Jump to content

BIJI ASEL -SAN

Recommended Posts

İki gündür iyi niyeti suistimal ediyor, ırkçı düşüncelerinizi belirtmek konusunda dozu yükseltiyor, sınırı aşıyorsunuz.

Karşıt bir düşünce karşısında anında mazlumu oynuyor, karşınızdakilere suçluluk yüklemeye çalışıyorsunuz.

İfade edince de "mimleme, iftira atma, ben nerede öyle bir şey söyledim" diyerek çarıklı kurnazlığı yapıyorsunuz.

Dürüst bile değilsiniz.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 212
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Yazdiklarim, ulkedeki BASIN -YAYIN da islenmistir, gunluk siyasi programlarda dahada ilerisi soylenmistir..

Ben sahsen, karsilikli elestirilerden tarafim KENDIMDE KURT DEGILIM. ama ortadadir dusuncem..

Oguz, git bir arastirmani tavsiye ederim,istersen birazda FRANSIZCA ogren, lazim olur ileride :)

ifgold, kendini bu sekil ifade etmissin guzel ama bende TURK olarak 3 maymunu oynamak istemiyorum.

Ulkemi medeni ve nasiriyetler arasinda gormem en tabi hakimdir, bana gore ulkemisde en zayif halka DEMOKRASIDEN UZAKLIGIMIZDIR..

Benim sahsim tum vatanin birlik ve beraberlik icinde tekrar CANAKKALEDEKI ruhun yakalanmasidir..

umarim anlasilmistir..

Sitelerde Paylaş

Kürtler üzerinde özel bir tahakküm var demiştim.Bu özel tahakküm ne yazikki Devletin oluşumuna kadar inmekte ve bu tahakkümün sürmesine en fazla destek verenlerde birtakım solculardır.Cumhuriyetin kurulduğu ilk yıllarda başlayan bu tahakkümü haklı göstermek için sürekli Kürtlerin cahil olduğu Kürtlerin aşiret yapısını kendileri devam ettirdiği Kürtlerin bozguncu bir topluluk olduğu söylendi.Bizim ilerici sosyalistlerin çoğu bu ajitasyona sınıfsal (küçük burjuva)konumları gereği destek verdi.Forumdaki sosyalist olduğunu iddia edenlerin bazılarının mesele Kürtlere gelince yan çizmelerinin altında bu neden yatmaktadır.Tabi şimdi inanılmayacak söylediklerime kanıt istenecek

işte kanıt

1930 Ağrı İsyanı'ndan sonra Cumhuriyet gazetesinde Kürtler şöyle tasvir ediliyor:

"Bunların alelade hayvanlar gibi basit sevk-i tabiilerle işleyen his ve dimağlarının tezahürleri, ne kadar kaba hatta abdalca düşündüklerini gösteriyor… Çiğ eti biraz bulgurla karıştırıp öylece yiyen bu adamların Afrika vahşilerinden ve Yamyamlardan hiç farkı yoktur."

16 Temmuz 1930 tarihli Cumhuriyet gazetesinde "Ağrı Dağı Harekatı Bu Hafta Başlıyor" başlığı altında şöyle yazıyor:

"Ağrı Dağı tepelerinde kovuklara iltica eden 1500 kadar şaki kalmıştır. Tayyarelerimiz şakiler üzerine çok şiddetli bombardıman ediyorlar. Ağrı dağı daimi olarak infilak ve ateş içinde inlemektedir. Türkün demir kartalları asilerin hesabını temizlemektedir. Eşkıyaya iltica eden köyler tamamen yakılmaktadır. Zilan harekatında imha edilenlerin sayısı 15.000 kadardır. Zilan Deresi ağzına kadar ceset dolmuştur… Bu hafta içinde Ağrı Dağı tenkil harekatına başlanacaktır. Kumandan Salih Paşa bizzat Ağrı'da tarama harekatına başlayacaktır. Bundan kurtulma imkanı tasavvur edilemez."

