Jump to content

İnsanın içi mana ile doldur.. nasıl tarif edilelir İnsan.. İnsan ne.. kimim ben

Recommended Posts

>>> deden delileri musiki ile tedavi ederdi

Musiki ile tedavi edilmiş hiç bir deli yoktur tarihte, kapıdan deli giren, deli çıkmıştır külüstür reno..

Müzkite elbette kuvvet vardır, ne kuvveti vardır işte sana sorulan bu..

Ama bizi böyle koyun yerien koyup kavalla musiki yaparak kandırabileceğini sanıyorsna, yanıldın zaten..

Sana delilik nedir, ne iştir, bunu sorduk.. Ve cevabını bekliyoruz..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 42
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

konuyu tam takip etmedim gerek de görmedim lakin delilerin müzikle tedavi edilmesi kısmına gelince, bir dönem bakırköy ruh ve sinir hastalıkları hastanesi bir dönem bütün hastane arazisi içerisinde soft yumuşak müzikler çaldı hoparlörlerden.. ilhan irem falan.. bi dönemde komedi filmleri izlettirdi oradaki hastalara (kemal sunal gibi) ama sanırım işe yaramamış olacak ki hoparlörler yerlerinde duruyor olmasına rağmen müzik artık verilmiyor ya da ben denk gelmedim.. sevgiler.. ha bu arada hastanenin yeni adı eğitim ve araştırma hastanesi oldu..

Sitelerde Paylaş

İnsanın bilincinin, hafızalarının, kişiliğinin, duygularının, yani ruhu denilen herşeyin kafatası içindeki beyininde olduğunu küçük deneylerle kendimiz de test edebiliriz. Daha büyük çaplı deneyler, daha geniş çaplı bilim insanları tarafından yapılmış ve yapılmaktadır.

AMAÇ:

Ruhun fiziksel olan birşeyden etkilenip etkilenmemesinin gözlenmesi.

DENEY 1:

Gerekenler:

a-Denek. (Sen)

b-35lik rakı.

Yapılışı:

35lik rakıyı içeriz,

Özellikle alkol almayan arkadaşlar için

DENEY 2:

Gerekenler:

a-Denek. (Sen)

b-Yardımcı bir arkadaş, mümkünse yarma cinsinden.

c-Uzun ve sağlamcana bir odun.

Yapılışı:

Yarma arkadaşımız odunla kafamıza sağlamca vurur.

SONUÇLAR:

Bilinç kaybı,

Film kopması tabir ettiğimiz zaman kaybı,

Hatırlanamayan hareketler,

Oysa bedenden ayrı ruh diye metafizik bir bilincimiz ve kişiliğimiz olsaydı, bu ruhun ve bilincin kaybolmaması beklenirdi.

NOT:içilecek rakı ve asistanımızın yarmalık derecesi kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

beklenmeyen bir etki görüldüğünde Doktora ya da Hocaya görününüz.

Sitelerde Paylaş
Musiki ile tedavi edilmiş hiç bir deli yoktur tarihte, kapıdan deli giren, deli çıkmıştır külüstür reno..

sen bunu bana söyleme.. sayın proföser külüstür doktarla söyle

Müzkite elbette kuvvet vardır, ne kuvveti vardır işte sana sorulan bu..

bir üsteki yazdıklarımı iyi oku kardeşimi iyi

Ama bizi böyle koyun yerien koyup kavalla musiki yaparak kandırabileceğini sanıyorsna, yanıldın zaten..

musiğin herşeye tesiri vardır.. şimdi hayvanada tesiri var diye... ne yapayım şimdi ben..

taşa bile tesiri vardır.. mevlana ader... dünyaya kendisini kabul ettirmiş..

Sana delilik nedir, ne iştir, bunu sorduk.. Ve cevabını bekliyoruz..

sen ister inan ister inanma ister raiyet et ister riayet etme..

