus, memeli olalı bi balık tuttun haa...

Sitelerde Paylaş
Yunus emre mi demişti "kişi kendin bilmezse, ya nice okumaktır" falan diye. Ben kendimi bilirim. O yüzden gelemem öyle mod falan işlerine. :lol:

Lan yunus, memeli olalı bi balık tuttun haa...

bu 'tuttun'lu kinaye, bana mı yönelik bir taştı acep? :D

Sitelerde Paylaş
kıyamam sana, ben hala sana patates yemeği tarifi verecektim dimi.. dur bakayım hemen ben.. :D gerçi en güzel berguzar abla yapıyor yemek işini anladığım kadarıyla ama..

Sen önce patatesi tarif et sonra yemeğini tarif edersin :P

Sitelerde Paylaş
Yok sazanlık ettiğin için balık lafı sana geldi bence...

Ne sazanlığı yaw? Esprini sevdim, yassah mı hemşerim? :)

Feridun'un şarkısında dediği gibi, 'bana kötü davranıp, durma' :(:D

tarihinde Vilppu7 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

heh :lol:

Bakın bir forumun bile modu oluyor yöneticisi oluyorda koca evrenin olmuyor ne garip deme??

Değilmi sevgili ateistler.... bir açıgınız daha çıktı hah :DDD

Bırakalım nasıl olsa evrimleşerek biri mod olur.. :D

Site kurucusu bile mod atıyor ne için?? insanları denetlemek ve uyarmak için.. peki Allah mod olarak Peygamber gönderince neden kızıyorsunuz :DD

haksızmıyım ulenn :D

Sitelerde Paylaş

İnançlı moderatör konusunu bir ara yönetimde ciddi şekilde ele almıştık. Yeni moderatör alacağımız bir dönemdi ve çeşitli isimler üzerinde konuşuyorduk. Sitedeki düzeyli ve saygın inançlılardan da bir isim gündeme gelmişti. Böyle bir adıma hazır mıyız diye konuşmuştuk. Bazılarımız gerek yok demişti, bazılarımız neden olmasın demişti. İşin aslı, ortada başka açılardan daha uygun adaylar olmasaydı belki de o dönemde bir inançlıya moderatörlük teklifi götürecektik. Fakat moderatörlükte sadece kişinin saygılı, düzeyli ve güvenilir olması yetmiyor, foruma yeterince sık bağlanabilen ve yeterince uzun vakit geçirebilen biri de olması gerekliyor. Tüm kriterler bir arada değerlendirildiğinde bazı isimler daha ön plana çıkıyor. O dönemde de inançlı olmayan bazı üyelerimiz tüm faktörler bir arada değerlendirildiğinde daha uygun görünmüştü.

Yani sırf müslüman moderatör olsun diye müslüman moderatör bakmıyoruz. Ama moderatör ihtiyacı olur, en uygun kişiler arasında bir de inançlı bir arkadaş vardır, belki o zaman yine gündeme gelir ve düşünülür.

Gerçekten benim moderatör olarak görmekten çekinmeyeceğim teist agnostik, hatta müslüman arkadaşlar var forumda.

Sitelerde Paylaş

Daha önce böyle bir konu gündeme gelmişti. Forum yönetimi uygun görürse berguzar dan başkasını düşünemem demiştim o zaman. Ancak geçen zaman içinde bir şeyi farkettim. Bir müslümana göre diniyle ilgili ateistlerin yaptığı her türlü eleştiri kafirlik kapsamındadır. Yani bir müslümana göre İslam gerçek gerisi yalandır. Ülkemizdeki İslam anlayışı arap ülkelerindeki kadar katı olmasa bile, İslam kendisinin eleştirilmesine tahammülü olmayan bir dindir. Bunları burada bilmeyen var mı?

Foruma giren müslüman, normal bir katılımcı olarak ateistlerin söylediklerine tahammül etmek durumunda. Ama mod olduğunda ne yapacak? Artık elinde yetki var. Ya dininin gereği olarak tüm eleştirileri silecek yada dininin gereğine uymayacak. Tabii dininin gereğine uymamak durumunda kalacak modluğu gereği. O zaman müslüman modun ne anlamı kaldı? O kişiye artık müslüman denir mi?:) Anlamıyorum ben bu müslümanları. Dinleri ne diyor onlar ne yapıyor. Sonrada hala müslümanız diye çıkıyorlar ortaya. Oldu tabe.

tarihinde baglanti tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...