Jump to content

Allah ve Onun Adaleti

Recommended Posts

Sevgili yüce(!) Allah biz insanları yarattın ama sana ulaşmamız için hiçbir kanıt göstermedin bize. Bütün insanları adil olarak mı yarattın. Elbette hayır. Bir bakalım

Hz. Adem

Sen bu adamı yarattın ve ona göründün, yani Adem seni gördü. Sana inanmama gibi bir seçeneği yoktu. Kısa yoldan cennette baş köşeyi kaptı. Eee Allah'ım, ben de seni görmek isterim, nerdesin?

İsa Mesih

Meryem'in namusu yüzünden dünyaya hiç gelmeyecek birini peygamber olarak doğurttun. Adam doğuştan mucizelerle geldi, suyu şaraba çevirdi vs. Bu şahsın da sana inanmama gibi bir seçeneği yok. Zaten böyle biri hiç yoktu. Normal yollardan da doğmayacaktı. İnsan diye yaratıp cennette Adem'in yanına oturttun.

Habil ve Kabil

Bu adamlardan da kurban istedin, bunlar bile sana uymadılar... Benden ne diye beklersin bunu?

Melekler

Nedense melekleri sınava tabi tutmadın???? Yani bi bana bok yemek düştü öyle mi?

Yeter artık be Allah. Gör adaletsizliğini. Ya intihar et, ya adalet ver. Ya da git. Bi huzur ver...

tarihinde marsyas tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Konu ile direkt alakalı olmasa da diğer taraftan bir bakış açısı yakalarız.

Şeytan ve türevlerinin Allaha karşı çıkmaları da pek akıl karı gelmez bana.

Adam alllah ve sen bunu net olarak görüyorsun.

Mahşerden sonra sana belasını da verecek, buna senin önünde and içiyor. Kazanma şansın olmayan bir savaşa göz göre göre giriyor?

İçerden bir kişi olarak pek de mantıklı değil hareketleri.

Sitelerde Paylaş

Mahşerden sonra sana belasını da verecek, buna senin önünde and içiyor. Kazanma şansın olmayan bir savaşa göz göre göre giriyor?

Sitelerde Paylaş

Sitelerde Paylaş

Sitelerde Paylaş

Sitelerde Paylaş

Hadi doğru olsun. Şeytan'ın insan denen patojene tapmayı reddetmesi gayet mantıklı bir olay. Şeytan bu konuda haklı .:D

tarihinde marsyas tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Belki de asıl mutlak güç şeytan da? ve diğer tanrıların bize yaptığını iddia ettikleri imtihan gibi bizi imtihan ediyor.

Hem de tam kör imtihan.

Son karede bizi yanıltmak için gönderdiği dinlere inanmayı reddedenleri cennetine alacak, krallar gibi yaşatacak belki.

...

..

.

tarihinde OldCode tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...
Belki de asıl mutlak güç şeytan da? ve diğer tanrıların bize yaptığını iddia ettikleri imtihan gibi bizi imtihan ediyor.

Hem de tam kör imtihan.

Son karede bizi yanıltmak için gönderdiği dinlere inanmayı reddedenleri cennetine alacak, krallar gibi yaşatacak belki.

...

..

.

Meseleye ödül ceza olarak bakarsan bu dar aynalığın sebebini açıklıyorsun demektir.. Şu an bile tüm hücrelerinin çalışıyor ve bu yazdığımı okuyarak kendince olasıklıkları hesaplayıp cevap verme yetini kullanmaya çalışıyorsun..

Demekki vicdan acı mutluluk sevinç üzüntü kasıntı kibir kibirsizlik merhamet gibi duygulara gibi sahipsin..

Ve sana bunu hissettirmeni sağlayan bir ruhun var..

Bu demektirki sana bu ruhun üflendiği bir yer var..Yoksa şu an söylediklerimi anlaman sadece beynine iletilmesiyle kalırdı..

Anlamazdın görmezdin..

Yüce Allah derki : Biz onların boyunlarına halkalar geçirdik..O halkalar çenelerine kadar dayanmaktadır..Bu yüzden kafaları yukarı kalkıktır.

Önlerinden bir sed ve arkalarındanda bir set çektik te onları kapattık, onlar artık görmezler..

Onları uyarsanda uyarmasanda onlar için birdir, inanmazlar..

Sen ancak zikre uyan ve görmeden rahmandan korkan birini uyarabilirsin..İşte böylelerini bir ecir ile müjdele..Şüphesiz ölüleri biz diriltiriz..Onların yaptıkları işi biz apacık bir kitapta yazmışızdır..

Sen ruhunu inkar ediyorsan cezanıda ödülünüde ruhuna göre alacaksın..Bir kelimeden korkmanın bedelini sadece yüce Allah bilir..

Biz parmak uçlarını dahi toplayıp derleriz ayetinde muhteşem bir gerçekliği vurgulamaş rabbim..Anlayana tabi..

İnşallah anlarsın sevgili kardeşim.. Aklı olan bir insan dna burgulamasının bir araya gelme ihtimalinin kattrilyonda 0.04 olduğunu bilir bilmesede okumuştur..

