Jump to content

3 milyon işsiz

Recommended Posts

Tartışalım,

İşsizliği geliştiren asal faktörleri tartışalım,tarımı küçük esnafı bitirerek asgari ücrete köleleştirilen insanları tartışalım.Her kriz döneminde işimizden ekmeğimizde olurmuyuz diyenleri tartışalım.

Evet süpermarketlere muhalifim özellikle şehrin göbeğinde olanlara.

Süpermarketler gereklidir...Şehrin gelişmesinde önemli rol oynarlar..

Ancak mahalle bakkalı da olsun...Hiç olmadık bir saatte sigaramız bitince napcaz..?? :rolleyes:

Sitelerde Paylaş
  • İleti 91
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ancak mahalle bakkalı da olsun...Hiç olmadık bir saatte sigaramız bitince napcaz..?? :rolleyes:

süpermarketler gerekli fakat çığ gibi alışveriş merkezi açılıyor olması ne kadar gerekli.. ben bakırköy bölgesindeyim (kesin yerimi yazmayayım :P) sadece bu bölge içerisindeki alışveriş merkezleri:

town center, carousel, kadir has, galleria, capacity, ömür plaza, bi tane daha açıldı bu yakınlarda unuttum şimdi adını.. ama carousel ve capacity karşılıklıdır.. capacity nin arazisi oldukça büyük ve eskiden orası otopark olarak kulanılırdı.. oranın alışveriş merkezine çevrilmesi ile ciddi bir otopark sıkıntısı çekilmeye başlandı o bölgede.. ufak bir otopark daha vardı orası da şimdi otel oldu.. :D du bakalım nereye kadar olacak bunlar.. bu alışveriş merkezlerinin aynı hızla kapanışını da izlemeyelim de..

Sitelerde Paylaş

Abi yaşadığım kentte süpermarketlerin mevkileri ve yerleri çok zıt ve bazı yasalara aykırı şekilde yapıldı.

Sorun bakkal vs olması değil..Milyardolar sahiplerinin açlığıdır.

KOBİ'ler küçük esnaf vsler desteklenmelidir.

Türkiye'de 22 milyon çalışan nüfus var bir holding bünyesinde çalışan kişi sayısının toplamı 1 milyonu geçmez.Asıl kriz kobilerde küçük esnaftadır.Ödenmeyen çek senet sorununu asıl yaşayan bayiler bakkallar ve küçük esnaftır.Kapanan iflas eden yerlerin çoğu kobiler ve küçük esnaftır.

Türkiye sanayileşmektedir evet ama acımasızca sanayileşmektedir.Birçok iş kolu yokedilerek sanayileşmektedir.

Sitelerde Paylaş

konuya vakıf değilim lakin kobilerin desteklenmesine dair çalışmalar var sanıyorum ki.. araştırmadım ama ahmet ertürk'ün bize verdiği seminerde bu yönde birşeyler işitmiş gibiyim.. kobi bankacılığıda yaygınlaşıyor ama yararı var mıdır yok mudur cidden bihaberim..

Sitelerde Paylaş
konuya vakıf değilim lakin kobilerin desteklenmesine dair çalışmalar var sanıyorum ki.. araştırmadım ama ahmet ertürk'ün bize verdiği seminerde bu yönde birşeyler işitmiş gibiyim.. kobi bankacılığıda yaygınlaşıyor ama yararı var mıdır yok mudur cidden bihaberim..

Türkiye'nin asıl çalışan yükünü kobiler çeker onların batması iflas etmesi işsizliği asıl tetikleyecek faktördür.

Evet hükümet yeni çalışmalar yapıyor ama çok ağırdan alıyor gibi.Kriz hafife alındıkça zararıı daha fazla olur.Türkiye bu krizi iç dinamikleriyle kolay atlatabilecekken çok ağırdan alınıyor bazı çözümler.

