Jump to content

BIJI ASEL -SAN

Recommended Posts

İnancı uğruna savaşan o insanlara o cihazla hiçbirşey yapamazlar. Devlet eğer Kürdistan İşçi Partisinin şiddet uygulamasından rahatsız oluyorsa önce kendisi şiddet uygulamaktan vazgeçsin.

Ilginc bir bakis acisi, himmmmmmm

Sitelerde Paylaş
  • İleti 212
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ben KURDISTANA KARSIYIM.

Hepte karsi olacagim, bunun nedenleri cokcada tartisilir..

Zira KURDISTAN kuruldugunda KURTLER ozgurmu olacak ??

Bence HAYIR.

Sinirlar OZGURLUK getirmez,bunu biliriz!

Ermenistan var, sanki ERMENILER cokmu ozgur, yada IRAKLILAR cokmu ozgur ??

Demokratik bir yapida yasamak hepimizin hakki degilimi??

Uygar bir ANAYASA altinda yasamak, hakkimiz degilmi bizimde.

Nasir medeniyetler seviyesine ulasmak biz TURKIYELILERE pekte yakisir ,dusuncesindeyim.

saygilar..

pekı ege sen kadar masum düşünmedıklerını neden anlayamıyorsun pkk güdümlülerin??

Sitelerde Paylaş
Hayırlı olsun TSK ya adımlarını atmaya basladı.İnsanlar demokratik platformda çözüm ister bizimkiler nasıl daha cok insan vurabilelim diye makine icat eder.

fatte böyle birseyi bende söyledim.Yani masada falan bitsin gibi.

Sence bu demokratik platformda nasil islemeli olay?

Nerden nasil baslamali ?

Sitelerde Paylaş

Nerden nasil baslamali ?

Bence akli insanlar toplulugu araya girebilir, bi o kdarda STO'ler var..

Yani cozmek isteyen cozer,yeterki cozum yolunda bir adim atilsin..

Israil bile HAMASA ateskes cagrisi yapiyor, bunun cok azi yapilsa yine kafidir,zira bu baharida HARAM edecekler BARISA :(

Sitelerde Paylaş
Peki bu hangi Sivil Toplum Örgütleriyle olabilir EGE?

Kim elini tasin altina sokar?

Aslinda bir cok kurum ve kurulusta vardir, BAROLAR, sanayi odalari gibi, Cesitli insiyatif orgutlenmeler gibi ,partiler gibi olanaklar vardir..

Zira basbakanliga birifingler verilir belli zamanlarda, bu gereklidir zaten.

Ama o kadar cok israrli cagrilara ragmen BASBAKANLIK gibi kurumlar bile 3 maymunu oynamaktadir,yasanan bu savasa karsi.

Guney doguda alinan kararlarin MECLIS ile pek bir alakasi olmadigi anlasilmaktadir, MGK nin kanunlarinin orada gectigini bilmekteyiz ve asker orada bazi seyleri hala canli tutmak istemektedir.

Bu baglamda MECLISIN iradesi nin pek olmadigini ve insiyatifin onunde asker oldugunu biliriz!

SonuctA kurt soru nunu TERORIZE ederek ve teror olayi gibi toplumu yonlendirerek ancak sonu gelmez INTIKAM atesleri koruklenmektedir.

ILK once bu soru nun TEROR kapsaminda olmadigini algilamak ve cozmek icin elbetteki istemenin oldugunu bilmek zorundayiz, sonucta HER SORU,KENDI BAHRINDA CEVABINIDA BARINDIRMAKTADIR..

Sitelerde Paylaş

Barolar,sanayi odalari,cesitli sivil toplum örgütleri,sari sendikalar gibi olusumlarin ben bu konulara el atacagini ve hatta gündeme bile getirmeyeceklerinden eminim.

Cünkü ,günün baskici sistemiyle dirsek temasinda olan bu olusumlarin sorunu cözmek yerine,köstek olacagini düsünüyorum.

Olaylarin özgür ve uluslararasi bir platformda cözülebilecegini düsünüyorum.Cünkü ikisi bir arada yürütemeyecek bu isi.

Iki tarafta bir araya gelip uzlasacak gibi görünmüyor.Bneim görüsüm bu.

Sitelerde Paylaş

TOMCLANY İş senin dediğin noktaya doğru sistemli olarak gidiyor.

Ama yine şunu diyorum devlet olabilmek, uluslararası arenaya çıkmak kolay değil. Bugün Filistin ne halde hepimiz görüyoruz. Filistine desek ki "Türkiye katılın" adamlar havada atlar hemen kabül ederler. Ama PKK ısrarla ayrı bi devlet diyor, bütünlüğün önemini anlamak lazım. Ama Kürdistan diye bi kopma olursa ayrı bir devlet işler zorlaşır. Ben zannetmiyorum ki, Kürdistan refah içinde yaşayacak İlk İsrail saldırır yada öncesinde Amerika. Doğuda toryum var , petrol var. Amerika şuan için doğuya saldıramaz, Türkiyeyle arasının açılması istemez. Zaten anlaşma var nato ülkesi nato ülkesine savaş açamaz. Ama orası ayrı bir ülke olursa Kürdistan buna bi örnek istediği gibi saldırır. Çünkü Kürdistanla hiçbir anlaşması yok, olsada farketmez.

