Jump to content

Baskasinin Gunahindan Size Ne?

Recommended Posts

herşeyi tabii ki Allah yarattı. iyiyi de kötüyüde.

size mevlana dan bir olay anlatmak istiyorum.

bir gün mevlana nın oğlunun canı çok sıkılıyormuş ve babası da dersine giderken bu durumu görmüş. ona neden bu kadar canın sıkkın demiş,o da babacım demiş çok kütüyüm falan.

tabii mevlana nın dersine gitmesi gerekiyor ve drse gidiyor. ders bittiğinde ise çocukları eğlendirmek için giydiği bir tilki postu varmış onu giymiş ve eğlenceli hareketler yapmış. bu durum oğlunun çok hoşuna gitmiş ve gülmeye başlamış babası: oğlum niye gülüyorsun. demiş o da "babacım çok komik olmuşsun o yüzden gülüyorum" demiş. mevlana "ama bu tilki postu korkup ağlaman gerekmez miydi? der. çocuk "niye korkayım ki içinde sen varsın"

yazar şöyle bir çıkarım yapıyor. bize gelen tüm sıkıntılar O ndan gelir öyleyse tüm bu sıkıntılara gülüp geçmemiz gerkmez mi?

ayrıca biz erzurumlu ibrahim hakkı hazretleri nin şu sözleriyle teslimiyet içinde oluruz.

Sen adli zulüm sanma

Sabr it sakın o sanma

Teslim ol oda yanma

Mevlâ görelim neyler.Neylerse güzel eyler

Dime şu niçün şöyle

Bak sonuna sabr eyle

Yerincedir ol öyle

Vallahi güzel etmiş

Tallahi güzel etmiş

Billahi güzel etmiş

Allah görelim netmiş.Netmişse güzel etmiş.

Sitelerde Paylaş
herşeyi tabii ki Allah yarattı. iyiyi de kötüyüde.

size mevlana dan bir olay anlatmak istiyorum.

bir gün mevlana nın oğlunun canı çok sıkılıyormuş ve babası da dersine giderken bu durumu görmüş. ona neden bu kadar canın sıkkın demiş,o da babacım demiş çok kütüyüm falan.

tabii mevlana nın dersine gitmesi gerekiyor ve drse gidiyor. ders bittiğinde ise çocukları eğlendirmek için giydiği bir tilki postu varmış onu giymiş ve eğlenceli hareketler yapmış. bu durum oğlunun çok hoşuna gitmiş ve gülmeye başlamış babası: oğlum niye gülüyorsun. demiş o da "babacım çok komik olmuşsun o yüzden gülüyorum" demiş. mevlana "ama bu tilki postu korkup ağlaman gerekmez miydi? der. çocuk "niye korkayım ki içinde sen varsın"

yazar şöyle bir çıkarım yapıyor. bize gelen tüm sıkıntılar O ndan gelir öyleyse tüm bu sıkıntılara gülüp geçmemiz gerkmez mi?

ayrıca biz erzurumlu ibrahim hakkı hazretleri nin şu sözleriyle teslimiyet içinde oluruz.

Sen adli zulüm sanma

Sabr it sakın o sanma

Teslim ol oda yanma

Dime şu niçün şöyle

Bak sonuna sabr eyle

Yerincedir ol öyle

Vallahi güzel etmiş

Tallahi güzel etmiş

Billahi güzel etmiş

Allah görelim netmiş.Netmişse güzel etmiş.

Sen bu hikayeleri bırakta kuranın kadını ne denli aşağıladığına cesaretin varsa bir göz atıver.

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=1925

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...
kadınlar islamiyetle değer kazandı. o güne kadar diri diri toprağa gömülen kızlar O(sav) nun döneminde kendilerinden canice alınan hayat hakkını kazandı.

ayrıca bu yazdıklarım hikaye falan değildi. apaçık gerçeğin ta kendisi...

ewet artık diri diri toprağa gömülmekten kurtulup diri diri maminin koynuna sokuldular, alayı; uçan kaçan kör topal çoluk çocuk yaşlı genç dul ewlatlık ne warsa- ha tabiki abartıorm ben burdan büyük kısmı demk istedim soora sözlerm çarpıtılmasın hadi ayet die çıkmayın ortaya-

kendilerine werilen hayat hakkınn geri ödemesi, feedback sistemi o zamn da biliniomuş baksanıza bu da bi mucize :P

Sitelerde Paylaş
Kadın erkeklerin gönlü hoş olsun diye yaratılmış tali bir varlıktır. Yaratılma sebebi bile erkektir.. Önemsiz, değersiz ve erkeğin her türlü hizmetini görmesi için yaratılmış bir yaratığın sevmesi dye bir şey olamaz. Erkek için ise sevgi değil, şehvetinin dinmesi yeterlidir. O nedenle dörder dörder alması serbest bırakılmıştır. Hal böyleyken sevgililer günü ne ayaktır? Elbette yasaklanmalı ve İslam ülkelerinin literatüründen çıkartılmalıdır..

ooo, haklı valla...

Sitelerde Paylaş
kadınlar islamiyetle değer kazandı. o güne kadar diri diri toprağa gömülen kızlar O(sav) nun döneminde kendilerinden canice alınan hayat hakkını kazandı.

öfff ilkokuldan beri aynı hikaye diri diri toprağa gömülüyorduk. sonra başımız göğe erdi.şahane olduk.Müslümanım diyen kadını anlamıyorum. bu durumda atattürk daha çok saygıyı haketmiyor mu? onun sayesinde okur yazarsın(gerçi pek işe yaramamış) mirastan eşit hak alıyorsun. oy kullanıyorsun. seçme ve seçilme hakkın var. ama önemi yok öyle değilmi kuma gömülmüyoruz çok şükür

Sitelerde Paylaş

Sana bi doğuya bide batıya bakmanı öneririm .. resimde ki farkların iki elin parmaklarından bile fazla olacağına eminim.

Sitelerde Paylaş
Bencede bunların hepsinden o sorumlu bunun hesabını ona kim soracak peki dünyadaki bu kadar kötülükten sorumlu olan kendisi oldduğu halde faturayı bize kesmeye kalkan bu varlıktan kim hesap soracak?

Varsa, biz hesap sorarız, merak etme.

Cevap verebileceğini de sanmam.

Alıp kendisini Cehenneme atacaktır.

.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...