Jump to content

Forum yönetimi demokratikleştirilsin

Recommended Posts

• İleti 75
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Modluk statüsünün varlığı tüm üyelerin oylamasına açılsın ve ''kalksın'' yönünde oy çıkarsa kaldırılsın. Biz kendi kendimizi yönetiriz. Veya en azından modları demokratik bir yoldan seçebilelim, bu seçimler belli bir süre sonunda tekrarlansın ve henüz görev süresi dolmadığı halde, seçilen bir mod eğer çoğunluk kendisinden memnun kalmamışsa görevden alınabilsin.

Sevgili Fredie´nin bu görüsüne kesinlikle katiliyorum.Cok dogru bir tespit yapmis.Bizler canhias birseyler anlatmaya calisirken,bazi modlar birakin konuya dahil olmayi,taraf tututugu kisinin savunucusu oluyorlar.Hatta asagilamaya,kendilerine yakismayacak sekilde laflar etmeye basladilar.Edilen küfür ve hakaretleri görmezden gelen modlarda var.Mod tarafsiz olmali.Kisilerin modu olmamali.Kesinlikle Fredie´nin yukarida dediklerine katiliyorum.

Kurulusundan bu yana hep sabit kalmis adminlerin yine görevlerine devam etmesinde sakinca yoktur.Ancak Modlarin secimi konusunda kesinlikle bir Demokratik secim olmalidir.Cünkü Modluk görevlerini kötüye kullananlar vardir.

Su basliklar altinda oylama yapilabilir.Bu oylama uzun süre forumda igneli sekilde kalacaktir.Söyle bir oylama sistemi olusturulabilir;

1-Modluk kaldirilsin

2-Modluk kaldirilmasa dahi adil bir secim olsun

3-Kimlerin Mod olabilecegi konusunda kisilerin üyelerin fikri alinsin

4-Modluk yapanlarin isimlerinin koyulup,belli bir baraj sistemiyle oylamasi yapilsin

Saygilar.

tarihinde tomclancy tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Sevgili Fredie´nin bu görüsüne kesinlikle katiliyorum.Cok dogru bir tespit yapmis.Bizler canhias birseyler anlatmaya calisirken,bazi modlar birakin konuya dahil olmayi,taraf tututugu kisinin savunucusu oluyorlar.Hatta asagilamaya,kendilerine yakismayacak sekilde laflar etmeye basladilar.Edilen küfür ve hakaretleri görmezden gelen modlarda var.Mod tarafsiz olmali.Kisilerin modu olmamali.Kesinlikle Fredie´nin yukarida dediklerine katiliyorum.

Kurulusundan bu yana hep sabit kalmis adminlerin yine görevlerine devam etmesinde sakinca yoktur.Ancak Modlarin secimi konusunda kesinlikle bir Demokratik secim olmalidir.Cünkü Modluk görevlerini kötüye kullananlar vardir.

Su basliklar altinda oylama yapilabilir.Bu oylama uzun süre forumda igneli sekilde kalacaktir.Söyle bir oylama sistemi olusturulabilir;

1-Modluk kaldirilsin

2-Modluk kaldirilmasa dahi adil bir secim olsun

3-Kimlerin Mod olabilecegi konusunda kisilerin üyelerin fikri alinsin

4-Modluk yapanlarin isimlerinin koyulup,belli bir baraj sistemiyle oylamasi yapilsin

Saygilar.

Hangi modlar taraf tutuyor neden isim verip olayı bize anlatıp sizi anlamamıza yardım etmiyorsunuz?

Sitelerde Paylaş

Freddie, senin ve gelip burada sana çanak tutanların derdi belli. Ama avucunuzu yalarsınız. Sosyalistler ve benzerleriniz olarak aklın sıra forumda odaklanıp diğerlerine baskı yapacaksınız. Yok seçimmiş yok demokrasiymiş. Meclis mi burası? Forumun tadını iyice kaçırıp, benim gibi acaip gıcık olduğunuz insanları kaçıracaksınız. Hele adminlerden birisine olan düşmanlığınız kudurma boyutunda. Tabii hiçbir şey yapamamanın karın ağrısı ile yaşıyorsunuz. Zevkle seyrediyorum durumunuzu, keyfimden dört köşe oluyorum, sürünün. Böyle çırıpının durun ama burası görünen o ki sizin istediğiniz hale gelmeyecek. Forumda bir yazılar yazıyorsun. Senin gibi birkaç kişi daha var. Anlatıyor anlatıyor. Yani okumak bile mümkün değil. İnsan okunma kaygısı taşır. Sen o kadar yazıyorsunda kaç kişi okuyor? Uzunda yazdığın olur ama senin kısa ve vurucu mesajlarından seni tanıyanlar yazını okur çoğunlukla. Tarzını beğenenler okur. Senin o tür mesajlarında yok. Ne sıkıcı adamlarsınız siz yav. İçimi bayıyorsun.