Sitelerde Paylaş
ben süper marketleri destekliyorum küçük esnafın işi gücü vatandaşı kazıklamak herşey ortada kıyaslanamayacak kadar cok ürün yelpazesi ve fiyat avantajı var

migros çok ucuz dimi.. hiç kazıklamıyor.. sadece ara ara kampanya yaparak göz doldurmuyor.. o her zaman ucuz.. hatta en ucuz.. :D gerçi hakkını yememek lazım şokda migrosa ait.. orası hakkaten ucuz.. ama migrosun kendisi de şok kadar uygun olabilirdi.. neymiş küçük esnafta olsa süpermarkette olsa herkes bazen yüksek kar koyabiliyormuş ürünlere.. hmm

Sitelerde Paylaş
Bu cahilce lafları yazan adam "ben ekonomistim" diye geçiniyor. 4 sene iktisat okuluna git, ordan Marxist olarak çık, sonra da "AKP ekonomisi iflas etmiş".

Ayrıca IMF ile anlaşma yapmak patronlara para vermektir diyen saftirik de olayları biraz daha araştırsın.

IMF borç verir ve bu borcun sağlıklı kullanılması için de en modern ekonomik teoriye göre tavsiye/plan verir. Komunistleri rahatsız edense onların hoşuna gitmeyen teorilerdir bunlar, ondan zırlıyorlar.

Biri cahilliktenmi bahsetti?O zaman öncelikle şu videoyu bir izlesin lütfen..

Alın size IMF gerçeği;

http://video.eksenim.mynet.com/ergurbuz68/...k_Geldi/269219/

Sitelerde Paylaş

hep aynı hikaye imf kötüdür dünya bankası kötüdür o kötüdür şu kötüdür falan filan. uluslararası rekabette bende varım diyorsak imf ilede masaya oturacaksın dünya bankası ilede masaya oturacaksın abd ab ile ilişkilerini geliştireceksin kural bu bunlara hayır diyorsan k.kore gibi dünyaya sırtını dönüp aç yaşayacaksın ama gercekten aç ve sefil.

Sitelerde Paylaş

IMF Türkiye için yararlı olmuştur bir kontrol mekanizması olarak yanlız Türkiye eski anlaşmalar gibi anlaşmak zorunda ve durumda değil IMF ile.

Dün akşam ATV haberde ilgimi çekti IMF eğitim sağlık emeklilik vslerden kesinti istermiş ama savunma harcamalarına hiç ses çıkarmazmış silah alımlarını durdurmamak için.

IMF silah tüccarlarına mı çalışıyor dersiniz?

Sitelerde Paylaş
hep aynı hikaye imf kötüdür dünya bankası kötüdür o kötüdür şu kötüdür falan filan. uluslararası rekabette bende varım diyorsak imf ilede masaya oturacaksın dünya bankası ilede masaya oturacaksın abd ab ile ilişkilerini geliştireceksin kural bu bunlara hayır diyorsan k.kore gibi dünyaya sırtını dönüp aç yaşayacaksın ama gercekten aç ve sefil.
IMF, Dünya Bankası, ABD ve AB ile can ciğer kuzu sarmasıyız ama bu ülkede 63.2 milyon insan aç ve sefil. Ne anladık bu can ciğerden kuzu sarmasından... Vatandaş, videoda (kitabında) samimi bir şekilde itiraf ediyor siz IMF'yi aklamaya çalışıyorsunuz.. Kutlamak lazım sizi

Saygılarımla

Sitelerde Paylaş
Dün akşam ATV haberde ilgimi çekti IMF eğitim sağlık emeklilik vslerden kesinti istermiş ama savunma harcamalarına hiç ses çıkarmazmış silah alımlarını durdurmamak için.

IMF silah tüccarlarına mı çalışıyor dersiniz?

Ama aynı ATV bu haberi yandaşı olan AKP için yayınladı. SBeçim yatırımı olarak. Aynı ATV, AKP hükümetinin 19'uncu stand by da IMF'nın hangi dayatmalarını kabul ettiğini ve isteklerini nasıl yerine getirdiğini de anlatsın...

