Jump to content

Genelkurmay'dan İsrail'e Sert Tepki

Recommended Posts

Ben El Paso diyorum artık :)

Şimdi NATO'unun kuruluş amacını mı anlatam. NATO'yu kuran ülkenin en önemli müttefiğinin İsrail olduğunu mu anlatayım. Sahipliğini ABD'nin yaptığı iki ülkenin bu ortamda birbirleriyle savaşamayacağını, yapılan açıklamaların iç siyasete yönelik olduğunu mu anlatayım? Yok ben el paso deyip hiç birini anlatmayayım :)

AYrıca, NATO en büyük kozumuz dediniz ya. NATO'nun en ucuz askeri hangi ülkededir sizce...

Saygılarımla

Sitelerde Paylaş
  • İleti 92
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ben El Paso diyorum artık :)

Şimdi NATO'unun kuruluş amacını mı anlatam. NATO'yu kuran ülkenin en önemli müttefiğinin İsrail olduğunu mu anlatayım. Sahipliğini ABD'nin yaptığı iki ülkenin bu ortamda birbirleriyle savaşamayacağını, yapılan açıklamaların iç siyasete yönelik olduğunu mu anlatayım? Yok ben el paso deyip hiç birini anlatmayayım :)

AYrıca, NATO en büyük kozumuz dediniz ya. NATO'nun en ucuz askeri hangi ülkededir sizce...

Saygılarımla

Obama yönetiminin İsrail'i gözü kapalı destekleyeceğini sanmıyorum. Bush zaten bu İsrail poltikaları yüzünden Amerika'yı batırdı. Bende size pes diyorum. Bu Amerika Ekonomik krizlemi uğraşacak, İranla mı uğraşacak, Rusya ile mi uğraşacak, Irakla mı, El- Kaide ile mi, Talibanla mı uğraşacak bir de bunları burakıp Ortadoğunun en güçlü ülkesi Türkiye'yi karşısına mı alacak. Türkiye'yi yanına almadan Irak'a girdi gördü ebesinin örekesini. Amerika İsrail'e çok muhtaç değil ama Türkiye'ye muhtaç. Hatta yalvarıyor Afganistan'a asker yolla diye. Kuzey Irak'ın hava sahasını babasının hayrına mı Türkiye'ye açtı?..

Sitelerde Paylaş
Askeri anlamda Türkiye'nin en büyük kozlarından biri NATO üyesi olmasıdır. İsrail bir NATO üyesi değildir ve NATO'da BM değildir. Her hangi bir NATO üyesini saldırdığınızda NATO'ya saldırmışsınız kabul edilir. Arkadaşın verdiği sıralamada Türkiye'nin 8. olması NATO dahlinde düşünülmeden sadece Türkiye'nin kendi askeri gücü anlamında. Buna NATO imkanlarını da eklerseniz Dünya'nın 4. büyük askeri gücü. Zaten kimsede kolay kolay NATO üyesi bir ülkeye saldıramaz. Burda Amerika devreye girer mi tabi girer Türkiye ile İsrail'in arasını bulmak için girer. Olası bir savaşta taraf olamaz. Onun başının belası El-Kaide ve İran varken bir de Türkiye ile savaşamaz. Zaten İsrail'de savaşamazda hani olur ya öyle bir gaflete düşecek olurlarsa zaten İran pusu da bekliyor...

Arkadaşım saf ayağına mı yatıyorsun yoksa gerçekten saf mısın? Türkiye ile İsrailin savaş yaptığı bir dünyada NATO diye bir örgüt yoktur artık. İsrail ordusu modern bir ordu Türkiye ile kıyaslanamayacak kadar hemde. Yorumlarınızı okuyunca kendimi bir anda milli güvenlik dersinde hissettim. Ne diyim Allah akıl fikir versin.