(Yusuf Mazhar, "Ararat Eteklerinde", Cumhuriyet, 19 Ağustos 1930, sayfa: 3)

"Bunlar (Kürtler) ayrıkotu gibi sardıkları toprakta intişar eder fakat bastıkları yere zarar verir mahluklardır. Birçok yerlere hastalık sirayet eder gibi sonradan yerleşmiş ve asli ahalisini -aşiret teşkilatındaki kuvvet sayesinde - körletmişlerdir

http://www.derindusunce.org/2009/01/25/cum...myam-ilan-etti/

Sitelerde Paylaş

Bir takım teknolojik icatlarla savaş silahlarını geliştirip ''düşmana'' korku salmak, sadece sizin milliyetçi duygularınızı besleyerek aradaki düşmanlığı büyütmenizi sağlar. Hele ki ''düşman'' sayarak kültürel bakımdan geri bıraktığınız insanlar, aynı topraklarda yaşadığınız insanlarsa; o gelişkin silahlarla kendinizi ve bu memleketin geleceğini vurmuş olursunuz aslında. Kürt sorunu askeri yaptırımla çözülemez, çözülemediği de bunca yılda görülmüştür. PKK yaklaşık 30.000 militanını kaybettiği halde savaş tüm hızıyla sürüyor. Bu bir iç savaştır. Ekonomik krizin derinleşmesiyle birlikte batı kentlerine de sıçrar ve çatışmanın şiddeti artıp yaygınlık kazanırsa sonuç felaket olur. PKK'nın temel hareket noktası ezilen ulus milliyetçiliğidir. Bu tür bir milliyetçiliğin belli bir meşruiyet alanı vardır, bu yüzden Türk solundan da destek almıştır. Milliyetçilikler sonuçta birer tepkidir. Kürt milliyetçiliği de, faşizan karakterli Türk milliyetçiliğine ve asimilasyona bir tepki olarak doğmuştur. Bu durum bölgenin geri bıraktırılmışlığı ve faşist şiddetle de birleşince insanlar dağa çıkmaya başlamıştır. İnsanları dağa çıkaran süreç politik bir süreçtir ve demokratikleşmeyle, emekten yana politikalarla durdurulabilir. Yoksa, sırf şovenist hezeyanlara devam etmek için ortak ülkemizin dağlarına bomba yağdırmak hiçbir sonuç vermez. Dağa çıkış süreci durdurulmalıdır. Kürt hareketi, Kürtler ezilen bir ulus olduğu için meşrudur. Sivilleri de hedef alan bir takım eylemler yapılmasının elbette savunulur bir yanı yoktur ama bu tür eylemleri sadece PKK'nın yapıyor olduğunu sanmak da saflık olur. Demokratik yolun önünü tıkayan Türk milliyetçisi hezeyanlar aşılmalıdır. Çünkü ezilen hiçbir halk haksızlığı, son teknolojili silahlarla sindirilmeyi kabul etmez. Bunun adı açıkça faşizmdir. T.C.'nin bu tutumunun savunulur bir yanı yok. Zaten PKK'lıları, ABD'den aldığı istihbarat bilgileri ve İsrail yapımı roketlerle vuruyor. Türk milliyetçisi hezeyanlarını dindirmek için emperyalizme daha da bağımlılaşıyor.

Kürt meselesinin çözümü önemlidir çünkü bu ulusal saflaşma bir taraftan Türk milliyetçiliğini azdırıcı etki yapmakta, bir taraftan sınıf çatışmasının üzerini ulusal bir perdeyle örtmekte, bir taraftan da emperyalizmin konuyu suistimal etmesine yaramaktadır. Bu yüzden konuyu, -her ne kadar ulusal bir ezilmişliğe dayansa da-, sınıfsal temelde ele alarak Türk ve Kürt işçilerinin birliğini hedeflemek ve sosyalizmi tüm Türkiye'ye getirmeye çabalamak daha iyi olacaktır. PKK'da eksik olan da budur. Önce ulusal sorunu mevcut sömürü sisteminde çözmek ve sonra sosyalizme ilerlemek düşüncesi bana göre hatalıdır. Çünkü sömürü düzeni sorun çözmez, yaratır. Önce sosyalizmi getirmek, daha sonra Kürt sorununu sosyalist düzende/koşullarda çözmeye çabalamak daha akıllıca olacaktır.

Bu arada ordunun ve AKP'nin Kürt sorununu Barzanici bir anlayışla çözmek konusunda görüş birliğinde oldukları anlaşılıyor gibi. Yeni-Osmanlıcı ve ılımlı islamcı bir çözüm(!) bu. PKK ise bu dinsel sürece karşı direniyor, Barzani ile nispeten karşı karşıya gelmiş vaziyette. Kürt sorununu AKP ve gericilikle çözmeye kalkmak, ileride daha büyük sorunlara sebep olur. Dincilik, Kürt halkının ulusal bilincini öldürüp sınıfsal istemleri dizginleyebilir ama dincilik öyle bir mikroptur ki Türk halkının ulusal bilincini de öldürür. Kürt sorununu çözmek için ülkenin doğusunu dinciliğin mekanı haline getirerek laikliğin hepten içine etmek doğru bir tutum değildir. Bir sorunu bir başka sorun yaratarak ''çözmenin'' -emperyalizm dışında- kimseye bir faydası da olmaz.

