Jump to content

Forum yönetimi demokratikleştirilsin

Recommended Posts

Yakup seni tanıyor muyum? Henüz foruma yeni kayıt olmuşsun ama benim eski sözlerimden veya açtığım konulardan haberin var. 'Bana kini olup da farklı bir isim altında çemkirengiller' familyasından mısın sende? Niye şimdi bana o kadar hakaret ettin? Ya da Turandursun forumundaki adminlere niye burada hakaret etme gereği duyuyorsun? Başka sitelerdeki kuyruk acını buradan mı veryansın edeceksin? Peki bu konu başlığında seni ilgilendiren birşey mi var? Yok. Kaşınıyorsun sadece.

Aslında bu iletini bildirmeyi düşünüyordum ama bana kalırsa sen bu forumdan birisin zaten ve farklı bir isimle içini boşaltıyorsun şimdi(biraz da ben komplo teorisi kurayım). Daha üçüncü iletin bile böyleyse yandık keten helva! Yöneticiliğin kaldırılması isteğimin ne kadar ''haksız'' olduğunu gösterebilmek için mi senin gibi bir küfürbazı tuttular?(komploya devam).

Şaka bir tarafa, daha üçüncü iletinde böyle hakaret ediyorsan(ki ilk iki iletin de pek hayra alamet değil), bence senin iletilerini bildirmek yerine direkt seni bildirmek lazım. Şimdilik kustuğun bunca lafa karşılık yazmıyorum, seviyemi düşüremem. Ama sabrım sonsuz değildir bilesin...

tarihinde Freddie tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 75
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Yakup seni tanıyor muyum?

Bir dakika ya... Senin kim olduğunu buldum galiba. ''Kürtçü'' olarak tanımladığın arkadaşlara ''küçük Emrah'' benzetmesi yapmandan ve sürekli ''kızıl'' deyip durmandan tanıdım(belki de o değilsindir ama bu söylemin benzerliği çok şaşırtıcı). Oğlum niye kendi isminle değil de bu şekilde yazıp hakaret etmek gereğini duyuyorsun? Ayıp değil mi? Biraz mert olsana...

Arada küçük Emrah pozisyonlarında ezikleri oynayıp Kürdili Hicazkar makamında name okuyan kızıl Kürtçüler de cabası , fakat üste para vereni görülmedi henüz .
Sitelerde Paylaş

Yakup seni tanıyor muyum? Henüz foruma yeni kayıt olmuşsun ama benim eski sözlerimden veya açtığım konulardan haberin var. 'Bana kini olup da farklı bir isim altında çemkirengiller' familyasından mısın sende? Niye şimdi bana o kadar hakaret ettin? Ya da Turandursun forumundaki adminlere niye burada hakaret etme gereği duyuyorsun? Başka sitelerdeki kuyruk acını buradan mı veryansın edeceksin? Peki bu konu başlığında seni ilgilendiren birşey mi var? Yok. Kaşınıyorsun sadece.

Aslında bu iletini bildirmeyi düşünüyordum ama bana kalırsa sen bu forumdan birisin zaten ve farklı bir isimle içini boşaltıyorsun şimdi(biraz da ben komplo teorisi kurayım). Daha üçüncü iletin bile böyleyse yandık keten helva! Yöneticiliğin kaldırılması isteğimin ne kadar ''haksız'' olduğunu gösterebilmek için mi senin gibi bir küfürbazı tuttular?(komploya devam).

Şaka bir tarafa, daha üçüncü iletinde böyle hakaret ediyorsan(ki ilk iki iletin de pek hayra alamet değil), bence senin iletilerini bildirmek yerine direkt seni bildirmek lazım. Şimdilik kustuğun bunca lafa karşılık yazmıyorum, seviyemi düşüremem. Ama sabrım sonsuz değildir bilesin...

Valla , ( Çükütay beni affetsin , zira onun lügatında böyle birşey olmadığını bile bile valla demek zorunda kaldım ) ne diyeyim sana Freddie ağabey , bence sen komplo teorileri kurmaya devam et , ideolojin de buna müsait nasıl olsa , bakarsın tutar !

( Tutar dedim de , ben aslında site üst yönetimi tarafından tutulan , kapitalist Hacı ve Deha tarafından parayla kandırılan , sayın Oğuz tarafından dolduruşa getirilen , Redfinity tarafından lojistik destek alıp sayın IFeelGood tarafından mevki tatbikatı yaptırılan , sonra da pusuya yatan bir tetikçiyim , artık dayanamayacağım , vicdanım elvermiyor , itiraf ediyorum ; kahrolsun bürokratik oligarşi , kahrolsun faşist burjuvaziler , kahrolsun ateistforum , yaşasın devrim , yaşasın proleterya diktatörlüğü !... )

Sabrının sonsuz olmadığını biliyorum Freddie ağabey , ( her ne kadar yaşım senden büyük olsa da , sana ağabey diyorum , çünkü sen ağbimsin benim , ağbim ! ) öylesine yazdığım önceki yorumumda benim sabrımın sonsuz olduğuna dair bir cümlem mi geçti ki , bu ucuz , kıytırık ve kendi aklınca diplomatik tehditle beni korkutacağını zannetmek gibi gaflet , delalet ve dahi hiyanet içinde bulunuyorsun ağabey ; hani sen demokrattın ?

