Jump to content

Ateistler Allah'ı nasıl bulabilir.

Recommended Posts

• İleti 68
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

>>> Ama dinler insanların sorunlarının ve insandaki yıkıcı doğanın tek sorumlusu değillerdir. Hatta dinler bunlarla başa çıkmak için uydurulmuş olgulardır.

Dinler ve yıkıcı doğa dediğin şey anyı kaynaktan beslenir. Eğer din denen kalkanı kaldırırsan o yıkıcı doğa cascavlak ortaya çıkar. Ve günümüzün muazzam iletişim dünyasında hiç kimse öyle anadan üryan ve üstelik taharetsiz halde ortada kalmak istemez. İşte o yüzden de, el mahkum içindeki insanın kendine biçtiği güzel kıyafeti seve seve giyer.

Eğer dinler var olmasaydı, insanlık bu sorunu çoktan aşmış olurdu..

Dinlerde bunlarla başa çıkmak için filan uydurulmuş değildir. Olay mayalanma meselesidir. Dinler başka amaçlarla uydurulur. Velakin geniş kitlelere doğru yayıldıkça, insan doğasıan göre giderek törpülenir, şekil kazanır.

Basitçe, en çok tartışılan nedir bugün?

Bir bakalım. Toplam nüfusu 20 bin bile olmayan, aynı vahşi kültürün içindne gelmiş, aynı değer yargıları ile yetişmiş Mekke - medine insanlarına "amanda karınızı dövünüz" gibi bir laf hiç bir abeslik göstermemiştir. Bu onların mantalitesine gayet güzelce uymuş, onlarda buna güzelce uymuşlardır. Velakin, islam büyüyüp kadınların dövülmesinin abes olduğu toplumlara yayılmaya başlayınca, bu ayetler, emirler sorgulanır olmaya başlamış, hemen bunlara yeni kulplar takılmıştır.

İşte dinlerin yaptığı budur. Ve insanlığın bu halinden, öyle yada böyle her durumda dinler mesuldür.

anibal, sen tipik bir fanatiğe çok yakınsın. Sana göre bütün sorun dinlerden kaynaklanıyor. Olguları tarihsel süreçte tam olarak değerlendiremiyorsun. Biz ileride dindar-atesit kardeşliği kuracağız ve seni oraya almayacağız.:)

tarihinde baglanti tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

>>> Sana göre bütün sorun dinlerden kaynaklanıyor.

Elbette bazı sorunlar dinlerden kaynaklanmıyor, ama dinlerin varlığı, o sorunlara çözüm bulmanın yolunu kapatıyor..

Biz ileride dindar-atesit kardeşliği kurunca ben neden geleyim ki? İnsan olamyı unutmuş azgın birer vahşiden ibaret olacağı kesin olan inançlıların arasına girmek mi? Aman benden uzak, allahınıza yakın olun..

Sitelerde Paylaş
>>> Sana göre bütün sorun dinlerden kaynaklanıyor.

Elbette bazı sorunlar dinlerden kaynaklanmıyor, ama dinlerin varlığı, o sorunlara çözüm bulmanın yolunu kapatıyor..

Biz ileride dindar-atesit kardeşliği kurunca ben neden geleyim ki? İnsan olamyı unutmuş azgın birer vahşiden ibaret olacağı kesin olan inançlıların arasına girmek mi? Aman benden uzak, allahınıza yakın olun..

Şaka yapıyorum anibal. Elbette öyle bir kardeşlik kuracak değilim. Yani anlamsız olur. Ama şunu unutma. Dindarların arasında çok dürüst ve insani değerler taşıyan insanlar vardır. Onlar samimiyetle dinin güzelliklerle dolu olduğuna inanmıştır. İyi ki varlar. İnsanlığın onlara çok ihtiyacı var.

Sitelerde Paylaş

Bu başlıkta yeniden dinin etik tekelciliğinin güzel bir örneğini görüyoruz. Hatta cübbeli bey şahsi görüşünü de yazmış, yalaka olmayın diye.

Hâlbuki Allah'a yaptığınız nedir cübbeliali ?

