Jump to content

*** Barnabas İncili İle İslamiyetin Ciddi İlişkisi***

Recommended Posts

Kabaca bir giriş yaparak başlıyalım detaylı bilgi edinmek istiyen arkadaşlar için nette detaylı bilgi mevcut.

1981 yılında Hakkari`de bir babat aşireti reisi tarafından av dönüşü tarafından bir mağarada lahit içerisinde eski bir elyazması bir kitap bulunur. Aramice uzmanı Doç. Dr. Hamza Hocagil kısa süre sonra söz konusu metnin Arami dilinde fakat Süryani alfabesiyle yazılmış bir İncil metni olduğunu anlar.

İsa'nın tanrının oğlu oldugunu red eden, vatikan'ın düzenini tepe taklak eden, Hıristiyanlık için ciddi bir tehdit unsunu olan bu eser için ölen-öldürülen onlarca isim.... ( Gazetecilerden başlayan, müslüman olan İsrail Cumhurbaşkanı İsak Rabin`in torunu Viktoria Rabin'a kadar uzanan liste)

Barnabas yaşamışlığını inkar etme zahmetinde bulunan hıristiyan kesim her 11 haziran Aziz Barnabas günü olarak kıbrıs kutlamasına nasıl bir kılıf biçer merak ediyorum.

"Aramice Uzmanı Doç. Dr. Hamza Hocagil`in Genelkurmay Başkanlığı Özel Harp Dairesi`nde özel güvenlikli bir bölümde saklandığını iddia ettiği nüshalar açıklanırsa, dinler tarihi başta olmak üzere, tarih yeniden yazılacaktır." diyor dr. hocagil.

Ergenekon bağlantısı da varmış onuda es geçmiyelim. Çatlının, Küçük paşanın isimleri de geçiyor bu olaylar zincirinde.

Doç. Dr. Hocagil'in beyanına göre İncil, Özel Harp Dairesi`nin kasasında. Tabi bunu bilen kişi devlet sırrını ne cürretle açıklamaya kalkar orası gerçekten tartışmaya değer bir koudur.

Fazla uzatmadan konuyu kısaca özetlemek istedim. Bilgilerinize sunulur.

Konu:

http://www.tumgazeteler.com/?a=4056926

Ayrıntılı detay:

http://www.barnabas-incili.com/

Kısaca günümüz dinler silsilesini kökünden zıplatabilecek bir hareket olarak algılıyorum.

İsrailde bulunan nüsha ile müslüman olan İsrail cum. Başk. torunu ve bir kazı sırasında etiopyalı tarafından sebepsizce öldürülüşü. Kıbrıs'da bulunan kopya ve arkasından yaşanılan ölümler. Ülkemizde bu konuda konuyu ele alan mercii nin seviyesi gerçekten çok düşündürücü.

Dikkat çekmek istediğim asıl nokta ise, barnabas incilinin müslümanlığa olan pozitif etkisi, Muhammed'in son peygamber, ilk ruh oldugunu öne süren içeriğinin olması. Kimi kitle bunu kullanarak propaganda yaparak gücüne güç katarken, asıl unsurun neden suskun kaldığıdır.

Kendi düşüneme göre barnabas hıristiyanlık-yahudiliği çökerttiği gibi islam dininide çökertebilir. İslami kesimin barnabas incili üzerine gidememesi benim bu düşncemi doğrular nitelikte.

Zaten dinler numara sırasına göre bitmeli, barnabas islamın kalesi olmaya aday, ama içi barut dolu!

Yazı biraz uzun oldu sanırım, değer taşıdırğına inandığımdan bilmenizde fayda olacağını düşünüyorum.

Saygılar.

Sitelerde Paylaş
Barnabas İncil'i bir müslüman tarafından yazılmıştır. Sahtekarlık ürünü bir İncil'dir... Ama "ben masal dinliyecem abi" derseniz masal sizin, soytarılık da sizin olsun ama şarlatanlığa değil, hiç olmazsa Muhammed'in uydurduğı beş vakit namaza yönelin derim...

Hangi bilgiler ışığında bu kanaate vardığınızı bize aktarırmısınız.

Bende Barnabas denilen şeye bende inanmıyorum, ama varlığı tartışılmalı diye düşündüm. sizce tartışma değeri yoktur. neden?

Ben sahtekarlığa bel bağlamayın, inancınızın doğru olduğunu düşünüyorsanız, objektif mevzulara yönelin derim..

Bu cümleniz beni tav etti demeden geçemem. Teşekkürler.