Olmadı kızıl komünist Freddie ağabey ; oysaki ben senden hani şöyle daha oturaklı , daha demokrat ''pis , faşist Yakup , komprador Yakup , kapitalist , işbirlikçi , revizyonist Yakup ...'' vs. türü yaftalar beklerdim , beni şaşırtıyorsun valla Freddie ağabey , Tanrı Çükütay cinsel sorunlarını affetsin !

Turan Dursun sitesindeki adminler dedin de ...

Benim sevgili Freddie ağabeyim , can yoldaşım , merak mı ettin o siteyi ; hiç durma , tez elden bence hemen Dilaver' e yanaş ; zat-ı alileri hem çok kalender , hem de oldukça kızıl bir ağabeyimizdir , sakın saygıda kusur etme , yoksa gerçek kızıllığını geç öğrenirsin , ama bu kafa ve mantalite ile daha ikinci yorumunda moderatörlüğü kapacağın bence kesin , yalanım yok , Marks ve ''das Kapital'' şahidim olsun !

Bu iletime aslında cevap vermeyi düşünmüyormuşsun ama , yine de cevap vermişsin .

Lütfetmişsin be ağabey , inan okurken gözlerim yaşardı ; dedim ki kendi kendime ''vay be , Freddie ağabeyim ne kadar da olgunmuş , aslında Ekim 1917'de değil de Şubat 2009'da yaşıyormuş ...!''

Aslında benim gibi sadece üç yorum yazmış değersiz birisine senin gibi yüzlerce yorum yazmış birisinin cevap vermesi gerçekten de hayra alamet değil , ama maalesef kıymetsiz şahsımın belli bir ideolojisi olmadığı için senin gibi komplo teorisi kurmak türünden bir lükse de sahip olamadığıma sevinsem mi üzülsem mi , henüz karar veremedim .

( Freddie ağabey , bırak şu komplo teorilerini , en iyisi ben sana bir bilmece sorayım ; küçücük , fıçıcık , içi dolu turşucuk , bil bakalım bu ne ? Bu bilmece konuya biraz da olsa turp , hatta limon sıkmak gibi oldu ama , bilmecenin doğru cevabının ''turp'' olduğunu da nereden çıkardın be Freddie ağabey ; ya sen insanları can kulağı ile dinlemeyi ne zaman öğreneceksin ?! )

Şu gırgıra artık boşverelim de , biraz da olsa gerçeğe dönelim Freddie kardeş ; demek seviyeni düşürmek istemiyorsun ?

Ne dersen de , adı çıkmış senin gibi düşük birilerine Anadolu'da aslında ne derler , onu da bilir misin ?

Ben söylemeyeyim de hani , sen söyle !

Ben yazarsam seviye düşüklüğü olur , alimallah moderatöre şikayet edilir !

Ama sen yazarsan , gerçi çok da umurumda değil ama , adı entelektüellik olur , benim entelektüel ağabeyim !

Sitelerde Paylaş

Yakup, seni hakikaten de bu forumdaki -şu sıralar ortada olmayan- birisine çok benzetiyorum. Bilmiyorum belki de yanılıyorumdur ama zeka yoksunu olmana karşın inatla alaycı bir tonla yazmaya çabalayan bu üslubun çok tanıdık geliyor. Fakat -senin o olduğunu tahmin ettiğim kişi dahil- burada veya bir başka forumda benden bu denli nefret edecek birinin varolduğunu sanmıyordum, bunu hakedecek birşey yapmadım. Sorması ayıp, seni bu kadar çileden çıkarıp alaksız olan bu başlıkta bana saldırmana sebep olacak ne yaptım? Yazılarındaki vurguya bakarsak, sanırım şu tür şeyler yapmış olabilirim bilmeden;