Sevgiler...

tarihinde Freddie tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir takım teknolojik icatlarla savaş silahlarını geliştirip ''düşmana'' korku salmak, sadece sizin milliyetçi duygularınızı besleyerek aradaki düşmanlığı büyütmenizi sağlar. Hele ki ''düşman'' sayarak kültürel bakımdan geri bıraktığınız insanlar, aynı topraklarda yaşadığınız insanlarsa; o gelişkin silahlarla kendinizi ve bu memleketin geleceğini vurmuş olursunuz aslında. Kürt sorunu askeri yaptırımla çözülemez, çözülemediği de bunca yılda görülmüştür. PKK yaklaşık 30.000 militanını kaybettiği halde savaş tüm hızıyla sürüyor. Bu bir iç savaştır. Ekonomik krizin derinleşmesiyle birlikte batı kentlerine de sıçrar ve çatışmanın şiddeti artıp yaygınlık kazanırsa sonuç felaket olur. PKK'nın temel hareket noktası ezilen ulus milliyetçiliğidir. Bu tür bir milliyetçiliğin belli bir meşruiyet alanı vardır, bu yüzden Türk solundan da destek almıştır. Milliyetçilikler sonuçta birer tepkidir. Kürt milliyetçiliği de, faşizan karakterli Türk milliyetçiliğine ve asimilasyona bir tepki olarak doğmuştur. Bu durum bölgenin geri bıraktırılmışlığı ve faşist şiddetle de birleşince insanlar dağa çıkmaya başlamıştır. İnsanları dağa çıkaran süreç politik bir süreçtir ve demokratikleşmeyle, emekten yana politikalarla durdurulabilir. Yoksa, sırf şovenist hezeyanlara devam etmek için ortak ülkemizin dağlarına bomba yağdırmak hiçbir sonuç vermez. Dağa çıkış süreci durdurulmalıdır. Kürt hareketi, Kürtler ezilen bir ulus olduğu için meşrudur. Sivilleri de hedef alan bir takım eylemler yapılmasının elbette savunulur bir yanı yoktur ama bu tür eylemleri sadece PKK'nın yapıyor olduğunu sanmak da saflık olur. Demokratik yolun önünü tıkayan Türk milliyetçisi hezeyanlar aşılmalıdır. Çünkü ezilen hiçbir halk haksızlığı, son teknolojili silahlarla sindirilmeyi kabul etmez. Bunun adı açıkça faşizmdir. T.C.'nin bu tutumunun savunulur bir yanı yok. Zaten PKK'lıları, ABD'den aldığı istihbarat bilgileri ve İsrail yapımı roketlerle vuruyor. Türk milliyetçisi hezeyanlarını dindirmek için emperyalizme daha da bağımlılaşıyor.

Kürt meselesinin çözümü önemlidir çünkü bu ulusal saflaşma bir taraftan Türk milliyetçiliğini azdırıcı etki yapmakta, bir taraftan sınıf çatışmasının üzerini ulusal bir perdeyle örtmekte, bir taraftan da emperyalizmin konuyu suistimal etmesine yaramaktadır. Bu yüzden konuyu, -her ne kadar ulusal bir ezilmişliğe dayansa da-, sınıfsal temelde ele alarak Türk ve Kürt işçilerinin birliğini hedeflemek ve sosyalizmi tüm Türkiye'ye getirmeye çabalamak daha iyi olacaktır. PKK'da eksik olan da budur. Önce ulusal sorunu mevcut sömürü sisteminde çözmek ve sonra sosyalizme ilerlemek düşüncesi bana göre hatalıdır. Çünkü sömürü düzeni sorun çözmez, yaratır. Önce sosyalizmi getirmek, daha sonra Kürt sorununu sosyalist düzende/koşullarda çözmeye çabalamak daha akıllıca olacaktır.