Muhyiddini arabi bu hadisi şerifi almış buharida şundan bunda olmasa ne olur

Muhyiddini arabi şu hadisi şerifi almış

hazreti Aliye söyliyor peygamberimiz..

diyor ki

dikkat edin karınız kameri ayların 1ci ve 15ci günü hamile kalmasın.. çocuğun ilerde cinnet geçirme deli olma ihtimali vardır..

neden ya resullüllah o günler cinlilere ayrılmış bir gündür

sen ister riayet et ister etme.. belki bu gün bilime bu mevzu girmiştir.. senin benim bilmemekliğimle bilim bunu araştırmıyor değil...

neler neler araştırıyor

sonra bazı insanlar cin görür... biz neden görmedik bizim müşterek hislerimize gözükseydi o gizli varlık

bizde görürdük.. ona kendi hayalinde gözüktüğü için o gördü..

hayal alemi denilen muazzam bir alem var.. batıl hayal vardır o değil.. alemi misal derler.. uyduğuna oraya gidersen

bülbül güle kendisini telef edercesine nağme yapar

mevlana diyor ki acaba neden böyle yapar diyordum

meğer bülbül hayal aleminde maşkun yüzünü yıkamış olduğu su.. gülün suyu imiş bülbül bunu sezmiş onun için kendsine telefe edercesine feryat ediyor...

işte cin görenlerde kendi hayal aleminde ona gözüken varlığı görüyor..

ben inanmam

peki...uyuduğunda babanı gördün.. iyi ama baban sen uyuduğunda yemek yiyordu

sen kimi gördün... o gördüğün kimdi bana cevap ver...

beynimde işte... sayfa numarasını göster...

ya cin ya melekti.. bunlar insanın suretine girebilirler..

tarihinde Renaultferrari tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

>>> sen bunu bana söyleme.. sayın proföser külüstür doktarla söyle

Söyleyecek bir şey yok reno.. Bak onlar söylüyor zaten bu işin böyle olamadığını:

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/11017745.asp?gid=233

Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde görev yapan bir grup bilim insanı, kesin tedavisi olmayan ve her yüz kişide bir görülen şizofreni konusunda önemli bir adım attı. Yapılan araştırmaya göre, şizofreniye, beyinde fazla miktarda salgılanan "agmatin" adlı kimyasal neden oluyor.

Ve bugün için delilik tedavisinde müzik filan kullanılmıyor, çünkü hiç bir faydası olmuyor.. Varsa buyur, aha şu hastane de ki görelim..

>>> musiğin herşeye tesiri vardır.. şimdi hayvanada tesiri var diye... ne yapayım şimdi ben..

Peki nedne vardır, bir de buna cevap versen.. İstersen ben vereyim ama bu değil ki meselemiz..

Biz bilmediklerimizi sormuyoruz, emin ol. Biz senin neleri bilmediğini merak ediyoruz hepsi bundan ibaret..

İşte bilmediğin şey şu en başında: Mana vardır dediğin şey, gayet basitçe, maddenin kimyasal etkileşiminin insan davranışlarına olan etkisinden ibarettir. Soğuğun seni titretmesi ile, mutlu olmak arasında esas olarak hiç bir fark yoktur.

>>> sonra bazı insanlar cin görür... biz neden görmedik bizim müşterek hislerimize gözükseydi o gizli varlık bizde görürdük.. ona kendi hayalinde gözüktüğü için o gördü..

Görmezdin.. Çünkü cin filan yok. Peki o adam ne gördü? İki durum (temelde) buna sebep olur. Birisi işte o şizofrenidir. Şizofrenide mesele, lagı sisteminin var olmayan şeyleri varmış gibi görmesidir. Sebepleride teknik olarak bellidir. Ve bu etkiyi merak ediyorsan, bir miktar tiner koklamayı deneyebilirsin: Deney 3..

Bir diğer sebep ise, uyku felci esnasında rüya görmektir. Bu durumda cin olarka tabir edilen, bazılarının uzaylı filan dediği şeyler var gibi görülür.

Her ikiside, beynin maddesinden kaynaklanan arazlardır. Tedavileri de genelde mümkündür.

Sen ise ortaçağda kalmış, daha insna nedir, ne değildir bilmeyen zavallı bir cahilsin sadece..

Sitelerde Paylaş

SONUÇLAR:

Bilinç kaybı,

Film kopması tabir ettiğimiz zaman kaybı,

Hatırlanamayan hareketler,

içki içmedin.. kafanada darbe yemedin.. konuşurken unuttum dedin..

acaba ne unuttun.. neler söylicektin nelerden bahsecedektin cevap ver..

bilmiyorum hatırıma gelirse söylerim

nereye gitti.. nerden gelecek babanın evinde mi geliyori..

beynimde sayfa numarasını söyle..

biz bakalım beynine gösterelim bu muydu unuttuğn şeyy kerata

haa oydu... filan

SONUÇ: içkide içmesen kafanada darbe yemesen.. yine unutuyorsun yine unutuyorsun.. yine bildiğin şey gidiyor

nerey gittiğini nerden gelediğini nereye gizlendiğini bir türlü gösteremiyosun..

o halde getireni götüreni gör...