______

Birde konuya star gazetesinden ek yapalım: ( Buna istinaden görüşleri de alabilirmiyiz )

http://www.tumgazeteler.com/?a=4579757

tarihinde Mamut tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Hangi bilgiler mi? Bu ne aptalca soru... Git bunu Hıristiyan'lara sor diyeceğim amaHıristiyanların cevabının "hasstir" olacağını peşinen garanti ederim..

Bir şeyin doğrusunu o şeye sahip, o şeyin aslını bilenere sormak esastır, değil mi aslan yeğenim? Ben Hıristiyan kaynaklarını bilenlere danıştım, "yok böyle bir şey, bu iddialar sahtekar müslümanlara aittir" dediler...

Ben de bizim müslümanların ne kadar sahtekar olduğunu bildiğimden daha fazla uzatmadım...

Neresi aptalca, bir cümle kuruyorsun düşünceni içeren, neden o şekilde düşündüğün soruluğunda soru neden aptalca oluyor?

sen kendi cevabının aptallığına yan, cevabına bak "sahtekar sahtekara sahtekar demiş..."

kendini büyüt önce, bana yeğenim demen için toprağa girmiş çimene karışmış olman lazım...

Sitelerde Paylaş
Evet Barbanas İncil'inde Hz. Peygamber tarif edilmektedir. Bunu hazmedemeyen Ateist Hristiyanlar bu İncil'in açığa çıkmasını istememektedir. Aksi halde herkes İslam'a koşacak ve müslüman olacaktır.Elhamdülillah.

Koyun ortaya aslını hep beraber görelim... Hangi orijinal antik incilin neresinde "Muhammed" adı geçmektedir bilelim öğrenelim, bekliyoruz orijinal nüshanızı... Boş laf salatasına karnımız tok bizim...

Sitelerde Paylaş

Ateist Hristiyan olur mu?

Bak şu anda özel harekat dairesinin kasasında bir kuran var. 630 yılında muhammed sağken yazılmış. Bu kuranı büyük professör Şemsettin Dilaveroğlu 1820 yılında Mekkede yaptığı kazılarda bulmuş.

Bu kurand,a muhammedin karı satma üzerine tavsiyeleri mevcut. İyi bir sarışın rum kızının, memesi ne kadarsa kaç dirhem edeceğine kadar detalyarı var. Saat icat olmadığı için, vakit hesabı olarak verilmiş vizite ücretleri.

Bu kuranda birde, putların şişme kadın olarak kullanılmasına dair muhammedin uygulamalı olarak gösterdiği işlemlerin resmili izahatı var. Muhammed, kendi yaptığı şişme kadın putlar için birde fiyat tarifesi eklemiş buraya..

Ya, şimdi sen inanıyor musun, muhammedin katmerli bir p...venk olduğunu ispatlyıro, ne dersin bu hususta?

Sitelerde Paylaş
Ateist Hristiyan olur mu?

Bak şu anda özel harekat dairesinin kasasında bir kuran var. 630 yılında muhammed sağken yazılmış. Bu kuranı büyük professör Şemsettin Dilaveroğlu 1820 yılında Mekkede yaptığı kazılarda bulmuş.

Bu kurand,a muhammedin karı satma üzerine tavsiyeleri mevcut. İyi bir sarışın rum kızının, memesi ne kadarsa kaç dirhem edeceğine kadar detalyarı var. Saat icat olmadığı için, vakit hesabı olarak verilmiş vizite ücretleri.

Bu kuranda birde, putların şişme kadın olarak kullanılmasına dair muhammedin uygulamalı olarak gösterdiği işlemlerin resmili izahatı var. Muhammed, kendi yaptığı şişme kadın putlar için birde fiyat tarifesi eklemiş buraya..

Ya, şimdi sen inanıyor musun, muhammedin katmerli bir p...venk olduğunu ispatlyıro, ne dersin bu hususta?

Kim dedikodusu bile olmayan, isimi hiç duyulmamış, senin atmasyonun olan hikaye hakkında senin "ne dersin bu hususta?" soruna yanıt arasın?

Sen neyin araştırmasını, akılcılığı, mantık bağını savunabilirsin?

Biraz gerçekçi olun, azcık samimi olun ki ateizmi lekelemeyin.

Yani barnabas yoksa yok, ama ortada birşeyler var değilmi?

saçmalamanın gereği yoktur.

tarihinde Mamut tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

>>> Kim dedikodusu bile olmayan, isimi hiç duyulmamış, senin atmasyonun olan hikaye hakkında senin "ne dersin bu hususta?" soruna yanıt arasın?