Sitelerde Paylaş

Ben bu Türkiye mi İsrail mi güçlü konusundan ziyade bu İsrailli komutanın söylediği saçmalıklara değinmek istiyorum. Türkiye mi İsrail mi güçlü konusunda Erdoğanla Perez tartışmasından sonra Perez'in tutuşup hemen Erdoğan'ı araması bu konuda açıklayıcıdır sanırım.

İsrailli komutanın dengsiz sözlerine gelince, diyor ki, "Türkiye Kıbrıs'ı işgal etti." Bre cahil Türkiye Kıbrıs'ı keyfine mi işgal etti? Orda soydaşlarımızı öldürüyorlardı, Türkiye kardeşlerini kurtardı. Diyor ki, "Ermenileri soykırıma uğrattı." Osmanlı soykırım yapmadı, Ermenilerin vahşi saldıralarına ve hainliklerine son vermek için ülkeden sürdü. Soykırım başka bir şey. Diyor ki, " Bugün Kürtlere'de aynısını yapıyor" Türkiye, İsrail'in Gazze'ye yaptığı gibi Kuzey Irak'ı kuşatıp, ordaki halkı aç susuz burakıp, aklına estikçe de sivil insanların, çocukların üstüne bomba mı yağdırıyor? Türkiye sadece teröristleri ve onların inlerini vuruyor. Türkiye'nin Kuzey Irak'a yaptığı operesyonlarda bir tek sivil ölmemiştir. Ayrıca Hamas ile pkk aynı şey değil. pkk terörist bir örgüttür Hamas ise kendi ülkesini savunuyor ve kurtuluş mücadelesi veriyor.

Sitelerde Paylaş
Dünyanın gözü önünde "İsrail'i yok edene kadar durmak yok" diyen Hamas'ın militanlığı yapar, cumhurbaşkanlarına söylemedik laf bırakmazsan, onlar da bu güne kadar ağızlarına almadıkları mevzuları ağızlarına alırlar elbette... Bu güne kadar İsrail'in Türkiye aleyhtarı söylemleri yoktu; ne Kıbrıs, Ne Kürt ve ne de Ermeni meselesi hakkında yorum yapmıyorlardı. Hemen ertesi gün siz de Kuzey Irak'a sivil yerleşimleri bombaladınız dediler.. Daha da çok diyecekler ve laflarını tüm dünyaya dinletecekler. Türkiye böyle yönetildiği müddetçe durmaksızın yalın ayak boka basmaya devam edecektir.. Kimse bu konuda İsrail'i suçlamasın...

Arkadaşım sizin tarihten haberiniz yok. FKÖ Dünya'nın her tarafında ve İsrail'de Yahudilere terörist saldırılar düzenlerken dönemin dışişleri bakanı ile FKÖ'nün üst düzey bir yöneticisi Ankara'da kol kola fotoğaf çektirdi. İsrail Kudüs'ü işgal ettiğinde ilişkiler en düşük seviyeye indirildi. Ecevit İsrail'e açıkça " soykırımcı " dedi. Eskiden AKP'nin verdiği tepkiden misli misli fazla tepkiler verildi ama hiçbirinde İsrail işi bu kadar uzatmadı. Aslında uzatmak niyetinde değil ama İsrail'deki bir kaç faşist ileri geri konuşuyor bundan oluyor bütün sorunlar. Ha İsrail bunu uzatmak istiyorsa Paşa keyfi bilir!. El mi yaman bey mi yaman görürüz.

İsrail devleti Filistin'de kuruldu. Filistin topraklarında İsrail devleti kuruldu ama Filistin devleti kurulamadı. O topraklar Filistinlilerin aslında Filistinlilerin İsrail'i tamamen yıkana kadar savaşma hakkı vardır çünkü o topraklar onların. Buna karşı çıkmak Türk İstiklal Harbine karşı çıkmakla aynı şeydir. Ama ölmüşle olmuşa çare yok. Madem İsrail devleti kurulmuş bununla uzlaşmak gerek ama İsrail göz açtırmıyor. Hamas diyor İsrail ablukayı kaldırsın ve işgal ettiği topraklardan çekilsin masaya oturalım ama İsrail hiçbirini kabul etmiyor. Sadece Erdoğan değil Tony Blair bile " Hamassız çözüm olmaz " dedi. Aslında İsrail'in amacı dini. Nil ile Fırat arasıda Büyük İsrail devletini kurmaya çalışıyor ama rüyasında görür. Tanrı YVHV bile bu muktedir değildir.