1.İhtimal: Üreme ve aşk tanrısı Rab Çükütay'dan ilettiğim bir ayet-i kerime senin gıcığına gitmiş ve bu hınçla Çükütay'ı diline dolamış olabilirsin. Neticede söz konusu tanrı bir aşk tanrısı olduğu için ayetlerin cinsel içerikli olması normal ama ayetlerde ataerkil ve hakaretvari bir üslup kullanmamaya ve isim vermemeye çok dikkat ediyorum. Yani herhangi bir ayette senin adını verip de Rabbin libidosunu üstüne salmış olmama olanak yok. O halde bu kuyruk acısı niye? Ayrıca cinsel hayatıma kafanı neden taktın? Ayetlerde kendimle ilgili birşey söylemiyorum ki, kuranın bir benzerinin yazılamayacağı iddiasıyla dalga geçip eğleniyoruz. Ayrıca ayetlerimde ''kızıl propoganda'' falan da yoktur. Fakat sen bir müslümansan(ki hiç sanmıyorum) ayetlerime olan bu tepkini normal karşılarım. Yok eğer ateistsen, o zaman sana ne benim ayetlerimden be 'adam', seni enterese eden nedir?

2.İhtimal: Sana daha önce ''faşist'', ''komprador'', ''işbirlikçi'', ''hain'', ''liboş'' v.s. demiş olabilirim. Fakat bunları bu kadar niye kafaya takıyorsun ki? Bu kadar hassas olduğunu belli edersen bu lafları sürekli söylerim artık. Yazık değil mi sana? Komplekslerini belli etmemelisin. Biraz akıllı olmaya çalış, biliyorum senin için bunu yapmak çok zor ama biraz gayret edersen insanlarda zeki olduğun izlenimini uyandırabilirsin belki. Ayrıca madem bu laflardan rahatsız oluyorsun, o zaman bu lafları duymayı hakedecek düşünce ve faaliyetlerde bulunmazsın olur biter. Ha yok eğer bu laflarımı zaten umursamamaktaysan, o zaman bu öfken niye? Geçmişte kuyruğuna fena basmışım gibi bir izlenim veriyorsun bana. Ama kimsenin kuyruğuna basmadım. Haksızlık ediyorsun.

3.İhtimal: Bu konuda modları değil modluğu eleştirdiğimi ve sadece eleştirmekle yetindiğimi(ki zaten başka ne yapabilirim?) daha önce de belirtmiştim. Yani Hacı, Oğuz, IfeelGood, Redfinity ve diğer modlarla hiçbir sorunum yok. Onların da benimle hiçbir sorunu olmadığını tahmin ediyorum. O yüzden biraz daha uğraşman gerekecek Yakup. Henüz ortamı yeterince terörize edemedin. Üzülme ama, henüz 4 tanecik ileti yazmışsın, daha yolun uzun. ''Durmak yok, yola devam''... Bak bu slogan da senin ideolojinle uyuştu.

Gelelim sahip olduğun bazı düşünce yanlışlarına;

*Ben demokratlığı sınıf ilişkilerinden bağımsız olarak düşünmem, ki zaten demokrasi kelimesi oligarşinin karşıtıdır ve emekçi halkın yönetimi anlamına gelir. O yüzden kapitalist bir demokrasi olmaz, kelimenin yapısı gereği demokrasi sadece sosyalizmle sağlanabilecek olan birşeydir. Bu konu başlığında da kimin demokrat kimin otoriteryan olduğu açıkça görülmüştür. Yani senin o fındık kadar beynindeki ''komünizm anti-demokrattır'' şeklindeki namaz duası gerçeği yansıtmıyor. Kendine başka tekerlemeler bulmalısın.

*Benim bu forumda modluğun ortadan kalkmasını öneren bir başlık açmamı, başka bir forumda modluk kapmak istememe nasıl bağlayabildin şekerim? Valla tebrik ederim. Hiç akla gelmeyecek şeyler arasında nasıl da bağlantı kurabiliyorsun böyle. Forum yönetiminin demokratikleştirilmesi talebimin amacının, yetki sahibi olanların da bir şekilde denetlenmesini sağlayarak bazı normal üyelere adaletsizlikler yapılmasının ve liberallerdeki mod yalakalığının önüne geçilmesi fikriydi. Modluk hepten ortadan kalksa daha iyi olur tabi(bence). Ben modluğun neticede bir çeşit çöpçülük olduğunu ve o kadar da gerekli bir uğraş olmadığını savunuyorum ama sen benim de çöpçü olmaya çalıştığımı iddia ediyorsun. Ben ortalığı kirletmeyerek çöpçülere duyulan ihtiyacı ve dolayısıyla çöpçülüğün ortadan kaldırılmasını savunuyorum oysa. Fakat okuduğunu anlamıyorsun. Zaten modluğun ortadan kalkmasını savunan birini mod yapacak bir salak da henüz doğmamıştır herhalde. Yani korma Yakup, poponun sağ lobundan uydurduğun gibi bir ''komünistlerin ateistforumun modluğunu tekellerine almaları'' türünden birşey olmayacak. İçin rahat olsun. Buna ne niyetimiz var ne de gücümüz. Biz sadece ideolojik haksızlıklar yapılmasın diyoruz hepsi bu. Anladın mı? Anlamadın....

