Jump to content

Günlük yaşamda nasılız?

Recommended Posts

Bi toplum felsefe,bilim,kitap okuma,cinema,tiyotro gibi entellektuel şeylere fazla zaman ayırıyorsa O toplum refah bir toplumdur. Felsefe dersinde öğretileni söylüyorum benim yorumum değildir yani bu bilimseldir.

Burdaki arkadaşlar, bu dediklerimle ilgilenen gördüğüm kadarıylada bunlara vakit ayırabilen arkadaşlardan oluşuyor. Neler yaparsınız günlük hayatta, ekonomik durumunuz nedir? Spora da ağırlık verirmisiiniz mesela.

Bunları merak ediyorum. Çünkü foruma yapışan nerdeyse gününün 3/2 sini forumda geçirenler var gibi geliyo bana. Yazılarına yorum yaptığım, yazılarıma yorum yapan da diyebiliriz bu insanları biraz olsun tanımak namına bu başlığı açtım.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 73
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Online oyun oynarım. Kız arkadaşımla konuşurum. Kitap okurum. Gitarı alınca çalmaya başlayacam. Ömrümün çoğu bilgisayarda geçer. Diğer zamanlarda,spor yapmayıp,dengesiz beslendigimden hastanede olurum. Yada okulda, dersanede.

Sitelerde Paylaş

bir zamanlar travian oynardım.. bir zamanlar (3 ay öncesine kadar) spor yapardım.. bir zamanlar sevgilim vardı (1 ay öncesine kadar) onunla konuşurdum (yalnızca msn ve telde).. şimdi sömestrdayım 22 şubata kadar evde pinekliyorum kitap okuyasım yok bu aralar.. bir zamanlar çok okurdum.. genel olarak dikdörtgen ekrana bakarak yaşıyorum.. whocares gibi sağlıksız beslenen ama hastanelik olmayan türdenim.. sevgiler.. haa bi de sinema filmlerini takip etmek gibi bir hastalığım var.. ama bu aralar onu da yapmıyorum.. gene bu aralar kurs kurs koşuşmakla uğraşıyorum.. çok monoton ve sıkıcı.. yani bilmiyorum bazılarına göre renkli gelse de, oh rahatsın vs sin dense de, renkler bile sürekli hale geldiği takdirde monotonlaşabiliyor.. biraz dert biraz sıkıntı biraz sorumluluk istiyorum.. okul bitsin iş hayatına atılayım istiyorum.. :blink::(

Sitelerde Paylaş

genel olarak hipnoza benziyorum demek ki kitap okurdum, filmleri takip ederdim ws. ama artık pek yapamıyorum sağlıksız beslenme ewet

şimdi eğliyet kursuna katılacam diğer forumlar sarmadığından genelde burdayı ha birde briç e sardım bu ara

yawaş yawaş ustalaşıcam sanırım

Sitelerde Paylaş

Çok haklısın.... Foruma yapışık yaşamanın zararları var. Ama forumda okumaya değer, gerçekten kaliteli yazılar da var. Seçip okumak gerek.

Ben biraz gezgin yaşadığım için çok sayıda "hardcopy" kitap edinemiyorum. Taşımak sorun oluyor. Ama Internet sağolsun pek çok kitabın pdf'lerini indirip okuyabiliyorum. Yerleşik hayata geçtiğimde bu kitapları mutlaka satın alacağım.

Şu aralar en temel bilgi kaynaklarım -kitaplar dışında- pbs.org, wikipedia.org, talkorigins.org gibi siteler.

Okuyamacak kadar yorulduğumda belgesel seyretmeye başlıyorum. Bu ara PBS'in Evolution serisini izliyorum. Bir kısmını daha önce izlemiştim, şimdi tüm seriyi baştan izliyorum. PBS'in daha pekçok güzel belgeseli var.

Spora özel zaman ayırıyorum, iki güne bir 2-3 saatlik oldukça ağır bir spor seansım var. Beslenmeme de çok özen gösteriyorum.

Günümün büyük kısmını bu işlere harcadığım için ekonomik durumum içler acısı. :) Zaten paranın büyük kısmını sağlıklı besleneceğim diye harcıyorum. Haftada 2-3 gün çalışıyorum. Freelance çalıştığım için ofise gitmek gibi bir zorumluluğum yok. Bu sayede kendime ayırabildiğim zaman çok oluyor. Ama yinede gün 50 saat felan olsa diye düşündüğüm oluyor. :)