Sitelerde Paylaş
Bana tarihten haberi yok diyene bakın.. Sen hiç bir şey bilmiyorsun... O topraklar Osmanlı mirasıdır. Filistinliler İngilizle bir olup Osmanlı'yı arkadan vurmuşlar, böylelikle bölge İngilterenin eline geçirmiştir. Bölgede egemen olan İngiltere, orada hiç bir zaman bir Filistin kurulmasına izin vermedi... Ama zamanı geldiğinde bilinçli olarak İsrail'in kurulmasını sağladı.. Yani Osmanlı askerini arkadan vuran Filistinliler, bir bakıma oranın kaderini kendileri yazdılar..

Tarihi kıçından değil, başından kıçına doğru okuyun.. Bilmediğiniz konularda da ahkam kesmeyin..

burda yanlış anladıysam özür dilerim ama sanki filistinlileri sorumlu tutuyorsunuz

tarafta güzel bir yazı wardı ingilizler hatayda klendileri durdular diyordu

Sitelerde Paylaş
Ayrıca Hamas ile pkk aynı şey değil. pkk terörist bir örgüttür Hamas ise kendi ülkesini savunuyor ve kurtuluş mücadelesi veriyor.

Ikisi de teroristtir hatta Hamas PKK'dan "daha teroristtir". PKK ETA-IRA tarzi ayrilikci bir teror orgutudur. Hamas teror orgutlerinin en korkunclarindan olan dinci tarzi teror orgutudur.

PKK'ya karsiysak Hamas'a hayli hayli karsi olmaliyiz..

Sitelerde Paylaş
Sen hayal kurmaya devam et, orada yeteri kadar büyük ve güçlü bir İsrail kuruldu. Artık kıralı gelse o İsral'i oradan söküp atamaz.. Siz daha hamas dışkısı yeyin...

Önce sizi terbiyeye davet ediyorum sonra da bir ateistin İsrail'i bu kadar savunması hem de haksız yere savunmasını manidar buluyorum. En nihayetinde İsrail bir din devletidir. Bir ateistin bir din devletini bu kadar ateşli savunması ilginç.

Sitelerde Paylaş

İsrail açıklamadan ben söyleyim İsrail yarin birgün " Komutanın açıklamaları kendi görüşüdür kendini bağlar, biz İsrail olarak böyle düşünmüyoruz, Türkiye bizim ebedi müttefiğimizdir " diyecek. Aksi bir açıklama biraz sıkar. İsrail bile bizdek büyük İsrail hayranlarından Türkiye'nin gücünü daha iyi bilir.

Sitelerde Paylaş
İsrail devleti Filistin'de kuruldu. Filistin topraklarında İsrail devleti kuruldu ama Filistin devleti kurulamadı.

Senin tarihden pek haberin yok galiba. Bugün İsrail, Filistin ve Ürdün olan toprak İngiliz yönetimindeydi. BM milletler bunu 3 devlete bölmeyi kararlaştırdı 1947 de, İsrail, Filistin ve Ürdün olarak. Bu tarihe kadar ortada bir Filistin devleti felan yok. İngilizlerden önce bölge Osmanlı toprağıydı.

Arap ülkeler BM planına karşı çıktı, Yahudiler kabul etti. Sonuçta Yahudiler ülkeyi kurdu 1948 de ve Mısır, Irak, Suriye, Suudi felan ne kadar Arap ülkesi varsa israil'e savaş açtı. İsrail savaşı kazanıp toprağını biraz genişletti. Bugün Gazze ve Batı Şeria olan yerleri de sırasıyla Mısır ve Ürdün topraklarına ekledi.