*Komplo teorisi kurduğumu zaten kendi yazdığım cevapta parantez içinde belirterek gerçekten o tür bir şüphemin olduğunu değil, bizim hakkımızda daha önce üretilen bu tür komplo teorilerine bir taşlama yapmayı amaçladığımı 6 yaşından büyük herkes anlıyor olmalıdır. Bu açıdan zeka yaşın için üzülüyorum, benden daha büyük olduğunu da belirtmişsin, en az 23'sün o halde. Ama zeka yaşın dörtte bir. Belli etme bari...

*Bende Anadolu'da yaşadığım için bu topraklarda kime ne denir gayet iyi bilirim ama bizim burada zeka gerilerine Yakup denmez. Bu yüzden kendine başka bir isim bul. Beni kendine küfrettirmek istiyorsan iyice sinirlendirmen gerekecek, ki şu an bundan çok uzaksın. Yani bana hakaret etmeye devam et, bu başlık altında hiçbirini bildirmeyeceğim korkma, çünkü edilen hakaretlerin en sonunda sahibinin başına dert olduğunu bilirim. Ettiğin her kötü lafı, her fırsatta yüzüne vuracağımı da sen bil.

Ne dersen de , adı çıkmış senin gibi düşük birilerine Anadolu'da aslında ne derler , onu da bilir misin ?

Ben söylemeyeyim de hani , sen söyle !

Ben yazarsam seviye düşüklüğü olur , alimallah moderatöre şikayet edilir !

Ama sen yazarsan , gerçi çok da umurumda değil ama , adı entelektüellik olur , benim entelektüel ağabeyim

Ben hiçbir yerde ''entelekül'' olduğumu falan iddia etmedim ve forumdaki hiçbir yönetici de ettiğim bir hakareti ''entelektüellik'' olarak değerlendirip hoş görme yoluna gitmedi. Fakat anlaşılan o ki sana biraz entel görünmüşüz yine de. Bu kuyruk acın ondan mı kaynaklanıyor yoksa? Kaldı ki ben kimseye hakaret de etmedim. Ayrıca ''adı çıkmış'' benim gibi ''düşük birileri''ne neden gelip de sataşma ihtiyacı duyuyorsun? Ne açıdan adım çıkmış ne açıdan düşükmüşüm, bunları da -mümkünse küfür etmeden- cevaplarsan sevinirim.

Sitelerde Paylaş

Freddie ve benzerleri modlar kalksın diyor ama kendisine 'Yüzon gram aklı olan ibibik' şeklinde deneme babında hafif yollu bir hitapta bulundum,raporlanması 18 saniye sürdü ve cak cak edip durdular.

Hem Modluk kalksın isteğinde bulunup hem de bu kadar carlamak ve modluğa sığınmak samimiyetsizliğin en açık iafdesidir.

Freddie hastadır,amacı da türlü yalan entrika ve dolanlarla forumu parçalamak bölmek ve yoketmektir.

Freddie ve benzerleri defalarca söyledim ki ne sosyalisttirler ne de Markszim'in M sini bilirler,onlar bir halt olamamanın tepkiselliğini kin ve intikam duygularını bu yolla açığa vurmaktalar hepsi budur.

Freddie ve bir kaç başka şahıs burjuvaların öldürülmeleri gerektiğini savunmaktadırlar,iş kendilerine gelince proleterya diktatörlüğü adı altında demokrasiyi askıya almaktadırlar,ama buraya gelip otokontrol demokrasi vs vs diye ahkam kesmekten de geri durmamaktadırlar.

Bu forumu Freddie kurmuş ve yönetiyor olsa böyle bir öneriye ne cevap verirdi,yahut forumu talep ettiği gibi mi yönetirdi.

Freddi aklı sıra duruma göre taktik üretmektedir,en büyük hakaretleri ettiği bendenizin bileğini bükemiyince PM yolu ile ittifak teklif etmiştir.

Temel sorunu insanları aptal sanmasıdır,bu forumu yönetenler ne Freddie'ler görmüştür,bu tip dolduruşlara ve gazlara gelecek değillerdir.

Freddie yılmayacaktır başka başka taktik ve numaralarla karşımıza gelecektir,çünkü ruhsal sürecini günlük hayatta tatmin etmesi imkan ve ihtimal dahilinde gözükmemektedir.

Sitelerde Paylaş

Deha ile biz ara sıra sürtüşürüz ve kendisi ile her zaman tartışmayı yazışmayı sevdim,bu başlık ona yönelikse bunu haketmiyor.