Sitelerde Paylaş

>>> içkide içmesen kafanada darbe yemesen.. yine unutuyorsun yine unutuyorsun.. yine bildiğin şey gidiyor nerey gittiğini nerden gelediğini nereye gizlendiğini bir türlü gösteremiyosun..

Kim gösteremiyor reno?

Gti bir noroloğa, bak sana nasıl gösterecekler.. Basit bir tiamin testi bile genelde bu sorunu çözmeye yeter..

Sen hiç alzheimer diye bir şey duydun mu?

Sitelerde Paylaş

[

b]modern tıpta yeniden keşfedilen müzik terapinin uygulama malzemeleri,[/b] TÜMATA? nın genel faaliyet

konularıdır. Bu maksatla Mannheim, Münih, Berlin, Zürih, Madrid, Barselona?da altı merkez

kurulmuş ve Avusturya Rosenau?da müzik terapist yetiştiren bir okul açılmıştır

tümata'nın bilim insaların hespi ahmak demek ki.. bşa paralar harcanıyor..

çünkü modern tıpta yeninden keşfedilen şeyi.. hemen bir şeymiş gibi kapmışlar bunlar külüstür..

Ve bugün için delilik tedavisinde müzik filan kullanılmıyor, çünkü hiç bir faydası olmuyor.. Varsa buyur, aha şu hastane de ki görelim..
modern tıpta daha yeni keşfedildi..

aşağıda görülen ilim etkili değilse neden uğraşmışlar bu insanlar ki muyiddini arabai diyoruz bilmem kaç asır evvel gelmiş yaşamış biri

ismani ne diye anıyorz onun..

Büyük Türk Bilgini Farabi (870-950) makamların ruha etkisini şöyle sınıflandırır:

Rast makamı: İnsana sefa(neşe, huzur) verir.

Rehavi makamı: İnsana beka (sonsuzluk fikri) verir.

Küçek makamı: İnsana hassasiyet ( duyarlılık ) verir.

Büzürk makamı: İnsana havf ( çekinme, sakınma duygusu) verir.

İsfahan makamı: İnsana hareket kabiliyeti ve güven hissi verir.

Neva makamı: İnsana lezzet ve ferahlık verir.

Uşşak makamı: İnsana gülme "dilhek" verir.

Zirgüle makamı: İnsana uyku "nevm" verir.

Saba makamı: İnasana şecaat (cesaret, kuvvet) verir.

Buselik makamı: İnsana kuvvet verir.

Hüseyni makamı: İnsana sulh ( sükunet, rahatlık) verir.

Hicaz makamı: İnsana tevazu (alçak gönüllülük ) verir.

Eski Türk hekimlerinden Şuuri"nin "Tadil-i Emzice" adlı eserinde müzik ile tedavi hakkında geniş bilgi vardır. Şuuri, "Tadil-i Emzice"de belirli makamların günün belirli zamanlarında etkili olduğunu belirtmektedir.

Rast ve Rehavi makamları: Seher zamanları etkilidir.

Hüseyni makamı: Sabahleyin etkilidir.

Irak makamı: Kuşlukta etkilidir.

Nihavend makamı: Öğleyin etkilidir.

Hicaz makamı: İki ezan arası etkilidir.

Buselik makamı: İkindi zamanı etkilidir.

Uşşak makamı: Gün batarken etkilidir.

Zengüle makamı: Gurubdan sonra etkilidir.

Muhalif makamları: Yatsıdan sonra etkilidir.

Rast makamı: Gece yarısı etkilidir.

Zirefkend makamı: Gece yarısından sonra etkilidir.

Şuuri"ye göre musikinin meclis adamlarına olan etkileri de birbirlerinden farklıdır.

Ulema ( Alimler ) Meclisine: Rast ve Tevabii makamları

Ümera( Emirler ) Meclisine: Isfahan ve Tevabii makamları

Dervişler Meclisine: Hicaz ve Tevabii makamları

Sufiler Meclisine: Rehavi ve Tevabii makamları etkilidir.