Sitelerde Paylaş
Hangi modlar taraf tutuyor neden isim verip olayı bize anlatıp sizi anlamamıza yardım etmiyorsunuz?

Bununla ilgili bir oylama basligi acildigi zaman görürsünüz.Su an bu önerinin üzerine isim verilince polemik olmaktan öteye gitmez baslik.Siz zaten ;

Demokrasi isteyen kişiler acaba kendileri ne kadar demokratikler geçmiş iletilerinde bayağı demokratik olduklarını okudum çok komiksiniz önce size gelen eleştirilere saygı duymalısınız.

Demissiniz.

Yani mademki bu kadar iyi incelemissiniz,biz Demokrasi istemekle komik duruma düsenlerin sikayetci oldugu modlarida tespit etmeniz gerekiyordu.

tarihinde tomclancy tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Benim bizzat yaşadığım bir sürü olay var buna benzeyen. Mesela neden "momentumun korunumu" üzerine konuşurken birisi size galiz küfür eder de, şikayetçi olduğunuz zaman "Bu tip konularda esneğiz, demokratız, her önümüze geleni cezalandırırsak forumda kimse kalmaz" gibisinden cevaplar verilir?

Neden moderatör gözetimi altında birinin küfür ve hakaretleri 1 saatten uzun bir süre devam eder de en sonunda "ananla borulara üfle" dendikten yarım saat sonra bu adam uzaklaştırılır?

Ben küfür etmediğim halde bir sayfa dolusu analı avratlı küfürün üzerine neden provakatör ilan edilen ben olurum?

Bakın altını çiziyorum. Ben forumun böyle bir tutumu olduğunu söylemiyorum. Ama yetkisini kötüye kullananlar kesinlikle var. Sonuçta moderatörler de insan ve dürtülerine yenilip fevri hareket edebilir, inisiyatifini kullanabilir. Bu yüzden moderatör seçerken mümkün mertebe dürtülerinin görevinin önüne geçmesine müsade etmeyen kişiler seçmek gerekir. Kimse kusura bakmasın ben o moderatörleri diğerleriyle aynı çerçeve içine yakıştıramıyorum.

Sitelerde Paylaş
Bununla ilgili bir oylama basligi acildigi zaman görürsünüz.Su an bu önerinin üzerine isim verilince polemik olmaktan öteye gitmez baslik.Siz zaten ;

Demissiniz.

Yani mademki bu kadar iyi incelemissiniz,biz Demokrasi istemekle komik duruma düsenlerin sikayetci oldugu modlarida tespit etmeniz gerekiyordu.

Modlarla olan çatışmalarınızı okumadım

Zaten size yapılan hakareti veya haksızlıgı(varsa tabi) burada savunabilcek kişiler bizler degiliz şuan forumu yöneten kişiler size yardım edebilir

Sitelerde Paylaş
Benim bizzat yaşadığım bir sürü olay var buna benzeyen. Mesela neden "momentumun korunumu" üzerine konuşurken birisi size galiz küfür eder de, şikayetçi olduğunuz zaman "Bu tip konularda esneğiz, demokratız, her önümüze geleni cezalandırırsak forumda kimse kalmaz" gibisinden cevaplar verilir?

Neden moderatör gözetimi altında birinin küfür ve hakaretleri 1 saatten uzun bir süre devam eder de en sonunda "ananla borulara üfle" dendikten yarım saat sonra bu adam uzaklaştırılır?

Ben küfür etmediğim halde bir sayfa dolusu analı avratlı küfürün üzerine neden provakatör ilan edilen ben olurum?