Deha,forum yönetimine arasıra telkinlerde bulunur onu atın bunu atın diyerek ama yönetim deha için kendi kurallarını çiğneyecek değil.Deha sosyalist yada komünizmi savunanlara karşı biraz daha yumuşak üslup tercih etmelidir benim ona tavsiyem budur.Aynı şekilde sosyalizm ya da komünizmi savunanlarda Deha'ya yahut Hacı'ya daha saygın üslup tercih etmeliler.Çünkü bu yüzden çok başlıkta sorun yaşanıyor.

Bazı mod ve adminler tartışmacı konumunda oldukları başlıklarda ve konularda adminlik yapmasınlar tek ricam budur.

Sitelerde Paylaş

Freddie'ye 'yüz on gram aklı ile' ve ibibik dediğim için iletimi 18 saniyede raporlayanlar ve cak cak edenler aşşağıdaki hitaplar benimkilerden hafif değildir,o halde raporlayan her kimse taraflıdır ve utanmadan hala burada demokrasi havariliği yapmaktadır.Hadi buyrun Frediie nin iki üstteki iletisini de raporlayın,bakın freddie kendini ne güzel kontrol ediyor ne gerek. var Mod'a vs,değil mi????

Asla yapmazsanız bütün derdiniz bozmak ve yıkmak,ortalığı karıştırmak vs vs,kamplara bölmek ,hizip çıkarmak vs vs

Size burada sağlanan demokrasi ve toleransın kıymetini bilin asla haketmiyorsunuz.

zeka yoksunu olmana karşın

poponun sağ lobundan uydurduğun gibi

Bu açıdan zeka yaşın için üzülüyorum, benden daha büyük olduğunu da belirtmişsin, en az 23'sün o halde. Ama zeka yaşın dörtte bir. Belli etme bari...

*Bende Anadolu'da yaşadığım için bu topraklarda kime ne denir gayet iyi bilirim ama bizim burada zeka gerilerine Yakup denmez.

Sitelerde Paylaş

Freddie'nin derdi daha ilk mesajından belliydi, başından beri yazıyorum. Sayın DEHA'ya da katılıyorum, adamın niyeti sevmediği moderatörlerin yetkilerinin elinden alınması ve foruma zarar vermek.

Sitelerde Paylaş
Deha ile biz ara sıra sürtüşürüz ve kendisi ile her zaman tartışmayı yazışmayı sevdim,bu başlık ona yönelikse bunu haketmiyor.

Deha,forum yönetimine arasıra telkinlerde bulunur onu atın bunu atın diyerek ama yönetim deha için kendi kurallarını çiğneyecek değil.Deha sosyalist yada komünizmi savunanlara karşı biraz daha yumuşak üslup tercih etmelidir benim ona tavsiyem budur.Aynı şekilde sosyalizm ya da komünizmi savunanlarda Deha'ya yahut Hacı'ya daha saygın üslup tercih etmeliler.Çünkü bu yüzden çok başlıkta sorun yaşanıyor.

Sevgili Euclid seninle sürtüşmemiz olmadı,haketmediğim halde sen benimle sürtüştün belki kötü gününde idin,benim seninle sorunum hiç olmadı çünkü sen normal sınırlarda düzgün bir insansın.

Bilmeyebilirsin ama ben bu forumun en eski katılımcılarındandım sonra bir dönem işlerim dolayısı ile ara verdim (Belki gene veririm)hatta o kadar eskiyimdir ki,forum kurulmadan da yazardım.Forum yönetimine telkinlerde ve tavsiyelerde bulunurum,bunları uygulayıp uygulamamak onların takdiridir ve bu tavsiye ve telkinlerimi bu forumda açıkça yaparım asla hiç bir yönetici ile PM yolu ile böyle bir iletişime girmem.

Sosyalizmi ve komunizmi savunanlar ilk başta topyekün üstüme çullandılar ve ne pezevenkliğimiz kaldı ne paraya tapmamız,ne tecavüze uğramışlığımız vs,ben kimseye durduk yere saldırmış değilim,akılları sıra beni de diğer kaçırdıkları gibi sürklase edebileceklerini sandılar ancak görüldüğü gibi gelinen seviyede hepsini birbirine zincirledik ve sesleri eskisi gibi çıkamıyor,teorik planda ağır bir hezimet yaşamanın şaşkınlığı içinde farklı taktikler peşindeler.

Zaten bunlar yukarda söyledim sosyalist mosyalist değil öyle olsa tavrım farklı olurdu.

Hatta yönetim izin verse bazı arkadaşlar Hodri meydan'da daha etkili bir darbe vurma niyetindelerdi.

Sonuç olarak burası ateistforumdur,sosyalizm forumu değil,burayı sosyalist ,komunist foruma çevirmeye ele geçirmeye taraftar toplamaya vs vs kalkışmak ucuzculuktur.

