Jump to content

ALLAH KENDİSİNİ YOK EDEBİLİRMİ?

Recommended Posts

1-allah kendisini yok edebilir !

Bu allah isimli ilahın çetin bir paradoksudur

eğer kendisini yok edecek güce sahipse bu allah isimli varlığın kendi gücü ilede olsa yok edilebileceği yok olabileceği ölebileceği varlıktan soyutlanabileceği hayatının bir gün bitebileceği anlamına gelir.

Bu ihtimal allahı çok geçte olsa sıradan bir ölümlü yapar

Keza illa kendi gücü ile yok olma ihtimali var demekte bu noktada tam olarak doğru değildir

doğal olarak yok olma ihtimali olan bir varlığın gücünün zayıflaması ihtimalide vardır

Gücü zayıflamaya başladığında zamanla şartlar kendi iradesinin dışında oluşabilir ve bu şartlar allahın gücünün dışında oluşan bir güçle allahı yok edebilir

Peki!Yok olma ihitimali olan bir varlık gerçekten sonsuz güç sahibi ilah olabilirmi?

Ölme kaybolma yok olma ihtimali olan bir varlık aciz bir varlık değilmidir?

Sonsuz güç kendi içerisinde bir paradoks değilmidir?

Sonsuz gücü ile her şeyi yapabilirse hatta kendisini yok edebilecek güce sahipse o güç ilk olarak kendisi için en büyük TEHDİT değilmidir?

ALLAHIN EN BÜYÜK TEHDİD YİNE KENDİ GÜCÜMÜDÜR?

Hayatını dahi koruyamama ihtimali olan bir varlık bir güç gerçekten sonsuz bir varlık ve sonsuz bir güçmüdür yoksa kısıtlı zamanlı bir varlık ve bir güçmüdür?bu sorunun cevabını siz kendi içinizde vermelisiniz!

2-allah kendisi yok edemez!

Derin düşünüldüğünde Buda allahın en çetin paradoksudur

allah kendisini yok edemeyecekse yapamayacağı gücünün yetmeyeceği bir şey var demektir oysa allah sonsuz gücü ile her şeye kadir olduğunu beyan etmiştir.

Ol” dediğinde kainat olur ol dediğinde yokluktan varlık olur

Ancak iş kendisine geldiğinde allah bu sonsuz güçten mahrum kalmakta ve o sonsuz güçlü sıfatını kaybetmektedir!

allah kendisine yok OL”dediğinde yok olabilecekmidir?

Peki allah kendisini yok etmeyi istediğinde ettiğinde KENDİSİNE ne olacaktır?

allah yok olayım dediğinde yokmu olacaktır?

Yoksa gücü kendisini yok etmeye yetmeyeceğinden bunu asla başaramayacakmıdır?

Bu isteğini yerine getirememesi onun acziyetini göstermezmi?

Kendisini yok edecek gücü olmayan bir varlık gerçekten sonsuz güç sahibi bir varlıkmıdır?

Sonsuz güç sahibi bir varlık neden kendisini yok edemez?

gücü kendisini yok etmeye yetmeyecekse o güce sonsuz güç denilebilirmi?

Gücü kendisini yok etmeye yetmeyecekse gücünün kendi dışında başka şeylere yetmeme ihtimalide doğal olarak olmazmı?

Çünkü kendisine güç yetirememesi bir ihtimaldir ve bu ihtimaller çoğaltılabilir!

Her iki cevapta allah isimli varlığın temelde çok derin çelişkilerle dolu olduğunu belirtir.

Kendisini Yok eder dendiğinde veya yok ettiğinde allah kendisini tanımladığı sıfatlarla çelişir!

Kendisini Yok edemez dendiğinde veya kendisini yok edemediğinde allah kendisini tanımladığı sıfatlarla çelişir

allah en basit bir soruda dahi kendisi ve varlığı ile ilgili net bir açıklama getiremez

allah gibi ilahların en büyük egoları TANINMAK ÖVÜLMEKTİR övülmek içinde yaşamaları gereklidir

allah kuran isimli kitabında defaatle övgüye layık olduğunu beyan etmiştir

İnsanı ve cini yaratmasındaki amacın KENDİSİNİ TANIMAK VE KENDİSİNE İBADET ETMEK OLDUĞUNU BEYAN ETMİŞTİR

Kısacası allahın kendisini yok etmeside yok edememeside allahın birinci yapamayacağı şeydir!

Basit Bir soru ile allah ve sıfatlarının argümanları temelden yıkılmıştır.

tarihinde wollgrass tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 79
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Belkide 1400 yıldır bu yüzden kitap gönderemiyor.

