Jump to content

Kanat

Recommended Posts

Arkadaşlar,

Hepimiz biliyoruz ki, kuş gibi bir mahlukun vücudunda, göz, ayak gibi aletler ve sindirim ve boşaltım sistemi ve dolaşım sistemi gibi sistemler vardır. Fakat, asıl merak ettiğim şu:

Bir kuşta uçmak için kanat olmasının sebebi nedir? Bir sineği kovalarken kanatları mı olmuş. Fakat, sineğin kanadı niçin var öyle ise...Bu konuda bizi aydınlatabilir misiniz!!

güzel bir konuya değinmişsin arkadaşım..bu konu tamda tanrıya inanların ve ateistlerin uzlaşağı konudur..evrimde, tanrıda teoriden ileri gidemez..

gelin açık açık itiraf edelimki insanlar varoluş ,yaradılış konuşunda hiç bir şey bilmiyor..bilmeyecekte..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 155
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ilim kabul ettik diyelim senin allah dediğin taktı kuşa kanadı.. peki be arkadaşım senin jargonunla eşrefi mahluk olan insana neden takamadı o kanadı ? acaba yakışmaz diye mi .. e peki be ilim arkadaşım kendisi allah değilmi nasıl yakıştıramaz taktığı kanadı insana. Ayrıca çok merak ettim sen bu yaratma işinin nasıl olduğunu gördün mü be koçum ? Allah nasıl yaratır veya sen hiç yoktan varolmanın nasıl bişey olduğunu bize bir anlatsanda nurlansak :D

Sitelerde Paylaş
güzel bir konuya değinmişsin arkadaşım..bu konu tamda tanrıya inanların ve ateistlerin uzlaşağı konudur..evrimde, tanrıda teoriden ileri gidemez..

gelin açık açık itiraf edelimki insanlar varoluş ,yaradılış konuşunda hiç bir şey bilmiyor..bilmeyecekte..

Yanılıyorsun arkadaşım. Evrim, akılsız ve şuursuz ve kör kuvvetlerin ölçülü ve intizamlı ve hikmetli şeyler yaptığına inanmaktır. Hepimiz biliyoruz ki, akılsız ve şuursuz ve kör kuvvetler, değil intizamlı ve ölçülü ve hikmetli iş yapmak, tam tersine intizamlı ve ölçülü bir şeye müdahele etseler bozar ve karıştırırlar. Yani, hepimizin bildiği gibi, intizam ve ölçü ve hikmet dendiği zaman akıl ve şuur aklımıza gelir. kör kuvvet dediğimiz zaman ise, aklımıza hemen dağıtmak ve bozmak gelir.

Elhasıl, birazcık mantık yeter. Allahı inkar etmek, kainatı inkar etmek kadar akıldan uzaktır. Zerre kadar aklı ve şuuru bulunan biri Allahı inkar edemez. Yani, inkar, aklın muvazenesinin bozulduğuna delildir.

Sitelerde Paylaş
İsmine ne dersen de...Sonuçta, ilim ve irade sahibi bir kudretin varlığını kabul etmeyince, böyle akılsız ve şuursuz ve kör kuvvetlerin intizamlı ve ölçülü ve hikmetli işler yaptığını, mesela, bir kuşa kanat verdiğini ve o kanadı dna molekülüne kopyaladığına inanmak mecburiyetinde kalıyorlar...

sen evrimi tanrı gibi gösteriyosun.

bir kuşa kanat verdiğini--evrim kuşa kanat vermez.Kanat o canlı organizma üzerinde oluşan bir dokudur.

Senin dediğin şey şu: ''Bi kuş varmış kanatları yokmuş evrim gelmiş

-ah zavallı hayvan dur sana kanat vereyim demiş. vermiş'' :blink: --Gerçekten evrim deyince bunu mu anlıyosun?

anlayamayacağın ortada zaten.

''bu hayvan bir kuş ohalde kanatı olmalı.Kanatı da var demekki veren biri var. Demkki muho halklı. '' :blink:

Sitelerde Paylaş
Gerçekten bu konuyu öğrenmek istiyor musunuz?

evet. öğrenmek istiyorum...