Ateizm sosyalizm ile ilşkili değildir,bunu böyle göstererek her ateistin zorunlu olarak da sosyalist olması gerekmez.

Sosyalist düşüncede olanlar da samimi ise kendi seçimleridir saygı duyarım ama burası empoze yeri değildir bana göre,kendilerine de bir nebze de olsa değişik açılımlar getirdiğime eminim.

Sınıf mücadelesi vs neyse başka forumda verilir,ateizm konusu bu forumda ,bunları ayırmak lazım.

Kişisel görüşüm olarak söyleyeyeyim benim için tek kriter katılımcının değerli olmasıdır,sosyalist de olabilir müslüman da,budistte vs vs,değersiz bulduğum ile de hiç vakit kaybetmem.

Sitelerde Paylaş
Sevgili Euclid seninle sürtüşmemiz olmadı,haketmediğim halde sen benimle sürtüştün belki kötü gününde idin,benim seninle sorunum hiç olmadı çünkü sen normal sınırlarda düzgün bir insansın.

Bazı günler kontrolü kaybederiz oluyor:)

Sosyalizmi ve komunizmi savunanlar ilk başta topyekün üstüme çullandılar ve ne pezevenkliğimiz kaldı ne paraya tapmamız,ne tecavüze uğramışlığımız vs,ben kimseye durduk yere saldırmış değilim,akılları sıra beni de diğer kaçırdıkları gibi sürklase edebileceklerini sandılar ancak görüldüğü gibi gelinen seviyede hepsini birbirine zincirledik ve sesleri eskisi gibi çıkamıyor,teorik planda ağır bir hezimet yaşamanın şaşkınlığı içinde farklı taktikler peşindeler.

Zaten bunlar yukarda söyledim sosyalist mosyalist değil öyle olsa tavrım farklı olurdu.

Evet hatılıyorum bahsettiğin başlıkları ben de bu başlıklarda oluşan karşılıklı önyargının öfkenin sona ermesini umut ediyorum.Bu ömür boyu böyle gidemez.:)

Kapitalizm sosyalleşir,sosyalizm kapitalleşir böylece bir orta yol gidilir zaten dünyanın gidişatı bu yönde:)

Selamlar.

Sitelerde Paylaş
DEHA bu forumun kurucusu olan üç kişiden biridir. Uzun bir süre yönetimde kalmış, daha sonra işleri nedeniyle ayrılmıştır. Kurucusu olduğu bu foruma daima yapıcı yönde desteğini veren DEHA, fiilen yönetimde değilse de yönetimin fahri bir üyesidir. Önerileri her zaman dikkate alınmaya devam edecektir...

Önerileri forum yönetim kuralları dahilinde olursa bir sorun kalmıyor Sevgili Oğuz,

Ve buna sende dahilsin yönetim kuralları kişilere has ayrı uygulanmamalıdır.

Selam.

Sitelerde Paylaş
Bu site, -katılımcılarının bilinçliliği sayesinde- bir düzenleyici otoriteye(modlara) gerek duymadan yaşayabilen tam demokratik bir site olmalı, bu yüzden modluk mertebesi kaldırılarak kararlar tüm üyelere sunulacak anketler sonucunda alınmalı ve bir üst irade olmadan da işlerin yürüyebildiği tüm müslümanlara gösterilmelidir. Modluk kaldırılsın veya en azından demokratikleştirilsin. Bu sitede anarşist arkadaşlar da var, o halde modluk veya adminlik diye bir yönetici statü olamaz, devirirler! En iyisi modluğun varlığını üyelerin oyuna sunalım veya modları demokratik bir seçimle seçip görevden alabilelim. Eğer bu bile yapılamayacaksa forumda resmen diktatörlük var demektir, demokrasiden eser yok. Tanrıyı reddettik ama forumdaki modların düzenleyici iradesinin kulları olmuşuz demektir. Burada sınıf ayrımcılığı(yöneten-yönetilen ayrımı) var! Yer yer despotikleşebilen bir bürokratik elit forumu yönetiyor!

Biz koyun değiliz ki çobana(moda) ihtiyacımız olsun!!!... Madem burası ateistforum ve bizler de ateistiz, yani kendi aklımızın yol göstericiliğinden başka bir klavuzumuz yok; o halde ne modluğu??? Bizim bir başkasının aklına ihtiyacımız mı var? Biz müslüman değiliz, başımızda imamlık yapılmasına ihtiyacımız yok!