Kendide merak etti denedi ve poff.......

:) :) :) :)

olası gözüküyor,

muhammedden önce insanları 124.000 peygamber ile vahye boğan allahın

1400 senedir sesi soluğu çıkmıyor.

biri gidip baksa bari, kendine birşey yapmasın. :lol:

Sitelerde Paylaş
olası gözüküyor,

muhammedden önce insanları 124.000 peygamber ile vahye boğan allahın

1400 senedir sesi soluğu çıkmıyor.

biri gidip baksa bari, kendine birşey yapmasın. :lol:

Son Peygamber kavramından ne anlıyorsunuz? Bir sürecin sonu ne demektir? Bu sürecin Kur-an ile bitirilmesi ve kıyamete kadar devam etmesi neyin göstergesidir?

Bu arada 124 bin kesin sayı değildir.

tarihinde Believer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu kadar muhteşem bir konuya değinip bu kadar yüzeysel karşılıklar bulman üzdü beni arkadaşım..

Herşeyi T ye alan yurdum insanı bu cevap yazan arkadaşlar sanırım...

Çok enteresan bir inanır olarak bunu çok fazla düşünmediğim bir konu olarak görüyorum ama yazdığını okuyunca sana hak verdim..

Doğru Tanrı kendini yok edebilecek güce sahip mi...

Bana sorarsan evet sahip demeliyim çünkü ben kayıtsız şartsız bir inanırım..

O halde neden evet yok edebilir demeliyim..Yok etmeme sebeplerini nasıl ortaya koyabilirim ...Bunu düşündürdüğün için çok teşekkür ederim..Lakin..Bir anda cevap o kadar basit geldiki sorunun karşısında cevabın bu kadar basit olmasını inan bana istemezdim..

İnsanlar intihar ederler..Fakat hiçbiri yok olmak için değil doğrumu???

Bu dünyanın çilesi kederi talihi şansı bahtı herneyse işte belli ve malum...

Tanrı hangi kederi ve derdi yüzünden intihar etmelidir?

Soruya soruyla karşılık vermek değil amacım yanlış anlama arkadaşım..

Ayrıca bu konuya değindiğin için gerçekten çok teşekkür ederim konu üzerine yazmaya devam edeceğim elimden geldiğince..(Bilgim dağarcığı gibi bir elden gelmelikten bahsetmiyorum çünkü bu konu her türlü yoruma açık bir konu bilgi değil görecelilikle alakalı yoksa sınırsız yazılacak şey çıkabilir insanın karşısına karşı çıkmak istese..

Amacım karşı çıkmak değil fikir teatisinde bulunmak..

Böyle saçma sapan 1400 yıl falan geyikleri görecelikle alakası olmayan hayatı kendi öz sınırlarında yaşamayı ancak başarabilen insanalara değil sözüm sadece bu soruyu kendine sorabilen sana kusura bakmasın diğer sığ yapılı arkadaşlar..

Sitelerde Paylaş
Son Peygamber kavramından ne anlıyorsunuz? Bir sürecin sonu ne demektir? Bu sürecin Kur-an ile bitirilmesi ve kıyamete kadar devam etmesi neyin göstergesidir?

Bu arada 124 bin kesin sayı değildir.

mantıksız olan şu:

muhammedden evvel vahyi ulaştıracağım diye yırtınan, her kavme paygamber gönderen allah

nedense bin dört yüz senedir insanların çoğunun vahyi duymadan ölüp gitmelerine müsade ediyor. :lol:

Sitelerde Paylaş

son peygamber olduğu içindir belki ha. göndermemesi. ve islamın yayılış emrini söylemeside bu yüzdendir. belkide insanları inandırmaya çalışmaları da bu yüzdendir müslümanların ! düşünebilenler düşünsünler düşünemeyenler saçma sapan ve cavap yazdıklarını sanarak devam etsinler....!

Sitelerde Paylaş
son peygamber olduğu içindir belki ha. göndermemesi. ve islamın yayılış emrini söylemeside bu yüzdendir. belkide insanları inandırmaya çalışmaları da bu yüzdendir müslümanların ! düşünebilenler düşünsünler düşünemeyenler saçma sapan ve cavap yazdıklarını sanarak devam etsinler....!

bay akllı, dünyadaki insanların yüzde kaçı islamı tanıma fırsatı buluyor bana söylesene?

demek ki beceriksiz müslümanlar yayamamışlar islamı yeterince. :lol:

allah da yayabileceklerini sandığı için yanılmış.

pişman da olmuştur keşke peygamberliği bitirmeseydim diye.

senin pek anlayabileceğin şeyler değil gerçi bunlar.

yahu, adamda biraz mı zeka kırntısı olmaz?