şöyle bir bakınca herkes birbirine laf sokma ve aşağılama derdinde..

kiimse 5 sayfa olmasına rağman konunun açıklanmamasından rahatsız değilmi?

evet bilenler anlatsın bakalım kanat nasıl oluştu?

bilmeyenler sussun...sususn diyorum çünkü hem konuya hakim değiller hemde konuyu dağıtıyorlsr....

Sitelerde Paylaş
Bakın hele..Lüzumsuz şeyleri tavanarasına atan kişiye bak...Ne diyelim it iti ısırmaz.

İlim önce sözlerine dikkat et.

böye yazacağına bunlara şurada burada cevap vermiştim diyerek linkinide verseydinde görseydik.

ama veremiyorsun.

Sitelerde Paylaş

İlim bunlar luzumsuz mu? Neden cevap vermiyorsun 6 aydır? :) Saidi Nursi amcan mı kızar cevap verirsen? Yoksa sana tembihlediler mi böyle sorulara cevap verirsen bizi inkar edersin diye?

İlim tekrar ediyorum iletimi:

Oo Saidi Nursi papağanı ilim gelmiş... İlim sence şuurlu bir varlık deve kuşuna neden kanat takmıştır? Malum uçamıyor...

Birde artık bir zahmet aşağıda ki soruları cevaplasan 6 ay oldu cevaplamadın...

Evet İlim buyur cevap bekliyorum.. Haydi...

İlim sana daha önce bu soruları sordum fakat cevap vermedin. Tekrar soruyorum...

1- Saidi Nursiyi ölümüne savunurum diyor musun ?..

2-Risaliye Nur olmadan Kuran anlaşılabili mi? Risaliye olmadan Kuran eksik mi kalır? Onu okumadan Kuran anlaşılmaz mı?

3-Deli Said bütün eksikliklerden arınmış , yüce, ulu bir kişi midir. Elinde avucunda ne varsa onun için harcar mısın?

4- Kadın ve kızın olduğu ortamlara girer misin? Onları arana alır mısın?

5-Said-i Nursi'nin tanrısal kişiliği konusunda tüm kuşkulardan, kaygılardan uzak mısın? Onunla Allah arasında peygamberler gibi özel bir bağ olduğuna inanıyor musun?

6-"Risale-i Nur" islamın özü müdür? O, bunu tanrının buyruğuyla yazmış, açıklamıştır., bu konu tartışılmaz, geciktirilmez midir?

7- Amacın yeni nurcular kazandırmak mı?

8-Her yerde Risali okunmalı okunurken gizlice içinden deli Saitin ismi zikredilmeli midir?

9- Müslüman da olsa Nurculuğa karşı çıkanlar nedir? Dinsizmi? Nur u reddedenler şeriatten ayrılmış mıdır? Gerçek İslam Nurculuk mudur?

10- Bütün devlet kurumları şeriat buyruklarına, yani Risale-i Nur bildirilerine dayanmalı mıdır?

Bu sorulara sadece evet ve hayır diye cevap ver lütfen..

GÖRMEZDEN GELME BENİ ...

Sitelerde Paylaş
ilim kabul ettik diyelim senin allah dediğin taktı kuşa kanadı.. peki be arkadaşım senin jargonunla eşrefi mahluk olan insana neden takamadı o kanadı ? acaba yakışmaz diye mi .. e peki be ilim arkadaşım kendisi allah değilmi nasıl yakıştıramaz taktığı kanadı insana. Ayrıca çok merak ettim sen bu yaratma işinin nasıl olduğunu gördün mü be koçum ? Allah nasıl yaratır veya sen hiç yoktan varolmanın nasıl bişey olduğunu bize bir anlatsanda nurlansak :D

Arkadaşım, bu konunun amacı Allah'ın varlığıdır. Konu maksadına ulaşıyor....

Allah sana kanat taksaydı, seni kuş şeklinde yaratırdı veya sinek şeklinde veya helikopter böceği suretinde yaratırdı. Çünkü, cenab_ı hak onlara hem kanat vermiş, hem de vücutlarını o kanada göre yaratmıştır. Ayrıca, Allah yaklaşık 300000 çeşit hayvan yaratmıştır. Bu da Allahın iradesini ve kudretini gösterir. Fakat, akılsız ve şuursuz ve kör kuvvetler niçin insana kanat vermemiş, kuşa vermiş diye sormamız lazımdır.