Bakın altını çiziyorum. Ben forumun böyle bir tutumu olduğunu söylemiyorum. Ama yetkisini kötüye kullananlar kesinlikle var. Sonuçta moderatörler de insan ve dürtülerine yenilip fevri hareket edebilir, inisiyatifini kullanabilir. Bu yüzden moderatör seçerken mümkün mertebe dürtülerinin görevinin önüne geçmesine müsade etmeyen kişiler seçmek gerekir. Kimse kusura bakmasın ben o moderatörleri diğerleriyle aynı çerçeve içine yakıştıramıyorum.

Thecrow size sanırım haksızlık yapıldığıni düşünmüşsünüz yukarda yazılanlar doğruysa olmuş gibi

Ama ben sizin bir kaç yazınızı okudum orda başkalarına haksızlık etmişsiniz (bence tabiki) Adaletin kılıcı iki taraflıdır unutmayınız

yapılan haksızlıgı kim yaparsa yapsın ben karşıyım siz,mod veya normal üye olsun farketmez

Sitelerde Paylaş

Evet, yine bir sosyalist komplosuyla karşı karşıyayız..

Yapmayın arkadaşlar.. Bakın yine belli ettiniz amacımızın, Bağlantı ve onun gibileri forumdan şutlamak olduğunu.. Böyle belli edince de hemencecik anlıyorlar forumu ele geçirme emellerimizi..

Birileri fena halde şizofrene bağlamış.. En yakın zamanda düzelmesini diliyorum..

Şurada en insanca isteği bile algılayamayıp nasıl tepki veriyorsunuz.. Size kalsın efendim forumunuz, tepe tepe kullanın.. Bizim asıl amacımız forumun yönetim şekli veya işleyişi ile ilgili felan da değil.. Sadece insanların daha rahatça yazabildiği ve sıkıntıların en aza indirildiği bir ortam hayal ediyoruz.. Bunun karşısında ise nasıl tepkilerle karşılaşıyoruz, şaşırmamak elde değil..

Tabii ki sizlerin deneyimleri bizlerden kat be kat fazladır.. Bu yönde bilgilendirilmemde de, şahsen benim için her hangi bir sorun yok.. Deneyimlisinizdir, haklısınızdır.. Fakat olayı Sosyalistliğe, kürtçülüğe getirmekte ne oluyor ben hiç bişey anlamadım!

Sitelerde Paylaş
Thecrow size sanırım haksızlık yapıldığıni düşünmüşsünüz yukarda yazılanlar doğruysa olmuş gibi

Ama ben sizin bir kaç yazınızı okudum orda başkalarına haksızlık etmişsiniz (bence tabiki) Adaletin kılıcı iki taraflıdır unutmayınız

yapılan haksızlıgı kim yaparsa yapsın ben karşıyım siz,mod veya normal üye olsun farketmez

Eğer varsa benim bir kusurum, beni cezalandırmayıp da bir başka başlıkta bana tonla küfür edilmesine göz yuman mod yine haksızdır. Orada olup bitenin adaletle ne alakası var?

Sitelerde Paylaş

Yapmayın arkadaşlar.. Bakın yine belli ettiniz amacımızın, Bağlantı ve onun gibileri forumdan şutlamak olduğunu.. Böyle belli edince de hemencecik anlıyorlar forumu ele geçirme emellerimizi..

Birileri fena halde şizofrene bağlamış.. En yakın zamanda düzelmesini diliyorum..

Şurada en insanca isteği bile algılayamayıp nasıl tepki veriyorsunuz.. Size kalsın efendim forumunuz, tepe tepe kullanın.. Bizim asıl amacımız forumun yönetim şekli veya işleyişi ile ilgili felan da değil.. Sadece insanların daha rahatça yazabildiği ve sıkıntıların en aza indirildiği bir ortam hayal ediyoruz.. Bunun karşısında ise nasıl tepkilerle karşılaşıyoruz, şaşırmamak elde değil..

Tabii ki sizlerin deneyimleri bizlerden kat be kat fazladır.. Bu yönde bilgilendirilmemde de, şahsen benim için her hangi bir sorun yok.. Deneyimlisinizdir, haklısınızdır.. Fakat olayı Sosyalistliğe, kürtçülüğe getirmekte ne oluyor ben hiç bişey anlamadım!

lagrma nerede kürtçülüge getirilmiş konu ben mi kaçırdım okurken

alakayı anlamadım açıklarmısınız

Sitelerde Paylaş

Burada dile getirilen öneri bu forumda uygulanmayacak.

Bunun için kendimize göre sebeplerimiz vardır. Bunları açıklamak zorunda dahi değiliz ki oğuz bir kısmını açıklamış zaten.