Sitelerde Paylaş

İnsanlar intihar ederler..Fakat hiçbiri yok olmak için değil doğrumu???

Bu dünyanın çilesi kederi talihi şansı bahtı herneyse işte belli ve malum...

Tanrı hangi kederi ve derdi yüzünden intihar etmelidir?

Soruya soruyla karşılık vermek değil amacım yanlış anlama arkadaşım..

merhaba

öncelikle inceliğiniz için size teşekkür ederim

dünyanın ilahlarına baktığınızda ki buna allah adlı ilahta dahil

insan psikolojisi görürsünüz

kızan hakaret eden teşvik eden beddua eden kendi yanına çekmek için vaad eden hatta tehdit eden tanrılar

allah isimli ilahta bu oldukça fazla

ben bu konuyu açarken kuran kaynaklı sıfatlarına atıf yaptım

sonsuz güç!

sonsuz ilim!

sonsuz hayat!

yaratama!

yok etme!

gibi sıfatlarını bu makalede ele aldım

bakınız allah isimli ilah kuranda dilemek! murad etmek gibi fiilleri işlemekte

istemek dilemek

allah dileseydi tüm kafirler hidayet olurdu!

allah öncelikle isteyebilen istemlerinide tamamen insansıl bir şekilde oluşturan bir tanrı

sonsuz güç!

bu gücün sonu konu kendi olduğunda bitmiştir

demekki sonsuz güç yani kadiri mutlak sıfatı allah ilahına göre sadece kendi dışındaki mahlukatı bağlar

peki kendi nedir?

kendinden eminmidir?

her şeyi dileyen allahın bir gün kendi adına ölümü dilemeyeceğini kim bilebilir?

dilediğinde ne olacaktır?

işte ben bu makalede bu sıfatlara binaen sorgu yaptım

islam keriterlerine göre çıkan sonuç maalesef tanrılarının bildikleri gibi olmadığıdır

tanrı kendi noktasında kendini yalanlamıştır

sevgiler

Sitelerde Paylaş
bay akllı, dünyadaki insanların yüzde kaçı islamı tanıma fırsatı buluyor bana söylesene?

demek ki beceriksiz müslümanlar yayamamışlar islamı yeterince. :lol:

allah da yayabileceklerini sandığı için yanılmış.

pişman da olmuştur keşke peygamberliği bitirmeseydim diye.

senin pek anlayabileceğin şeyler değil gerçi bunlar.

yahu, adamda biraz mı zeka kırntısı olmaz?

bak kardeşim Allah zaten İslam'ı tanıma fırsatı bulamayanları-ki iletişimin son haddine ulaştığı şu dünya'mizda böyle bir durum söz konusu olamaz- namazdan abdestten sorumlu tutmayacak sadece sana verdiğim akılla da beni bulamazmıydın diyecek bu bir

müslümanların beceriksiz olduğu falan yok onlar diğer dinlerde olduğu gibi ve en başta sizde olduğu gibi onlara hakaret etmiyor onlara aşırı bir hoşgörü ile yaklaşıp dinlerini yaşamalarına imkan sağlıyor bak osmnlı tarihi ve diğer islam devletlerin

araştır bakalım avrupada amerikada ya da diğer ülkelerde insanlar nasıl islama koşuyor öğren arkadaşım

sizin inanmadığınız ya da işinize gelmediği için inanmak istemediğiniz Allah ezeli ve ebedidir ve neyin ne zaman ve ne olacağını çok iyi bilir eğer bu saçma kuruntularından vazgeçip biraz okursan bunu çok iyi göreceksin

Sizin hakaretleriniz bizim inandığımız Allah'a değil de kendi hayalinizde oluşturduğunuz bi halt bilmeyen biri

bu kainatı insanları hayvanları kusursuz bir şekilde yaratıp milyonlarca yıldır idare eden bir Allah'tan bahsediyoruz biz müslümanlar...