Sitelerde Paylaş

saatin erken olduğunu farkedip, saati bir güzel kalaylarım; ama kalkmam. derslere kılı kılına yetişirim, ödünç kalem ararım. kalem bulduktan sonra ise kağıt ararım. bu ikisini bulduysam eğer mükemmel resimler çıkabilir ortaya. eğer kağıt bulamaz isem, ağaç oymacılığı adı altında, sıraya girişir, sanatımı ortaya koyarım. hocalar maç anlatmıyorlar ise pek dinlemem -ne yazık ki ilkokuldan beri maç anlatan bir hocam olmadı. öğle yemekleri ucuz ve lezzetli olduğu için -eğer okuldaysam- yemekhanede yerim. yoksa herhangi bir dönercinin tavuk döner diye sattığı martı dönerlerden de yiyebilirim, dert etmem.

sinemaya ya da tiyatroya -hangisi daha çekici gelirse eğer- hafta da 2 ya da 3 kez gitmeye çalışırım. dans edemediğimden dans etmemi gerektirecek yerlere pek gitmem -edersem de 80lerde gülşen bubikoğlu nun oynadığı filmlerdeki, kafayı çekip çekip piste çıkmış punkçı elemanlardan daha iyi görünmem- canlı müzik çalan yerlere de pek gitmiyorum, çünkü çalacakları parçaları kelimesi kelimesine ezberledim, parça sırasını karıştırırlarsa uyarırım bile -istanbul için değil bu sözüm. istanbul da oturuyorum ama hiç bilmem istanbul u, pek dolaşmadığımdan olsa gerek. istanbul dayken bol bol kitap okurum, son paramı kitaba verirsem eğer -ki yanımda ya son param olur ya da hiç olmaz, asla daha fazlası değil- kendimi hafiflemiş hissederim.

akşam yemeğim genelde %95 i patatesten oluşmuş bir öğündür -aileden uzakta okumak böyle bir şey; bu arada birileri bana tarif verecekti, neyse :(

evde olduğum zaman, hep online olmaya çalışırım. download yapılmamış gün, yaşanmamış gündür benim için. sırf zevk için video indirir, silerim. bilgisayar oyunlarına bayılır, managerlik oyunlarına hasta olurum. hatta fm serilerinden birinde bir kaç milyar poundluk bütçe bile elde etmiştim, b.ku çıkmıştı sonra, silmiştim. şimdilik nostalji takılıp, cm oynuyorum. online oyunlar benden uzak olsun, takılıp kalıyorum.

spor kesinlikle yaparım, hiçbirşey yapamasam, çıkar bir koşar gelirim; hava yağışlıysa eğer tempolu yürürüm.

sonra yatarsam, belki uyuyorum.

tarihinde crossfox tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
bi de istek olacak.. :blink: çok kötü bi itiraf olacak ama beni 1 yıldır miskinlik sardı.. kılımı kıpırdatasım yok yahu.. :blink:

Bende aynı durumdayım. Hayat sıkıcı geliyo, ne yediğimden ne içtiğimden zevk alıyom. Zaten paso sigara içiyom kendimi frenleyemiyorum. Her gün içmeyecem diye yatıyorum ertesi gün ilk işim sigara içmek oluyo. Kendime hükmedemiyorum, kendimi başkası yönetiyo gibi geliyo. Mutlu olmak korkutuyo. Yani hiçte normal olmayan durumlar dan oluşuyo hayatımdaki kareler.

Sitelerde Paylaş

Burda da benim gibi olanların olduğuna inanıyorum. Çünkü burdakiler yaşadığı çevrenin düşünce tarzını aşmış insanlar. Tabi bunun da getireceği psikolojik sorunlar vardır diye düşünüyorum. Şuana kadar gelen yorumlarda bir kişi normal çıktı, biride normale yakın. Ama genelde psikolojik sorunları olanların misal benim gibi çok olduğuna inanıyorum bu sitede.

Ya acaba bi TERAPİ köşesimi oluştursak, ne dersiniz ?

Haa bide İddia köşesi oluşturalım kuponlarımızı birbirimizle paylaşırız :) ..

Sitelerde Paylaş

Acayip kitap okurum ben, sadece kitap da değil ''yazı'' olan herşeyi okurum, trafik tabelalarını rekalm panolarını duvarlardaki küfürleri hatta anlamadığım dildeki yaazıları bile anlamadığım halde okurum

Bunun dışında başladığım nerdeyse her işi yarım bırakırım sıkılır giderim.Aralıksız metal dimlerim içerim, s.çarım vs vs.

