Jump to content

Allah'in bilmedigi seyleri sormak mi?, cok ayip!...

Recommended Posts

Evet ya pharlap alakasiz degilmi? Sanki sen anyadan ben ise konyadan bahsetmis gibi...

..Gerektigi yerde mukellefiyetlerin agirligi aciklanir,aciklanmiyorsa,ayrintisini aramayin diyor.

Yani su mudur? allah bazi seyleri aciklamakta zorlanabilir?

Yazdigin seyleri biraz daha anlasir hale getirmem, üzerinede alakali soru sormam evet cok alakasiz..

Isine gelmeyen seylere alakasiz diyerek kivrak figürlerinle seni bas basa birakiyorum.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 41
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ayette onu anlatiyor zaten..

Derste ogretmen

"su soruyu cozun" dese,

ogrenci "hepsini mi yapalim" diye sorsa,

ogretmen "evet" derse ne olacak.

Ogrenci kendi basina mukellefiyet almis olur,"hayir" derse ne olur..Gereksiz soru olur,kendi basina is acabilecek soru olur..

Zamaninda sorup ayrintisini ogrenip uzerine mukellefiyetler alan topluluk olmus,ve mukellefiyetlerin agirligindan dolayi zamanla vazgecmisler,inkara sapmislar..Mesela sinifta hocaya "hepsini mi" diye soran bir ogrenci yuzunden,birsey kaybetmeyecek olan ve ogrencilerinin calismasini isteyen ogretmenin aklinda sadece bir soru vermek oldugu halde "evet hepsini yapin" cevabi vermesi ve butun sinifin sorularin hepsini yapmak zorunda kalmis olmasi gibi,ve bir kisminin cok diye bunu yapmaktan vazgecmesi gibi..

Burada da cevap evet veya hayir diye degil,boyle sorulardan kacinin,uzerinize mukellefiyet alip,elinizi agir tas altina sokmayin diyor..Gerektigi yerde mukellefiyetlerin agirligi aciklanir,aciklanmiyorsa,ayrintisini aramayin diyor.Allah icin bir kazanc veya kayip olmadigindan dolayi ve Allah insanlardan kulluk istediginden dolayi istedigi sekilde emirleri verir yapmazsan kaybeden sen olursun Allah birsey kaybetmez.Durduk yere agar yuk altina sokabilecek sorular sorarsaniz kaybeden siz olursunuz demek oluyor..

Neden saçmalıyorsun, benim söylediğim ile bunların ne alakası var?

Adama hacca gidin derlerse bu adam haaaa tamam dermi? Tabiyki ne zamanlar gideceğim neden gideceğim, ne zaman geleceğim, orada ne yapacağım diye soracaktır.

Ama muhammed insan değilde kendisine koyun istediği için soru sormayın demiş.

Muhammed istiyorki koyunlarına hacca gidin diyecek onlarda haaaa tamam hadi hacca gidelim demelerini istiyor.

Üstelik bu olayın böyle olduğu çokta açık, yani kıvırma payı yok.

Sitelerde Paylaş
Adama hacca gidin derlerse bu adam haaaa tamam dermi? Tabiyki ne zamanlar gideceğim neden gideceğim, ne zaman geleceğim, orada ne yapacağım diye soracaktır.

O sorularin cevabi zaten Kuran da var,o sorulara cevap veriliyor.Ayet yaptigin alintidakine benzer sorular,gereksiz sorular,basina mukellefiyet actirip sonra agirligindan dolayi yapmaktan vazgecirip seni gunahkarliga,inkara surukleyebilecek sorular sorulmamasini ifade ediyor..

"Hacca her sene mi gidecegiz?" sorusu buna ornektir.Burada cevaplanamayacak birsey yoktur,Allah insanlardan kulluk istedigine gore cevap "evet" olabilir,bu durumda kaybeden insanlar olur.Ayetin tam olarak anlatmak istedigi budur..