Siz ateistin Allah'ı bulmasını bırakın da Allah ateisti nasıl bulacak onu yazın.

tarihinde bayşapka tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Şaka yapıyorum anibal. Elbette öyle bir kardeşlik kuracak değilim. Yani anlamsız olur. Ama şunu unutma. Dindarların arasında çok dürüst ve insani değerler taşıyan insanlar vardır. Onlar samimiyetle dinin güzelliklerle dolu olduğuna inanmıştır. İyi ki varlar. İnsanlığın onlara çok ihtiyacı var.

:blink::o:unsure:

Bu cümleler senden mi döküldü! hayret... Reçete etkisini gösteriyor mu ne!

tarihinde cubbeliali tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
:blink::o:unsure:

Bu cümleler senden mi döküldü! hayret...

Elbette. Koskoca insanlığı boş inançlara sahip aptallar olarak görecek değilim herhalde. Öyle olsa bugüne kadar üretilen güzellikleri kim yapmış olurdu? Ateist güruh kaç kişi ki? Zaten bir insanın inançlı veya ateist olmasından önce kumaşıdır önemli olan. O kumaş bozuksa kıymeti yok.

Reçete etkisini gösteriyor diyemem. Hala ateistim ve böyle mutluyum. Ama güzelliklere hep inandım ve hep inanacağım. Tanrı olmaz tekil enerji olur. Yaratılış olmaz evrim olur. Mana olmaz maddenin harikuladeliği olur. Ama olur.

Sitelerde Paylaş
Elbette. Koskoca insanlığı boş inançlara sahip aptallar olarak görecek değilim herhalde. Öyle olsa bugüne kadar üretilen güzellikleri kim yapmış olurdu? Ateist güruh kaç kişi ki? Zaten bir insanın inançlı veya ateist olmasından önce kumaşıdır önemli olan. O kumaş bozuksa kıymeti yok.

Moderatörden foruma alkış yapan surat eklenmesini istiyorum.

Sitelerde Paylaş
Rabbime kulluk benim için şereftir.

14- Benlikten, gururdan, kibirden kurtulacaksın.

Diyen arkadaş

10- Kimseye menfaat için yalakalık yapmayacaksın,

Dedi. Allah Kur'an'da size en uygun ticareti sunduğunu söylüyor. Açın okuyun.

Ticaret menfaat işidir. Kulluk yalakalıktır.

Sitelerde Paylaş
Moderatörden foruma alkış yapan surat eklenmesini istiyorum.

Ateistler hakkında kafanızda nasıl bir önyargı var anlmak güç.

Talibanı güzelim kültür varlıklarını yokettikleri için suçluyoruz,ama o kültür varlıklarının da inançlar neticesinde üretildiğini de biliyoruz.

İnancın ve dinin uygarlığa hiç faydası olmamıştır, uygarlığa hiç güzel bir şey katmamıştır diyecek ateist azdır kanımca.

Ateistler inançların ve dinlerin katma değerleri yanında zararlarını da görmeyi başarabilirler.

Teizmin, Ateizm de bir inançtır dogmadır tezini çürüten de bu çift taraflı, teslimiyetsiz bakış açısıdır.

tarihinde OldCode tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Ateistler hakkında kafanızda nasıl bir önyargı var anlmak güç.

Talibanı güzelim kültür varlıklarını yokettikleri için suçluyoruz,ama o kültür varlıklarının da inançlar neticesinde üretildiğini de biliyoruz.

İnancın ve dinin uygarlığa hiç faydası olmamıştır, uygarlığa hiç güzel bir şey katmamıştır diyecek ateist azdır kanımca.

Ateistler inançların ve dinlerin katma değerleri yanında zararlarını da görmeyi başarabilirler.

Teizmin, Ateizm de bir inançtır dogmadır tezini çürüten de bu çift taraflı, teslimiyetsiz bakış açısıdır.

vay be, sen neymişsin be abi ya da abla.

İnancın ve dinin uygarlığa hiç faydası olmamıştır, uygarlığa hiç güzel bir şey katmamıştır diyecek ateist azdır

anibal seni kastetti, anladın mı?