İşte bilmediğin şey şu en başında: Mana vardır dediğin şey, gayet basitçe, maddenin kimyasal etkileşiminin insan davranışlarına olan etkisinden ibarettir. Soğuğun seni titretmesi ile, mutlu olmak arasında esas olarak hiç bir fark yoktur.

peki git çikolata ye...

bndan başka sana ne denilebilir...

sıkıntın var hadi yaa ölçtür bakalım ne kadar var

kalıbına vurmuş sıkıntın görülüyor.. hasta pisikoljik ondan... işte maddesi böyle oldu.. hastalandı

peki

kalıbına vurmayan.. şu an içinde isyan ettiğin feryat ettiğin sıkındın ne kadar var.. ölçtürsen..

sevindin... ne kadar sevindin.. kalıbına vrmayan cerayan bu

kalıbına vursa tamam.. şehveti kabardı sevindi... ş hormon maddei şu çağoltı tamam

peki ne şehvetin kabardı ne şu ne bu.. kalıbının sana olan tesiri değil

herşey aynı.. ooh dersin sıkıntım kalktı..

beş dakka sonra oflar puhlarsın daraldım dersin..

yemek yersin çikolata yersin yin icabında o içindeki isyan ile dol oluğun sıkıntı kalkamadı..

onu bir ölçtür ne kadar... sonra gel bana

git doktora.. sıkıntım var.. ne kadar bir ölçermisinzide..

sana şöyle bir acaip baksın...

sonra tam sıhatli kimseler üzerine konuşuyorz hsta olanlar için değil

tam sıhhatli olanlar üzülür ne kadar üzüldü sıkılır ne kadar sıkıldı

sıhhatli kardeşim.. bir şey yok

sevindin.. iyi ama n kadar sevindin.. hadi git ölçtür bakalım...

o fizik labarotarını bulursan banada söyle...

Ve bu etkiyi merak ediyorsan, bir miktar tiner koklamayı deneyebilirsin: Deney 3..

uyurken tiner mi kokladın sen.. rüyanda babanı gördün baban burada... insanlar gördün koştun kaçtın

korktun. hee tiner kokladın galba dimi

her uyuyan tiner kokluyor

Her ikiside, beynin maddesinden kaynaklanan arazlardır. Tedavileri de genelde mümkündür

rüyanın tedavisi varmış ilk defa duydum.. rüya görmiycen yani öyle mii

ne ilaç alırsan al tam sıhatli ol yine rüya görsün o gördüğün caddeleri bana madde ile gösterebilirmisin

beynimdeki kimyasal tepkileşmeler..

evet bir takım hadiserdir.. kimyasal tepkiler arazlardır... der tıkanır kalırsın....

bende dilimin ucunda diyorum unuttuğm şey

ağzıma açayımda bak bak bak burada.. bir takım hadislerdir diyerek tıkandın mı cevap bu

ağzımda... dilimin ucunda

Sitelerde Paylaş

>>> uyurken tiner mi kokladın sen..

Kafan basmadı mı böyle olur zaten.. Uyku nedir, bir fikrin var mı?

Sen uyurken, yani uykudayken, beynin bir takım kimyasallar üretir, algı merkezini başı boş bırakıp başka işlere girişir. Bu esndan başı boş kalan algı merkezi, işte o rüya dediğin şeyleri görülüyormuş gibi depolar. Beynin işi bir kaç dk. sürer, iş bitince tekrar algı merkezini dentemie alır ve o abuk sabuk hayalleri güzelce siler. Ama sen bu esnada uyanırsan, bunlaır tam olarak silemez ve "manda rüya gördüm" dersin. Gened erüyanda gördüklerin hatırlamaz, ancak ne gördüğün hatırlarsını. Yani kırmızı ev gördüm dersin, ama sadece kırmızı ev gördüğün aklında kalır, bir türlü o evi gözünün önüne getiremezsin.

Tiner koklarsan, toluluo benzeri bir etki yapar ve o algı merkezi üzerindeki denetimi azlatır. Böylece uyanıkken de rüya görürsün.

Gördüğün gibi, her ikiside aynı şey.. Biri dışarıdan tahrik sadece reno..

Ve herşey bunlardan ibarettir. Evet, kimyadan ibaret..

Sitelerde Paylaş
>>> uyurken tiner mi kokladın sen..

Kafan basmadı mı böyle olur zaten.. Uyku nedir, bir fikrin var mı?

Sen uyurken, yani uykudayken, beynin bir takım kimyasallar üretir, algı merkezini başı boş bırakıp başka işlere girişir. Bu esndan başı boş kalan algı merkezi, işte o rüya dediğin şeyleri görülüyormuş gibi depolar. Beynin işi bir kaç dk. sürer, iş bitince tekrar algı merkezini dentemie alır ve o abuk sabuk hayalleri güzelce siler. Ama sen bu esnada uyanırsan, bunlaır tam olarak silemez ve "manda rüya gördüm" dersin. Gened erüyanda gördüklerin hatırlamaz, ancak ne gördüğün hatırlarsını. Yani kırmızı ev gördüm dersin, ama sadece kırmızı ev gördüğün aklında kalır, bir türlü o evi gözünün önüne getiremezsin.

