Jump to content

BIJI ASEL -SAN

Recommended Posts

İnancı uğruna savaşan o insanlara o cihazla hiçbirşey yapamazlar. Devlet eğer Kürdistan İşçi Partisinin şiddet uygulamasından rahatsız oluyorsa önce kendisi şiddet uygulamaktan vazgeçsin.

Ebleh, Hizbullah'da inancı uğruna savaşıyor. Her inancı uğruna savaşana bir şeyler mi vermek gerekiyor. Kürdistan işçi partisi ne ola ki! Var mı böyle bir devlet! Kimin işçisi bunlar(!)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 212
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hayırlı olsun TSK ya adımlarını atmaya basladı.İnsanlar demokratik platformda çözüm ister bizimkiler nasıl daha cok insan vurabilelim diye makine icat eder.

Eger israil kesin bir sonuca varmak istiyorsa oyun oynamamalı kokten yok etmelidir , acı cektirmektense direk öldürmek ?

Fatte yukarıdaki yazıyı sen yazmışsın! Biraz dürüst olun. Şimdide kalkmış insancıllık ayakları yapıyorsun. Ciddi olalım biraz...

Sitelerde Paylaş
siz çözümünüzü anlatın abi... akan kanı nasıl durduracaksınız. Bu sorunu nasıl bitirmeyi düşünüyorsunuz?

Saygılarımla

Çözüm mü? PKK kendini lağvetsin, silahlarını bıraksın, teslim olsun, a bir de bakmışız, akan kan duruvermiş. Beğenmediniz mi? Beğenmediyseniz sizin çözümünüz nedir, misal devletin mi kendini lağvetmesi?

Sitelerde Paylaş
ne dememızı beklıyorsunkı?çok ıstıyorsanız bölünmek buyrun guneydoğuya ınsana zorla abuk laflar ettırıyorsunuz sınırlendırıyorsunuz arkadaşllar. :angry::angry: .pkk nın büyük kurdıstan için mucadele ettığını bıle bıle nasıl hala masaya otursunlar dersınız.................tc muz cumhurıyetı değıldır..................kanlı sapık katıllerle masaya oturlumuyacak.........
Önce sakin olun derim.. Ben sadece çözüm yolunuzu sordum daha bir şey demedim.
Sitelerde Paylaş
TC devlet olarak kurulduğu günden beri Kürt kimliğini ret etmekteydi. Ta ki Kürdistan İşçi Partisi mücadeleye başlayana kadar. Eğer bugün Kürdün adı anılıyorsa, Kürtçe konuşulabiliyorsa, devlet öyle yada böyle Kürtçe yayın yapıyorsa bu gerillaların yıllardır vermiş olduğu mücadeleden kaynaklıdır. Ve bu mücadelelerin karşılığında Kürt halkı onlara çocuklarını verdi, sevgisini verdi. Bu yüzden Kürdistan İşçi Partisinin bir meşruluğu var. Bu sorunun çözümünde kesinlikle muhattap alınmalıdır. Eğer tabiki bu sorun gerçekten çözülmek isteniyorsa. Yoksa silahlar sussun demek kolay ee ondan sonrası. Silahları konuşturtan ortam hala varsa silahlar sussa ne olur ki?

madem amaç kürtçe konuşmakdı kürtçe yayın da var artık hala ne ıstıyorsunuz???????????????????????????

Sitelerde Paylaş
madem amaç kürtçe konuşmakdı kürtçe yayın da var artık hala ne ıstıyorsunuz???????????????????????????

goddes, olayi kisellestirme,, kurt sorunu 3 kisiden ibaret degil!

Forumda fikir-alis verisi yapiyoruz, NE ISTIYOSUNUZ gibisinden yazilarin cok yersiz !

fikrini yaz, okadar, (ne istiyosunuz) ne demek ???

Turkiyenin demokrasisi ile ilgili bir konu bu, MAGAZIN yapmiyozuz, konu hakinda katilim yaz ,ama kisiye degil konuya ortak..

umarim sana guvendigim icin beni dus kirikligina ugratmassin.

tesekkurler.

Sitelerde Paylaş
TC devlet olarak kurulduğu günden beri Kürt kimliğini ret etmekteydi. Ta ki Kürdistan İşçi Partisi mücadeleye başlayana kadar. Eğer bugün Kürdün adı anılıyorsa, Kürtçe konuşulabiliyorsa, devlet öyle yada böyle Kürtçe yayın yapıyorsa bu gerillaların yıllardır vermiş olduğu mücadeleden kaynaklıdır. Ve bu mücadelelerin karşılığında Kürt halkı onlara çocuklarını verdi, sevgisini verdi. Bu yüzden Kürdistan İşçi Partisinin bir meşruluğu var. Bu sorunun çözümünde kesinlikle muhattap alınmalıdır. Eğer tabiki bu sorun gerçekten çözülmek isteniyorsa. Yoksa silahlar sussun demek kolay ee ondan sonrası. Silahları konuşturtan ortam hala varsa silahlar sussa ne olur ki?