Mesela Oruc ibadetinin her yil Ramazan aylarina yetisenlere farz oldugu belirtilmistir..Gerektigi yerde belirtilir,belirtilmiyorsa,soru sormaniza gerek yok diyor..

Onemli olan cevabin konunun icinde bulunmasi..Merak eden okur,anlayabilen anlar..Anlayamayan icin daha fazla yapabilecegim birsey yok..Cunku siz Kuran i uydurma(!) olarak ele aldiginiz icin zaten anlamaniz beklenemez..

tarihinde pharlap tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

O sorularin cevabi zaten Kuran da var,o sorulara cevap veriliyor.

O soru zaten örnek olarak verilmiş bir soru, o sorunun cevabı olması soru sorulmayın denmesini açıklamıyor.

Ayet yaptigin alintidakine benzer sorular,gereksiz sorular,basina mukellefiyet actirip sonra agirligindan dolayi yapmaktan vazgecirip seni gunahkarliga,inkara surukleyebilecek sorular sorulmamasini ifade ediyor..

Sen ne dediğinin farkındamısın? başına mükellefiyet gertirecek sorular, yani allah bir şeyleri emrederken neler emrettiğinin bilincinde değilmi? Yani allah öğle şeyler emrediyorki ne kadar az soru sorarsan o kadar az sorumlu olacaksın :lol::lol::lol: hemde bunu herşeye gücü yeten allah yapacak... Ayrıca evet bende sorularda sıkılsam karşımdada koyunlar varsa belki böyle şeyler söylerdim.

"Hacca her sene mi gidecegiz?" sorusu buna ornektir.Burada cevaplanamayacak birsey yoktur,Allah insanlardan kulluk istedigine gore cevap "evet" olabilir,bu durumda kaybeden insanlar olur.Ayetin tam olarak anlatmak istedigi budur..

Olabilirde olmaya bilirde yani havada kalsın demiş oluyor. Ondan sonrada hadisçilere kızıyor bazı müslümanlar.

Mesela Oruc ibadetinin her yil Ramazan aylarina yetisenlere farz oldugu belirtilmistir..

Evet çok açıklayıcı ve yararlı bir bilgi yetişene farz kılınmış. Heralde yetişene farz olacak, yetişeyemen zaten ölüdür...

Gerektigi yerde belirtilir,belirtilmiyorsa,soru sormaniza gerek yok diyor..

İşte yukarıdaki iletimdede söylemek istediğim bu. Burada hiçte baban napıyor iyimi gibi bir soru solulmuş gibi değil.

Buna cevep verilirsemi insanlar inkar edecekler? Şimdi profa baban nasıl diye soracaklar profta iyi derse bunlar inkarmı edecekler?

Burada resmen çok açık bir şekilde muhammed soru sorulmamasını istiyor, çünki sorulan her soru muhammedi uğarştırıyor, bir sürü palavra uydurmak zorunda kalıyor, kolay değil tabi bu kadar palavra sallamak, sallayan dünyanın gelmiş geçmiş en büyük palavracısı olduğu halde kolay değil.

Şimdi ayete bakalım okuyalım ve saçmalığı görelim: Diyanet Vakfı Maide:101. Ey iman edenler! Açıklanırsa hoşunuza gitmeyecek olan şeyleri sormayın. Eğer Kur'an indirilirken onları sorarsanız size açıklanır. (Açıklanmadığına göre) Allah onları affetmiştir. (Siz sorup da başınıza iş çıkarmayın). Allah çok bağışlayıcıdır, aceleci değildir.

Sitelerde Paylaş
Sen ne dediğinin farkındamısın? başına mükellefiyet gertirecek sorular, yani allah bir şeyleri emrederken neler emrettiğinin bilincinde değilmi? Yani allah öğle şeyler emrediyorki ne kadar az soru sorarsan o kadar az sorumlu olacaksın :lol::lol::lol: hemde bunu herşeye gücü yeten allah yapacak... Ayrıca evet bende sorularda sıkılsam karşımdada koyunlar varsa belki böyle şeyler söylerdim.