İkinci olarak, yaratma işini gözümüzle görüyoruz. Cenab-ı Hak, gözümüz önünde yumurtalardan kuşlar yaratıyor ve kanat takıyor. Bu muntazam fiilin elbette ilim ve hikmet sahibi bir ustası vardır. Çünkü, hepimiz biliyoruz ki, bir fiil failsiz olmadığı gibi, bir kanun hakimsiz olamaz.

Üçüncü olarak, yoktan yaratma işi Cenab-ı Hakka nispeten çok kolaydır. Çünkü, varlık ve yokluk Allah'ın önünde eşittir. Nasıl ki, bir terazi düşünelim ki, dağları tarttığı gibi, cevizi tartacak kadar hassastır. Bu terazinin iki kefesine iki dağ koysak ve eşit olsa, terazinin bir kefesine başka bir dağ, o terazinin muvazensini bozacağı gibi, iki ceviz de bozar. Yani, küçük ve büyük, az ve çok terazinin muvazenesini bozmasında eşittir. Öyle de, varlık ve yokluk muvazenesinde Cenab-ı Hakkın kudretinin tecellisi varı yok, yoku var eder.

Sitelerde Paylaş
Bakın hele..Lüzumsuz şeyleri tavanarasına atan kişiye bak...Ne diyelim it iti ısırmaz.

Bak seni kanatlı kedi topiğine yönlendiriyorum.. Evrim nedir bak.. Doğal seçilim ve ayıklanma nedir düşün.. Ama bu bilgi birikiminle mümkün değil.

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=2857&hl=

Bu kedi uçamıyor dersen; uçmak kavramından kastın nedir? "Havada süzülebilme kabiliyeti konusunda yüzde kaçlık bir oran istiyorsun?" diye sorarım sana.. Ve belirtirim: Tavukta uçamıyor..

Aynı şekilde ayaklarındaki tırnak sayısı 26 küsür olan kedi de bu konuya bir örnek.. Genetik değişiklikler çok yaygındır.. Diğer yaygın olan şey ise, genetik değişikliğe uğrayıp, doğada yeteri kadar tutunacak kapasiteye sahip olmayan canlıların elenmesidir. Bu yüzden dünya sadece 1milyon yıldır yok.. Milyarlarca yıldır var. Bu süreç bu eleme ve geri kalanların çoğalması açısından yeterli.. Sonra ortaya kusursuza yakın tür çıkar.

Ama söylemeye çalıştıklarımı sadece "evrim nedir?" sorusuna cevap verebilecek arkadaşlar anlayacak. Sense kıvırdığımı zannedip kanat çırpacaksın; bir de diyorsun ki insanlar niye uçamıyor.. Sen çoktan havalanmışsın..

Bir diğer anlaman gereken şey; kanat olmak zorunda değil. Hiçbir şey olmak zorunda değil. Buna en büyük kanıt; olmayan trilyonlarca şey.. Olanlar, senin gördüklerin. Tabii gözünü tanrı yamasıyla kapatıp; sadece görmek istediğin en gelişmişleri görme isteğin.. Doğada yarım yamalak onca canlı ve tekleyen sistem var ki..

Richard Dawkins: Kör Saatçi.. Okursan bilgi edinebilirsin.. Bunun sonrasında da, aynı yazarın Tanrı Yanılgısını okuman için zemin hazırlamış olursun.

Sitelerde Paylaş

Ne güzel 6 aydır görmezden geliyor soruları. Bu görmezden gelmeleri bu siteye üte olmadan takip edenler çok iyi farkındalar neden cevaplamadığının. Merak edenlere duyurulur. İlim bu soruları CEVAPLAMAYACAKTIR.. Zira ilim hür iradesi ve aklı olan bir insan değildir... Bu soruları cevaplarsa imanından olacağı beynine kazınmıştır.. İman diyince sakın İslam Allah Muhammed imanını anlamayın.. Deli Sait imanı bu...

Sitelerde Paylaş

Allah sana kanat taksaydı, seni kuş şeklinde yaratırdı veya sinek şeklinde veya helikopter böceği suretinde yaratırdı. Çünkü, cenab_ı hak onlara hem kanat vermiş, hem de vücutlarını o kanada göre yaratmıştır. Ayrıca, Allah yaklaşık 300000 çeşit hayvan yaratmıştır. Bu da Allahın iradesini ve kudretini gösterir. Fakat, akılsız ve şuursuz ve kör kuvvetler niçin insana kanat vermemiş, kuşa vermiş diye sormamız lazımdır.