Hiç tiyatroya sinemaya filan gitmem ama, yanlız başıma yürürüm her yürüyüşe çıktığımda yanlışlıkla çok fazla yürü hayvan gibi yorulur saatlerce yatarım (hakkatenaşırı abartılı yürüyorum)

Sitelerde Paylaş
Bende Hipnoz gibi travian oynardım 2. server fatihiydim :) genelde siyasi ve biyolojiyle ilgili kitap okurum,pc oyunlarını severim özellikle cod serisi,hiç ders çalışmam ama hep derslerimi veririm,iddaa köşeside zaten vardı kuponlarımı orda görebilirsiniz ama yazmıyorum uzun zamandır bişeyler yaparız sizin için,sinemayı severim her hafta bir filme giderim tiyatroda görev yaptığım için zamanında sanattan anlarım bu kadar :D
Sitelerde Paylaş

Bu başlık Umut Sarıkaya'nın efsane yazısını getirdi aklıma:

Sabah 6 oldu mu tak ayaktayımdır. Her sağlıklı insan gibi kalkar kalkmaz sıçarım. Lifli gıdalardan bolca tükettiğim için kayısı gibi sıçarım. Ardından bir bardağa kırdığım iki yumurtayı içerim. Eşofmanları çeker

sahilde koşarım. Belediyemizin yaptırdığı spor parkurlarında aletli jimnastik yaparım. Ardından eve dönerim. kahvaltımda bitki çaylarını tercih ederim, tatlı ihtiyacımı kuru kayısıyla karşılarım, ceviz olmazsa

olmazımdır, belki biraz yağsız peynir. Kahveyi ağzıma sürmeyeli aylar oldu, şekeri bırakalı ise yıllar. işe giderim, işimi severim. Bence insan mutlu olduğu işi yapmalı. Ofiste masamı süslerim. Mutluyum dolayısıyla

insanlara gülümserim. Sevdiğim şarkıları sık sık mırıldanırım. Hiç tanımadığınız birine selam vermek, insanlardan bir merhabayı esirgememek bence dünyanın güzel ve yaşanabilir bir yer olması için yeter de artar

bile. Bilgisayarımı açarım ona buna çocuk, yavru kedi resmi yollarım. Gelen forward maillere ağız dolusu gülerim. Rakı ve sigara içen maymun resmine güldüğüm dün gibi aklımdadır. Çünkü sigara ve rakı içmek

insanlara özgü davranışlardır fakat bunu bir maymundan beklemek imkansızdır. işte ben buna gülerim... Dostlarıma değer veririm, özel günlerini unutmam. Durup dururken hediyeler alırım onlara. Bir işi

başardığımda kendimi ödüllendiririm. Bir siyah çikolata veya bir meyveli yoğurtla. Kendimle barışığımdır, severim kendimi, insanları sevdiğim gibi... tanıdınız mı beni? bilin bakalım kimim ben? Yarrrrrrr...k gibi

adamım ben…. :)

Sitelerde Paylaş

on yıldır gitar çalıyorum..spor izlemeyi çok seviyorum..

özellikle futbol..trabzonspor taraftarıyım fanatik..işşallah şampiyonuz bu sene..

barcelona maçlarınıda kaçırmam..messi'yi ağzım bir karış açık izliyorum..

sinema merakımda var..iyi bir ev sinema sistemi kurdum..

neredyse her gün evi sinema salonu olarak kullanıyorum..en az bir film..

digiturk'um var..tv seyrediyorum..çabuk sıkıldığım için çok zappingliyorum..futbol hariç..

dönem dönem yüzme, tenis, vucut geliştirme, halı saha futbol maç yapıyorum..

alışveriş yapmaktan nefret etmeme rağmen eşimin yanında mecburiyetten takılıyorum..

genelde kendimi teknoloji mağazalarına atıveriyorum..

arabalara karşı ayrı bir zaafım var..hepsi benim olsun istiyorum..

bunların haricinde iş, güç, hayat yoğun zaten..

burada çok daha fazla yazmak geçiyor içimden ama bu kadar zaman ayırabiliyorum..

evelendikten sonra beslenmem düzene girdi..

Sitelerde Paylaş

Bundan önce staj yapmistim fakat yetersizim heraldeki yarim senedir issizim. Aslinda is bulmak icinde pek caba sarfettigim söylenemez bundan 3-4 hafta öncesine kadar. simdilerde ise haril haril meslegimi devam sürdüre bilecegim bir is aramaktayim :)

Onun disinda kitap okuyorum bazen kafama eserse ve bol bol geziyorum. gezmeyi seviyorum, sonucta hayat disarda :P ama yaklasik 2-3 haftadan beri pek birsey yaptigim söylenemez genelde evde (forumdayim) arada yine cikiyorum biyerlere. :D Spor yapmaya basladim sagolsun bir arkadas gönüllü hoca olmayi teklif etti bende tabikide böyle bir teklifi geri cevremezdim :P

Arkadaslarimla vakit gecirmeyi seviyorum, ailemlede ayni sekilde. Hayatimda olan bir cok kisiyi cok seviyorum :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...