Mısır ve Ürdün bu topraklarda yaşayan Arapları (Filistinlileri) vatandaş etmedi.

1967 tekrar bir savaş oldu, bu savaşta İsrail Mısır'dan Gazze ve hatta Sina yarımadası (ki sonra burayı bıraktı) ve Ürdün'den Batı Şeriayı, Suriye'den Golan etpelerini aldı.

Sonuçta İsrail Filistin ülkesini zaptetmedi, çünkü Filistin ülkesi hiçbir zaman kurulmadı. Eğer Araplar 1947 BM planını kabul etseydi Filistin daha o tarihte kurulacaktı.

Velhasıl bugün Filistin devleti kurulmaı yolunda ilerleniyor. Filistin ve İsrail halklarının çoğu 2 devletli çözüme sıcak bakıyor.

Tabi İsrail'de ve Filistin'de aşırı sağcılar var ki tüm toprağı istiyor. İsrail tarafında dinci siyonistler böyledir, tüm toprağın tarihsel Yahudi toprağı olduğuna inanıyor. Arap tarafında Hamas böyledir. Aklınca tüm İsrail'i alıp şeriat devleti kuracakmış o da.

Hamas'ın politikası sadece Filistinlilere zarar verir. İSrail'e günde 50 roket sallayarak son operasyona provoke ettiler. Sonra da sivillerin arasına saklandılar. Bunlar başbelasıdır. Filistin de kendi fikirlerini beğenmeyenleri bacaklarından vuruyorlar. Mafyadır, eşkiyadır.

En son BM yardım bürosunu talan edince BM geçen hafta yardım yapmayı durdurdu. Bravo Hamas'a

Sitelerde Paylaş
Senin tarihden pek haberin yok galiba. Bugün İsrail, Filistin ve Ürdün olan toprak İngiliz yönetimindeydi. BM milletler bunu 3 devlete bölmeyi kararlaştırdı 1947 de, İsrail, Filistin ve Ürdün olarak. Bu tarihe kadar ortada bir Filistin devleti felan yok. İngilizlerden önce bölge Osmanlı toprağıydı.

Arap ülkeler BM planına karşı çıktı, Yahudiler kabul etti. Sonuçta Yahudiler ülkeyi kurdu 1948 de ve Mısır, Irak, Suriye, Suudi felan ne kadar Arap ülkesi varsa israil'e savaş açtı. İsrail savaşı kazanıp toprağını biraz genişletti. Bugün Gazze ve Batı Şeria olan yerleri de sırasıyla Mısır ve Ürdün topraklarına ekledi.

Mısır ve Ürdün bu topraklarda yaşayan Arapları (Filistinlileri) vatandaş etmedi.

1967 tekrar bir savaş oldu, bu savaşta İsrail Mısır'dan Gazze ve hatta Sina yarımadası (ki sonra burayı bıraktı) ve Ürdün'den Batı Şeriayı, Suriye'den Golan etpelerini aldı.

Sonuçta İsrail Filistin ülkesini zaptetmedi, çünkü Filistin ülkesi hiçbir zaman kurulmadı. Eğer Araplar 1947 BM planını kabul etseydi Filistin daha o tarihte kurulacaktı.

Velhasıl bugün Filistin devleti kurulmaı yolunda ilerleniyor. Filistin ve İsrail halklarının çoğu 2 devletli çözüme sıcak bakıyor.

Tabi İsrail'de ve Filistin'de aşırı sağcılar var ki tüm toprağı istiyor. İsrail tarafında dinci siyonistler böyledir, tüm toprağın tarihsel Yahudi toprağı olduğuna inanıyor. Arap tarafında Hamas böyledir. Aklınca tüm İsrail'i alıp şeriat devleti kuracakmış o da.

Hamas'ın politikası sadece Filistinlilere zarar verir. İSrail'e günde 50 roket sallayarak son operasyona provoke ettiler. Sonra da sivillerin arasına saklandılar. Bunlar başbelasıdır. Filistin de kendi fikirlerini beğenmeyenleri bacaklarından vuruyorlar. Mafyadır, eşkiyadır.

