Jump to content

3 milyon işsiz

Recommended Posts

Çok kaderci gördüm sizi. Doğal olan bu değil doğal olan dengeli paylaşımdır. Doğada bunu çok rahat gözleriz. Ancak bu dağal olana uymayan ise insan denen ciğeri beş para etmeyen canlıdır.

Ne kadar çok yasa ve kısıtlama olursa,

O kadar yoksullaşır insanlar.

Ne kadar keskinse silahlar,

O kadar sorunlu olur ülke.

Ne kadar Zeki ve hünerli olursa insanlar,

O kadar yeni şeyler çıkar ortaya,

Ne kadar çoksa hükümdarlar ve kurallar,

O kadar çok olur hırsızlar ve haydutlar.

Bu yüzden Bilge.............

Hiç eylemezsem düzeltrler insanlar kendilerini

Barış verirsem onlara , dürüst olur insanlar.

Ben hiç bir şey yapmazsam , insanlar zenginleşirler.

Hiç bir arzu beslemesem iyi ve sade bir hayata kavuşur insanlar.

tarihinde Lux e Tenebris tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 91
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bırakınız 63,2 aç kalsın , bırakınız 63,2 sefil kalsın , doğalı siz değiştiremezsiniz.

Açlık ve sefilliği bırakalım öyle kalsın demek için beyin sulanmış olması gerek.

Kapitalist sistemler dahi açlık ve sefillikle mücadeleyi prensip olarak alır.Söylemleriniz seyirci olmayı tetikliyor sadece.

Bundan yıllar önce veremden insanlar ölürdü mücade edenler doğal olanı değiştiremezsiniz demediler iyi ki.

Var mı işsizlik ve açlıkla ilgili somut yapabileceğin öneri?

tarihinde euclid tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Tekrar ediyorum son beş yıldır (Bu da yeni çözüm size ulaşması epey sürer) sermaye gelişmiş ülkelerden gelişmekte olan ülkelere akacağına,gelişmekte olan ülkelerden gelişmiş ülkelere akıyor.

Bu durumda gelişmekte olan ülkeler aslında çoktan gelişmiştir ve kimse uyanmamıştır (Türkiye emperyalist oldu demiştim) ve de İMF gibi kuruluşlar bu tersine sermaye akışı yüzünden gelişmekte olduğunu sandıkları ülkeleri sıkıştırabileceklerini sanıyorlardı avuçlarını yaladılar,artık İMF yi kimse iplemiyor bu demek.

Şimdi dünyanın önünde tek yol var Afrika üzerine oynamak bu da tahminen dünyayı 70-90 yıl sürecek bir refah dönemine sürükleyecek bu son dönemece girerken saflar sıklaşıyor,birileri eleniyor ve ne tesaduf ki yanlış hesap sonucu Türkiye süper güç olacak.

Perkins kitabı 2004 de yazdı,yani son beş yıldır olan değişmelerden önce,evet yazdıkları doğrudur ama artık bu yöntemler çalışmıyor kriz de bunun için çıktı zaten,aptallar kendilerini zengin edeceklerine girdikleri ülkeleri zengin ettiler ve buna yıllar sonra uyandılar,aslında bir bölümü zorunlu idi ama bu kadarı fazla oldu,şimdi birer bacaklarını ve birer kollarını bırakacaklar mecbur.

Sitelerde Paylaş
Var mı işsizlik ve açlıkla ilgili somut yapabileceğin öneri?

Bilinç uyanmadan alınacak her türlü tedbir geçicidir.IMF den para alıp piyasaya vermek sadece enflasyon yaratır.TC devletinin IMF'ye ihtiyacı yoktur.Büyük patronlar gırtlağına kadar borç içinde olduğundan IMF'den istenen para bu patronların yurtdışı finans devlerine kefaleti için Tc devletinide batağın içine çekmek için yapılan bir propagandadır.

Çözümler gözümüzün önündedir, bu ne Liberter kapitalizmdir nede Sosyalizm.Biz bunu daha önce yaptık.Bunu daha önce Amerika yaptı, bunu daha önce Almanya yaptı, bunu daha önce Japonya yaptı.Bunu başlığı açan Sn Fuzuli çok iyi biliyor.

tarihinde Lux e Tenebris tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
hallac

valla sen sefalet görmemişsin asıl sefaleti yaşayanlar afrika ülkeleri asyada birkaç ülke sadece ..... türkiyede sen bilmem kaç milyon yada yüzbin yada bin yada yüz yada birkaç kişinin açlıktan öldüğünü duydunmu

Şimdi yapmamız gereken nedir. Hep birlikte ellerimi açıp Allah'a dua mı edeceğiz. "Ülkemizi Afrika ülkelerinden beter yapmadığın için san aşükürler olsun" mu diyeceğiz.

