Jump to content

Dindarlara 7 Soru

Recommended Posts

bi kere Allah kimseyi zorlamıyor.

ister inanır bi insan ister inanmaz.ama sonucuna katlanır.

Allah dileseydi herkes iman ederdi ama iradeye bırakmış. aklolan bulur diye. tabi bu da kişinin istemesiyle Allah insANa inanç vermesiyle oluyor.

haa.. "niye Allah benim işime karışıyor. cennet cehennem var , inanmadığım takdirde cenenneme gitmek istemiyorum "diyosanız, içinizde bir inanç var ki bu durum sizi rahatsız ediyor.

hım " niye kuralları o koyuyor "dediğinizde ise eğer kendi elinizle birşey yarattıysanız, bir ot, bir meyve yarattıysanız, ya da insan vs. o zaman siz de kendinize kainata kural koyun. tabi bunları yaparken hammaddesi Allaha ait olmayan bi malzeme kullanabilirseniz;)

eminimki biz 100 milyar galaksili bir evrende dünya gibi küçücük bir gezegenin içinde miniminnacık bir insancık yaratsaydık..gidipte o miniminancık insanların yatak odalarına kafayı takmazdık.tapmadı diye yakmazdık.ya da ganimetlerin 5 te biri allah ve resulune aittir demezdik..yada muhammedin uçkuru için zeynebi zeydden boşatmazdık..yada muhammedin yatak odasında hangi sırada karılarıyla yatabileceğini söylemezdik.

Sitelerde Paylaş

allah yok.bır tanrı varsa bıle ki yok o asla allah olamaz.var olmayan bır şeyin varolmadığının ıspatını ısteyecek kadar kafayı yemiş müslümanlar bu sorulara cevap veremezler.kuranı yalnıca kendılerının anladığını ıddıa ederek üstelık herbırı farklı anlamlar çıkarıp kendı aralarında bile bır anlaşmaya varamadıkları halde kuranı beynıyle okuyan bızlere sız anlamıyorsunuz dıyerek gayet komık duruma düşüyorlar......................

Sitelerde Paylaş

insan kendini ne sanabiliyorda kafa tutabiliyor.

bi kere insan için neyin iyi olup olamayacağını en iyi onu yaratan bilir.

bunlara komlekli olarak taa 14 asır öncesindeki şeyleri sorgulayarak yanlış bir yerden başlayarak çözüm bulamazsınız.

öncelikle kendinize bakmanız lazım..

temel atılmadan bina yapılmaz

Sitelerde Paylaş
allah yok.bır tanrı varsa bıle ki yok o asla allah olamaz.var olmayan bır şeyin varolmadığının ıspatını ısteyecek kadar kafayı yemiş müslümanlar bu sorulara cevap veremezler.kuranı yalnıca kendılerının anladığını ıddıa ederek üstelık herbırı farklı anlamlar çıkarıp kendı aralarında bile bır anlaşmaya varamadıkları halde kuranı beynıyle okuyan bızlere sız anlamıyorsunuz dıyerek gayet komık duruma düşüyorlar......................

şimdi islamiyet hiç şüphesiz son dindir.

bu dini Allahı vs reddedenler, bu inanışa inanmayanların çırpınışlaı olan bir reddetmedir -ki biz islamda buna küfür ekli diyoruz:hakikati örten manasına geliyor-

eğer bir şeyi reddediyorsanız. siz bizim için sadece var olan birşeyi reddeden oluyorsunuz. yani sizin reddetmenizle islam Allahın olmaması söz konusu olamaz.

kaldı ki akıl sahibi olanlar için varlığını ispatlayan belki milyarlarca delil varken -ki böyle olsa bile müminler gaybe inanır- Allahın olmadığını söyleyenler neye göre böyle söylüyor merak ediyorum.

Allahın olmadığını kanıtlarsanız ben de varlığını kanıtlarım..

hımm bir de islamiyete girmemiş olanlar Allahın kanunlarını ve resulunun yaşam tarzı eleştirme saçmalığına girmesinler. islam olmadan bunları anlayamayacağınız gibi sizin olmayan bir dini sırf bu sebeplerle reddetmeniz çok saçma. imanı anlamayan vesaireyi anlayamaz.

tıpkı ameliyathanede doktorun bir hastanın nejterle karnını vs keserken bunu dışarıdan görüp onu öldürüyo sanan bir kimse gibi olmuş oluyorsunuz. halbuki bilseniz böyle düşünmezdiniz.

resulü ekrem sas de sizin için böyle demiş ."bilselerdi yapmazlardı."

tarihinde ilimsel tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
şimdi islamiyet hiç şüphesiz son dindir.

bu dini Allahı vs reddedenler, bu inanışa inanmayanların çırpınışlaı olan bir reddetmedir -ki biz islamda buna küfür ekli diyoruz:hakikati örten manasına geliyor-

eğer bir şeyi reddediyorsanız. siz bizim için sadece var olan birşeyi reddeden oluyorsunuz. yani sizin reddetmenizle islam Allahın olmaması söz konusu olamaz.

kaldı ki akıl sahibi olanlar için varlığını ispatlayan belki milyarlarca delil varken -ki böyle olsa bile müminler gaybe inanır- Allahın olmadığını söyleyenler neye göre böyle söylüyor merak ediyorum.