Modluk statüsünün varlığı tüm üyelerin oylamasına açılsın ve ''kalksın'' yönünde oy çıkarsa kaldırılsın. Biz kendi kendimizi yönetiriz. Veya en azından modları demokratik bir yoldan seçebilelim, bu seçimler belli bir süre sonunda tekrarlansın ve henüz görev süresi dolmadığı halde, seçilen bir mod eğer çoğunluk kendisinden memnun kalmamışsa görevden alınabilsin.

Demokrasinin kuralı budur. Aksi bir durum diktadır, faşizmdir, padişahlık düzenidir. Ateistlerin forumu yönetimi açısından da başka forumlardan farklı olduğunu göstermelidir.

Sizler ne düşünüyorsunuz???

Sevgiler...

burdaki modlarin gorevi begenmedikleri yazilari silip editlemek degildir.Onlarin gorevi kurallara uymayan yazilari ve kisileri editlemektir :)

haksizlik olursa da sikayette bulunabiliyorsun...

problem ne o zaman?

Sitelerde Paylaş

Başlıkta yalakalık yaptığım ve şizofrenik olduğum tarzı yazılar var. Ama raporlamaya bile gerek görmüyorum. Ayrıca daha öncede paranoyak yakıştırması yapıldı. Eeeee başka? Sırada ne var? Siz psikiyatr falan mısınız? Terbiyesiz mahlukatlar. Zaten her işinize gelmeyene faşist dersiniz, çünkü kendiniz faşistin önde gidenisiniz. Aynı şekilde paranoya ve şizofreni sizde olmalı ki gelip bana yakıştırıyorsunuz. Siz beni bunlarla yıldıramazsınız. Bunlar basit şeyler. Ama sizin durumunuz hiç normal değil. Gidin bir doktora görünün. Yediniz bitirdiniz kendinizi burada ortalığı karıştıracağım diye. Amaca erişememek ne acı değil mi? Beter olun.

Ayrıca benim kürtçü dememe ne diye kafayı takanlar oluyor anlamıyorum. Kürt başka kürtçü başka. Kürt olmak normal birşey. Ama burada gelip kürtçülük yapmak zaten forumun kurallarına aykırı.

Ek olarak mod ve admin yalakası olmak gibi berbat bir ifadeyi kabul etmiyorum. Bu ne saçmalıktır. Bu forumda 8-10 kişilik mod ve admin grubu var. Hemen hepsinin yazılarını ve başlıklarını çok beğenerek okurum. Yazdıklarında bana ters gelen az şey olur. Farklı fikirde olsam bile kişinin yazdıklarından birşeyler öğrenirim. Gerçekten kaliteli yazarlar. Şimdi ne yapmam gerekiyor? O insanlar mod ve admin olmasada yazılarını beğenecektim. Mod ve admin oldukları için onlara tavır mı almam gerekiyor? Bunu ne diye yapacakmışım? Bu forumun yönetim şeklini ve yöneticilerin anlayışını beğenmek benim bileceğim iş. Çıkar savunurum kime ne? Hesap mı vereceğim?

Ya siz ne saçma insanlarsınız. Bana yalaka diyen sizlere bende halk dalkavuğu diyorum. Ama siz onu bile beceremezsiniz. Halk sizi sevmez. Halk bu kadar uzun laf eden, bir öyle bir böyle konuşan entrika peşindeki insanları hiç sevmez. Siz bu kafalarla ancak birbirinizi ağırlarsınız. Tabii bir zaman sonra birbirinizi yemeye başlamazsanız. Çünkü huyunuz bu, birilerine saldırmadan ve kavga etmeden duramazsınız. Ne basit insanlarsınız.

tarihinde baglanti tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Başlıkta yalakalık yaptığım ve şizofrenik olduğum tarzı yazılar var. Ama raporlamaya bile gerek görmüyorum. Ayrıca daha öncede paranoyak yakıştırması yapıldı. Eeeee başka? Sırada ne var? Siz psikiyatr falan mısınız? Terbiyesiz mahlukatlar. Zaten her işinize gelmeyene faşist dersiniz, çünkü kendiniz faşistin önde gidenisiniz. Aynı şekilde paranoya ve şizofreni sizde olmalı ki gelip bana yakıştırıyorsunuz. Siz beni bunlarla yıldıramazsınız. Bunlar basit şeyler. Ama sizin durumunuz hiç normal değil. Gidin bir doktora görünün. Yediniz bitirdiniz kendinizi burada ortalığı karıştıracağım diye. Amaca erişememek ne acı değil mi? Beter olun.

Ayrıca benim kürtçü dememe ne diye kafayı takanlar oluyor anlamıyorum. Kürt başka kürtçü başka. Kürt olmak normal birşey. Ama burada gelip kürtçülük yapmak zaten forumun kurallarına aykırı.