Sitelerde Paylaş
TOMCLANY İş senin dediğin noktaya doğru sistemli olarak gidiyor.

Ama yine şunu diyorum devlet olabilmek, uluslararası arenaya çıkmak kolay değil. Bugün Filistin ne halde hepimiz görüyoruz. Filistine desek ki "Türkiye katılın" adamlar havada atlar hemen kabül ederler. Ama PKK ısrarla ayrı bi devlet diyor, bütünlüğün önemini anlamak lazım. Ama Kürdistan diye bi kopma olursa ayrı bir devlet işler zorlaşır. Ben zannetmiyorum ki, Kürdistan refah içinde yaşayacak İlk İsrail saldırır yada öncesinde Amerika. Doğuda toryum var , petrol var. Amerika şuan için doğuya saldıramaz, Türkiyeyle arasının açılması istemez. Zaten anlaşma var nato ülkesi nato ülkesine savaş açamaz. Ama orası ayrı bir ülke olursa Kürdistan buna bi örnek istediği gibi saldırır. Çünkü Kürdistanla hiçbir anlaşması yok, olsada farketmez.

Kurulacak KURDISTAN ,israilin bir uydusu olacaktir ve abd nin hakimiyetindeki, yani ESARETI ve TESLIMIYETI kurtlere makyaj yaparak verceklerdir.

BOP'un dahilindedir Kurdistan, zira ASIRET duzeyinde yonetilen bir ulke nekadar bagimsiz ve soylu olabilirki ??

Yahudiler araplari konntrol altina almak istiyorlar ve arap hegomonyasini kirmakda bunlarin dahilindedir.

Kurtler bu isin sadece bir piyonu olabilir,yani kan-savas durmadan devam edecektir..

onumuzdeki donemlerde surece KURT-ARAP, KURT-SII Catismalari gundeme gelebilir, oyle olacakmis gibide gozukuyor.

Turkiyeli kurtlerin bu oyundan uzak kalmalari gerekir kanimca, zira YUGOSLAVYADAN beter olunur..

Devletin aslinda olumlu yonleri var, kurt meselesine karsi, ama bagimsiz degil DEVLETIN icindeki bazi yapilanmalar buna izin vermemekte zira SIVIL ve demokratik bir anayasa herseyin baslangicidir..

PKK nin ayri bir devlet istedigini sanmiyorum cunku devlet olma ozelligini elestirdiler gibisinden aciklamalari var..

Korkulan sudur(ki) catismalarin onune gecilmesse, kumelesmeler olabilir bunun zeminide yaratilmistir.

Sadece doguda olan catisma ortami yavasca bati ilerine dogruda kayabilir ve bazi CARTEL gucler bu savasi desteklerde zira PKK su an IRANI da karsisina almaktadir.

Bakin bu cok onemli giderek ivme kazanmasi orta doguda farkli bir noktadir, turkiyeli hic bir orgut bu kdar acilamadi veyahut buyumuedi !

Pkk nin orada bir denge olusturmasi olayi var ve bu kasten yapiliyor, ISRAIL ne kadar pkk karsitiymis gibi gorunsede PKK yi bitirmek istemiyor, ABD ha keza aynisi, IRAN fazla dayanacagini sanmiyorum PJAK ile masaya oturabilirde..

Turkiyenin muakkak acilim yapmasi gerekir, KURT sorununa farkli bir politika izlemesi gerekir..

Sitelerde Paylaş
neden biji asel-san da yaşasın aselsan değil.. başlık neden kürtçe.. içeriği okumayacağım bile.. dün dersim tunceli bugün kürtçe başlık.. proveke tüm başlıklarınız bu çıkıyor ortaya.. yarın biji kurdi demezseniz ne olayım..

borderline34,

Arkadasim Kurtce yasakmi TURKIYEDE ???

Yada baska bir KITADA ,yada pasifigin otesi cografyada, kurtce yasakli bir dilmi ??

Bir cok buyuk medya TURKIYEDE Kurtcebaslik atmistir, BIJI vs,,gibisinden, dusunce ozgurulugudur yapilabilir,senin ifade ozgurlugune dair bir alerjinmi var ??

KImsenin probagandasi yapilmadi, basta ben karsiyim ve ben yazdim ne oldugumu ve nasil uygar normlarda bir vatan istedigimi!

Ama senin reflexin farkli, provakatif !!

Sanki kurtce TEROR diliymis gibi lanse etmeye calisiyorsun ve BOLUCULUK yapiyorsun,kurtce yi yok gorerek, yetmiyormus gibi iletiler asiyorsun..

Iste bu SUCTUR..

Basbakanin kendisi konustu bu dili ve KANAL acildi , teroru engellemek icin, kurtlere kardesimiz oldugu tek olmadiklari anlatilmaya calisti ama sen bunu kavriyamamissin.

