Jump to content

3 milyon işsiz

Recommended Posts

Bugün 3 milyon işsiz ile birlikte uyandık aynı sabaha.

Kriz Türkiye'de resmen başlamıştır.

Bunun teğet geçme ile ilgisi kalmamıştır.

IMF ile "iki madde" nedeniyle anlaşamayan hükümet, ihtilaflı olan iki maddenin ne olduğunu açıklamamaktadır.

Anlaşmanın seçim sonrasına bırakılmak istediği görülüyor.

IMF ile anlaşma yapmak doğru mudur? değilse neden? doğruysa niye?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 91
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bence doğru değil; çünkü IMF ile yapılan her anlaşma milletin cebinden çalınan para. Devlet parayı alıyor borçlanan devlet oluyor dolayısıyla halk oluyor; ama parayı cuk cebe indiren patronlar. Devlet işi yapınca soygun resmileşmekte. Yemezler canım yemezler eğer patronlar çok para istiyorlarsa gitsinler IMF den kendileri alsınlar. Ki onların parayada ihtyaçları yok servetleri krizi aşmaya gani gani yeter. Ama hazır para gelicekken servetlerini niye tüketsinler ki. Seçim geçsin hemen anlaşma imzalanıcak.

Sitelerde Paylaş

Olayin imf ile ilgisi oldugunu pek zannedmiyorum, imf bu isin sonuclarindan bir tanesidir.

Koskoca ulkeyi bir kac milyar dolara muhtac etmisler,halkinin cogu rezil konumda insanlarin kendi akrabalarina bile guveni kalmamis ve kendisine yabancilastirilmis bir tablo soz konusudur..

Daha trafik kanunlarindan BI HABER olan bir millet,hosgorunun yerini Intikamin aldigi ve toplumsal kalitenin yerlerde surundugu, halkini ORDUSU etrafinda sekilendiren bir yapi ve onun urunu olan bir generation.

IMF zurnanin en son deligidir, bu topraklarda KARINCANIN bile bir isi var Insanin nasil isi olmaz???

Koca koca binalar sanki memleket lux icerisinde gibi gosteren YAVSAKCA bir tablo ve o memleketin pazarlarda yiyecek toplayan TURKLERI ve KURTLERI ..

Bir yerde okumustum, yonetmenler istanbulda filimden once rolune adepte olabilmesi icin BEYOGLUNA(istiklal caddesine) gitmelerini ve oradaki akan kalabaligi gozlemlerini analize etmelerini istiyormis.

Ben en son gidisimde turkiyeye gittim beyogluna etrafimdaki kalabaligi yok farzederek etrafima baktigimda,yani gormek istedigimi gordugumde o aci resimle karsilastim..

Insanlarin hizli adim yuruduklerini fark ettim ve gozlerini hep kaciriyorlar yani uzun bakismak yok!

Cunku insanlarin birileri nin onlardan yerdim vs,, taleb etmesinden korktuklarini sezdim..

Yardim etmeye bile korkunc korkuyoruz,hatta altimiza siciyoruz...

O cogunluktan olmak istiyoruz, cogunlugun her zaman hakli oldugunu dusunmek bizim en kolaydan kacma yonumuz,olaylarin icinde JEAN DARK cilik oynamadan.

Halbuki ( her cogunlugun soyledigi ) dogru olmaya biliyor, bunu bilerekten o kalabaligin arkasina saklan,mak bizim en guzel NAMUSUMUZ oluyor.

Galiba oralarda en cok kulanilan kelime, BANANE'dir.

Bir yanimiz SIRNAKTA yanarken, diger YANIMIZ batida TINER kokluyor..

Dikat ettigim bir olayda heryere metrelerce BAYRAK dikilisiydi.

Sasirdim,cunku ben oradayken bu sekil bir sey yoktu! Sanki istanbul ISGAL sehriymis gibi bir hava yaratmislar millette..

Elestirmesi yasak,yorum yasak cunku sonucta o bayraktir ve bunun etrafinda sekilenen toplum ve o toplumun kucuk cocuklari..

Ne kadarda cook korkuyoruz aslinda, bu reflexlerin buyuk bir KORKUDAN oldugu asikardir ve kabulenmiyenide ne kadar cok hirpaliyoruz ..

Boylesi bir toplumda issiz olmak,kendisine ozguveni olmamak ve milliyetci olmak ............................

Neyse,

saygilar..

$

Sitelerde Paylaş

IMF ile "iki madde" nedeniyle anlaşamayan hükümet, ihtilaflı olan iki maddenin ne olduğunu açıklamamaktadır.

ekonomik kriz olmasaydı bile imf ile anlaşma şarttı kriz sonrasında ise bir mecburiyet oldu

elleri mahkûm, ayak yapıyorlar sadece...

