Jump to content

Şimdi ne dinliyorsunuz?

Recommended Posts

Ben, Deoksiribonükleik Asit'in, hadi olmadı Ribonükleik Asit melodilerini beklerken, gökcisimlerinin çıkardığı ses ile geleceğini tahmin etmemiştim.

Gökcisimlerinin çıkardığı ses bu tür bir çalışmaya örnek. Aslında öyle bir sesin gidilip kaydedilmesi diye birşey yok. Linki incelersen görürsün. Bu teknik bir çalışma. Üçüncü linkte hücrelerin sesini nasıl kaydettiklerini ve bundan ne şekilde yararlandıklarını açıklıyor. Yani böyle çalışmalar var. Dna ile ilgili bu tür bir çalışma olduğunu daha önce okudum. Ama ne yazık bulamadım. Bende bulduklarımdan link verdim.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 397
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kafa normal. Alkol çok az kulanırım ve uzun süredir içmedim. Uyuşturucu denen şeyi hiç görmedim ve görmek istemem. Psikolojik sağlığım gayet yerinde. Yazdığımı anlayamıyorsan bazı şeyleri bilmiyorsun demektir. Bilmediğin şeylerle ilgili önyargılı olmak zorunda değilsin.

Medyada bazen böyle haberler çıkar, duymadın herhalde. Bazı teknikleri kullanarak duymadığımız sesleri duyulur hale getirirler. İnsanların dnalarından yayılan bir melodi vardır. Hatta her kişininki kendine özeldir. Bunu bildiğim için her ne kadar o melodiyi normalde duymasamda bir şekilde hissederim. Şimdi bu sana saçma gelebilir ama aslında kimi insanlar bazı şeyleri hisseder. Bende öyle işte. Ne var bunda? Herkes aynı olacak diye birşey mi var? Bende böyle biriyim.

Peki tomclancy dinlerim. Teşekkürler.:)

Bu konudaki engin ve derin bilgilerinizle beni aydınlattığını teşşekürü bir borç bilirim

Sitelerde Paylaş
biz butun ailecek benim dna ve rna'larimin yaptigi muzigi dinlioz.cok guzel calio koftehorlar.kaydedip utubeda koycam sonra bekleyin

Aferin iyi yapıyorsunuz. Yalnız senin dna arada bozuk nağme attırıyordur gibime geliyor.:)

Bu konudaki engin ve derin bilgilerinizle beni aydınlattığını teşşekürü bir borç bilirim

Rica ederim ne demek. Hafiften geç bakalım sende dalganı. O kadar link verdim, sanki marslıları gördüm demişim gibi konuşuyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
İletiyi yazdığım sırada 55 kaydını dinliyordum ama 81 daha oturaklı tabi ;)

Bach seviyorsan Reinhard Goebel(keman sanatçısı) yönetimindeki Musica Antica Köln'ün 1979 kayıtlı BWV1079 Müzikal Sunu'yu dinle... Bulması zor olabilir. Deutsche Grammophon' etiketiyle satılıyor.

Koleksiyonumun en özel parçası...Seveceksin,

sevgiler...

Sitelerde Paylaş
Dinlediklerim o kadar nadir bulunur ki, ne dinlediğimi söylersem adresime kadar deşifre olurum :D

Yıllar önce (80'lerde) Ümit Besen Pazar günleri öğlene doğru evinin önündeki arabasını yıkarken, bangır bangır kendi kasetlerini dinlerdi :) Birden aklıma geldi.. Yoksa sen de kendi şarkılarını mı dinliyorsun? :)

Sitelerde Paylaş
Yıllar önce (80'lerde) Ümit Besen Pazar günleri öğlene doğru evinin önündeki arabasını yıkarken, bangır bangır kendi kasetlerini dinlerdi :) Birden aklıma geldi.. Yoksa sen de kendi şarkılarını mı dinliyorsun?

Sevgili deicide,

Bence hem ziyaret hem ticaret bedava reklamını yapıyormuş,yahut yeni şarkı yapmak için dinliyordur,malum bütün şarkıları birbirine benziyordu.

Bir de albüm çıkaran garibanlar arabanın üstüne iki hoparlör yerleştirir,arabanın camına da kasetleri dizerek kalabalık yerlerde satış yapmaya çalışırdı,böyle deneyimlerim de olmuştu.

Sitelerde Paylaş

Antonin Dvorak "From the new World", Herbert von Karajan ve Viyana Filarmonik, 1985 :) (klasik müzik seven arkadaşlar var gibi, detaylar onlar için)

Sitelerde Paylaş
Loreena McKennitt- Elemental albümü.
santiago cok hosuma gidior.bi kac sarkisi daha vardi ama adini unuttum.zaten irlandali kiz arkimin tesvikiyle dinlemeye baslamistim.kizdan ayrilincada pek dinlemez oldum ama kelt muzikleri hep ilgimi cekmistir tarihinde Zohan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
santiago cok hosuma gidior.bi kac sarkisi daha vardi ama adini unuttum.zaten irlandali kiz arkimin tesvikiyle dinlemeye baslamistim.kizdan ayrilincada pek dinlemez oldum

Adamımsın Zohan :lol:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...