En son BM yardım bürosunu talan edince BM geçen hafta yardım yapmayı durdurdu. Bravo Hamas'a

Bunu 2. Abdulhamit'ten itibaren inclemek en doğrusudur. Kendinizi çok mu zeki zannediyorsunuz bilmiyorum ki? Birader orda İngiliz hakimeyeti gelmeden önce yahudi mi vardı? İngilizler kasıtlı olarak Yahudileri oraya yerleştirdiler. Sonra parayla ordaki ev, toprak satın almaya başladılar. Egemenlik hakkı başka birşeydir, mülkiyet hakkı başka birşeydir. Orda Egemen olan toplum Filistinlilerdir. Yahudiler sonra oraya Emperyalistlerin mağrfetiyle eklemlenmişlerdir. Ama ben bunları tartışmak istemiyorum. İsrail'in meşru bir devlet omadığıı, haritan silinmesi gerektiğini falan söylemiyorum. İsrail makul davranmalı. Kendi sonunu getiriyor. Bölgede destekçisi bir Türkiye vardı yakında onu da kaybedecek ve Türkiye olmadan orda nasıl ayakta kalacak merak ediyorum.

Neymiş Hamas roket atıyormuş Hamas niye roket atıyor? İsrail ablukayı kaldırsın roket falan atmaz. Ayrıca İsrail'in saldırmak için roket atılmasına falan gerek yok. Arafat döneminde de mi roket atıyorlardı? Gazze mazze hikaye İsrail'in ana amacı İran'ı provoke etmek ve bölgede büyük bir savaş çıkarıp ABD ile birlikte İran'ı yok etmek. Ama İran bu tuzağa düşmedi.

Sitelerde Paylaş
Bunu 2. Abdulhamit'ten itibaren inclemek en doğrusudur. Kendinizi çok mu zeki zannediyorsunuz bilmiyorum ki? Birader orda İngiliz hakimeyeti gelmeden önce yahudi mi vardı? İngilizler kasıtlı olarak Yahudileri oraya yerleştirdiler. Sonra parayla ordaki ev, toprak satın almaya başladılar. Egemenlik hakkı başka birşeydir, mülkiyet hakkı başka birşeydir. Orda Egemen olan toplum Filistinlilerdir. Yahudiler sonra oraya Emperyalistlerin mağrfetiyle eklemlenmişlerdir. Ama ben bunları tartışmak istemiyorum. İsrail'in meşru bir devlet omadığıı, haritan silinmesi gerektiğini falan söylemiyorum. İsrail makul davranmalı. Kendi sonunu getiriyor. Bölgede destekçisi bir Türkiye vardı yakında onu da kaybedecek ve Türkiye olmadan orda nasıl ayakta kalacak merak ediyorum.

Neymiş Hamas roket atıyormuş Hamas niye roket atıyor? İsrail ablukayı kaldırsın roket falan atmaz. Ayrıca İsrail'in saldırmak için roket atılmasına falan gerek yok. Arafat döneminde de mi roket atıyorlardı? Gazze mazze hikaye İsrail'in ana amacı İran'ı provoke etmek ve bölgede büyük bir savaş çıkarıp ABD ile birlikte İran'ı yok etmek. Ama İran bu tuzağa düşmedi.

Tarihe gidersen ne kadar geriyre gitmek gerek? Niye mesela 7. yüzyıla gitmiyelim? Araplar Hicaz'dan çıkıp tüm Orta Doğuyu işgal etmeden önce Filistin'de Arap mı vardı? 2000 sene önce Romalılar Yahudileri sürgün edene kadar Filistin Yahudilerin vatanıydı. Ki 2000 seneden beridir Filistin'de kalmış çok az da olsa bir Yahudi toplumu hep vardı.

Ayrıca İngilizler Yahudileri Filistin'e yerleştirmediler. Tam aksine Yahudi göçüne kota bile koydular. Biraz araştır bu işleri.