Bu sitenin ve forumun kurucuları, internetin yaygınlaşmaya başladığı ilk yıllardan itibaren bu ortamların içinde olan, internetteki din tartışmalarını, fikir tartışma platformlarını, vs yakından bilen ve şu anda artık 10 yılı aşmış olan deneyimleriyle bu işi bu şekilde yapmaya karar vermiş kişilerdir.

Günümüzde, hangi alanda, hangi işe bakarsanız bakın, herşeyin o işi bilen, o alanda tecrübeli kişilere yaptırıldığına tanık olursunuz. Biz bu işi böyle yapıyorsak, bir bildiğimiz vardır.

Beğenmeyen, farklı uygulamaları deneyimlemek isteyenler, istedikleri türde imkanları nette bulacaklardır. İlle öyle ortam isteyenler, o uygulamaları deneyebilirler.

Sitelerde Paylaş
lagrma nerede kürtçülüge getirilmiş konu ben mi kaçırdım okurken

alakayı anlamadım açıklarmısınız

Şimdi bunlar sağlıklı düşünceler midir?? Sorarım.

kendi forumlarında başaka görüşlere hemen faşist damgası vurup hemen atan komünistler ateist forumu elegeçirmek isitoylar anlaşılan gülüp geçin sadece ateist forum yönetimi bence işi gayet iyi götürüyor oğuz abininde dediği gibi td yide gördük şimdi bile orası bölücü pkk lı dolu modların alayıda komünist

Topic sahibi KOMUNİST arkadaşa bir göndermede bulunarak başlayayım:

Eminim ki; elinde olsaydı forumun root adminini silip tüm ipleri eline almayı denerdi ANARŞİST yapısı nedeniyle.

Freddie, senin ve gelip burada sana çanak tutanların derdi belli. Ama avucunuzu yalarsınız. Sosyalistler ve benzerleriniz ....
Sitelerde Paylaş
Eğer varsa benim bir kusurum, beni cezalandırmayıp da bir başka başlıkta bana tonla küfür edilmesine göz yuman mod yine haksızdır. Orada olup bitenin adaletle ne alakası var?

Hani derler ya kendine yapılmasını istemediğim şeyi başkalarına yapma Şimdi siz mod olsanız neler olurdu acaba diye düşündüm

dediğim gibi haksızlıgı yapan kim olursa karşısındayım

Saygılarla

Sitelerde Paylaş

Anlamazsan anlama. Demokrasi falanda neymiş? Bu forumun üyelerine demokratik olmak gibi bir vaadi mi var? Ben öyle birşey olmadığını biliyorum. Forumun kuralları var ve uymak zorundasın. Olay bu. Forumun yöneticileri var ve elbette kendilerinin olan forumu istedikleri gibi yönetirler. Gelen talepleri ister ciddiye alırlar ister almazlar. Ben forumun halinde memnunum. Değişiklik istemem.

Gelmişler burada adeta halk mahkemesi usulü iş görecek gıcık komünistler. Hadi be. Kürtçüler ve benzerlerininde buna bayılacağı ortada. Ama avucunuzu yalayın. Vır vır vır biride tutturmuş küfür yedim diye. Kendisinin silinen yazısının haddi hesabı yok küfürden şikayet eder. Bu foruma onu bezdirecek en ağır küfürbazların bir an evvel gelmesini isterim. Öyle küfretsinler ki, bu zat kriz geçirsin. Çok memnun olurum.

Bu forum bir çeşit bozunuma uğrarsa (ki asla böyle birşey olmasın) yada benim sevdiğim birkaç yazar buradan ayrılırsa ben kaçar. Hiç işim olmaz. Reel hayatımda komünistin kürtçünün izi tozu yok. Ben onların varlığını hatırlamam be. İşim yokta burada onlarla mı muhatap olacağım? Üç günlük dünyamı zehir edemem kendime. Ben burada çok öğrendiğim, çok sevdiğim ve çok eğlendiğim için varım.

tarihinde baglanti tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
li

Hani derler ya kendine yapılmasını istemediğim şeyi başkalarına yapma Şimdi siz mod olsanız neler olurdu acaba diye düşündüm

dediğim gibi haksızlıgı yapan kim olursa karşısındayım

Saygılarla

Hera buralarda yeni olmadığın belli. Belli ki önceden canını yakmışım. Konuıyu kişiselleştirme gayretinin bundan kaynaklandığını düşünüyorum.

