Jump to content

Kürtlerin Temel Sorunu ’Çakma Seyit’ Düzeni

Recommended Posts

Çok güzel yanıt verdiniz. BU demagoji sınıfına girmez değil mi.

Ah bir de bıyık bırakmış olsaydım da posluğunun derdine yansaydım modern arkadaşım...

Gerçek niyetiniz ortaya çıkarıldığında böyle hırçınlaşmayın bence..

Ne oldu derdine düştüğünüz feodalitenin bu ülkeden neden silin(E)mediği gerçeğini tartızmaktan vaz mı geçiyorsunuz? Hani konumuz feodal kalıntılardı. Feodali gitti kalıntısı kaldı galiba

Saygılarımla

Sitelerde Paylaş
  • İleti 68
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Çok güzel yanıt verdiniz. BU demagoji sınıfına girmez değil mi.

Ah bir de bıyık bırakmış olsaydım da posluğunun derdine yansaydım modern arkadaşım...

Gerçek niyetiniz ortaya çıkarıldığında böyle hırçınlaşmayın bence..

Ne oldu derdine düştüğünüz feodalitenin bu ülkeden neden silin(E)mediği gerçeğini tartızmaktan vaz mı geçiyorsunuz? Hani konumuz feodal kalıntılardı. Feodali gitti kalıntısı kaldı galiba

Saygılarımla

Sn hallac size ne yazdım bende dahil olmak üzere çogu kişi sizin demagojilerinizle geçirecek vakti yok. Eğer ki başlık hakkında yazabilme yetiniz veya kültürünüz varsa bunu yapınız, konu sizin istediğiniz yönde bir söyleşi değildir.Bu konu çocuk bahçeside değildir.Konu başlığını okuyunuz ve üzerine düşüncelerinizi yazınız.

Sitelerde Paylaş
öncelikle hayatta size tavsiyem kürt kimliğinizi aşma yolunda çalışmalar yapmanız. b]

Artik kisilerin kimliklerini asmasi konusunda tavsiyelerdedemi bulunmaya basladiniz??Yapilan küfürleri gectik,simdide kimligimizimi düzenlemeyi tavsiye ediyorsunuz??

Bu nasil bir yaklasimdir??Bu nasil bir konuya dahiliyettir??Bu nasil bir asagilamadir??

Siz kim oluyorsunuzda, kimlik hakkinda haddinizi asan kelimeler edebiliyorsunuz?Bu Kürt kimligimizi sorgulamak size ait degildir.

Bune cesarettir,lakaytliktir?

Solculuk dersi vermeyin kimseye,siz ilk önce bir "Irkcilik kimliginden" siyrilin ondan sonra solculugu ögrenin.

Sitelerde Paylaş

Kendinizle çelişmeyin, zaman geçirecek vaktiniz var ki hemen yanıtlıyorsunuz. Hadi halkların kardeşliği safsatanızdan bahsedin. Demagojiymiş. Bir görüş belirttim, siz hemen kişisel saldırıya geçtiniz, solculukmuş, pos bıyıkmış cartmış curtmuş dediniz. Alnıtıladığınız yazının özü nedoir anrlatsınıza.. Anlatsanıza hamidiye meselesini. Anlatsanıza, bu ülkede toprak ağlarının, aşiret liderlerinin, dini liderlerinin neden tasfiye edilemediğini. Ondan sonra bize çakma seyit edebiyatı yapın.

Siz kültürlüsünüz ya bilirsiniz bu meseleleri, kültür abidesi modern arkadaşım.

Saygılarımla

Sitelerde Paylaş
Artik kisilerin kimliklerini asmasi konusunda tavsiyelerdedemi bulunmaya basladiniz??Yapilan küfürleri gectik,simdide kimligimizimi düzenlemeyi tavsiye ediyorsunuz??

Bu nasil bir yaklasimdir??Bu nasil bir konuya dahiliyettir??Bu nasil bir asagilamadir??