Hamas'ın roketleri olayını da anlamıyorsun. Abluka dediğin zaten Hamas'ın silah getirmesini engellemek için. Hamas barış istemiyor, amacı tüm İsrail'i yok etmek olduğunu hep söylüyor. İran da bunu destekliyor.

Hamas'a FKÖ ve Mısır da karşı. Hatta Suudlar bile karşı. Çünkü bu adamlar köktenci ve tüm orta doğunun dengelerinin içine etmeye muktedir bir hareket. Mısır'ın içindeki Müslüman Kardeşler örgütü Hamas'la organik bir bağı var. Ordaki NAsrcı rejimi yıkmak istiyor. İran da bunu destekliyor. İran'da Mısır devlet başkanı Mübrak'in aynı Enver Sedat gibi suikast edilmesi için gösteriler yapılıyor.

"Gazze hikaye İsrailin amacı İran'ı provoke etmek savaş çıkarmak" diyorsun. Çok cahilsin.

İsrail'in varlığı zaten İran'ı provoke ediyor. Adamlar bu ülkeyi tanımıyor, meşruiyetini reddediyor, haritadan silinmesi gerektiğini söylüyor, ve bunu 30 yıldır söylüyorlar, yeni değil. 25 senedir de gizliden nükleer silah yapma faaliyetlerine devam ediyorlar. Nükleer silahla napacakları da belli.

Sitelerde Paylaş

Tamam ben cahilim, kökten dinciyim, Hamas'ta öyle kökten dinci. Peki Hamas'tan önce FKÖ ve Arafat'ta mı kökten dinci? İsrail Hamas yokken barışa yanaşıyor muydu? Arafat'ı öldürmedi mi? İsrail bu soykırımı 60 yıldır yapmıyor mu? Bu işi gelip sadece Hamas'a bağlamak ne kadar insani bir tutum sizce? İsrail 60 yıldır insan öldürüyor. Sadece Hamas'tan sonra bunu yapmaya başlamadı ki? Arafat'ta ilk başta Hamas gibi İsrail tümden yok edilmeli diyordu sonra o da bu söylemden vazgeçti, İsrail'i tanıdı bir barış planı yapıldı ama İsrail yine bu plana uymadı, yine öldürdü yine vurdu. Arafatı'da İsrail öldürdü. Ben diyorum İsrail'in meşruiyetini tartışmıyorum ama İsrail'in makul davranması gerekir. Sınırlar savaşla, kanla çizilir ama işbirliği ile korunur. İsrail bu işbirliğine hiç yanaşmıyor.

Sitelerde Paylaş

Ben yenemeyeceğimi bildiğim bir güçle mücadeleye girmem demiştim. Bunu çok eleştirenler oldu. Hadi buyrun, Türkiyenin Amerika ve İsrail karşısındaki durumuna bakın bakalım. Neden hemen her konuda Türkiye tıııııssssss? Gerçekler böyledir işte. Onları görmekten aciz olanlar atar, tutar ve hayal görür. Bu başlıktada görüldüğü gibi. Akıllı olanlar gerçekleri anlatır, ama diğerleri aynı türküyü çağırmaya devam eder. Bir türlü almaz kafası.

Ha o güçten o kadar rahatsız oluyorsanız, aptalca işler yapmak yerine güçlü olmak için kolları sıvayacaksınız. Binbir çeşit yol düşünecek ve mücadele vereceksiniz. Ne zaman ki sizde kayda değer bir güce ulaşırsınız ve oyunun kurallarını lehinize çevirirsiniz o zaman söz sahibi olursunuz. Çok mu uzun ve zor bir yol? Ama başka çaresi yok ki.