Sitelerde Paylaş

merhaba

öncelikle inceliğiniz için size teşekkür ederim

dünyanın ilahlarına baktığınızda ki buna allah adlı ilahta dahil

insan psikolojisi görürsünüz

kızan hakaret eden teşvik eden beddua eden kendi yanına çekmek için vaad eden hatta tehdit eden tanrılar

allah isimli ilahta bu oldukça fazla

ben bu konuyu açarken kuran kaynaklı sıfatlarına atıf yaptım

sonsuz güç!

sonsuz ilim!

sonsuz hayat!

yaratama!

yok etme!

gibi sıfatlarını bu makalede ele aldım

bakınız allah isimli ilah kuranda dilemek! murad etmek gibi fiilleri işlemekte

istemek dilemek

allah dileseydi tüm kafirler hidayet olurdu!

allah öncelikle isteyebilen istemlerinide tamamen insansıl bir şekilde oluşturan bir tanrı

sonsuz güç!

bu gücün sonu konu kendi olduğunda bitmiştir

demekki sonsuz güç yani kadiri mutlak sıfatı allah ilahına göre sadece kendi dışındaki mahlukatı bağlar

peki kendi nedir?

kendinden eminmidir?

her şeyi dileyen allahın bir gün kendi adına ölümü dilemeyeceğini kim bilebilir?

dilediğinde ne olacaktır?

işte ben bu makalede bu sıfatlara binaen sorgu yaptım

islam keriterlerine göre çıkan sonuç maalesef tanrılarının bildikleri gibi olmadığıdır

tanrı kendi noktasında kendini yalanlamıştır

sevgiler

öncelikle size gerçekten çok teşekkür ediyorum hiç hakaret içeren kelime kullanmadan çok güzel bir şekilde düşüncelerinizi ifade etmişsiniz

ben de bildiğim kadar size cevap vereyim:

kardeş Allah insan psikolojisi ile hareket ediyor yerine onu anlayabilmemiz için bizim psikolojimize inmiş dememiz gerekiyor

çünkü Kur'an onu anlayalım die bize gönderdi mantıksal olarak da bizim seviyemize uygun bir kitap olması gerekiyor

demişsiniz tmm bilmiyoruz ama Allah kendi kendini neden yok etsin mantıksal bir açıklama getirirmisiniz lütfen

sizin dediğiniz gibi tanrı nın kendi kendini yalanladığı falan yok siz sadece bir ihtiml üzere konuşuyorsunuz ve ihtimaliniz de akla aykırı

teşekkürler...............

Sitelerde Paylaş
bak kardeşim Allah zaten İslam'ı tanıma fırsatı bulamayanları-ki iletişimin son haddine ulaştığı şu dünya'mizda böyle bir durum söz konusu olamaz- namazdan abdestten sorumlu tutmayacak sadece sana verdiğim akılla da beni bulamazmıydın diyecek bu bir

müslümanların beceriksiz olduğu falan yok onlar diğer dinlerde olduğu gibi ve en başta sizde olduğu gibi onlara hakaret etmiyor onlara aşırı bir hoşgörü ile yaklaşıp dinlerini yaşamalarına imkan sağlıyor bak osmnlı tarihi ve diğer islam devletlerin

araştır bakalım avrupada amerikada ya da diğer ülkelerde insanlar nasıl islama koşuyor öğren arkadaşım

Sizin hakaretleriniz bizim inandığımız Allah'a değil de kendi hayalinizde oluşturduğunuz bi halt bilmeyen biri

bu kainatı insanları hayvanları kusursuz bir şekilde yaratıp milyonlarca yıldır idare eden bir Allah'tan bahsediyoruz biz müslümanlar...

uyanık, sen hangi dünyada yaşıyorsun?

insanların islama akın akın girdiği falan yok, kendinizi kandırmayın.

sizin inanmadığınız ya da işinize gelmediği için inanmak istemediğiniz Allah ezeli ve ebedidir ve neyin ne zaman ve ne olacağını çok iyi bilir eğer bu saçma kuruntularından vazgeçip biraz okursan bunu çok iyi göreceksin

sen giderken geliyordum ben.

kuranın allahı böyle bir varlık değil, emin olabilirsin bundan.

tarihinde murteddd tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bi derdimiz allahın kendisini yok edip edemeyeceği öyle değil mi?

bu hiçbir mantıki ve akli zemini olmayan sacmasapan sorunsalları konuşmanın anlamı yok.

islama akın akın girilmesi konusuna gelince;

islama girmesi çok mu önemli ?

insan olsun ateist olsun be :P :)

Sitelerde Paylaş

İyide Allah herşeye kadirse kendini yok etmeyede kadir olmalıdır. Siz inanırlar olarak bunu yapmaz diyebilirsiniz. Ama gerekçe öne süremezsiniz. Çünkü size göre Allahın hikmetinden sual olunmaz. Siz kendinizle ilgili soru soramıyorsunuz. Allahla ilgili soruyu Alaha hiç soramazsınız. Gerçi bir sanrıya nasıl soru sorulur oda ayrı mesele. Bakın bir insanın bile intihar edip hayatına son verme durumu var. Peki sizin ilahınızın isterse kendini yok etme durumu neden olmasın?