Tiner koklarsan, toluluo benzeri bir etki yapar ve o algı merkezi üzerindeki denetimi azlatır. Böylece uyanıkken de rüya görürsün.

Gördüğün gibi, her ikiside aynı şey.. Biri dışarıdan tahrik sadece reno..

Ve herşey bunlardan ibarettir. Evet, kimyadan ibaret..

işte o rüya dediğin şeyleri görülüyormuş gibi depolar

SAYFA NUMARASINI ALAYIM.. SAYFA NUMARASINI GÖSTERİRMİSİNiz.. NERDE DEPOLANIYOMUŞ GÖRELİM.. O CADDELERİ

ortaya bir şey koyamıyorsan sus kardeşim sus

beynin bir takım kimyasallar üretir, algı merkezini başı boş bırakıp başka işlere girişir

BAYRAM PAŞA BAKLAVASINDA O KİMYASALLAR VAR.. ORADA MI O CADDELER..

GEBZE KİRAZINDA MI YOKSA KARIŞTIRINCA MI GÖZÜKÜYOR..

TOPHANA EENGİNARINDA GALİBA..

BEDENİN MAZEMESİ BU DEĞİL Mİ

HAMBURGERDE OLMASIN DEDİKLERİN.. KİMYASAL DEĞİL Mİ

HAYDİİ.... DELİ BİLE BU İTİKADDA OLABİLİR Mİ ?

BAYRAM PAŞA BAKLAVASINDA.. O GÖRDÜĞÜMZ CADDELER..

HATTA iNSAN VAR İNSAN ORADAN GELİYOR... veli isminda biri gelecek şimdi bu aleme

işte bak bayram paşa baklavasında... BİRDE DELİYE DELİ DİYORLAR.. BUNA İNANA DELİDİR ASIL

Yani kırmızı ev gördüm dersin, ama sadece kırmızı ev gördüğün aklında kalır, bir türlü o evi gözünün önüne getiremezsin.

BAŞKASINDAN DUYMANA GEREK YOK

ÖYLE RÜYALAR GÖRÜR Kİ İNSAN DÜNÜ HATIRLADIĞINDAN DAHA NET HATIRLAR AYLARCA EVVEL GÖRDÜĞÜ RÜYAYI

İNSANIN BUNU BAŞKASINDAN DUYMASINI GEREK YOK..

RÜYA AYRIDIR

YEMEK YERSİN O SENİ SIKAR.. DÜŞLERİN AZAR ABUK SABK ŞEYLKER GÖRÜRSÜN BUDA AYRIDIR

Beynin işi bir kaç dk. sürer,

RÜYASINDA ADAM EVLENİR GEZER DOLAŞIR ÇOCUĞU DOSTUYLA KONUŞR BİR SÜRÜ İŞ YAPAR

İYİDE KAÇ SANİYEDE GÖRDÜ SEN O RÜYAYI...

BEYNE BAKARSAN.. BİR KAÇ DAKKA... DEMEK Kİ NE DERSEN DE ZAMAN İÇİNDE ZAMAN MEKAN İÇİNDE MEKAN VARMIŞ

ALLAH DERS KAÇIRTIYOR

ancak ne gördüğün hatırlarsını

BAZI İNSANLAR VARDIR RÜYASINDA BİR ŞEY GÖRÜR BİR ŞEY SAPLANTI KALBİME DER ACISINI 4 GÜN ÇEKER 1-2 HAFTA ÇEKENİDE VARDIR..

NE OLDU..

tiner koklamanda gerek yok

fazla yemek ye. sıkıntı versin ve gözün kapalıyken bir şey görmemen lazımken abuk sabuk şeyler görsün düşlerin azar

halbuki gözün kapalı bir ŞEY görmemem lazım.. tinerdeki gibi açık değil.. DİMİ

sonra O rüya değildir

rüya başka.. hayalin bozguna uğraması başka...

tinerin hangi kimayasında o gördüğü şeyler var

baklavanın.. gebze kirazının üzerine dök tineri.. bir parcade kan koy.. haydı göster bana...

tiner çekmedim eğer çekseydim.. tecrübe etseydim.. sana ne olduğu tam söylerdim..

diyelim tiner çekti senin dediğin gibi algı merkesi çöktü bilmem ne gördü

peki sayfa numarasını söylesene bana... sayfa numarasını

gösteremiyorsun... bende sana derim ki gözün ferrinde görüyor.. bir direm yağ paracasında görüyor..