Anladim ki;

Kuran i uydurma(!),Muslumanlarin inandigi yaraticinin in da put(!) oldugunu sandigindan dolayi konuyu anlaman mumkun degil..

Gerekli cevabi verdim,bi gun gozlerin gormeye baslarsa acip tekrar okursun..

Sitelerde Paylaş
Maide 101- Ey iman edenler! Açıklandığı zaman hoşunuza gitmeyecek olan şeylerden sormayın. Eğer onları Kur'ân indirilirken sorarsanız size açıklanır. Halbuki Allah onlardan geçmiştir. Allah çok bağışlayan ve çok yumuşak davranandır.

102- Sizden önce gelen bir kavim bunları sormuştu da sonra inkâr etmişti.

Ilk iki Ayette Allah'a onun bilmedigi, fikri olmadigi seylerin sorulmamasi gerektigi yaziyor. Bir yaraticinin veremeyecegi, bas edemeyecegi soru olurmu yahu?

Nahl 43 Senden önce de peygamberler olarak yalnızca kendilerine vahy vermekte olduğumuz erkekler gönderdik. Bilmiyorsanız ilim sahiplerine sorun.

44 Onları açık mucizelerle ve kitaplarla göndermiştik. Sana da bu Kur'an'ı indirdik, insanlara kendilerine indirileni anlatasın diye. Belki düşünürler.

Bu iki ayettede tam tersinden bahsediliyor.

bu ne yaman celiski böyle.

Maide 101- Ey iman edenler! Açıklandığı zaman (1)hoşunuza gitmeyecek olan şeylerden sormayın. Eğer onları Kur'ân indirilirken sorarsanız size açıklanır. Halbuki Allah onlardan geçmiştir. Allah çok bağışlayan ve çok yumuşak davranandır.

Maide 101 Ya eyyühellezıne amenu la tes'elu an eşyae in tübde

leküm tesü'küm ve in tes'elu anha hıyne yünezzelül

kur'anü tübde leküm afallahü anha vallahü ğafurun halım

ey iman edenler.. iman ettiğinize göre.. imanınızın gerekliliği lazımlığı icabı

Resulüllaha herşeye sormayın.. en çok hele Vahyin gelişinden evvel bunu yapayın...

zira (1)hoşunuza gitmeyecek şeyler.. yani sualin cevabında sizi üzecek şeyler bulunur...

kuranın nüzülünden sonra sorarsanız.. caizdir

eğer kuranın nüzülünde zamanında yani hem vahy hem ilham sırasında soracak olursanız.. size üzüntü vermeyecek hüzün vermeyecek bir şekilde size izhar edilir açıklanır... ve bu sualinizinden dolayıda lutfu süphaniyle afvolunursunuz Allah çok bağışlyadır

kullarının içlerindeki her şeyi bilen olan Allah.. nehiy emri gelmezden evvel ki işledikleri günahlarınızı bağışlamış mağfiret etmiş örtümüş

afvetmiştir.. mükellef tutmamıştır.. halimdir yumuşuk davaranandır.. kulun kazanmış olduğu seyyiatın cezasını derhal vermez tevbe edinceye kadarda mühlet verir.

şimdi iman ehlin bu şekide soru sormasından nehyolunlamalarındaki sebeb

eşyanın hakikatleri ledün ilimleri içindir..

zira bu ilimler. sual yolu ile bildirilmez.. söz ilmi değildir.. Hal ilmidir..

hakikat ilmi kal ile söz ile öğretilmez... bu ilim göstererek öğretmek ile olur... İnayet ile değil..