İkinci olarak, yaratma işini gözümüzle görüyoruz. Cenab-ı Hak, gözümüz önünde yumurtalardan kuşlar yaratıyor ve kanat takıyor. Bu muntazam fiilin elbette ilim ve hikmet sahibi bir ustası vardır. Çünkü, hepimiz biliyoruz ki, bir fiil failsiz olmadığı gibi, bir kanun hakimsiz olamaz.

Üçüncü olarak, yoktan yaratma işi Cenab-ı Hakka nispeten çok kolaydır. Çünkü, varlık ve yokluk Allah'ın önünde eşittir. Nasıl ki, bir terazi düşünelim ki, dağları tarttığı gibi, cevizi tartacak kadar hassastır. Bu terazinin iki kefesine iki dağ koysak ve eşit olsa, terazinin bir kefesine başka bir dağ, o terazinin muvazensini bozacağı gibi, iki ceviz de bozar. Yani, küçük ve büyük, az ve çok terazinin muvazenesini bozmasında eşittir. Öyle de, varlık ve yokluk muvazenesinde Cenab-ı Hakkın kudretinin tecellisi varı yok, yoku var eder.

Saçmalamada son nokta... :D arkadaşım sana göre allahın tasarım sıkıntısı vardı herhalde .. ayrıca yumurtadan çıkan kuş yoktan var etmekse hay senin aklına şaşayım. Gerçekten iman ettim ki sende o kanadını merak ettiği kuş kadar akıl yok. git biraz kitap oku ama said dışında olsun çünkü said seni kuş beyinli yapmış.. sana kuşa kanat takmada başarılar dostum. sen ancak kuşun kanadını merak edersin bu beyinle diğerlerini çözdün zaten nasıl olsa :D

tarihinde aydinkayaz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Genetik değişiklikler çok yaygındır.. Diğer yaygın olan şey ise, genetik değişikliğe uğrayıp, doğada yeteri kadar tutunacak kapasiteye sahip olmayan canlıların elenmesidir.

.

Arkadaşım, isim takmakla bu iş halledilmez. Genler de canlıların vücudundaki daha ince ve hassas bir sanat..Bir sarayın içindeki bir defterde, o sarayın teşkilat programı ve içinde var olan eşyaların ve sarayın fihristesi olsa, diyebilir miyiz ki:"Bu defter bu sarayı yapmış" elbette diyemeyiz. Bu sarayı yapan elbette o defteri de yazmıştır. Öyle de, bir canlıyı yaratan aynı zamanda bir canlının bütün vücudunu en ince ayrıntısına kadar hücrelerde dercedendir. Yoksa akılsız ve şuursuz ve kör kuvvetler bu genleri niçin ve nasıl yapacak ki..

Evet, bir kuşun kanadını niçin ve nasıl akılsız ve şuursuz ve kör kuvvetler bu genlere kopyalamış. Bizi bu konuda aydınlatır mısınız arkadaşım..

Sitelerde Paylaş
ayrıca yumurtadan çıkan kuş yoktan var etmekse hay senin aklına şaşayım. :D

Zerrelerinden başka bütün sıfatları ve bütün özellikleri yoktan yaratılıyor. Mesela, o kuşun kanı ve tüyü..

Ayrıca, Allahın iki şekilde yaratması var. Biri, yoktan, diğeri tertib ederek...

Sitelerde Paylaş

Biliyorum sana cevap vermek duvara bitkiyle konuşmaktan farksız ama anlayanlar için...

Allah sana kanat taksaydı, seni kuş şeklinde yaratırdı veya sinek şeklinde veya helikopter böceği suretinde yaratırdı. Çünkü, cenab_ı hak onlara hem kanat vermiş, hem de vücutlarını o kanada göre yaratmıştır------Buraya iyi bakıyoruz. ''çünkü'' kelimesinden sonra gelen cümle birinci cümlenin açıklayısı gibi gösterilmeye çalışılmış.Ama alenen kıvırt ma.

evet allah neden insana kanat vermemiş bi açıkla..

Allah onları parça parça mı yaratmış?Önce vucudu yaratıp sonra ''bu vucuda bi kanat yakışır'' deyip kant mı vermiş?

Allah kuşa neden kant vermiş?allah kuşun uçmasını neden istemiş?

