Jump to content

Kanat

Recommended Posts

Arkadaşlar,

Hepimiz biliyoruz ki, kuş gibi bir mahlukun vücudunda, göz, ayak gibi aletler ve sindirim ve boşaltım sistemi ve dolaşım sistemi gibi sistemler vardır. Fakat, asıl merak ettiğim şu:

Bir kuşta uçmak için kanat olmasının sebebi nedir? Bir sineği kovalarken kanatları mı olmuş. Fakat, sineğin kanadı niçin var öyle ise...Bu konuda bizi aydınlatabilir misiniz!!

Sitelerde Paylaş
  • İleti 155
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Arkadaşlar,

Hepimiz biliyoruz ki, kuş gibi bir mahlukun vücudunda, göz, ayak gibi aletler ve sindirim ve boşaltım sistemi ve dolaşım sistemi gibi sistemler vardır. Fakat, asıl merak ettiğim şu:

Bir kuşta uçmak için kanat olmasının sebebi nedir? Bir sineği kovalarken kanatları mı olmuş. Fakat, sineğin kanadı niçin var öyle ise...Bu konuda bizi aydınlatabilir misiniz!!

Gerçekten bu konuyu öğrenmek istiyor musunuz?

Sitelerde Paylaş

Biraz bilim oku herşeyin cevabını bulursun. Bunun sebebi evrimdir demin açtığın başlığın cevabıda öyle. Bu sorulara bin kere cevap verilmiştir ama aynı şeylere devam ediyorsunuz, biraz foruma göz atın.

Sitelerde Paylaş
Biraz bilim oku herşeyin cevabını bulursun. Bunun sebebi evrimdir demin açtığın başlığın cevabıda öyle. Bu sorulara bin kere cevap verilmiştir ama aynı şeylere devam ediyorsunuz, biraz foruma göz atın.

Evrim, Niçin ve nasıl bir kuşa kanat takmış ve bu kanadı niçin her bir hücresine kopyalamış. Bunu bize kısaca izah eder misin arkadaşım..

Sitelerde Paylaş
Evrim, Niçin ve nasıl bir kuşa kanat takmış ve bu kanadı niçin her bir hücresine kopyalamış. Bunu bize kısaca izah eder misin arkadaşım..

Sen evrimi bir anda oluştumu sanıyorsun, canlılar bir anda mı bu hale geldi. Sorduğun sorunun cevabını sende biliyorsun, bizi oyalamaktan başka birşey yapmıyorsun, illke birilerinin sana hakaret etmesi için mi bunu yapıyorsun evet amacın bu olmalı bakın ateistler kendilerine soru soranlara hakaret ediyorlar diyorsunuz. Daha ne diyeyim böyle sahtekar iki yüzlüsünüz işte. Sana cevap yazmayacağım kendi kendine yaz.

Sitelerde Paylaş

Hayatında sa it nursi denen yalancı, zır deli bir insanın kitaplarından başka kitaplarda okusaydın anlardın.

Neden tavuklarda, deve kuşlarında kanatlar var diye hiç düşündünmü?

Senin allahın uçamayan bir hayvana neden kanat vermiş? Hadi evrim bilinçsizdir ya allah o kadar aklı gücü var ama uçamayan hayvana kanat veriyor. Ama kızmamalı düşünemeyen insanlara beyin veren uçamayan hayvana kanat vermesi normal değilmi?

Sitelerde Paylaş
cevap?

Evet cevap ver tavuklarda deve kuşlarında neden kanat var?

Bunlar uçamadığına göre kanatları ne işi yarar?

Yoksa bunlar eski,den uçuyorlardıda sonrada gerek kalmadığı için köreldilermi?

Veya şimdi yeni yenimi oluşuyor?

Birde düşünemeyen bazı insanlarda neden beyin var?

Sitelerde Paylaş
Sen evrimi bir anda oluştumu sanıyorsun, canlılar bir anda mı bu hale geldi.

Zaten evrim dedim arkadaşım. Yani, bir anda olmadığını biliyorum. Fakat, inanın ki evrimin bunu nasıl yaptığını bilmiyorum ve sizden öğrenmek istiyorum. Yani, evrim denen şey, bu kuşun kanadını niçin ve nasıl takıyor? Mesela, bazı kitaplarda sineğin peşinden koşan bir varlık çizilmiş. Eğer öyleyse, evrim denen şey, sineğin kanadını niçin vermiş? Sinek, uçan başka bir şeyi mi kovalıyordu? Bu nereye kadar gidecek? Ayrıca, evrim denen şey, kanadı niçin kuşun veya sineğin her bir hücresine kopyalamış?

İnanın ki, evrim denen şeyin bunları niçin ve nasıl yaptığını bilmiyorum. Bu konuda yüksek fikirlerinizden istifade edebilir miyiz...

Sitelerde Paylaş
Evet cevap ver tavuklarda deve kuşlarında neden kanat var?

Bunlar uçamadığına göre kanatları ne işi yarar?

Tavukta veya devekuşuna Allah niçin kanat verdiğini kanatsız devekuşu veya tavuk düşünerek kolayca bulabiliriz. Mesela, kanatsız bir tavuk, koşarken veya tünerken dengesini kanatları ile sağlıyor.

Şimdi sen söyle bakalım:Tavukta ve devekuşunda niçin kanat var? Bunlar, sinekleri mi kovalıyorlardı?

Sitelerde Paylaş
oluşan olaylar zincirine göredir mesela bütün insanlarda beyin var ama herkes kullanamaz aynı

kuşlarda kanat olup serçenin martının kullanabilmesi ve tavukla devekuşunun kullanamaması gibi bişi :X

Peki arkadaşım, bu olaylar zinciri nedir? Bir kuşta niçin kanat vardır? Bu kuşun kanadı niçin her bir hücresine kopyalanıyor?

Sitelerde Paylaş

İlim sen varya cidden bir robotsun.. Sana soru sormuşum ve sen kalkıp cevap diyorsun? Zaten sen sana sorulan sorulşarı görmüyorsun.. Seni nasıl programladılarsa öyle hareket ediyorsun... Asıl hata bizde.. Seni insan yerine koyup soru soranda.. Şahsıyetsiz, kişiliksin hayvanatlarla uğraşan bizlerde...

Sitelerde Paylaş
İlim sen varya cidden bir robotsun.. Sana soru sormuşum ve sen kalkıp cevap diyorsun? Zaten sen sana sorulan sorulşarı görmüyorsun.. Seni nasıl programladılarsa öyle hareket ediyorsun... Asıl hata bizde.. Seni insan yerine koyup soru soranda.. Şahsıyetsiz, kişiliksin hayvanatlarla uğraşan bizlerde...

Ben ne dedim şimdi...

Sitelerde Paylaş
Bişey demedin işte asıl sorun burada.. Sana sorulan sorulara cevap vermeyip ezbere bildiğin şeyleri yazmanda sorun...

Özür dilerim arkadaşım ama, ben 13. iletide senin soruna cevap vermişim. Bu konuyla ilgili başka bir sorun varsa cevaplayım.

Her ne ise...konumuza dönelim..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...