Onun İçin... (Li nüriyehu min ayatina.. İsra 1) buyurulmuştur

yani ayetlerimizi gösermek... anlatabildik mi...

göstererek öğretmek...

mevlana nehirde kenarında.. şemsi tırmizide yanındaymış..

mevlanın elinde yazmış olduğu sözler var.. o nedir demiş

efendim kıymetli bildiklerimdir demiş

ver onu bana demiş

almış nehire atmış akıntı var..

efendim.. demiş...

ondan sonra hazreti Şemsi tırmizi.. elini nehire sokmuş mevlanın o eserini

ıslanmadan çıkarmış mevlanaya vermiş... o sözdü... buda hal.. demiş

hal ilmi nedir filan anlaşıldı herhalde...

Nahl 43 Senden önce de peygamberler olarak yalnızca kendilerine vahy vermekte olduğumuz erkekler gönderdik. Bilmiyorsanız ilim sahiplerine sorun[/b].

o inadçı müşrikler.. senin beşeri durumunu görüp.. nasıl akıldan uzak görüp ihtimal vermeyip olamayacak sanıyorlar

Allah pegamber gönderse melekten gönderir diye mi iddaa ediyolrar

biz senden öncede bizi beyana hak v hakikati tebliğa.. insalığı kopkoyu karanlıktan aydınlığa çıkarmak için üçretsiz

külfetsiz minnetsiz gönderdiimiz peygamerlerin hepsini ancak erkek.. rical.. olarak gönderdik..

dini imanı beyanedilmiş kitapları: ahkamı ile biz onlara vahy ediyorduk

senden bunları kabul etmiyorlarsa söyle :

ey inadçı cahil.. büyüklenenler

bilmiyorsanız.. ehli zkra sorun.. ehli kitap ulemasına sorun: doğrumudur vakıa mutabıkmıdır öğrenin...

44 Onları açık mucizelerle ve kitaplarla göndermiştik. Sana da bu Kur'an'ı indirdik, insanlara kendilerine indirileni anlatasın diye. Belki düşünürler.

44 Bil beyyinati vez zübür ve enzelna ileykez zikra li tübeyyine lin(2)nasi ma nüzzile ileyhim ve leallehüm yetefekkerun

onları açık gün gibi açık beyanlarala açık mucizelerle ve kitaplarla gönderdik

keza sana kuranı inzal ettik ki.. (2)nasa (:yani gaflette kalan insan sınıfına.. kendileri için indirilen emr ve nehiyleri beyan edensin de

gafletten.. hatırlarından çıkarıyolar.. gelemede gitmede ihtiyarları yok hatırlarından çıkarıyolar..

bu halden kurtulsunlar.. hakkın vermiş olduğu hayat semayesini.. osayılı nefeslerini hak ve hakikkatten uzak oalrak geçirmesinler...

ihlas tedarik etsinler... çalışsınlar edeb ve ahlakla süslensinler) tefekkür etsinler.. olanı görsünler için

tarihinde Renaultferrari tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Zamaninda sorup ayrintisini ogrenip uzerine mukellefiyetler alan topluluk olmus,ve mukellefiyetlerin agirligindan dolayi zamanla vazgecmisler,inkara sapmislar..Mesela sinifta hocaya "hepsini mi" diye soran bir ogrenci yuzunden,birsey kaybetmeyecek olan ve ogrencilerinin calismasini isteyen ogretmenin aklinda sadece bir soru vermek oldugu halde "evet hepsini yapin" cevabi vermesi ve butun sinifin sorularin hepsini yapmak zorunda kalmis olmasi gibi,ve bir kisminin cok diye bunu yapmaktan vazgecmesi gibi..

Pharlap lütfen objektif bir şekilde düşünürmüsün,bunu ancak batıl bir tanrı tasviri yapar.