oradaki kimyasallarda bak açılıp kapanıyor.. göz bebeği harekette yaa görmüyormsn. bak ne tarafa bakıyordu.. şimdi nereye bakıyor

...

sonra

göz olmasa beyin sağlamda olsa o insan kör değilmidir....

beyinde tel kopmuşsa ama göz görüyorsada yine o insan kördür..

beyine gelen şey harekettir... görmek değildir...

telsizin teli yok... peki gelen o dalaglara duvarr dağ şu bu.. engelmidir...

değildir

o halde göz sağlam olmasada

beyinde tel kopmş olsada.. gelen yine bir şey vardır

anladın mı beyin de değil iş.. bak ilmi misalde verdin

maddi kesafet yığını bir madde amarikada konuştuğun insanıun telsiz kaplosuz ceptelefonunda o maddede görebiliyorsun

şimdi o maddemi iş... gelen giden var dimi..

ya muazzam bir makina olan insan maddesinde bu olamaz tabiri ilmen söylenemez...

demek ki beyinde değil iş.. gelen giden var...

anladın mı...

tiner kokladı şöyle oldu böyle oldu böyle tahribat yaptı filan.. ben on sana sormuyorum

bana gösteresen o gördüğü şeyleri madde ile

sayfa nmarasını alayım

yok

e.. o zaman sus

bende sana derim ki gözün ferinde.. sende dersin sayfa numarasını söyle

işte bende diyorm ki sayfa numarasını söyle...

beynin bir takım kimyasallar üretir,

evet bir takım hadiselerdir dersin tıkanır kalırsın

1 asır oldu hala bana gösteremezsin... nerde

sayfa nmarasını alayım

çok rica ediyorum sayfa numarasını alayım.. sayfa numarası yok

o halde sus

bu lacivert kubbede kuran okunuyor onu dinleyelim...

....

sonra bu et paraçasımı konuştu..

konuşmak nedir.. bu etmi konştu

konuşmak işte kimyasal tepkşidir...

o halde cep telefonunda hangi kimyasallar var...

bir müzik setin neresinde kimyasallar var...

kimyasal tepki sonra elektirk akımı

hadi buyur beynindeki çek o elektirk akımınıda... bana telefizyonda göster

bir şey yok sizlerde hiç bir şeyi meydana getiremiyorsunuz koyamıyorsunz ortaya bir şey yok

1 asır oldu...

Sitelerde Paylaş
renuş

senin burda yazdıkların her ne kadar mana ifade etmese de bunları copy-paste yap bir yerde depo et . bastırıp sat. çok enayi kerizlersin.

bana sayfa numarasını söyle convert.. unuttuğunun nereye gittiğini nereye gizlendiğini nerde olduğunu ve gelirken nerden geldiğini

göster.. bir takım hadiselerdir deme. beynin şu kısmındadır işte deme sayfa nmarasını göster.. seni dinlyecem..

insan iç dünyasında sıkılır inler.. peki ne kadar inliyor.. sıkılıyor ölçtür seni dinliycem

insan sevinir ama ne kada sevindi.. ölçtür fizik labaoutarında seni dinliycem

elektiriği ölçmüşler sıkıntınız şu kadar sevnçinizde bu kadar çıkmış..

Şener Şen'in gemide kahvede fenni son harikasıdır diye gezinmesine pazarlamasına benzer.

orta yerde bir şey yok...

yok tıp dünyasında sevinç ölçer keder ölçer

basit basit misal.. manayı inkar ediyorsun yaa..

yok ..frekans dalgaymış.. abi buraya elini koy ne kadar benliğin var senin ölçülüyor

anlatır..dedemin ölçmüşlerdi kahvedeymiş.. elini koymuş... egosu sıfır çıkmış

abi sen nasıl adamsın sende hiç ego yokmuş demiş. gülünecek şeylerden...

Sitelerde Paylaş

>>> SAYFA NUMARASINI ALAYIM.. SAYFA NUMARASINI GÖSTERİRMİSİNiz.. NERDE DEPOLANIYOMUŞ GÖRELİM.. O CADDELERİ

Ne sayfası geri zekalı moron.. Git biraz nöroloji oku, nöron neymiş,i nöron bağları neymiş öğren evvela...

İlla görecem mi diyorsun, al sana resmi:

200px-Hippocampus-mri.jpg

Yeşil çizgilerin kesiştiği yer, senin temel hafıza bölgen, hipokampüs..