Sitelerde Paylaş

>>> İnancın ve dinin uygarlığa hiç faydası olmamıştır, uygarlığa hiç güzel bir şey katmamıştır diyecek ateist azdır

Bu noktada sorulacak soru, acaba inanç ve din olmasa bunlar olur muydu, olmaz mıydı sorusu olmalıdır.

İnanç, en azından bizim başında bir birimizi yediğimiz günümüzün modaları, bu konuda ne söyler, ne dikte eder?

Örneğin, islamda haram olduğu için ne doğru düzgün bir resim bulabilirsiniz, ne de heykel..

Belki muazzam tapınaklar beklentisi olan Zeus'un dini için bunları söyleyebilirsiniz, ama söz konusu olan, islam, hristiyanlık vs. ise, sanatın ve uygarlığın ilerlemesi, onlaırn bağlarının gevşemesine bağlı olmuştur.

Yahu islam tamamda, hrsityanlık... Leonardo, Boticelli vs. diyoruz, huu diyoruz..

Bizde hadi ordan diyoruz. Hirsityianlık, sanatı kilsie sanatı olarak kısıtlamış ve boğmuştur. Eğer sanat kilise dışına da akabilmiş olsaydı, emin olun ki çok çok daha güzel ve faydalı olurdu..

Sitelerde Paylaş
kenank iyisin dimi.. kafan dumanlı falanda değil.. benim hristiyan olduğum yargısına nerden ulaştın da bu saçma soruları bana yönelttin.. neyse belki bunları yanıtlar fredrik ya da ataizm falan.. beni bağlamıyor onların ne yaptığı..

Kilisede mum yakıpta üye resmı yerleştiren ben değildim heralde.Emınım o kılıse kesın San antuandır. ;)

Sitelerde Paylaş
3. maddeyi atlamışsın.

islamı yaymak bahanesiyle ilk fırsatta müslüman olmayan tüm toplumlara savaş açmak,

direnirlerse direnenleri öldürüp, çocukları köle, kadın ve kızları da cariye yapmak.

Bedır savaşı neden olmuş acaba ıslamı yaymak için mi yoksa muslumanların kendılerını korumaları için mi ?

Ya Uhud savaşı Bedırın intikamını almak için muslumanlara saldıranlar müşrikler değilmiy di ?

Ya Hendek savaşına ne demeli etrafa hendek kazıpta hendeğin ortasında savunmaya çekılerek mı ıslam yayılmış : )

Sırf hıkayesınız sayın murted..

Sitelerde Paylaş

Iste böyleeeeeee

Bence ateistler, Var Eden gücü %90 bulmuslarda,Teistlerin Yaratan gücü bulmalari mümkün deyildir.

Nedenmi?

Buna pek cok yanit varda ben ikisini veriyim.

YARADAN KIMSEYI HÜKMÜNE ORTAK ETMEZ. 18/26

Kimler kendini Yaradana ortak görüyor?

Din adamlarinin %00 999,9 u.

Nasilmi?

Namaz kilmayan öldürülür deyen kirro Safii

Namaz kilmayan hapsedilir,dövülür deyen Turko Hanesi ve tüm partililer(mezhepler)

Dinde zorlama yoktur:La ikrahe fiddin.

Dinden cikan öldürülür iki gün icinde,birahin 5 gün daha yasiyim desede bile:Tüm mezhep imamlari bu kellede.

Bu durumda Tanri Hükmünü sey etmeyen ahliniza bahsa sey gelmesin ,yaniya SALLAMAYANLARI bu Allameleri Tanri ötede mutlaka SEY EDECEKTIR, SALLIYACAKTIR yaniya.

Bu önemli ayati bir daha veriyim.

Yaradan kimseyi HÜKMÜNE ortah etmez 18/26

Bu durumda dinsizlerle dinlilerin yeri mutlaka deyisecek.

Cennet bekleyen NARU CEHENNEME , CEHENNEMDE BEKLEYENLER,

Yallah

CENNETI MUAZZAMAYA

HURILERIN

GILMANLARIN

SARAPLARIN ICINE .

Dünyada YASSAH OLAN hersey serbest.

Tepe tepe kullan.

tolonbeg

Sitelerde Paylaş
Hamd alemlerin Rabbi Allah'a, salat ve selam habibi Hz. Muhammed SAV 'e, ailesine, ashabına ve bütün inananlara olsun.