Siz kim oluyorsunuzda, kimlik hakkinda haddinizi asan kelimeler edebiliyorsunuz?Bu Kürt kimligimizi sorgulamak size ait degildir.

Bune cesarettir,lakaytliktir?

Solculuk dersi vermeyin kimseye,siz ilk önce bir "Irkcilik kimliginden" siyrilin ondan sonra solculugu ögrenin.

Köy kahvehanesi tarzındaki düşüncelerinizin bu foruma katkı yapamadığı düşüncesi içerisindeyim.Öncelikle ne demek istediğimi kendi içinizde sorgulayarak başlamalısınız konuya.Klasik feodalitenizi karşınızdakine getirdiğiniz suçlama ile değil , enerjinizi bu toplumun modernitesinin ve eğitiminin nasıl yükseleceği konularına harcamalısınız.

Sitelerde Paylaş
Kendinizle çelişmeyin, zaman geçirecek vaktiniz var ki hemen yanıtlıyorsunuz. Hadi halkların kardeşliği safsatanızdan bahsedin. Demagojiymiş. Bir görüş belirttim, siz hemen kişisel saldırıya geçtiniz, solculukmuş, pos bıyıkmış cartmış curtmuş dediniz. Alnıtıladığınız yazının özü nedoir anrlatsınıza.. Anlatsanıza hamidiye meselesini. Anlatsanıza, bu ülkede toprak ağlarının, aşiret liderlerinin, dini liderlerinin neden tasfiye edilemediğini. Ondan sonra bize çakma seyit edebiyatı yapın.

Siz kültürlüsünüz ya bilirsiniz bu meseleleri, kültür abidesi modern arkadaşım.

Saygılarımla

Sn hallaç konu başlığı hakkında bir düşünceniz varmı.Yoksa güneşimden çekiliniz lütfen.

Sitelerde Paylaş

dediğim konularda bilgilendirecektiniz ya bizi. Sizin güneşinizi engelleyemem mübarek siz bizzat güneşsiniz :)

Yukarılara kar yağmıştır soğuktur, biraz da aşağılara inin bizim gibi kültürsüz avamları bilgilendirin...

Sitelerde Paylaş

Tarafsız davranmamak nasıl bir duygudur merak ediyorum...

Yazmadan önce konunun açılış yazısını okuyun ondan sonra

istisnasız bütün politik başlıkları döndürüp dolaştırıyor ve Kürt meselesine getirenler de bunlardır.
diyin..

Az bir şey tarafsızlık, az bir şey adil olmak bu kadar mı zor...

tarihinde hallac01 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Canınız saağolsun. Zatialinizin bana olan karşı hissettiği derin sevgiyi yedi cihan biliyor. Keyfiniz yerine gelecekse ben susayım...

Sn hallac kimse sana sus veya yazma demiyor, fakat başlık hakkında görüş belirtmeyip kafanda oluşmuş bir takım düşünceleri ilgili ilgisiz aktarıyorsun.Bu başlık bu topraklardaki insanların nasıl sömürüldüğüne en basit biçimiyle bir analiz yapan bir başlıktır, sen bunu Türk-kürt mücadelesine çekerek bir nevi aidiyeti olduğun insanın sömürü düzeninde yaşamasını dolaylı olarak onaylıyorsun.Veya ne yazdığının farkında değilsin.

Sitelerde Paylaş
su arada beledıyenın beledıyecılıgıne tas atan arkadas

gel sana gosterelım beledıyecılık nasıl yapılır bır arastır hangı beledıyenın borcu var

hangı partıye aıt beledıyenın borcu yok

Bilmediğimiz bir belediyecilik anlayışı ise açıklarsanız bizde öğrenmekten mutluluk duyarız.

Söz ettiğiniz yazılar bumu sayın oğuz. Alın başlık buradan bir yerlyere gitmiş. Peki sayın seyit rıza konu dışında bir şey mi demiş?