*** Birde kısaltmayı doğru yazmayı öğren! Bu istisna bir kısaltmadır ve “T.C.” şeklinde kısaltılır.

Teröristler ne zamandan beri gerilla oldu! Senin gözünde terörist kimdir? İnancı uğruna savaşmak teröristlik değilse tüm terör örgütleri inancı uğruna savaşıyor. Kıstas inanç mı olacak?! Radikal bir Müslüman kafanı kestiğinde ona terörist değilde inancı uğruna savaşan, şehit olmuş, bir mücahit mi diyeceğiz?!

Sitelerde Paylaş

Herşey birikimli olarak ilerler sayın goddess.

Nihai amaç Kürtçe konuşmak veya Kürtçe yayın yapan bir kanal değil tabiki.

Bu halkın doğrudan demokratik bir şekilde yönetime katılması sağlanmalı. Devlet ekonomik olarak burası için muslukları açmalı. Kürtleri Türk yapma politikasından vazgeçilmeli.

Sitelerde Paylaş

ÇÖZÜM BASİTTT..

Aile içindede olur bunlar, Baba iki çocuğuna mal mülk bırakır iki çocuk kardeş kardeş işleri yürütürler. Ama ilerisinde iki kardeşten olan 3 er çocuk aralarında uzlaşmada zorlanabilirler çözümde AYRI-GAYRI yapmaktır ki hep böyle olur.

Türk-Kürt kardeştir amenlah ama yaşanan bu olaylar da gösteriyorki artık ayrı gayri yapılmalı. Türkiye olabildiğince en minumuma indirerek alın demeli istenen de bu Türkiyeden. Kürdistan haritası istenenin bu olduğuna bir örnektir. Bazıları sınırları genişletmekten bahsediyor diyorlarki:"Kerküküde Türkiyeye katalım". Bunlara gerek yok yeni sınırlar demek yeni bir ırk daha demek ve yeni sorunlar demek. Türkiye Türkleri zaten o topraklarda yaşamayı tercih etmiyorlar. Bırakalım istedikleri Kürdistanı kursunlar, Türk şehirlerinde ki kürt kardeşlerimiz gitsinler vatanlarına sorunda ortadan kalksın. Onlar orda biz burda birdaha da birbirimize karışmayalım .

Ama ben birlikten yanayım Türkiye bu şekilde daha güçlü. İki taraftan biri alttan almalı, Türkiye alttan alırsa bölünme olur yukarıda dediğim gibi. Bana göre iş karşı tarafta bitiyor.

Sitelerde Paylaş
Kahrolası T.C. keşke Kürt kimliğini yok edip soykırım yapsaydı. Bunu yapmadığı için senin gibi kendini bilmezlere meydan açılıyor. Birde kısaltmayı doğru yazmayı öğren! Bu istisna bir kısaltmadır ve “T.C.” şeklinde kısaltılır.

Teröristler ne zamandan beri gerilla oldu! Senin gözünde terörist kimdir? İnancı uğruna savaşmak teröristlik değilse tüm terör örgütleri inancı uğruna savaşıyor. Kıstas inanç mı olacak?! Radikal bir Müslüman kafanı kestiğinde ona terörist değilde inancı uğruna savaşan, şehit olmuş, bir mücahit mi diyeceğiz?!

Bu tarz ulusal kurtuluş mücadelelerde sivillerde zarar görebilir. Bu durum mücadelenin taraflarının tümünü veya tekini terörist yapmaz. Doğudaki mücadelede de böyle bir durum söz konusu. Ben PKK sivillere zarar vermedi demiyorum; ama aynı ölçüde ve hatta belkide daha fazlasını Türkiye'de verdi. Aynı mantıkla PKK terörist bir örgüt ise Türkiye'de devlet terörü uygulayan bir ülke olmaz mı? Terör nedir veya terörist nedir o zaman? İnancı tabiki kıstas almıyacağız. Amaç veya kullanılan yöntemler olabilir. PKK'nin Türkiye Cumhuriyeti devletini ve mevcut düzeni hedef alarak silahlı mücadele veriyor olması onu terör örgütü yapmaz. Gerçi günümüzde artık mevcut düzeni hedef alarak hareket ettikleri pek söylenemez. Emperyalist odaklardan yardım isteyecek kadar ilkesizleşmiş bir örgüttür. Son kongreleride zaten bir çöküşün gözler önüne serilişidir. Son süreçte girdikleri Türkiyelileşme çabalarıda nasıl bir hale geldiklerinin somut örnekleridir.