Ayrıca allah uçamayın kuş türlerine neden kanat vermiş?

Ayrıca, Allah yaklaşık 300000 çeşit hayvan yaratmıştır. Bu da Allahın iradesini ve kudretini gösterir.--Allahın ne kadar kıt kafalı yaratıcılıktan yoksun olduğunu gösteriyor sadece.Bu kadar çok hayvan neden hepsi birbirine bukadar benziyor???????

Fakat, akılsız ve şuursuz ve kör kuvvetler niçin insana kanat vermemiş, kuşa vermiş diye sormamız lazımdır.---Kuş kanata ihtiyaç duyan bir canlı olarak insan karada yaşayan bir canlı olarak evrilmiş.Yaşam savaşında amaçlar var.Kimse kimseye bi bok vermiyo.

İkinci olarak, yaratma işini gözümüzle görüyoruz.---Nerde gördün? Kim görmüŞ?????

Cenab-ı Hak, gözümüz önünde yumurtalardan kuşlar yaratıyor ve kanat takıyor--Sana da bi beyin taksaymış.Nerden egldiği belli olmayan çamurdan insan yaratma amslı gibi şimdi de nerden geldiği belirsiz yumurtan kuş yaratma çıktı.

Demek allah kuşu yumurtadan yaratıyo ha? :)

Bu muntazam fiilin elbette ilim ve hikmet sahibi bir ustası vardır----(bunu anlamasanda) ortada muntazam olan hiçbişey yok.sadece oluyor... Muntazam olduğunu sen iddia edebilirsin....

Bunları tabiki anlayamayacaksın..

Şimdi ben soruyorum yaratılışçılara ve ilgilenenlere.

Bu canlıların bir evrimin sürecinin sonucu değilde yaratılış örneği olduğunu neye dayanarak savunabilirsiz.

Bunu savunabilmeniz için yaratılan canlı nasıl olur evrilen cenlı nasıl olur ikisini de biliyor olmanız gerek.

evrimle bu canlılar neden oluşamaz?

Evrilen ve yaratılan canlılar arasındaki farklar nelerdir?

Sitelerde Paylaş

Deve kuşu uçamıyor. Bu koca kanatlarının sebebi ne peki.. Süs mü? Viktorya dönemi kadınlarının şapkalarına süs olsun diye mi yaratılmış yoksa. Keh keh kehhh.

İlim tekrar ediyorum iletimi:

Oo Saidi Nursi papağanı ilim gelmiş... İlim sence şuurlu bir varlık deve kuşuna neden kanat takmıştır? Malum uçamıyor...

Birde artık bir zahmet aşağıda ki soruları cevaplasan 6 ay oldu cevaplamadın...

Evet İlim buyur cevap bekliyorum.. Haydi...

İlim sana daha önce bu soruları sordum fakat cevap vermedin. Tekrar soruyorum...

1- Saidi Nursiyi ölümüne savunurum diyor musun ?..

2-Risaliye Nur olmadan Kuran anlaşılabili mi? Risaliye olmadan Kuran eksik mi kalır? Onu okumadan Kuran anlaşılmaz mı?

3-Deli Said bütün eksikliklerden arınmış , yüce, ulu bir kişi midir. Elinde avucunda ne varsa onun için harcar mısın?

4- Kadın ve kızın olduğu ortamlara girer misin? Onları arana alır mısın?

5-Said-i Nursi'nin tanrısal kişiliği konusunda tüm kuşkulardan, kaygılardan uzak mısın? Onunla Allah arasında peygamberler gibi özel bir bağ olduğuna inanıyor musun?

6-"Risale-i Nur" islamın özü müdür? O, bunu tanrının buyruğuyla yazmış, açıklamıştır., bu konu tartışılmaz, geciktirilmez midir?

7- Amacın yeni nurcular kazandırmak mı?

8-Her yerde Risali okunmalı okunurken gizlice içinden deli Saitin ismi zikredilmeli midir?

9- Müslüman da olsa Nurculuğa karşı çıkanlar nedir? Dinsizmi? Nur u reddedenler şeriatten ayrılmış mıdır? Gerçek İslam Nurculuk mudur?

10- Bütün devlet kurumları şeriat buyruklarına, yani Risale-i Nur bildirilerine dayanmalı mıdır?