Siz açlığa bağlı nedenlerden, yetersiz beslenmeden kaynaklanan hastalıkları duydunuzmu? Eğer bunu biliyorsanız, bu ülkede buna bağlı olarak ölen insanların sayısına da ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla

tarihinde hallac01 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Çözümler gözümüzün önündedir, bu ne Liberter kapitalizmdir nede Sosyalizm.Biz bunu daha önce yaptık.Bunu daha önce Amerika yaptı, bunu daha önce Almanya yaptı, bunu daha önce Japonya yaptı.Bunu başlığı açan Sn Fuzuli çok iyi biliyor.

Ne yaptılar bunu hatırlatmakta bir görev.

Sitelerde Paylaş

hallac

cözüm nedir söyle madem imf kötü dünya bankası kötü abd ,ab kötü bunlarla iş yapılmaz hepsi türkiyenin alehine çalışıyor ozaman söyle türkiye nasıl bir yol izleyecek nasıl gelişmiş bir ülke olacak hep şu kötü bu kötü derken alternatifleride sunun diyelimki ilk kez boş konuşmadılar bak türkiyenin önünü açacak bir yol gösterdiler bizde alkışlayalım seni ve senin gibi dünşünenleri

Sitelerde Paylaş

Ben konu basligina dair bir sey demek istiyorum, bunuda gozden kacirmayin.

Baslik soyle diyor; " 3 milyon işsiz, AKP ekonomisi iflasın eşiğindedir! ", bende söyle diyorum ; "3 milyon sadece Is ve Isci bulma kurumuna kayitli issizlerdir" .

Turkiye geneline baktigimizda kalifiye eleman sayisi cok azdir, bunlarda sagda solda serbest is adi altinda faaliyetler gosterir. Iste bu kalifiye olmiyan elemanlardaki isszizlik sayisi degil 3 en azindan 6 yada 7 milyondur. Is yerlerinde sigortasiz olarak calisan kisilerin hangi statuye girdiginide hep merak ederim, devlet bunlara issizmi der yoksa sigortasiz calisanlarmi der?????

Turkiyede issiz olmak ne demek? neye dayanarak kisilere issiz derler anlamis degilim.

Sitelerde Paylaş
Is yerlerinde sigortasiz olarak calisan kisilerin hangi statuye girdiginide hep merak ederim, devlet bunlara issizmi der yoksa sigortasiz calisanlarmi der

İşsiz demesi lazım mantıki olarak,çünkü çalıştıklarına dair devletin elinde kayıt yok,üstelik emekliler içinden de kayıt dışı olarak çalışan yüzbinler var ve hatta Türkiye'de şu anda civar ülkelerden gelip te kayıtdışı çalışan en az bir milyon kişi var.

Sitelerde Paylaş
Bu cahilce lafları yazan adam "ben ekonomistim" diye geçiniyor. 4 sene iktisat okuluna git, ordan Marxist olarak çık, sonra da "AKP ekonomisi iflas etmiş".

Dünyada bir ekonomik kriz var haberin var heralde.

Krizin kökü Amerika'daki emlak piyasasında bir anda yükselen fiyatlarla girdiği mortgage'i ödeyemeyen milyonlarca insanın borcunu ödeyemeyeceğini ilan etmesi.

Bu mortgagelerin banklar tarafından birbirine satılması, ve Avrupa bankalarına kadar gitmesi, mortgagelerini ödemeyenler arttıkça bankalar arasında birbirinden borç alma işlemini, bankalar karşı tarafta ne kadar "zehirli mal" olduğunu bilmedikleri ve korktukları için bir kredi/borç akışının durması olayı başladı. Pek çok işyeri krize girdi ve işçi çıkarmaya başladı. Amerika'da daha az alışveriş yapılması bvu ülkeye ihracat yapan ülkelerin ekonomisine de etkiledi. Sonuçta tüm dünya zincirleme krize girdi.

Eğer AKP "kriz bize teğet geçti" demişse, bunun sebebi moral bozup krizi daha da kötüleştirmemektir. İnsanlar panik halinde para saklamasın, harcamaya devam etsin zihniyetiyledir.

Sen önce git adam gibi ekonomi öğren. 2009 yılındayız ve ekonomi bölümlerinden mezun olanlar hala Marxist olabiliyorsa burda bir yanlışlık var. Günümüzde hakim olan akımlar Milton Friedman ve Keynes okullarıdır. Marxist ekonomist olmaz. En azından Batı'da olmaz. Bizim gibi dandik ülkeleri bilemem.

Ayrıca IMF ile anlaşma yapmak patronlara para vermektir diyen saftirik de olayları biraz daha araştırsın.

IMF borç verir ve bu borcun sağlıklı kullanılması için de en modern ekonomik teoriye göre tavsiye/plan verir. Komunistleri rahatsız edense onların hoşuna gitmeyen teorilerdir bunlar, ondan zırlıyorlar.

La yavrum ne tür bir arızasın sen, anlamadım ki!

Sen de böyle bi modelsin demek. Seni de bu halinle bağrımıza basacağız N'apalım!

Gel bana uğra bir yol da bağrıma basayım seni Ludwig.

Vah garibanım benim!

Sitelerde Paylaş
Ne kadar çok yasa ve kısıtlama olursa,

O kadar yoksullaşır insanlar.