İşte zaten tüm meselede bu..

Amanda biri bir incil bulmuşta, amanda özel harekatın kasaısnda saklanıyormuşta.. Geç bunları bir kalem..

Umarım, bahsettiğin mevzunun ne nalma geldiğini anlamışsındır. Bu kuran ile o incilin, hiç ama hiç bir farkı yok..

Ortada olan hiç bir şeyde yok.. Ha, elbette bir sürü boş boş lafları saymazsanız.. Laflara bakarsanız, 51. Bölgede koca bir uazy gemisi filosu var, İngiltere'de ekinleri eğip daire çizmeye meraklı uzaylılar da var.. Düşün, taa galaksinin öbür ucundan geleceksin, ekinleri eğip çember çizip gideceksin, bu aklına sığıyor mu?

Git biraz hristiyanlık tarihini araştır.. Bu gibi bir hikayenin neden sadece yalan olabileceğini kendin gör..

Eğer gerçek diyorsan..Barnabas ilk asırda yaşamış bir hristyiandır ve aziz olarak bilinir. 17. Yüzyılda, bundna kaldığı idda edilen bir incil ortaya atılmıştır. Ama bırtakın karbon tarihleme gibi bir şeyden geçmeyi, kullanılan yazının ilk yğüzyılda kullanılan bir yazı olmaması nedeniyle ilk günden reddedilmiştir. Sonra amanda nerden çıktı bu diye araştıranlar, 14. YY'da iskenderiye'de ortaya çıktığını ve zengin ve salak müslümanları kandırmak için uydurulmuş bir tarihi eser olduğu anlaşılmıştır. amanin, muhammedin geleceğini haber veren bir incil.. amanda işte bu "bozulmamış incil" olmalı diye atlayan saf bir müslümana iyi okutulmuştur.

Yapılan testler vs. bu yazmaların 14. Yüzyıldan kaldığını açıkca göstermektedir.

Anadolu'da bulunduğu idda edilen yazmalar ise, sadece bir şehir efsanesidir sadece..

İşte barnabas masalı bundan ibarettir..

Sitelerde Paylaş
>>> Kim dedikodusu bile olmayan, isimi hiç duyulmamış, senin atmasyonun olan hikaye hakkında senin "ne dersin bu hususta?" soruna yanıt arasın?

İşte zaten tüm meselede bu..

Amanda biri bir incil bulmuşta, amanda özel harekatın kasaısnda saklanıyormuşta.. Geç bunları bir kalem..

Umarım, bahsettiğin mevzunun ne nalma geldiğini anlamışsındır. Bu kuran ile o incilin, hiç ama hiç bir farkı yok..

Ortada olan hiç bir şeyde yok.. Ha, elbette bir sürü boş boş lafları saymazsanız.. Laflara bakarsanız, 51. Bölgede koca bir uazy gemisi filosu var, İngiltere'de ekinleri eğip daire çizmeye meraklı uzaylılar da var.. Düşün, taa galaksinin öbür ucundan geleceksin, ekinleri eğip çember çizip gideceksin, bu aklına sığıyor mu?

Git biraz hristiyanlık tarihini araştır.. Bu gibi bir hikayenin neden sadece yalan olabileceğini kendin gör..

Eğer gerçek diyorsan..Barnabas ilk asırda yaşamış bir hristyiandır ve aziz olarak bilinir. 17. Yüzyılda, bundna kaldığı idda edilen bir incil ortaya atılmıştır. Ama bırtakın karbon tarihleme gibi bir şeyden geçmeyi, kullanılan yazının ilk yğüzyılda kullanılan bir yazı olmaması nedeniyle ilk günden reddedilmiştir. Sonra amanda nerden çıktı bu diye araştıranlar, 14. YY'da iskenderiye'de ortaya çıktığını ve zengin ve salak müslümanları kandırmak için uydurulmuş bir tarihi eser olduğu anlaşılmıştır. amanin, muhammedin geleceğini haber veren bir incil.. amanda işte bu "bozulmamış incil" olmalı diye atlayan saf bir müslümana iyi okutulmuştur.

Yapılan testler vs. bu yazmaların 14. Yüzyıldan kaldığını açıkca göstermektedir.

Anadolu'da bulunduğu idda edilen yazmalar ise, sadece bir şehir efsanesidir sadece..

İşte barnabas masalı bundan ibarettir..

Size yakışan bu güzel yorum ne yazık ki geç geldi, ama çok iyi geldi.

Zaten bilseydik tartışmaya gerek duymazdık değilmi.

Teşekkürler.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...