Sitelerde Paylaş
Tamam ben cahilim, kökten dinciyim, Hamas'ta öyle kökten dinci. Peki Hamas'tan önce FKÖ ve Arafat'ta mı kökten dinci? İsrail Hamas yokken barışa yanaşıyor muydu? Arafat'ı öldürmedi mi? İsrail bu soykırımı 60 yıldır yapmıyor mu? Bu işi gelip sadece Hamas'a bağlamak ne kadar insani bir tutum sizce? İsrail 60 yıldır insan öldürüyor. Sadece Hamas'tan sonra bunu yapmaya başlamadı ki? Arafat'ta ilk başta Hamas gibi İsrail tümden yok edilmeli diyordu sonra o da bu söylemden vazgeçti, İsrail'i tanıdı bir barış planı yapıldı ama İsrail yine bu plana uymadı, yine öldürdü yine vurdu. Arafatı'da İsrail öldürdü. Ben diyorum İsrail'in meşruiyetini tartışmıyorum ama İsrail'in makul davranması gerekir. Sınırlar savaşla, kanla çizilir ama işbirliği ile korunur. İsrail bu işbirliğine hiç yanaşmıyor.

Araplar Yahudileri öldürmeye daha İsrail kurulmadan önce başladı, mesela 1929 Hebron ve Safred katliamları.

FKÖ ise kuruluşundan itibaren İsrailli sivillere yönelik sayısız terörist saldırıda bulundu.

Bunları biraz araştır. Tek bildiğin "Yahudiler bizim mazlum kardeşlerimizi öldürüyor." Senin mazlum kardeşlerinin ne haltlar yediğinden haberin yok.

Mesela iki sene önce kaçırılmış ve Geneva yasalarına aykırı olarak işkence edilip öldürülmüş 2 İsrail askerine karşı Hizbullah'a teslim edilen hapisteki katillerden biri, öldürdüğü adamın 4 yaşındaki kızını da silahının dipçiğiyle öldürmüş bir çocuk katili. Ama adam bir kahraman gibi karşılandı.

kuntar-650a.jpg

Şu linke bir bak mesela; Filistin terörüyle ölmüş çocukların resimleri: http://www.take-a-pen.org/english/Articles/Art04102003.htm

Daha fazla bilgi için:

http://en.wikipedia.org/wiki/Palestinian_political_violence

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Hamas_suicide_attacks

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Pales...suicide_attacks

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Al-Aq...suicide_attacks

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_massa...l-Aqsa_Intifada

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Qassam_rocket_attacks

Sitelerde Paylaş
Ben yenemeyeceğimi bildiğim bir güçle mücadeleye girmem demiştim. Bunu çok eleştirenler oldu. Hadi buyrun, Türkiyenin Amerika ve İsrail karşısındaki durumuna bakın bakalım. Neden hemen her konuda Türkiye tıııııssssss? Gerçekler böyledir işte. Onları görmekten aciz olanlar atar, tutar ve hayal görür. Bu başlıktada görüldüğü gibi. Akıllı olanlar gerçekleri anlatır, ama diğerleri aynı türküyü çağırmaya devam eder. Bir türlü almaz kafası.

Ha o güçten o kadar rahatsız oluyorsanız, aptalca işler yapmak yerine güçlü olmak için kolları sıvayacaksınız. Binbir çeşit yol düşünecek ve mücadele vereceksiniz. Ne zaman ki sizde kayda değer bir güce ulaşırsınız ve oyunun kurallarını lehinize çevirirsiniz o zaman söz sahibi olursunuz. Çok mu uzun ve zor bir yol? Ama başka çaresi yok ki.

Nerde Türkiye tıss? Siz hayal mi görüyorsunuz. Dışişleri İsrail'e nota verdi Genelkurmay açıkça tehdit etti hani nerde tıss? İsrail'den ses seda yok bence İsrail tıss oldu. Erdoğan Perez'e posta koydu hemen Perez arayıp üzgünüz dedi. Kim burda tıss? Yarın İsrail özür dileyecek kim tıss? Diyorsunuz ki " yenemeyeceğim güçle savaşmam." İyi ki İstiklal harbini yapanlar sizin gibi dşünmüorlardı. Tam bir Damat Ferit ve Vahdettin zihniyeti.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...