>>> BAYRAM PAŞA BAKLAVASINDA O KİMYASALLAR VAR.. ORADA MI O CADDELER..

Nerde var, şapşal moron, buyur hadi göster bakalım nerdeymiş onda o kimyasallar..

>>> sayfa nmarasını alayım diyorum.. yok

Al sana sayfa numarası:

Amaral, D; Lavenex P (2006). "Ch 3. Hippocampal Neuroanatomy". in Andersen P, Morris R, Amaral D, Bliss T, O'Keefe J. The Hippocampus Book. Oxford University Press. ISBN 9780195100273. Page 1 ...

Tiner nasıl hayal gördürür, onu mu merak ediyorsun:

Cantero, JL; Atienza M, Stickgold R, Kahana MJ, Madsen JR, Kocsis B (2003). "Sleep-dependent theta oscillations in the human hippocampus and neocortex". J. Neurosci. 23: 10897–10903. PMID 14645485

Ama evvela şunu okuda, ondan sonra:

http://osiris.rutgers.edu/BuzsakiHP/Public...uzsakiTheta.pdf

Bunlaır okuduysan, şimdi artık asıl şeyi öğrenebilirsin..

Cerebral perfusion impairment in a patient with toluene abuse, The Journal of Nuclear Medicine, April 1, 1998, Ryu, Young Hoon; Lee, Jong Doo; Yoon, Pyeong Ho; Jeon, Pyoung; Et al

Külüstür reno, sen daha fizyoloji, kimya, madde vs. nedir bilmeyen, kara cahil bir zavallasın, hepsi o..

Ve senin bu islam martavallarında ancak sen kadar kara cahil olan şapşallara hitap edecektir..

Sitelerde Paylaş
>>> SAYFA NUMARASINI ALAYIM.. SAYFA NUMARASINI GÖSTERİRMİSİNiz.. NERDE DEPOLANIYOMUŞ GÖRELİM.. O CADDELERİ

Ne sayfası geri zekalı moron.. Git biraz nöroloji oku, nöron neymiş,i nöron bağları neymiş öğren evvela...

İlla görecem mi diyorsun, al sana resmi:

200px-Hippocampus-mri.jpg

>>> BAYRAM PAŞA BAKLAVASINDA O KİMYASALLAR VAR.. ORADA MI O CADDELER..

Nerde var, şapşal moron, buyur hadi göster bakalım nerdeymiş onda o kimyasallar..

>>> sayfa nmarasını alayım diyorum.. yok

Al sana sayfa numarası:

Amaral, D; Lavenex P (2006). "Ch 3. Hippocampal Neuroanatomy". in Andersen P, Morris R, Amaral D, Bliss T, O'Keefe J. The Hippocampus Book. Oxford University Press. ISBN 9780195100273. Page 1 ...

Tiner nasıl hayal gördürür, onu mu merak ediyorsun:

Cantero, JL; Atienza M, Stickgold R, Kahana MJ, Madsen JR, Kocsis B (2003). "Sleep-dependent theta oscillations in the human hippocampus and neocortex". J. Neurosci. 23: 10897?10903. PMID 14645485

Ama evvela şunu okuda, ondan sonra:

http://osiris.rutgers.edu/BuzsakiHP/Public...uzsakiTheta.pdf

Bunlaır okuduysan, şimdi artık asıl şeyi öğrenebilirsin..

Cerebral perfusion impairment in a patient with toluene abuse, The Journal of Nuclear Medicine, April 1, 1998, Ryu, Young Hoon; Lee, Jong Doo; Yoon, Pyeong Ho; Jeon, Pyoung; Et al

Külüstür reno, sen daha fizyoloji, kimya, madde vs. nedir bilmeyen, kara cahil bir zavallasın, hepsi o..

Ve senin bu islam martavallarında ancak sen kadar kara cahil olan şapşallara hitap edecektir..

Efendendim hafıza bölgesinde..bakınız yesil bölge...orada

SAYFA NUMARASINI SÖYLE.. BANA SAYFA NUMARASINI...

BENDE DİLİMİN UCUNDA DİYORUM. BANA BEYNİ GÖSTERME...

DİLİMİN UCUNDA DİYEREKTEN BİR TÜRLÜ HATIRAN GELMEYEN ŞEY

İŞTE BEYNİMDE DEDİĞİN ...HAFIZA BÖLGESİNDE DEDİĞİN YERDE.... NERDEEEEE.. SAYFANA NUMARASINI ALAYIM

BANA BEYNİ GÖSTERİYOR.. UNUTTUĞU ŞEY NEYMİŞ GÖSTEREMİYOR

YİNE ORTA YERDE BİR ŞEY YOK

SAYFA NUMARASI....YOOOOK... BENDE DİLİMİN UCUNDA DİYORUM... BAK.. DİLİMDE BİR KIPIRDANMA VAR.. AYNI BEYİNDE KIPIRDAN MA OLDUĞU GİBİ.. O HALDE... DİLİMİN UCUNDA...