Saygılarımla

Sitelerde Paylaş

hallaç

sen çok duygusal davranıyorsun söylesene türkiye ne yapmalı imf ile dünya bankası ile abd,ab ile ilişkilerini kesmelimi kendi başınamı yürümeli böyle yapacaksa bunu nasıl yapacak yıllardır senin gibi imf yi abd yi şunu bunu eleştirenler hiçbir alternatif sunmadı sunamadı böyleyken bile konuşup durursunuz

Sitelerde Paylaş
nesini aklayacağım imfnin ben dünyanın gerçeklerinden bahsediyorum bu oyunnun kuralıdır bende varım diyrosan bu piyasada ozaman bu kurumlarla ilişki içinde olacaksın yoksa kabuğuna çekilip tamamen bir sefalete mahkum olursun hepsi bu
Videodaki oyunun kurallarını neden görmemeye çalışıyorsunuz. Aynı kabuğumuza çekilmemize rağmen zaten sefalete mahkum olduğumuzu görmediğiniz gibi. Belki kişi olarak sizin ekonomik durumunuz iyi olabilir ama bu ülke sadece sizlerden oluşmuyor.

Saygılarımla

Sitelerde Paylaş
IMF, Dünya Bankası, ABD ve AB ile can ciğer kuzu sarmasıyız ama bu ülkede 63.2 milyon insan aç ve sefil. Ne anladık bu can ciğerden kuzu sarmasından... Vatandaş, videoda (kitabında) samimi bir şekilde itiraf ediyor siz IMF'yi aklamaya çalışıyorsunuz.. Kutlamak lazım sizi

Saygılarımla

Bırakınız 63,2 aç kalsın , bırakınız 63,2 sefil kalsın , doğalı siz değiştiremezsiniz.

Sitelerde Paylaş
Ama aynı ATV bu haberi yandaşı olan AKP için yayınladı. SBeçim yatırımı olarak. Aynı ATV, AKP hükümetinin 19'uncu stand by da IMF'nın hangi dayatmalarını kabul ettiğini ve isteklerini nasıl yerine getirdiğini de anlatsın...

Saygılarımla

Evet ATV ,IMF karşıtlığını amaçlamış haberde.Ama gerçekten savunma harcamalarında hiç kısıntı öngörmüyorsa ya buna müdahele edemediği içindir ya da silah tüccarlarının işine geleni yapmayı prensip ediniyordur.

IMF ile bana kalırsa birkaç haftaya yeni bir stand by anlaşması yapılacak.Göreceğiz bakalım ne konularda kısıtlamaya gidileceğini.

Sitelerde Paylaş
Bırakınız 63,2 aç kalsın , bırakınız 63,2 sefil kalsın , doğalı siz değiştiremezsiniz.

Çok kaderci gördüm sizi. Doğal olan bu değil doğal olan dengeli paylaşımdır. Doğada bunu çok rahat gözleriz. Ancak bu dağal olana uymayan ise insan denen ciğeri beş para etmeyen canlıdır.

Sitelerde Paylaş

hallac

valla sen sefalet görmemişsin asıl sefaleti yaşayanlar afrika ülkeleri asyada birkaç ülke sadece k.korede 1985 yılından bu yana yaklaşık 5 milyon insanın açlıktan öldüğünü tahmin ediyor birleşmiş milletler gıda fonu (kesin rakam yok çünki k.korede çok katı bir yönetim var bildiğiniz gibi) her yıl g.koreden onlarca gemi buday yardımı yapılmasa daha çok insan açlıktan ölecek işte sefalet bu. ben ülkemizin zengin herşeyini tamamlamış refaha ulaşmış bir ülke olduğunu söylemiyorum milyonlarca insan geçim sıkıntısı çekmiyorda demiyorum ama dünyanın çoğunluğu ile kıyaslandığında ülkemizin durumunun hiçde öyle abartılacak kadar kötü olmadığını söylüyorum türkiyede sen bilmem kaç milyon yada yüzbin yada bin yada yüz yada birkaç kişinin açlıktan öldüğünü duydunmu

tarihinde influenza tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...