İŞte söz konusu yazının asıl amacını görmeniz için

Bu bilgilerden sonra gelelim meselenin özüne:

Terörden kaçan Kürt aydınlar, hızla feodal "çakma seyitlerin" hegemonyasına girmektedir. Bu birliktelikten çok memnun olanlar ise yandaş medyayı sonuna kadar "çakma seyitlere" açan dinci-liberal kalemlerdir.

buradan sonrasını okumanız gerekecek. Yazarın gözünde de meselenin özü bu. Konu feodaliteden nasıl DTP'nin belediyecilik anlayışına geçiyor... Soner Yalçın'ın yazısı zaten belli bir amaçla yazıymış çizilmiş.

sen bunu Türk-kürt mücadelesine çekerek bir nevi aidiyeti olduğun insanın sömürü düzeninde yaşamasını dolaylı olarak onaylıyorsun.Veya ne yazdığının farkında değilsin.
Gözünüzü sevem biraz destekli atın... Nerede Türk - Kürt meselesine çekmişim.

Tartışmak mı istiyorsunuz. Sorularımı sordum. Bu ülkede feodal kalıntılar neden kaldırılamamıştır bunu tartışalım.

Saygılarımla

Sitelerde Paylaş
Söz ettiğiniz yazılar bumu sayın oğuz. Alın başlık buradan bir yerlyere gitmiş. Peki sayın seyit rıza konu dışında bir şey mi demiş?

İŞte söz konusu yazının asıl amacını görmeniz için

buradan sonrasını okumanız gerekecek. Yazarın gözünde de meselenin özü bu. Konu feodaliteden nasıl DTP'nin belediyecilik anlayışına geçiyor... Soner Yalçın'ın yazısı zaten belli bir amaçla yazıymış çizilmiş.

Gözünüzü sevem biraz destekli atın... Nerede Türk - Kürt meselesine çekmişim.

Tartışmak mı istiyorsunuz. Sorularımı sordum. Bu ülkede feodal kalıntılar neden kaldırılamamıştır bunu tartışalım.

Saygılarımla

Sn hallac hala aynı tavrını sürdürüyorsun, artık bırak bu polemikçi tavrını , ortaya birşeyler çıkar.Mesela baş yazıyı oku ve analiz et.Vazgeç bu sevdalardan.

Sitelerde Paylaş
Ağzının içi polemik dolu, kuşa ne gerek var?

Başlıkta polemiği çömezler yapmaya başlamıştı... Sen hazır polemik bulunca damlamıştın... Salsaydın polemiği çömezlere doğru, niye kendini öne attın ki? :)

Boş ver Hallac, ben sizi iyi biliyorum...

(Not: İslami forumlarda biri abuk bir Arap masalı yazar, altına tastikçi hokkabazlar sıralama ileti yapıştırır: "allah razı olsun", "Paylaşım için teşekkürler" falan diye... Kimse yorum yapmaz, bu herifin müridi gibi takılır, alkış tutarlar. Aynı yaklaşımları burada da gördüm.. Hallac'ın önceki sayfadaki yazısının altına bakın, mevzu farklı olsa da yalamalar her yerde olduğu gibi yine aynı... Aynı değilse ben de bu başlığı serbest bırakacağım...)

NOTES - Hani bazi karakterler vardirya, hareketleri ve tavirlari onun degildir ,adeta MONTE edilmistir,civalar ile vidalar ile yani bir ANDROIT tir ,kani kan degil, kani yesildir.

Hani kurdugu cumleler iticidir..

Sicakligi yoktur, kan degerleri sifirin altindadir.

aslinda o'

Asit kadar Basit bir Tavri secmistir...

saygilar..

tarihinde EGE tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aynı iletiyi neden iki kere yollama ihtiyacı duydunuz anlamadım.

Tartışma ilerlerse diğer sayfanın başınada yapıştırın bari :)

Yazıda smile olarak bir gülücük kullanmışınız ya birden gözüme çok şirin gözüktünüz :)

Saygılarımla

NOT: Bakın bu sefer yanıt vermedim farkındaysanız

Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...