Sitelerde Paylaş

imf ile anlaşma seçimden sonra yapılacak kriz sadece türkiyede değil gelişmiş ve gelişmekte olan bütün ülkeleri etkiledi bizdeki etkisi daha çok ihracat üzerinden ihracatımız bizden mal alan ülkelerin alımları durdurması veya ertelemesi yüzünden oldukca düştü buda işsizliği artırdı.bizdeki sıkıntı ihracat yaptığımız ülkelerin krizi aşması ve mal almaya başlamasına kadar sürer

Sitelerde Paylaş
imf ile anlaşma seçimden sonra yapılacak kriz sadece türkiyede değil gelişmiş ve gelişmekte olan bütün ülkeleri etkiledi bizdeki etkisi daha çok ihracat üzerinden ihracatımız bizden mal alan ülkelerin alımları durdurması veya ertelemesi yüzünden oldukca düştü buda işsizliği artırdı.bizdeki sıkıntı ihracat yaptığımız ülkelerin krizi aşması ve mal almaya başlamasına kadar sürer

14 günde ne değişti de fikriniz değişti..

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtop...t=0&start=0

kısacası türkiye aslında birilerinin iddia ettiği gibi bitik bir ülke değil ayakları yere sağlam basan bir ülke
Sitelerde Paylaş

Türkiye'nin IMF ile anlaşmasını şart ki şart görmüyorum,

Herşehire bir süpermarketler(Carrefour,Real,Migros) kurup bakkalları marketleri manavları kasapları işsiz bırakan angut zihniyeti tartışalım.

Sitelerde Paylaş
19 kez stand by anlaşması yaptıktan sonra 20'inci anlaşmanın eşiğindeki Türkiye takar IMF'yi

Hallac,dünyadan haberin yok bari git bir şeyler oku öğren on sene önce de kalmışşsın.

İMF yi sadece Türkiye değil gelişmekte olan hiç bir ülke takmıyor,çünkü bu ülkelerde acaip miktarda para var,İMF nerede ise kendini lagvedecek.

2001 krizinde Turkiye 850 mılyon usd a takla atıyordu,bugün 20 Milyar Usd a rest çekiyor.

Sitelerde Paylaş

Tamam abi mutlaka siz daha iyi bilenlerdensiniz. Şu engin bilgi birikiminizle, Türkiye'nin Nisan 2008;'de ne demeye şu nalet IMF'ye niyet mektubu verdiğini açıklarmısınız. O niyet mektubunun yansıması ne olmuştur? Gerçi 19 kez yapılan stand by anlaşmasına ve eli kulağındaki 20'nci anlaşmaya pek yanıt vermediniz ama olsun umutluyum sizden. :)

Saygılarımla...

Sitelerde Paylaş

evet türkiye ayağı yere sağlam basan bir ülke imf ile anlaşma olacak ama eskisi gibi herşeye heee diyerek değil türkiyeninde isteklerini gözeterek olacak ben 14 gün oncede aynı şeyleri söylüyordum ama sen işine gelenleri okuyorsun işine gelmeyenleri okumuyorsun

üstelik ben imf ile anlaşmaya karşı değilim imf ile anlaşmak demek bittik demekte değil senin olaylara bakışın objektif değil tamamen taraflı duygusal

tarihinde influenza tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Tamam abi mutlaka siz daha iyi bilenlerdensiniz. Şu engin bilgi birikiminizle, Türkiye'nin Nisan 2008;'de ne demeye şu nalet IMF'ye niyet mektubu verdiğini açıklarmısınız. O niyet mektubunun yansıması ne olmuştur? Gerçi 19 kez yapılan stand by anlaşmasına ve eli kulağındaki 20'nci anlaşmaya pek yanıt vermediniz ama olsun umutluyum sizden

Hallac,

Bir şeyin 19 kere olması 20.kere olmasını gerektirmez, eskiden kasetçalar dinlerdik diye hala dinlemiyoruz deel mi??

Aylardır İMF ile anlaşmadınız ne oldu????

Battınız mı??

Hayır demek ki ihtiyacınız yok,acil para da gerekmiyor !!

Şu anda İMF kendi prestijini kurtarmak için bizimle anlaşma peşinde,bizimkiler de senin gibi anlamayanlar için psikolojik destek gözü ile bakıyor,maddi değil,yani bir Çıpa niyeti ile.