Bu arada ordunun ve AKP'nin Kürt sorununu Barzanici bir anlayışla çözmek konusunda görüş birliğinde oldukları anlaşılıyor gibi. Yeni-Osmanlıcı ve ılımlı islamcı bir çözüm(!) bu. PKK ise bu dinsel sürece karşı direniyor, Barzani ile nispeten karşı karşıya gelmiş vaziyette. Kürt sorununu AKP ve gericilikle çözmeye kalkmak, ileride daha büyük sorunlara sebep olur. Dincilik, Kürt halkının ulusal bilincini öldürüp sınıfsal istemleri dizginleyebilir ama dincilik öyle bir mikroptur ki Türk halkının ulusal bilincini de öldürür. Kürt sorununu çözmek için ülkenin doğusunu dinciliğin mekanı haline getirerek laikliğin hepten içine etmek doğru bir tutum değildir. Bir sorunu bir başka sorun yaratarak ''çözmenin'' -emperyalizm dışında- kimseye bir faydası da olmaz.

Sevgiler...

pkk bitti. Kürt sorunuda çözülüyor. Bu AKP'nin Güneydoğu'da çok yüksek oy almasından belli. PJAK'ı ABD terör örgütü listesine aldı. Hem Pjak'ın hem de pkk'nın mutlak sonu yakındır.

Sitelerde Paylaş
Görürsünüz. ABD'nin ve Kuzey Irak Kürt yönetiminin menfaatleri bu iki örgütü yok etmeyi gerektiriyor. Yok edeceklerde.

Bak arkadasim bitmesini bizde temeni ediyoruz..

En az senin kadar bu konuda hem fikiriz.

Ama bu kadar saf olmamak gereklidir, zira abd aslabunu yapmiyacaktir cunku bu bir KARTTIR.

Ancak milimize ederek,yani PKK nin elindeki kartlri alarak bunu yapabiliriz..

Buda vatanimizda koklu reformlar ile gerceklestirilebilinir,cunku yapilan yanlis pilitikalar bir cok kurt kokenli yurtasimizi ORGUTUN kucagina itmistir.

Bunun onune gecebiliriz, zaten pkk nin istedigide istikrarsizliktir bunu anliyabilmemiz gereklidir..

Bir laf vardiir ,uzak dogununkendisine ait ve savascilarin pek defa soyledigi bir soz!

((Insanin en zayif oldugu an! Kendisine En cok Guvendigi AN'dir))

Kendimize sartlandirip askeri yontemler ile bu isi cozmemiz gerektigi alternatifini birakmamiz gereklidir..

Zira askerinde gorevleri vardir,o da bu isin dahilinde ustune dusune elbetteki yapacaktir.

AMA konu bastan asagiya asker kokan bir konu degil..

Zira her operasyonda , sonuc alinamamaktadir..

saygilar..

Sitelerde Paylaş
ya hala anlamadıgınız su haklar verılmedıkce pkk bıter yerıne ayrı bır guc gelır

seyit-riza,

Durumda ne yazikki yukarda belirtigin gibi olacaga benzer..

Turkiye kosularinda bu bir ilk galiba eger bilen arkadaslar varsa yazsinlar,cunku ben turkiyeli bir orgutun bu sekil yayildigini bilmiyorum..

Zira is irana kadar uzanmistir, iranda en guclu silahli guruplarin arasinda yine bunlarla organik bagi olan bir yapilanma var..

Her bahar ayni olaylari yasamaktan bikmayan bizler, Her bahar baska agitlar yakan bizler ve HER BAHARA, zehir olan BAHARLAR..

Yanlisa,yanlisliklarla cevap verme sanati !

saygilar...........

Sitelerde Paylaş
Sorunun çözümü ise;Bölgede aşiret sisteminin dağıtılması, koruculuk sisteminin lagvedilmesi, merkezin yönetimsel yükünü hafifletecek uygulamaların başlatılması, yerel yönetimlere insiyatif tanınması, Valilik Emniyet müdürlüğü gibi kurumların seçimle iş başına getirilmeleri, Kürtlere karşı ajıtasyonda bulunan odakların dağıtılıp yasadışı ilan edilmesi ile mümkündür.

Marcos güzel söylemissin ama peki bu cözümleri uygulamaya koyacak sistem nasil gelisecek??

Cözümler cok ancak kim uygulayacak?Bu cözüm önerilerinin uygulamaya konulmasi icin ilk önce kanun gücü elinde olan statükocu,vurgubenimci sisteminde kendisini bir bastan asagiya reformize etmesi gerekmiyormu?

Bence, Egitim´den Ekonomi´ye kadar ,Ordu´dan Siyasal yasama kadar köklü bir degisim gerekiyor.