Ne kadar keskinse silahlar,

O kadar sorunlu olur ülke.

Ne kadar Zeki ve hünerli olursa insanlar,

O kadar yeni şeyler çıkar ortaya,

Ne kadar çoksa hükümdarlar ve kurallar,

O kadar çok olur hırsızlar ve haydutlar.

Bu yüzden Bilge.............

Hiç eylemezsem düzeltrler insanlar kendilerini

Barış verirsem onlara , dürüst olur insanlar.

Ben hiç bir şey yapmazsam , insanlar zenginleşirler.

Hiç bir arzu beslemesem iyi ve sade bir hayata kavuşur insanlar.

Bunları sevdim. Lao'dan gelen yel saçıma sakalıma iyi gelir; ferahlatır beni...

Sitelerde Paylaş

IMF ile anlaşma imzalamak için görüşmeler yürüten hükümet, anlaşmanın ayrıntıları konusunda ser verip sır vermiyor.

İngiltere vatandaşı Bakan Şimşek'e sorduklarında bu konuda kesin karar olduğunu, hiç bir şey konuşamayacağını söyledi.

IMF ile anlaşma yapmak demek ülkeye döviz girmesi demek.

Ülkeye döviz girerse ne olur?

MEsela kısa vadeli dış borç (özel sektör-kamu dahil) ne kadardır?

Bu yıl içinde ne kadarlık bir döviz ödemesi yapacağız?

Bu soruları cevaplamak lazım.

Sitelerde Paylaş
Ülkeye döviz girerse ne olur?

? Hiç bir şey sadece borç artar.

MEsela kısa vadeli dış borç (özel sektör-kamu dahil) ne kadardır?

Bu yıl içinde ne kadarlık bir döviz ödemesi yapacağız?

Bu soruları cevaplamak lazım.

Ödemelerin yoğunluğu büyük Boss'larda.Halkı doğrudan ilgilendiren bir durum değil,nihayetinde bu politkaları onlar istedi.Bozuk yapılar yıkılmalıdır ki düzgünü kurulsun.

Sitelerde Paylaş

Türkiye REsmi verilere bile göre İşsizlikte Dünya 3.südür..

Sıcak paraya bağımlı, üretken olmayan ve ithalata dayalı ihracatı olan, Eğitimi-Sağlığı-altyapısı tam bir rezalete doğru giden bir ülkedir..

ülkenin bütçesinin büyük kısmını götüren ordusuna rağmen meşru haklarını dahi savunamayan, sınırları taciz edilen, her alanda ABD-AB hegemonyası altında olan bir garabet ülkeyiz..

Doğru düzgün bir tarımı olan vakti zamanında ancak bunuda AB ve DTO uyum kapsamında hiç eden enayi ve salak bir ülkeyiz..

İflas eden AKP ekonomisi değil Türkiye Neo-Liberalizmidir..

Sitelerde Paylaş

Türkiye işsizlikte dünya 3.sü falan değil, kusura bakma mystic de resmen uyduruyorsun.

Bu neo-liberal sakızına hiç değinmeyeceğim konu dağılmasın.

Sitelerde Paylaş
Türkiye işsizlikte dünya 3.sü falan değil, kusura bakma mystic de resmen uyduruyorsun.

Bu neo-liberal sakızına hiç değinmeyeceğim konu dağılmasın.

:lol:

ah astur ah...sana ne desem..

http://www.stargazete.com/ekonomi/turkiye-...cusu-169692.htm

TİSK yani Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) yani patronlar klubü diyor bunu..

sanırım KAF dağından inme vaktin geldi asturcum...

Sitelerde Paylaş
:lol:

ah astur ah...sana ne desem..

http://www.stargazete.com/ekonomi/turkiye-...cusu-169692.htm

TİSK yani Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) yani patronlar klubü diyor bunu..

sanırım KAF dağından inme vaktin geldi asturcum...

Ne diyeceksen de çekinme mystic...

Haberden alıntı yapalım:

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Türkiye’nin işsizlik oranında resmi veriler esas alındığında bile, dünya piyasalarında adı geçen 52 ülke içinde 3’üncü sırada bulunduğunu,

Sen önceki mesajda böyle mi yazmıştın? Aradaki farkı anladın mı şimdi? Türkiye işsizlikte dünya 3.cüsü müymüş??

Ben KAF dağından inerim de, sana gözlük lazım.

Sitelerde Paylaş
Sen önceki mesajda böyle mi yazmıştın? Aradaki farkı anladın mı şimdi? Türkiye işsizlikte dünya 3.cüsü müymüş??

Ben KAF dağından inerim de, sana gözlük lazım.

Dünya Ekonomisinde adı geçen diyor.

Bu yeterli bir veri zaten.

Sonuçta elbette Sweziland ya da Çad'la sıralanmayacak.

Bence bu veriye göre gerçekten de işsizlikte bir dünya üçüncülüğüne girmişiz.

Dünya şampiyonuna "Şampiyonada Mozambik yoktu-dolayısıyla dünya şampiyonu değilsiniz" diyemezsiniz,

sevgilerimle :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...