Sitelerde Paylaş

peygamberimiz

ashabna

siz öyle bir zamandn geldiniz ki.. emirlerin 10da dokuzunu yapıp birini yapmazsanız alemi narsınız

bir zaman gelecek ki.. o zamanın inananları emirlerin 10 9u bıraksalar birini yapsalar... cehennemen kurtulurlar..

fesad zamanı.. bütün sınıfın ahlakının bozulduğu an

benim bir sünnetimi ihya edene.. 100 sehit sevabı verilcek buyuruluyor.. meal alırsak

100 şehit..

meydanı gazada insanın nefsinin kellesi gider şehit olur..

yani bu alemde o cemali görerek ruhunu verir... sehit şahit..

fesad zamanında ise.. dinden bir şey dersin.. hadi oradan filan derler alay ederler.. ruhun bir kellesi gitti..

bir şey daha söylersin..kaş göz işareti... ruhunun bir kellesi daha gitti... böyle böyle milyon şehit ecri

bir hayır yapacam ilk önce kime yapayım ya resulüllah

annene

sonra

annene

sonra

annene

3 defa tekrar etmişler sevdiği birisi sormuşta...

ondan sonra babana.. insnalık alemine geçersin...

hayır yaparken ne kadar çok üzerinde durulması lazım anne üzerinde.. yaa dimi...

hayır mı yapmak istiyorsun.. annene yap

yaptın mı evet

durma yine annene yap..

yaptın hayırı çürütme.. yani anneni üzmeyerekten.. laf yetiştirmeden... surat asmadan...

elinden geldiği kadar.. olur olmaz şeyleride Allah mağfiret etsin.. yani örtsün..

afvetsin.

Sitelerde Paylaş

Maide 102 ayeti yazmayı unutturulmuşum...

Maide 101- Ey iman edenler! Açıklandığı zaman hoşunuza gitmeyecek olan şeylerden sormayın. Eğer onları Kur'ân indirilirken sorarsanız size açıklanır. Halbuki Allah onlardan geçmiştir. Allah çok bağışlayan ve çok yumuşak davranandır.

102- Sizden önce gelen bir kavim bunları sormuştu da sonra inkâr etmişti.

şimdi iman ehlin bu şekide soru sormasından nehyolunlamalarındaki sebeb

eşyanın hakikatleri ledün ilimleri içindir..

zira bu ilimler. sual yolu ile bildirilmez.. söz ilmi değildir.. Hal ilmidir..

hakikat ilmi kal ile söz ile öğretilmez... bu ilim göstererek öğretmek ile olur... İnayet ile değil..

Onun İçin... (Li nüriyehu min ayatina.. İsra 1) buyurulmuştur

yani ayetlerimizi gösermek... anlatabildik mi...

göstererek öğretmek...

mevlana nehirde kenarında.. şemsi tırmizide yanındaymış..

mevlanın elinde yazmış olduğu sözler var.. o nedir demiş

efendim kıymetli bildiklerimdir demiş

ver onu bana demiş

almış nehire atmış akıntı var..

efendim.. demiş...

ondan sonra hazreti Şemsi tırmizi.. elini nehire sokmuş mevlanın o eserini

ıslanmadan çıkarmış mevlanaya vermiş... o sözdü... buda hal.. demiş

hal ilmi nedir filan anlaşıldı herhalde...

Maide 102- Sizden önce gelen bir kavim bunları sormuştu da sonra inkâr etmişti.

Maide 102

sizden evvel bir kavim sizin sorduğunuz gibi sualler ve emsallerini peygamberlerinden sordular.. cevap verildi

yapamadılar.. peygambererni tekzip ettiler yalanladılar inanmadılar ve kafir oldular