Ama buna rağmen inkarına rağmen Allah teala senin rızkını kesmiyorsa elbette adalet terazisinde bu inkarının cezasıda olacaktır..

Doğduğuna yaşadığına sevdiğine ağladığına şükretmen gerekirken inkara kalkman için yasin suresi indirilmiştir..Emin ol eğer aytanrısı olsaydı şu an rızkın kesik vaziyette bitkindin..

Buda rabbinin sana olan merhametidir..Her merhametinde gazabı vardır..Dilerim bir gün bu boş rivayetlere inanmadan kol kesmek peygamber kanı içmek vs vs gibi saçmalıklara inanmadan kendi içinde doğru yolu bulursun..

Surenin devamını dinlemek istersen youtubeden kabe imamları yazarak yasin suresini tercümesiyle kabe imamından dinleyebilirsin..dinlemek istemezsen ben senin karşı fikirlerini hakaretvari olsada dinlerim..

Çünkü komşusu açken tok yatan, arkadası inkardayken uyarmayan bizden değildir..Yarın öbür gün mahşeri alemde bizleri görünce uyarmadı demezsiniz inşallah..Bizim amacımız cennet değildir..

Bizim amacımız yaradanın nimetlerine şükürdür..Yaratmaya lutfeden elbet içimizdekileride bilecektir..

Allah hepimize hidayet versin

Sitelerde Paylaş
Meseleye ödül ceza olarak bakarsan bu dar aynalığın sebebini açıklıyorsun demektir.. Şu an bile tüm hücrelerinin çalışıyor ve bu yazdığımı okuyarak kendince olasıklıkları hesaplayıp cevap verme yetini kullanmaya çalışıyorsun..

Demekki vicdan acı mutluluk sevinç üzüntü kasıntı kibir kibirsizlik merhamet gibi duygulara gibi sahipsin..

Ve sana bunu hissettirmeni sağlayan bir ruhun var..

Bu demektirki sana bu ruhun üflendiği bir yer var..Yoksa şu an söylediklerimi anlaman sadece beynine iletilmesiyle kalırdı...

Mantığa bak, mantığa! "Duygular var; duygular varsa, ruh var; ruh varsa, bu ruhun üflendiği bir yer var; bu yer varsa, bir ruh üfleyen var; bu ruh üfleyen de tanrıdır..." Böylece tanrının varlığı kanıtlanmış, akan sular da durulmuş oldu.

Temel'le Dursun yolda karşılaşmışlar.

Temel: Ula Dursun ne yapıyorsun?

Dursun: Kütüphaneden geliyorum, kitap aldım.

Temel: Ula o ne kitabı?

Dursun: Mantık.

Temel: Ula mantık ne ki?

Dursun: Bak sana anlatayım: Şimdi senin akvaryumun var mı?

Temel: VAR.

Dursun: O akvaryumda neler var?

Temel: Su var, balıklar var, kum var, yosunlar var...

Dursun: Peki onlar başka nerede olur?

Temel: Bizim Karadeniz'de de olur.

Dursun: Hah, şimdi sen Karadeniz'e gittin, kumsalda balık avlıyorsun. Orada başka neler olur?

Temel: Cıbıl cıbıl turis karılar olur.

Dursun: Hah, sen o cıbıl cıbıl turist karıları görünce ne yaparsın?

Temel: Ula ne yapacam? Tabii ki tahrik olurum. Ula bunların mantıkla ne alakası var ki, soruyorsun?

Dursun: Haa, gördün mü? Bak sen demek ki ibne değilsin. İşte mantık budur; akvaryumdan çıktık, senin ibne olmadığını anladık...

Temel duruma vakıf olmuş olarak hemen gidip kütüphaneden bir mantık kitabı da kendisi almış ve eve yönelmiş. Yolda İdris'le karşılaşmış. İdris bunu görünce:

İdris: Ula Temel ne yapıyorsun?

Temel: Kütüphaneden geliyorum, kitap aldım.

İdris: Ula o ne kitabı?

Temel: Mantık!

İdris: Ula mantık ne ki?

Temel: Bak sana anlatayım: Şimdi senin akvaryumun var mı?

İdris: YOK

Temel: Ula siktir, ben ibnelerle konuşmuyorum!

Kahharulazam, senin akvaryumun var mı?

Sitelerde Paylaş
Kahharulazam, senin akvaryumun var mı?

akvaryumum yok ama şüphesiz tesadüfle gerçeği mix etmeyecek aklım var..Madem anadan babadan meydana geldin şu an yoktan çıkan bi ana baba göster bende sana akvaryum göstericem

Sitelerde Paylaş
İsa Mesih

Meryem'in namusu yüzünden dünyaya hiç gelmeyecek birini peygamber olarak doğurttun. Adam doğuştan mucizelerle geldi, suyu şaraba çevirdi vs. Bu şahsın da sana inanmama gibi bir seçeneği yok. Zaten böyle biri hiç yoktu. Normal yollardan da doğmayacaktı. İnsan diye yaratıp cennette Adem'in yanına oturttun.

göz görmek istiyor

buyur

------------------

cok derin konu oldugu icin yumos katim :lol:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...