Sitelerde Paylaş

eskiden imf ile anlaşmak için taklalar atardı türkiye şimdi öylemi birşeyler değiştiki türkiye anlaşma yapalım ama böyle yapalım söyle yapalım diyebiliyor ne çabuk unuttunuz geçmiş yıllarda imf ile yapıan anlaşmaları adamlar gelirdi hemen herşeye heee derdik anlaşırdık biterdi şimdi öylemi

Sitelerde Paylaş
Türkiye'nin IMF ile anlaşmasını şart ki şart görmüyorum,

Herşehire bir süpermarketler(Carrefour,Real,Migros) kurup bakkalları marketleri manavları kasapları işsiz bırakan angut zihniyeti tartışalım.

bence 80 milyonluk memlekette süper marketlere muhalif olup bakkalları çakkalları savunan idiot zihniyeti tartışalım...

erdoğan mitinglerde açıklıyor

biz pazarlık yapıyoruz olursa olur olmazsa olmaz

herhalde olursa olur olmazsa olmaz dediği şey tümüyle anlaşma değildir

bahsettiği şey kendi şartlarıdır

elbette imzayı atacaklar ne koparırsak kârdır mantığıyla bu işi sürüncemede bırakıyorlar

Sitelerde Paylaş

Bu cahilce lafları yazan adam "ben ekonomistim" diye geçiniyor. 4 sene iktisat okuluna git, ordan Marxist olarak çık, sonra da "AKP ekonomisi iflas etmiş".

Dünyada bir ekonomik kriz var haberin var heralde.

Krizin kökü Amerika'daki emlak piyasasında bir anda yükselen fiyatlarla girdiği mortgage'i ödeyemeyen milyonlarca insanın borcunu ödeyemeyeceğini ilan etmesi.

Bu mortgagelerin banklar tarafından birbirine satılması, ve Avrupa bankalarına kadar gitmesi, mortgagelerini ödemeyenler arttıkça bankalar arasında birbirinden borç alma işlemini, bankalar karşı tarafta ne kadar "zehirli mal" olduğunu bilmedikleri ve korktukları için bir kredi/borç akışının durması olayı başladı. Pek çok işyeri krize girdi ve işçi çıkarmaya başladı. Amerika'da daha az alışveriş yapılması bvu ülkeye ihracat yapan ülkelerin ekonomisine de etkiledi. Sonuçta tüm dünya zincirleme krize girdi.

Eğer AKP "kriz bize teğet geçti" demişse, bunun sebebi moral bozup krizi daha da kötüleştirmemektir. İnsanlar panik halinde para saklamasın, harcamaya devam etsin zihniyetiyledir.

Sen önce git adam gibi ekonomi öğren. 2009 yılındayız ve ekonomi bölümlerinden mezun olanlar hala Marxist olabiliyorsa burda bir yanlışlık var. Günümüzde hakim olan akımlar Milton Friedman ve Keynes okullarıdır. Marxist ekonomist olmaz. En azından Batı'da olmaz. Bizim gibi dandik ülkeleri bilemem.

Ayrıca IMF ile anlaşma yapmak patronlara para vermektir diyen saftirik de olayları biraz daha araştırsın.

IMF borç verir ve bu borcun sağlıklı kullanılması için de en modern ekonomik teoriye göre tavsiye/plan verir. Komunistleri rahatsız edense onların hoşuna gitmeyen teorilerdir bunlar, ondan zırlıyorlar.

Sitelerde Paylaş

Tekrar ediyorum son beş yıldır (Bu da yeni çözüm size ulaşması epey sürer) sermaye gelişmiş ülkelerden gelişmekte olan ülkelere akacağına,gelişmekte olan ülkelerden gelişmiş ülkelere akıyor.

Bu durumda gelişmekte olan ülkeler aslında çoktan gelişmiştir ve kimse uyanmamıştır (Türkiye emperyalist oldu demiştim) ve de İMF gibi kuruluşlar bu tersine sermaye akışı yüzünden gelişmekte olduğunu sandıkları ülkeleri sıkıştırabileceklerini sanıyorlardı avuçlarını yaladılar,artık İMF yi kimse iplemiyor bu demek.

Şimdi dünyanın önünde tek yol var Afrika üzerine oynamak bu da tahminen dünyayı 70-90 yıl sürecek bir refah dönemine sürükleyecek bu son dönemece girerken saflar sıklaşıyor,birileri eleniyor ve ne tesaduf ki yanlış hesap sonucu Türkiye süper güç olacak.

Sitelerde Paylaş
Şimdi dünyanın önünde tek yol var Afrika üzerine oynamak bu da tahminen dünyayı 70-90 yıl sürecek bir refah dönemine sürükleyecek bu son dönemece girerken saflar sıklaşıyor,birileri eleniyor ve ne tesaduf ki yanlış hesap sonucu Türkiye süper güç olacak.

:lol: :lol: :lol:

Harikasın DEHA!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...