Sitelerde Paylaş
ÇÖZÜM BASİTTT..

Aile içindede olur bunlar, Baba iki çocuğuna mal mülk bırakır iki çocuk kardeş kardeş işleri yürütürler. Ama ilerisinde iki kardeşten olan 3 er çocuk aralarında uzlaşmada zorlanabilirler çözümde AYRI-GAYRI yapmaktır ki hep böyle olur.

Türk-Kürt kardeştir amenlah ama yaşanan bu olaylar da gösteriyorki artık ayrı gayri yapılmalı. Türkiye olabildiğince en minumuma indirerek alın demeli istenen de bu Türkiyeden. Kürdistan haritası istenenin bu olduğuna bir örnektir. Bazıları sınırları genişletmekten bahsediyor diyorlarki:"Kerküküde Türkiyeye katalım". Bunlara gerek yok yeni sınırlar demek yeni bir ırk daha demek ve yeni sorunlar demek. Türkiye Türkleri zaten o topraklarda yaşamayı tercih etmiyorlar. Bırakalım istedikleri Kürdistanı kursunlar, Türk şehirlerinde ki kürt kardeşlerimiz gitsinler vatanlarına sorunda ortadan kalksın. Onlar orda biz burda birdaha da birbirimize karışmayalım .

Ama ben birlikten yanayım Türkiye bu şekilde daha güçlü. İki taraftan biri alttan almalı, Türkiye alttan alırsa bölünme olur yukarıda dediğim gibi. Bana göre iş karşı tarafta bitiyor.

Bak ne Guzelde Cozdun, degerli arkadasim UYUMSUZ ! :)

-saka bir yana, keske diger arkadaslarda senin gibi isin IRONI sini kavrayabilse, sonucta burada bir yeri yada VATANI kurtarmicaz sadece SOSYAL bir activite olarak gormemeiz gerekir diye dusunuyorum FORUMU..

sevgiler..

Sitelerde Paylaş
Fatte yukarıdaki yazıyı sen yazmışsın! Biraz dürüst olun. Şimdide kalkmış insancıllık ayakları yapıyorsun. Ciddi olalım biraz...

Arap-yahudi savaşı ile TSK-PKK savaşını aynı kefeye koyarsan bu sonuc cıkar.

Daha derinlemesine incele tarihi.

Sitelerde Paylaş

Evet konun basindan beri, ATA , fatte, tomclancy, hallac, seyit riza ARKADASLARA tesekkur ederim, seviyeyi yakaladiklari icin...

(bu arada iki gunde 2000 kis fena traj degil hani :)

saygilar..

Sitelerde Paylaş
goddes, olayi kisellestirme,, kurt sorunu 3 kisiden ibaret degil!

Forumda fikir-alis verisi yapiyoruz, NE ISTIYOSUNUZ gibisinden yazilarin cok yersiz !

fikrini yaz, okadar, (ne istiyosunuz) ne demek ???

Turkiyenin demokrasisi ile ilgili bir konu bu, MAGAZIN yapmiyozuz, konu hakinda katilim yaz ,ama kisiye degil konuya ortak..

umarim sana guvendigim icin beni dus kirikligina ugratmassin.

tesekkurler.

ege!!!!!!!!!!!!!!!olayı şuanda kışıselleştıren sensın..........magazın gbı mi göruyorum sence?

tarihinde goddess tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu halkın doğrudan demokratik bir şekilde yönetime katılması sağlanmalı. Devlet ekonomik olarak burası için muslukları açmalı. Kürtleri Türk yapma politikasından vazgeçilmeli.

sayın ata3rkl.bu ülkede kürt kökenlı olduğu için dışlanan bır vatandaşmı vardır pekı.aman bunlar kürt bız evımızı bunlara kıraya vermeyelım dıyenler varmı?*kürtler bu sınemaya gıremez dıye bır kanun mu çıkartıldı?dtp şuanda pkk uzantısı gıbı çalışmaktadır ben samımı olarak şunları söylıyım bütün yetkıler bende olsa kendını tc vatandaşı gbı görmeyen herkes ıstıyorsa gıtsın guneudoğuya kendı devletlerını kursun derdım..............yalnız...bundan sonra bu tarafta kalmak ısteyıp sonradan azıp kuduran mılıtanlar hala mevcutsa bunlar en ağır şekılde cezalandırılmalıdr.işte benım samımı göruşlerım hala anlamayan varsa bılemem.