Bu köklü degisimilerin olmasida artik nasil bir aktivitenin olmasi sonucunda dogacaktir, onuda tartismaya acmak gerekir.

Saygilar.

Sitelerde Paylaş

ya nedense bu ulkede pkk ıle savasın olmamasını savunanlar hep terorıst ılan edıldı

ya ılla sızın gıbı mı olmamız lazım bız savas ıstemıyoruz sız ıstıyorsunuz

bız kan akmasın dıyoruz sız 30 yıldır attıgının palavraları tekrarlıyorsunuz

ınadına kardeslık ınadına barıs

bunu savunduk dıye teror ılan edılıyorsak bız bu teroru gururla tasırız

Sitelerde Paylaş
Burada PKK'yı övemezsin Freddie.. PKK terörist olarak ilan edilmiş bir örgüttür.. Yandaşı olmak ve bu örgüte övgü dizmek kanunen suçtur. Bu suça Ateistforum'u alet edemezsin.. İlla bu örgüte övgüler dizeceksen gider ilgili yerlerde dizersin. Bu bağlamda terör örgütünün kurucusu olan ve yasalara göre mahkum edilmiş kişilere de övgü dizemezsiniz... Herkesi son defa olmak üzere uyarıyorum... Unutmayın; Ateistforum terörist örgütün yayın organı değildir...

Sevgili Oğuz, ben Kürt hareketinin ve istemlerinin haklılığını savundum, yoksa PKK'yı veya terörü övdüğüm falan yok. Yazıyı dikkatli oku. Kaldı ki yazıda PKK'nın sivilleri hedef alan eylemlerinin savunulacak bir yanı olmadığını ve Kürt milliyetçiliğini sınıfsal mücadelenin de önüne koyan anlayışının yanlış olduğunu belirtmiştim. Çözümün dağa çıkmak değil, dağa çıkış sürecini demokratik yollardan durdurmak olduğunu belirttim. Burada PKK'yı övmek falan nerede?

Fakat işin bir de şu yönü var. Bugün kendine ulusalcı veya kemalist denen bazı isimlerin bile geçmişte Öcalan'la yüz yüze görüştükleri, diyalog kurdukları v.s. biliniyor. Kürt sorunun çözümü için iki alternatif öne çıkıyor; birisi, hem bölgeyi hem de tüm ülkemizi iyice dinselleştirecek olan ümmetçi/Barzanici çözüm. Ordu, AKP ve ABD bu ''çözüm''de anlaşmışlar gibi görünüyor. Bu perspektif PKK'yı dışlıyor. Yani hakikaten de PKK'ya ağır darbeler indirilebilecek bir dönem açılıyor. Ama bu darbelerin hedefi ümmetçi-Barzanici bir ''çözüm''e ulaşmaktır. Dinci bir Amerikan çözümü yerine DTP'nin desteklenmesi ve Kürt hareketinin solcu-aydınlıkçı yanının öne çıkması için mevcut durumdan faydalanılması daha akıllıca olmaz mı? Sanırım Öcalan'la geçmişte ''kanki'' olan bazı günümüz ulusalcılarının düşüncesi de buydu.

Kısacası, Kürt hareketini bölücü olmayan ama eşitlikçi, laiklikten yana, solcu bir çizgiye çekmek dururken; PKK'lılık ve Kürtçülük suçlamalarıyla bu insanları itip ümmetçi-Amerikancı ''çözüm''e biat etmek yanlış olur. Bugün ABD'nin ılımlı islam projesinin Kürt ayağında, PKK ABD ile karşı karşıya geliyor. Bu zıtlıkta ABD'nin, Fettoş'un, Barzani'nin, ümmetçiliğin, dinciliğin mi tarafını tutacağız yani? Doğuda DTP yerine AKP mi desteklenecek? Ha DTP ve PKK'nın kusurları yok mu? Elbette var. Fakat mevcut siyasal konjonktür onları fena sıkıştırıyor ve ayakta kalabilmeleri için solcu, bağımsızlıkçı, bölücü olmayan, laik bir tutum almaya doğru ittiriyor. Dağa çıkmak yerine demokratik mücadeleyi tercih etmelerini de benimsetirsen iş biter. PKK ile ulusalcıların ve solcuların ittifakı kuruluyor falan demiyorum, yanlış anlama olmasın. Ama gidişat, böyle bir ittifakın zeminini hazırlayacak gibi görünüyor ve bu potansiyel müttefiğinizi de size muhtaç hale getiriyor. Bu süreçte onu ne kadar dönüştürürseniz o kadar ''karlı'' çıkarsınız.