Ek olarak mod ve admin yalakası olmak gibi berbat bir ifadeyi kabul etmiyorum. Bu ne saçmalıktır. Bu forumda 8-10 kişilik mod ve admin grubu var. Hemen hepsinin yazılarını ve başlıklarını çok beğenerek okurum. Yazdıklarında bana ters gelen az şey olur. Farklı fikirde olsam bile kişinin yazdıklarından birşeyler öğrenirim. Gerçekten kaliteli yazarlar. Şimdi ne yapmam gerekiyor? O insanlar mod ve admin olmasada yazılarını beğenecektim. Mod ve admin oldukları için onlara tavır mı almam gerekiyor? Bunu ne diye yapacakmışım? Bu forumun yönetim şeklini ve yöneticilerin anlayışını beğenmek benim bileceğim iş. Çıkar savunurum kime ne? Hesap mı vereceğim?

Ya siz ne saçma insanlarsınız. Bana yalaka diyen sizlere bende halk dalkavuğu diyorum. Ama siz onu bile beceremezsiniz. Halk sizi sevmez. Halk bu kadar uzun laf eden, bir öyle bir böyle konuşan entrika peşindeki insanları hiç sevmez. Siz bu kafalarla ancak birbirinizi ağırlarsınız. Tabii bir zaman sonra birbirinizi yemeye başlamazsanız. Çünkü huyunuz bu, birilerine saldırmadan ve kavga etmeden duramazsınız. Ne basit insanlarsınız.

Forumdaki insanlara bu sekil HAKARET etme cesaretini nerden ve nasil buluyorsun??

Herkez-suclu ,bir tek sen haklisin degilmi?? Senin karekterinin kose taslaridir bu yaklasimin aslinda.

Bak herkez senden hosnut degil,kendinde belirtmissin zaten..

Kimse konunun disina cikmadi-senden baska,ama sen ASITLIGI kendine meslek edinmissin.

Bu basligin konusu ve kasti farkliydi, basligin kendine has bir sujesi vardi.

Admin ve mod arkadaslarimiz ve bizler goruslerimizide yazdik.

Bu guzel !

Ama pek bir (BAGLANTI)sini kuramadigim bir vatandasimiz KURTCULUK-KOMINISTLIK'ten bahsederek, actuelimizde olmayan bir hadiseyi on pilana cikarip Provakasyon yapmaktadir.

Birde o tahripli ruh hali ile Demokrasi derside vermeyi ihmalde etmiyor, yaww Adama sormazlarmi yazi karekterinden ( pekte yok aslinda yazilarinin karekteri) Tahsilin ve kulturun ortada ne anlatmaya calisiyorsun,derdin ne?? Demezlermi??

Bak mikrofonu verdik eline konuya dair iki kelime etmekten aciz kaldin, kendini ifade edemedin ve isi provakasyona doktun!!

Elestirmek ayiri bir meziyettir bunu biliriz!

Ayak-bagi olan bu vatandasimiz, konu ile ilgili critiqueé yapacagina ( RAP,RAP,RAP diye KOMANDO yuruyusu yapmis...

Birde forumdaki arkadaslarin birbiri ile munakasasini zevk ile izlediginide ihmal etmemis.

Ha bir de(( gidermismis,kacarmismis)) yahu sen kendini ' cahatau de versaiile'yin simarik KONTESI mi saniyorsun yada-Pinar kur,Alev alatlimi ???

Abartma senin gelecegin en son nokta burasiydi hayatta!!! Senin icin bundan otesi yok !

Kanserli duygularini bari bu basliga yansitmasaydin olmazmiydi??

Bu kadar itici olmak icin ozel bir cabanmi var??

Daha dunya gorusunu soyleyip arz edemiyorsun, bence soylemede cunku soyledikce insanlari itiyorsun,kaciriyorsun!

tarihinde oguz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Mod ve adminlere sesleniyorum bu iletimde. EGE denilen bu terbiyesizin iletisini raporladım ama geri asıyorsunuz. Ben bir bayanım ve bu adam benim için nü olmaktan ve yaprakla gezmemden bahsediyor. Sapık isteklerini dile getirmenin bir yolu bu olsa gerek. Şimdi konu ile bir bayanın çıplak kalmasının ne alakası var? Siz hangi mantığa göre EGE denilen rezilin bu iletisini geri yapıştırıyorsunuz? Oldu o zaman forumdaki bayanlarla ilgili önüne gelen fantazilerini anlatsın. Hemde şu bayan diye belirterek. Lütfen biraz mantıklı olun. Bir bayanın çıplaklığı ile ilgili konuşmak küfürden beterdir. Siz; anneniz, kız kardeşiniz, eşiniz veya kız arkadaşınız için böyle konuşulmasına tahammül edebilir misiniz? Kriterlerinizi gözden geçirin. Bu kadar genişlik olmaz.

tarihinde baglanti tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...