Sitelerde Paylaş
Bu tarz ulusal kurtuluş mücadelelerde sivillerde zarar görebilir. Bu durum mücadelenin taraflarının tümünü veya tekini terörist yapmaz. Doğudaki mücadelede de böyle bir durum söz konusu. Ben PKK sivillere zarar vermedi demiyorum; ama aynı ölçüde ve hatta belkide daha fazlasını Türkiye'de verdi. Aynı mantıkla PKK terörist bir örgüt ise Türkiye'de devlet terörü uygulayan bir ülke olmaz mı? Terör nedir veya terörist nedir o zaman? İnancı tabiki kıstas almıyacağız. Amaç veya kullanılan yöntemler olabilir. PKK'nin Türkiye Cumhuriyeti devletini ve mevcut düzeni hedef alarak silahlı mücadele veriyor olması onu terör örgütü yapmaz. Gerçi günümüzde artık mevcut düzeni hedef alarak hareket ettikleri pek söylenemez. Emperyalist odaklardan yardım isteyecek kadar ilkesizleşmiş bir örgüttür. Son kongreleride zaten bir çöküşün gözler önüne serilişidir. Son süreçte girdikleri Türkiyelileşme çabalarıda nasıl bir hale geldiklerinin somut örnekleridir.

TDK'nin terörist tanımı: Bir siyasi davayı zorla kabul ettirmek için karşı tarafa korku salacak, cana ve mala kıyacak davranışlarda bulunan kimse... Yani anlıyoruz ki Pkk teröristtir. Yahu inanılmaz insanlarsınız. Pkk'yı terörist göremeyecek kadar gözleriniz kapanmış; aklınız bulanıklaşmış. Türkiye'nin Pkk'ya karşı uyguladığı silahlı mücadeleyi devlet terörü olarak gösteremezsin. Silahlı bir örgütle başa çıkmak istiyorsan onun dağ ve şehir kadrosunu gebertmek zorundasın. Bunun meşru zemini olmaz. Böyle bir uygulamayı terör diye algılıyorsan senin devlet algılamanda bir sorun vardır.

Sitelerde Paylaş
TDK'nin terörist tanımı: Bir siyasi davayı zorla kabul ettirmek için karşı tarafa korku salacak, cana ve mala kıyacak davranışlarda bulunan kimse... Yani anlıyoruz ki Pkk teröristtir. Yahu inanılmaz insanlarsınız. Pkk'yı terörist göremeyecek kadar gözleriniz kapanmış; aklınız bulanıklaşmış. Türkiye'nin Pkk'ya karşı uyguladığı silahlı mücadeleyi devlet terörü olarak gösteremezsin. Silahlı bir örgütle başa çıkmak istiyorsan onun dağ ve şehir kadrosunu gebertmek zorundasın. Bunun meşru zemini olmaz. Böyle bir uygulamayı terör diye algılıyorsan senin devlet algılamanda bir sorun vardır.

TDK- turk dil kurumumu yosa ?? Hani su HALACOGLU denen (seyin) bi donem basinda oldugu kurrummu.

hani aleviler ve kurtler hakinda SAPIKca kelimeler arz eden, adaminmi ??

Sitelerde Paylaş

Kürtler, daha nasıl demokratik bir şekilde yönetime katılsın! Demokrasiden anladığın nedir! Said-i Kürdi'nin elini öpecek kadar namussuz yöneticiler olmuştur. Kürtler, Türk'ün meclisininde ne yazık ki temsil hakkına sahip olmuştur. Yönetime katılmadan kastın nedir?! Kürtler temsili demokraside yer edinememekte midir?! Nedir anlatmak istediğin?! Memleket Kürtleşmekte siz kalkmış Kürtlerin temsilinden bahsetmektesiniz(!) Birde oraklı arkadaşım bir Komüniste demokrasi lafı hiç yakışmıyor. Nerede sınıf mücadelesi, nerede kır/şehir gerillası... Nihai amaçları diktatörlük olan bir işçi tapıcısının oydan, temsilden, demokrasiden bahsetmesi terminolojiye ters(!)

Devlet bunlar için musluğu açayım derken depoyu kuruttu! Yahu üniversite öğrencisiysen etrafında bir örneklem hazırla... Bunu önermemin sebebi öğrencinin ekonomik varsıllığı ailesini yansıtır! Mesela üniversitenin bulunduğu şehirdeki özel bir yurdu/yurtları baz al! Orada kalan öğrencilerden tahmini olarak Kürtlerin sayısını hesapla! Kaç kişilik odada kaldıklarından hareketle, ödedikleri fiyatlardan Kürtlerin diğer öğrencilere oranla ekonomik durumunu kaba taslak ortaya koyarsın! Ben bunu yapıyorum ve özellikle lüks denilecek yurtlarda kalan Kürt sayısı epey fazla...Değirmen nasıl dönüyor... Bu fakirlik, mağdurluk edebiyatını aşmak gerek(!)

Kürtleri, Türk yapmaya kalkan, adi yaratıklar, ülkücülerdir. Ters tepmiştir. Kimseyi Kürt yapmaya gerek yoktur. Türkler bu kadar düşmemelidir(!)

tarihinde Batu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...