Biraz politize olurmusun, birazcikda olsa!

Ne ABD anayasasinda, NE TURKIYE ANAYASASINDA bu bir suctur..

Zira ateistlik IRAN gibi ve onlarca arap devletinde suctur, olume kadar uzanabilir isin sonu..

Ama bizler ateistligimizi nasil bu gibi medeni platformlarda beyan ediyorsak, diger tabulari da yikmak icin bunu yapiyoruz, elbetteki SITENIN TUZUGUNE VE bu gibi ORGANLARININ dahilinde..

saygilar..

Sitelerde Paylaş

derdim başlıkları provake etmek falan değil ege sen bunu böyle algılamışsın.. daha sakin olursan sevinirim.. neyin ne olduğunu ne gittiğini hepimiz biliyoruz.. ben kürtçeye karşı değilim.. isteyen istediği dilde konuşur ama bunların yeri burası değil... ısrarla bunun tekrarlanıyor olması bende bu düşünceyi oluşturdu.. dün tunceli ile ilgili fikrimi söylediğimde seninle tam olarak aynı fikirde olmadığım için tuncelinin adı tunceli de kalabilir dersimde olabilir bu bişey değiştirmez benim nazarımda dediğimde şaka mı diyerek kızabilmiştin.. hemen akabinde bu başlığı da görünce izin ver de provakatif başlık olduğunu düşüneyim.. e düşünce özgürlüğü işte bende böyle düşünüyorum.. ister politik takılırım ister apolitik bu benim bağlar.. ben en azından nerde nasıl takılmam gerektiğini biliyorum..

Sitelerde Paylaş

Nerden nasil baslamali ?

PKK sorunu ve kürt sorununu çözmek istiyorlar fakat çözme ortamında PKK ve kürtler yok ?

Çözümün olması için kürtlerin ve PKK'nın fikirleri alınmalı ve orta nokta bulununca uygulamaya konulmalı.

Eger bir tartışmada tek tarafın üyeleri olursa kendileri çalıp kendileri oynarlar bir sonuc cıkmaz.

Bu arada TRT 6 yasal bir kanal degil devlet kendi kanunlarını cigniyor böyle devlet akıllara zarar.

Sitelerde Paylaş
derdim başlıkları provake etmek falan değil ege sen bunu böyle algılamışsın.. daha sakin olursan sevinirim.. neyin ne olduğunu ne gittiğini hepimiz biliyoruz.. ben kürtçeye karşı değilim.. isteyen istediği dilde konuşur ama bunların yeri burası değil... ısrarla bunun tekrarlanıyor olması bende bu düşünceyi oluşturdu.. dün tunceli ile ilgili fikrimi söylediğimde seninle tam olarak aynı fikirde olmadığım için tuncelinin adı tunceli de kalabilir dersimde olabilir bu bişey değiştirmez benim nazarımda dediğimde şaka mı diyerek kızabilmiştin.. hemen akabinde bu başlığı da görünce izin ver de provakatif başlık olduğunu düşüneyim.. e düşünce özgürlüğü işte bende böyle düşünüyorum.. ister politik takılırım ister apolitik bu benim bağlar.. ben en azından nerde nasıl takılmam gerektiğini biliyorum..

tatlım boşver ege arkadaşımız çok ıyı nıyetlı pkk nın böyyük kürdıstan naralarını görmuyor!!!!!!!!!!!!!!

Sitelerde Paylaş

TC devlet olarak kurulduğu günden beri Kürt kimliğini ret etmekteydi. Ta ki Kürdistan İşçi Partisi mücadeleye başlayana kadar. Eğer bugün Kürdün adı anılıyorsa, Kürtçe konuşulabiliyorsa, devlet öyle yada böyle Kürtçe yayın yapıyorsa bu gerillaların yıllardır vermiş olduğu mücadeleden kaynaklıdır. Ve bu mücadelelerin karşılığında Kürt halkı onlara çocuklarını verdi, sevgisini verdi. Bu yüzden Kürdistan İşçi Partisinin bir meşruluğu var. Bu sorunun çözümünde kesinlikle muhattap alınmalıdır. Eğer tabiki bu sorun gerçekten çözülmek isteniyorsa. Yoksa silahlar sussun demek kolay ee ondan sonrası. Silahları konuşturtan ortam hala varsa silahlar sussa ne olur ki?

Sitelerde Paylaş
siz çözümünüzü anlatın abi... akan kanı nasıl durduracaksınız. Bu sorunu nasıl bitirmeyi düşünüyorsunuz?

Saygılarımla

ne dememızı beklıyorsunkı?çok ıstıyorsanız bölünmek buyrun guneydoğuya ınsana zorla abuk laflar ettırıyorsunuz sınırlendırıyorsunuz arkadaşllar. :angry::angry: .pkk nın büyük kurdıstan için mucadele ettığını bıle bıle nasıl hala masaya otursunlar dersınız.................tc muz cumhurıyetı değıldır..................kanlı sapık katıllerle masaya oturlumuyacak.........

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...