Bu sorulara sadece evet ve hayır diye cevap ver lütfen..

GÖRMEZDEN GELME BENİ ...

Sitelerde Paylaş

Ahkamı keste, sorduğum soruya cevap ver ilim! Üstelik sen daha, nasıl varolduğunu ve aynı saray-fihrist ikilemine sahip olan tanrının varlığı konusunu açıklamaktan acizsin..

Kedinin kanadı nasıl oluştu? Nasıl çıktı.. Kedi nasıl değişime uğradı.. Konumuz allah veya akıllı tasarımcı da değil. Sen evrimi sordun, cevaplıyorum.. Sorularımla cevaplıyorum: Bir değişim yoksa, kedinin kanada benzer çıkıntıları neden oluştu? Eğer değişim yoksa, insanların ağzı neden küçülüyor? 20lik dişler önceden çıkarken şimdi çıkmıyor, çoğu insanda.. Kaçma ve sorularıma cevap ver ilim!

tarihinde john tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Ahkamı keste, sorduğum soruya cevap ver ilim! Üstelik sen daha, nasıl varolduğunu ve aynı saray-fihrist ikilemine sahip olan tanrının varlığı konusunu açıklamaktan acizsin..

Kedinin kanadı nasıl oluştu? Nasıl çıktı.. Kedi nasıl değişime uğradı.. Konumuz allah veya akıllı tasarımcı da değil. Sen evrimi sordun, cevaplıyorum.. Sorularımla cevaplıyorum: Bir değişim yoksa, kedinin kanada benzer çıkıntıları neden oluştu? Eğer değişim yoksa, insanların ağzı neden küçülüyor? 20lik dişler önceden çıkarken şimdi çıkmıyor, çoğu insanda.. Kaçma ve sorularıma cevap ver ilim!

Kaçamaz korkma şimdi gelir "kör, sağır, raslantı" diye her yazısına yazdığı gibi bir yazı yazar başkada birşey yapamaz zaten.

Sitelerde Paylaş

Yanılıyorsun..Bu ikilem senin kafanda...Çünkü, ezeli bir zata "kim yarattı" demek saçmalık. Fakat, gözümüz önünde yaratılan bir kanada "kim yarattı" demek gayet mantıklı...

Arkadaşım, evrimin temelinde akılsız ve şuursuz ve kör kuvvetler var. Bütün bunları akılsız ve şuursuz ve kör kuvvetlerin yaptığına nasıl inanabiliyorsun. Mesela, akılsız ve şuursuz ve kör kuvvetler kuşa müdahele etmiş vücudunu tüylerle kaplamış ve kuşa göz ve ayak vermiş. İnsana ağız ve dil vermiş..Gözümüzü beynimizle bağlamış. Bütün bunların ilim ve irade sahibi bir zatın kudretiyle yaratıldığına inanmak o kadar zor değil...

Mesela, bilgisayarın açma kapama düğmesini, açma kapama işini bilen birinin yerleştirip, bütün bilgisayarla bağlantısını yaptığını kabul etmek mi daha kolay ve mantıklı, yoksa akılsız ve şuursuz ve kör kuvvetlerin müdahelesi ile olduğunu kabul etmek mi. Öyle de, kuşun kanadını, uçmak fiilini bilen ve kanadın nasıl yapılacağını ve nereye takılacağını bilen bir zatın kudretiyle takıldığına ve dna molekülüne kopyalandığına inanmak mı daha kolay ve mantıklı , yoksa akılsız ve şuursuz ve kuvvetlerin müdahelesi ile mi..

Bir sarayda sarayın teşkilat programını ve mevcudat fihristesinin yazılı olduğu bir defterin, o sarayı yapan kişi tarafından yazıldığını kabul etmek mi daha mantıklı, yoksa, o defterin sarayı yaptığını kabul etmek mi daha mantıklı...

Elhasıl, isim takmakla işler halledilmez. İnsan, aklını ve mantığını çalıştırmalı.

Sitelerde Paylaş
Kaçamaz korkma şimdi gelir "kör, sağır, raslantı" diye her yazısına yazdığı gibi bir yazı yazar başkada birşey yapamaz zaten.

Bak ben demedimmi?

Arkadaşım, evrimin temelinde akılsız ve şuursuz ve kör kuvvetler var. Bütün bunları akılsız ve şuursuz ve kör kuvvetlerin
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...