Sitelerde Paylaş

Ben Lise yi yatılı olarak fatih kolejinde okudum orda lise 1 de namaz kılamaya basladım 1 sene kıldım sonra bosa ibadet ettigimi anladım. ama bunu bi muslumanın kabul etmesi o kadar zor ki anlıyamazsınız basınıza gelmeden. o kadar agladım daha 1 yararı dokunmayan allah , obur yandan daha ıcımde sonmeyen islam lise 2 ve lise 3 te dewam etti sonra okul bitti. zaman gecince tam olarak atheist oldum. neyse ben orda nurcuların ıcınde buyudum 3 senem o abi dedikleri adamlarla gecti yurrta. Eger onlara cewap veremedıklerı sorular sorunda su cewabı bana herzaman verdıler cunku kendılerıde supheye dustuler. cewapları herzaman su oldu ( ugur bak boyle seyleri fazla dusunme mantık herzaman almaya bilir islamı herseyıyle kabul etmen lasım sen ibadet et bosver gerisini biz ne dersek onu yap ) bak su sozlere ya su an aklıma geldıkce sınırlenıorm...Yani bu din mesubu insanlara mantıklarının cewap veremeyecegı sorular sorarak onları atheist yapamayız cunku onlarda ezber mantıgı var oretılenı uygularlar. Onları ancak hayatta zor duruma dusmek paklar ancak ozaman allahtan yardım dıleyıpte yardım gelmedıgınde anlayabılırler. mesala sunun gıbı deil İste 5 milyon lasımdı o anda musterı geldı Allah yolladı bunun olasılıgı cok yuksek. ama benım basıma gelen olayı anlatıyım Allahın var olmadıgını ancak boyle bı olayda anlayabılır ınsan oglu Ben bir zaman sizin fahişe diyeceğiniz bi kadına asık oldum kotu yoldaymıs ama ben onla bırlıkteyken o bana fahise oldugunu soylemedı cok sonra orendım onla bırlıkteyken babam gercekten zengındır hıc sorun yoqtu zaman gectı seneler Ve sonra Birgun iflas ettik ve ben o kıza artık yardım edemıyordum ama fahise oldugunu o ana kadar bilmiodum yani ben ona ew falan tutmustum bakıyordum gozum ondan baskasını gormuyordu. Biz iflas edince kıza para veremedım falan derken ulkesıne donmek zorunda kaldı. Ama benle tanıstıgı zaman oda basana asık olmus ve bırdaha o gunden sonra fahiselik yapamamıs sonradan bana anlattı hepsini Ben hala onu O da hala bana asık O ukraynada ben Turkiyede bi umut parayı tekrar bulmayı beklıorm.SIMDI BU ALLAH DENILEN SEY BENIM EN GUNAHKAR INSAN BILE OLSAM HER GUNAHI ISLMEMIS BILE OLSAM BEN ONDAN HERZAMAN TEK BISEY ISTEDIM O KIZA KAVUSMAK DEIL SADECE MUTLU OLSUN AMA OLAMIYOR BUNU ALLAH DENILEN KAWRAM OLSA KESINLIKLE YAPARDI. Ancak bole bı durumda Allah ın yoqlugu anlasılabılır.

Sitelerde Paylaş

ben size hakkı ve sabrı tavsiye ederim...

sabr nefsi Allah yolunda çalıştırmaktır..

sana gayet samimi olarak söylerim ki

40 gün yalan söylemezsen.. gençliğini gençliğinden daha güzelini kazanırsın...

odaya kapaanır kimseyle konuşmam dağa çıakrım kamp yarım yok

cinnet içersinde icbında 39 gün bitti. 40 gün doldu dolmak üzere dersin.. bir şey çıkartır karşına tık der düşersin..

yapmıycam allahı inkar edicem..

iyi peki ne oldu bir şeymi arttı sende.. istediğin şey arttı mı sende..

sonr abak ihtiyarlıyor insan geçiyor su gibi geçiyor günler.. bunun bugünü ile yarını arasından fark yoktur.. geçiyor.. bitmeye doğru.. suret olarak daha feci hale doğru

40 gün kardeşim yalan söylemesin

cefasız sefaya

dilsiz cemale (Allah cemalini esirgemiyor.. güzel olan hiç bir şeyi esirgemiyor)

nihayetsiz devlete ( her şeyin bir adeti her sahanın sınırı var.. o devlette adet sınır yok.. bu alemde biter dostluk.. o alemde bitmek yok

bu dünyda gideceğin yerler sayılı. gittim gördüm derin.. bitti.. o alemde saysız sınırı yok

dünyanın en güzel yerleri akdeniz civarıdır

bu dünyada bir akdeniz sahilleri var o nihayetzi dvlette sınırı yok

ve şüphesiz irfana

nail olmak istersen

tek bir şey

40 gün yalan söylemesin diyor Hüda..