Foruma dönersek... Burada PKK'yı savunan kimse yok ama PKK'ya karşı çıkayım derken Fettoş'un planlarının kucağına düşen arkadaşlarımız var. Terör elbette kötüdür ve sivilleri hedef alan eylemler bitmelidir. Bu konuda herkes hemfikir zaten. Biz milliyetçilik, ABD'nin Barzanistan projesi, bu projeyi uygulayabilmek için desteklenen AKP-Tarikat-dincilik üçgeni ve sürekli zihnimize şırıngalanan ümmetçilik ideolojisini eleştiriyoruz. Milliyetçiliğin çöktüğü bir döneme giriyoruz. Kürt sorununun çözümü için iki öneri var: Biri ümmetçi ve yeni-Osmanlıcı bir ABD planı; diğeri de anti-emperyalist, demokratik ve anti-milliyetçi bir politika dahilinde bu iki halkın kardeşleşmesi. Ben ikincisini savunuyorum, yoksa PKK'yı falan övdüğüm yok. Zaten sivilleri de hedef alan, çarşının ortasına bomba koyup kadın-çocuk ölümüne sebep olan bir örgütü savunmam. Tıpkı burjuva T.C. devletini savunmadığım gibi.

Sevgiler...

tarihinde Freddie tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sevgili FReddie,

Oncelikle seni bu duyarliligindan oturu kutluyorum.

Nede olsa basimiza hep bu duyarsizligimiz yuzunden gelmiyormu, toplumsal olarak kendimizle bile barisik degiliz.

Adeta yabancilismisiz komsumuza,mahalleye ve yasdigimiz kasabalara, pek ilgilendirmez olmus cumledeki ucuncu sahislar ve yanlizlasmisiz arkadas!

Bir cografya dusunku, kendi icerisinde yasananlara bu sekil uc maymunu oynasin,benim aklima pek gelmiyor cileli ulkemden baska.

Bazen sasirabiliyoruz,acaba uyusturucumu kulaniyolar yasanan DRAMA karsi ??

Bu kadar yaprak kipirdamazmi,insanlarin yirmili yaslarda dag koyaklarinda hayata veda edisi ??

Bu kadar hircinmiydik biz bizden olenlere karsi ??

Ve artik Baris,kustu o cografyaya, adini unutmus o kentliler Barisin ve Baharin.

Bahar oralarin en guzel kiziymis ve ninovanin kehanetinden daha cok anlatilirmis o cografyada hikayeleri, cocuklar bu hikayeleri dinliyerek yatarmis yani BAHAR tanri ANAYMIS..

Artik bahara yaklastikca cirkinlesen bir KADIN oluyor,cunku hirpalamislar-oglu BARISI ondan koparmislar.

Ve bir inanctir aslinda, HER BAHAR ORALARDA SAVAS OLMASI NIN nedenini buna bagliyormus,ORALILAR..

Ve bahar gri gelir o cografya nin ustune ,oralar artik cennet degil CEHENEM dir..

Aslinda bu hikaye anne ve ogul hikayesidir, BARISIN hikayesidir..

Bir gun ,

umarim , fazla kan dokulmeden KAVUSURLAR birbirlerine!

saygilar..

Sitelerde Paylaş
Niye zorunuza mı gitti Türkiye'nin böyle bir savaş aracı yapması. Bence bunlar yetersiz bile. Türkiye bir an önce kıtalar arası nükreel başlıklı füze, atom bombası, karadan hayava füzeler yapması gerekir. Türkiye'nin tek düşmanı pkk değil. Ülkenin tüm sınırlarına karada havaya füzeler yerleştirmeliyiz.

Bu düşenceye şiddetle ve ciddiyetle katıldığmı belirtmek isterim.

Ayrıca pkk propagandası yapan yada taşeronluğnu yapanlara da çelik çok dar dolaplarda en az 72 saat bekletmek gerekir bence.

Günde 200 gr sudan başka da istihkak verilmemeli.

Sitelerde Paylaş

toplumsal barış'mış..

sen tut, insanları öldür, katlet.. sonra cıkıp," aa ama biz toplumsal barıs istiyoruz, askerler bize karşı harekette bulunmasın" de..

yemezler arkadsım..

hem ülkeye kene gibi yapış, ülkenin kaynakklarını tüket, hem de toplumsal barış safsatalarıyla pkk propagandası yap..

yemezler.. üzgünüm..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...