Ateist arkadaşların Allah'ı bulma yollarından birkaç tanesi:

1- İnkara şartlanmayacaksın.

Haalen inkara degil yeni ve sorunlara aciklik getiren düsünceye sartliyimdir. Buna ragmen sizin allah bir türlü beni bulamiyor!

2- Kimseye özellikle de Allah'a küfretmeyeceksin.

Küfür etmedigim zamanlarda ve simdilerde (Yine küfür etmiyorum ama saygi da duyamiyorum artik) bulamadim!!

3- Doğadaki herşeye merhamet nazarıyla bakacak, kimse için layığını buldu oh olsun demeyeceksin.

Merhamet nazariyla bakalim! Afrikada cocuklar acliktan ölsünler. Buna kimse oh oldu diyemez. Ama arap seyhleri yagi bol bulduklarindan olsa gerek, hic bir sekilde bu ülkelerin gercek anlamda kalkinmasina katkida bulunmuyorlar. Arada bir yollanan milyar dolarlik yardim (Reklam) Paketleri bir sey ifade etmez.

4- Cömert olacaksın, Allah cömerttir cömerdi sever. Arkadaşlarına elinden geldiğince iyi davranacak, iki yüzlülük yapmayacaksın. Kendin için istediğini, onlar için de isteyeceksin,Cömerlik yapa yapa benim elimde kalmadi!

5- Adil olacaksın, adam kayırmayacaksın, bu laz, bu kürt, bu ermeni demeyecek hepsini insan kabul edeceksin.

Insan insandir. Etnik kökeni hic bir sey ifade etmez, dogrudur. Ama etnik kökeni insanin deger yargilarinin cercevesini belirler. Istedigi kadar modern ya da farkli görüse sahip olsun. Örnegin bir hintli, ateist olsa dahi hic bir zaman sizlerin Allah kavramini anliyamiyacaktir. Ona göre cehennem ya da cennet diye bir sey olamaz.

6- Yalan söylemeyeceksin,OK

7- Anne ve babana iyi davranacaksın,Annemden nefret ederim. Buna ragmen saygida kusur göstermem!

8- İçki, kumar, uyuşturucu kulanıyorsan bile bunları hoş görmeyen kurtulmak isteyen biri olacaksın,

Icki icmem, kumar hayatimda hic oynamadim. Uyusturucunun muhabbetini bile sevmem!

9- Kimsenin karısında, kızında namusunda gözün olmayacak zinadan uzak duracak ve bunu çirkin göreceksin,

Buna da ok!

10- Kimseye menfaat için yalakalık yapmayacaksın,

Yalakaliktan hayatta haz etmem! Ne yalakalik yapandan, ne de yalakalik yaptirandan!

11- Doğru, dürüst insanlar tarafından kabul gören temiz giyimli biri olacaksın,

Buna da ok!

12- Dedikodudan uzak duracaksın,Zaten sevmem

13- Fakire, fukaraya acıyacak elinden geldiğince maddi yardımda bulunacaksın,Dedim ya, veresiye vere vere kalmadi kalmadi!

Aslinda acimak günah diye duymustum ama... Denk gelirse yardim etmisimdir ve yine ederim!

14- Benlikten, gururdan, kibirden kurtulacaksın.

Magruriyet demek narsizm demektir. Insanin kendine güveni olmalidir ama kibirli olmalalidir.

İşte bu reçetedir. Uygulayan Allah'ın izniyle kurtuluşa erer.

Cübbeli efendi: Bütün dediklerini yaptik ama haalen allahtan bir cevap yok! N'aapicaz??

Peki ben sana bir recete versem yapar misin? Benim recetem kandirilmaya karsi!

Sitelerde Paylaş
Cübbeli efendi: Bütün dediklerini yaptik ama haalen allahtan bir cevap yok! N'aapicaz??

Peki ben sana bir recete versem yapar misin? Benim recetem kandirilmaya karsi!

En büyük bombayı sona saklamıştım yukardaki maddeleri yapınca yine Allah'ı bulamıyorsan son çare ama kesin çözüm,

parmağını en yakın elektrik prizine sok.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...