Allahın olmadığını kanıtlarsanız ben de varlığını kanıtlarım..

hımm bir de islamiyete girmemiş olanlar Allahın kanunlarını ve resulunun yaşam tarzı eleştirme saçmalığına girmesinler. islam olmadan bunları anlayamayacağınız gibi sizin olmayan bir dini sırf bu sebeplerle reddetmeniz çok saçma. imanı anlamayan vesaireyi anlayamaz.

tıpkı ameliyathanede doktorun bir hastanın nejterle karnını vs keserken bunu dışarıdan görüp onu öldürüyo sanan bir kimse gibi olmuş oluyorsunuz. halbuki bilseniz böyle düşünmezdiniz.

resulü ekrem sas de sizin için böyle demiş ."bilselerdi yapmazlardı."

öylemı sanıyorsun??daha önce müslüman olmadığımızı mı sanıyorsun??????yokluğun kanıtı olmaz hala olmadığını kanıtlarsanız dıyorsun var olduğunu ıddıa eden varlığını kanıtlamalıdır..ortaçağ arabının hayat tarzını zorla bizlere dayatmaya çalışmasanız eleştırmemıze gerek kalmazdı zaten değılmı??

Sitelerde Paylaş
öylemı sanıyorsun??daha önce müslüman olmadığımızı mı sanıyorsun??????yokluğun kanıtı olmaz hala olmadığını kanıtlarsanız dıyorsun var olduğunu ıddıa eden varlığını kanıtlamalıdır..ortaçağ arabının hayat tarzını zorla bizlere dayatmaya çalışmasanız eleştırmemıze gerek kalmazdı zaten değılmı??

müslümanken dindan çıkana zaten kafir bile denmiyor mürtedd deniyor.kimse kimseye zorla dayatmıyor. hakiki mümin bunu seve seve yapıyor.ayrıca dayatacak abes bi durum da yok. sevene sevdiğinin emiri güzel gelir. ortaçağı aşıp günümüze gelseniz daha iyi anlarsınız.

Sitelerde Paylaş
müslümanken dindan çıkana zaten kafir bile denmiyor mürtedd deniyor.kimse kimseye zorla dayatmıyor. hakiki mümin bunu seve seve yapıyor.ayrıca dayatacak abes bi durum da yok. sevene sevdiğinin emiri güzel gelir. ortaçağı aşıp günümüze gelseniz daha iyi anlarsınız.

oldu canım demek ortaçağı aşması gereken bizlerız öylemı....yanı gulsemmı ağlasammı napsamkı bu yoruma bılemedım

Sitelerde Paylaş
eminimki biz 100 milyar galaksili bir evrende dünya gibi küçücük bir gezegenin içinde miniminnacık bir insancık yaratsaydık..gidipte o miniminancık insanların yatak odalarına kafayı takmazdık.tapmadı diye yakmazdık.ya da ganimetlerin 5 te biri allah ve resulune aittir demezdik..yada muhammedin uçkuru için zeynebi zeydden boşatmazdık..yada muhammedin yatak odasında hangi sırada karılarıyla yatabileceğini söylemezdik.

işte seninle Allah arasındaki fark bu

hiçbirşeyin kendi kendine olamayacağını bilen sizler nasıl oluyor da bu koca kainatın raslantılar sonucu olduğunu kabul ediyor

şimdi ben size geçen gün bizim arabanın canı sıkılmış şehirde bi tur atmış gelmiş desem benim aklımdan şüphe etmez misiniz?

100 milyar galaksili bir evren intizamı milyonlarca yıldır bozulmadançok çok hassas dengelerle korunuyor ve kendi kendine yuvarlanıp gidiyo dimi aç biraz oku big bang teorisi ve ALLAH'IN varlığının açık delilleri marksist bilimadamlarının üzülerek itiraf ettikleri gerçekler ve daha binlercesi ALLAH'IN VERDİĞİ AKLI KULLAN ARKADAŞ

Sitelerde Paylaş

Ben evrene baktığımda bir yaratıcı,bir tanrı görüyorum.Ancak bu Tanrı,Kuranda tasfir edilen Tanrı ile pek uyuşmuyor.Kuran'daki Tanrı kullarına çabuk kızan,kızdığı kullarına Beddua eden ve akla hayale gelmeyecek işkencelerle tehdit eden bir zad.İnsansı zaaflarla dolu birisi.tevratın tanrısından çokta farklı değil.Oysa Evrene baktığımda dehşet verici bir büyüklük ve güç görüyorum.15-20 milyar ışık yılı büyüklüğünde bir evren,katrilyonlarca güneş ve gizemli bir sürü şey.Böyle bir güzelliğin arkasındaki Tanrı insanın ufak tefek şeyleriyle uğraşmaz.Cayır cayır yakmak ona yakışmaz.Bundan zevk alan bazı müslümanları burada maalesef okuyorum.(Başta cübbeli denen kişi..)Bunun iyi bir şey ölduğunu düşünenler, herhangi bir hastanenin yanık ünitesini gezsinler ne demek istediğimi anlayacaklardır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...