hüda ne demek

doğr yolu gösteren Allah demek

sen doğru yolu buldun mu

haa işte sevilime kavuşacak yolu buldum işte yolu...işte buldum diyebiliyor musun

doğru yolu gösteren Allah demek

sen kendi kafanla ben doğru yolu bulurum dersen.. nıt dimi..

40 gün yalan söylemesin..

görüşürz iltifatları samimi değilse yalana girer

onun içinden de seni işitir Allah... yalancısın der..

deme ki..iç alemini tertemiz yapmaya çalışmak acabayı kaldırmak gönlünü bir yere bağlamak

dayanmak darılmamak musibetinede belasınada yılma satılma dayan..

islamın büyük kadını koca Hazreti Rabia .

Mevlanın dayağından lezzet almayan seviyorum davasında bulunmasın diyor

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

Her ayet için ayrı bir topic açmaz olmaz.. Ben de bu topicte hoşuma giden şu ayeti paylaşmak istiyorum:)

Bakara 72: Hani, bir kimseyi öldürmüştünüz de suçu birbirinizin üstüne atmıştınız. Halbuki Allah gizlemekte olduğunuzu ortaya çıkaracaktı.

Bakara 73: “Sığırın bir parçası ile öldürülene vurun” dedik. (Denileni yaptılar ve ölü dirildi.) İşte, Allah ölüleri böyle diriltir, düşünesiniz diye mucizelerini de size böyle gösterir.

Bundan sonra da devreye şiir gibi sözler giriyor:) Taş vardır ki; içinden ırmaklar fışkırır.. Taş vardır ki; yarılır da içinden sular çıkar.. Vay anam vay.. Sen önce vur sığırın bir parçası ile herifin kafaya, herif dirilsin.. Sonra de ki; taşlar vardır, sular çıkar.. Ne yaptın Muhammed? Sakalını sevdiğim..

Bakara 74: Sonra bunun ardından kalpleriniz yine katılaştı, taş gibi; hatta daha katı oldu. Çünkü taş vardır ki, içinden ırmaklar fışkırır. Taş vardır ki yarılır da içinden sular çıkar. Taş da vardır ki, Allah korkusuyla (yerinden kopup) düşer. Allah yaptıklarınızdan hiçbir zaman habersiz değildir.

İşimiz zor İslam ile.. Her sözü ayrı bir paradoks, komedi.. O kadar cahilce ki; bu dinin boyunduruğu altına girmiş insanı kurtarmak çaba istiyor..

tarihinde john tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

bazıları peygambere benim babam kim filan gibi sorular soruyorlarmış...

yani eskide kalmış bir meselenin üzerini açıp gereksiz dargınlık üzüntülere sebeb olmayın eskide olan şeyler geçti siz şimdiki durumunuzu düzeltin gibi bir yaklaşım sanırım...

Sitelerde Paylaş
çok soru soruyorsun kız sen.

bak allah taş eder ha! :)

:) Yok allahla bir kac ay önce bir anlasma imzaladik, benim sorularima sessiz kalacakmis, uzaktan izleyecekmis.

Allah beni seviyor mu ne :D

tarihinde Pinokio tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
bazıları peygambere benim babam kim filan gibi sorular soruyorlarmış...

yani eskide kalmış bir meselenin üzerini açıp gereksiz dargınlık üzüntülere sebeb olmayın eskide olan şeyler geçti siz şimdiki durumunuzu düzeltin gibi bir yaklaşım sanırım...

Bu anlattiklarinizdan cikarmamiz gereken sonuc nedir sayin kirec?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...