BEYNİMDE DİYORSUN.. KIPIRDAN MA VAR DİYORSUN.. AMA BİR TÜRLÜ...1 ASIR OLDU.. 21. YÜZYILDIZ BİR TÜLÜ BANA SAYFA NUMARASINI SÖYLEYEMİYORSUN

HAYDİ UNUTTUĞUNUN.. NEREYE GİTTİĞİ NERDEN GELDİĞİNİ GÖSTER..

NEYMİŞ UNUTTUĞUN ŞEY...

YEŞİL BÖLGEYE ŞÖYLE BAK BÖYLE BAK.. HAMUDA KALK TAKLA AT BAK.. ÇEVİRDE BAKA

ORADAMI DİLİMİN UCUNDA DİYİPTE... BİR TÜLRÜ HATIRINA GELMEYEN.. UNUTTUĞUN ŞEYİ BULDUN MU

BULAMADIYSAN...

KAFANI DUVARA VUR BELKİ YERE DÜŞER

SAYFAN NUMARASI YOK...

MADEM Kİ YOK...BENDE DİLİMİN UCUMDA DERİM....

YEŞİL BÖLGEYE BAKTINDA MADEM BULAMADIN...

UNUTTUĞUN ŞEYİN NEREDE OLDUĞUNU NE OLDUNU.. BULAMADIN MADEM

DİLİNİN UCUNA DA BİR ..BAK BAKALIM......... ORADA DA BULAMAZSAN

MANA İLE DİNLE AZAMETE YARIŞINA KALKMA TEPELENİRSİN...

ADAM BANA AĞACIN KATMANLARINI SÖYLER GİBİ BEYNİNDE KATMANLARINI SÖYLÜYOR

AMA BİR TÜRLÜ UNUTTUĞUN NEREYE GİTTİĞİ NERDEN GELDİĞİNİ BANA GÖSTEREMİYOR.. ZAVALLI

NEDEN İLMİ VAR TEKNOLOJİSİYLE GÖZLERİ KAMAŞTIRIYOR AMA HALA GÖSTEREMİYOR..ZAVVALI

tiner nasıl hayal gördüürü diyor... bana beynindeki katmanlardaki hareketlenmeyi gösteriyor

işte burası diyor.. ama gel gelelim.. tiner çekenin ne görüdüğünü beynindeki elektirk akımlarına bağanıp bir türlü gösteremiyor..

her kafa her göz senin beynini bakamaz

bilim adamı aleter kullanarak bakabiliyor... ve diyor ki burada bir kıpırdanma var.. işte burası diyor

gösteresene sayfan numarasını... bakalım tiner çekenin gördükleri oradamıymış...

yook gösteremiyor...

iyi.. bende diyorum ki... beynine bakıp kıpırdanma var diyerekten... burada olduğunu iddaa eden adam

bak tiner çekenin beyninde bir kıpırdan olduğu gibi... gözünde de bir kıpırdanma var... ispat mı istersin... buraya bakıyordu şimdi buruya bakıyor

gözü harekette ...sen madem ki beyninde dedin sayfan numarasını.. bir türlü 1 asır oldu gösteremedin

ama orada olduğunu iddaa ediyorsun ve hala araştırıyorsun

bende gözünde bir hareket var.. gözünün ferinde görüyor olmasın diyorum bir de oraya bak..

hayır dersen.. işte burada.. sayfa numarasını alayım..yoook...

o halde ne gözün ferinde.. ne beyninde... bir sayfa numarası yok gösteremedin...

tepelendin...manayı inkar ettin.. 1 asırdır tepelendiyorsun...

Sitelerde Paylaş

reno acımaya başladım sana.Daha önce bir müsloya acıyacağım aklıma gelmezdi.Sana bir tavsiye vereyim mi?islama göre delilerin bu dünyada çalışmasına gerek yokmuş!.Öbür tarafta çalışacaklarmış!.Bence kafanı takma böyle şeylere öbür tarafta ibadet edeceksin bol bol zaten.Ateist olsana sen de ölünce sorarlarsa ben deliyim dersin.Oh ne güzel.Ne öbür taraftan korkarsın ne buradan.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...