Ben bu forumda kimseden yetki falan talep etmedim. Adminler de dahil herkese sorabilirsin bunu. Moderatörlük objektif davranmayı bilen adamın işidir. Ben objektif falan değilim. Olmamış, yaşanmamış şeyleri kurgulayıp insanlara etiket yapıştırmayı deneme. Ben yaşanmış olayları örnekledim. Senin de elinde somut bir şeyler varsa gel. Moderatör thecrow fantezileri ile bu tartışma bir yere varmaz.

Sitelerde Paylaş
Anlamazsan anlama. Demokrasi falanda neymiş? Bu forumun üyelerine demokratik olmak gibi bir vaadi mi var? Ben öyle birşey olmadığını biliyorum. Forumun kuralları var ve uymak zorundasın. Olay bu. Forumun yöneticileri var ve elbette kendilerinin olan forumu istedikleri gibi yönetirler. Gelen talepleri ister ciddiye alırlar ister almazlar. Ben forumun halinde memnunum. Değişiklik istemem.

Senin gibi biri elinde 2 gram guc bulunduranlarin boyle despotluk yapmasindan nasil memnun olabilir yau :mellow: Ayni zamanda da sonsuz guc sahibi olan yaraticiya inanip boyun egenleri nasil kucumseyebilir..Cok celiskili ifadeleriniz var,siz sorgulamayi hic beceremiyorsunuz..

tarihinde pharlap tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Şimdi bunlar sağlıklı düşünceler midir?? Sorarım.

Ben bu konuları okurken kürtçülük olarak bakmadım

Sosyalistler kürtler vardır ama sosyalizm kürtlerin tekelinde değildir

Anarşist sadece kürtlerden olmaz Sisteme karşı gelen herkes Anarşist olabilir

komünistlik sadece kürtlerdemi oluyor :) her alanda her ırkta komünist var

Komünistlik suç değildir ayrıca herkese saygılı olmak lazım

Konuları ele alırken tek penceren bakmayalım sahıslara hakaret etmek için konuları saptırtmayın

Saygılarla..

Sitelerde Paylaş
Senin gibi biri elinde 2 gram guc bulunduranlarin boyle despotluk yapmasindan nasil memnun olabilir yau :mellow:

Başlığı baştan sona oku birşeyler anlarsın. Yönetim demek herkesin istekleri oylanıp ona göre karar almak demek değildir. Dünyanın hiçbir yerinde böyle birşey yok. Halk olarak bizi yönetenleri seçiyor olabiliriz. Ama forum yönetiminin modları ve adminleri üyelere seçtirme gibi bir durumu yok. Böyle bir vaadi yok. Üstelik bir şirketin patronu nasıl şirketini istediği gibi yönetirse burasıda öyle. Demokrasi denilen kavramın bu tür talepler için kulanılması bir saçmalıktır. Demokrasi yanlış anlamlara çekiliyor ve bunun sakıncalarını reel hayattada görüyoruz. Bu işleri uzun uzun anlatmayacağım. Öğreninde gelin. Olmadı bir başlık açarsın, sorgular öğrenirsin. Ama bir zahmet önce küçük bir araştırma yap.

Sitelerde Paylaş
Hera buralarda yeni olmadığın belli. Belli ki önceden canını yakmışım. Konuıyu kişiselleştirme gayretinin bundan kaynaklandığını düşünüyorum.

Ben bu forumda kimseden yetki falan talep etmedim. Adminler de dahil herkese sorabilirsin bunu. Moderatörlük objektif davranmayı bilen adamın işidir. Ben objektif falan değilim. Olmamış, yaşanmamış şeyleri kurgulayıp insanlara etiket yapıştırmayı deneme. Ben yaşanmış olayları örnekledim. Senin de elinde somut bir şeyler varsa gel. Moderatör thecrow fantezileri ile bu tartışma bir yere varmaz.

Thecrow neden uslubunuz kötüleşti anlıyamadım Size karşı gelen herkes haksız tek dogru sizsiniz sanırım düşünceniz bu

sizce bu sağlıklı mı?

The crow Haksızlıgı kim yaparsa yapsın kime yapılırsa yapılsın ben haklının yanındayım

(çamur at izi kalsın politikasından uzaklasmalısınız bu arada yeni üyeyim)

saygılarla

tarihinde HERA tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...