Sitelerde Paylaş

murtedd cevabını okurken gülümsemekten kendimi alamadım doğrusu

insanların akın akın müslüman olduğu falan yokmuş

sana rica ediyorum kardeş google yi biliyorsun di mi ona yaz bak

ben senini için baktım acaba sen hangi dünyada yaşıyorsun

Haftada 5 - 10 gencin Müslüman olduğu Danimarka'da, son birkaç yılda İslamiyete geçenlerin sayısının da 5 bini bulduğu açıklandı.İRFAN KURTULMUŞ Kopenhag

Yükselen trend

İSLAMİYETİN, Danimarka'da yükselen trend olduğu ortaya çıktı. Kopenhag Üniversitesi'nden Tina G. Jensen ve Kate Östergaard, İslamiyet'i kabul eden 300 genç arasında bir araştırma yaptı. Araştırma sonucu, ülkede, haftada 5 - 10 gencin Müslüman olduğu, son birkaç yılda Müslüman olan Danimarkalı sayısının da 5 bini bulduğu anlaşıldı.

Gençlik protestosu

JENSEN, gençlerin ortak yanının, 'Müslüman göçmenlerle küçük yaştan beri iç içe olmaları, İslami düşünce ve yaşam tarzından etkilenmeleri' olduğunu belirtti. Buluğ çağındaki gençlerin tercihinin altında 'gençlik protestosunun' yattığını vurgulayan Östergaard da, "20 yıl önce, solculuk nasıl bir gençlik başkaldırmasıysa, şimdi de gençlerin Müslüman olmaları aynı şey" dedi. (Milliyet :16 Ağustos 2005 )

Der Spiegel İslam'ın Yükselişini Kapak Konusu Yaptı.'Muhammed Peygamber Kimdi' başlığı ile haberleştirilen konuya dergide 20 sayfa yer ayrıldı.Dünyada hiçbir dinin İslamiyet kadar hızlı yayılmadığının belirtildiği haberde, ünlü İngiliz filozof Ernest Gellner'in, "İslamiyet Allah'ın dünya için öngördüğü bir toplum düzeni" sözlerine yer verildi.

30 Aralık 2001 tarihli sayısında özellikle İngiltere'de İslam'a dönüş yapanları konu edinen The Daily Telegraph gazetesinin, sonradan Müslüman olan kişilerle yaptığı röportajlarda ortaya şöyle bir tablo çıkmaktadır: Bu kişilerin önemli bir kısmı statü sahibi, iyi bir aile çevresine sahip, İslam'ı iyice araştırıp öğrendikten sonra din olarak seçen insanlardır. Örneğin eski İngiliz hükümetinde Sağlık Bakanlığı yapmış olan Frank Dobson'ın oğlu Joe Ahmet Dobson, Kuran'ı bir arkadaşının kendisine hediye etmesi ile 16 yaşındayken okuduğunu ve aklındaki soruların tüm cevaplarını bulduğunu söylemektedir. 23 yaşına geldiğinde resmi olarak İslam'ı kabul ettiğini açıklayan ve bugün 26 yaşında olan Joe Dobson, ailesinin de bu kararında kendisini desteklediğini anlatmaktadır. Habere göre, Dobson'ın babası her Noelde kendisine hediye olarak İslami kitaplar almaktadır. İngiltere'de son dönemlerde İslam'a dönenler arasında, BBC eski genel müdürü John Birt'in oğlu, ünlü hakimlerden Lord Justice Scott'ın kızı gibi önde gelen çevrelerden insanlar bulunmaktadır. Son yirmi yıl içinde 20 bin kişinin İslam'a döndüğü tahmin edilen İngiltere'de, 11 Eylül saldırılarından sonra dünyanın pek çok ülkesinde olduğu gibi İslam'a yöneliş daha da hızlanmıştır. Manchester Camisi'nin verdiği bilgilere göre 11 Eylül'ü takip eden ilk haftalarda sadece kendi camilerinde 16 kişi İslam'ı kabul etmiştir. İslam'a dönenlerle ilgili yapılan araştırmalarda dikkat çeken bir nokta da, İslam'a dönüşün daha çok kadınlar arasında görülüyor olmasıdır. Amerika'da İslamiyet'e dönen her dört kişiden biri, İngiltere'de ise her iki kişiden biri kadındır.(My Dad Buys Me Book About Islam, Telegraph, 31 Aralık 2001)

Yaklaşık bir milyon Müslümanın yaşadığı İtalya'da son iki üç yıldır da 5 bin kişinin İslamiyet'e döndüğü tahmin edilmektedir.( Reuters Haber Ajansı, 26 Kasım 2001)

Chicago Tribune gazetesi ise İslam'ın yükselişini, 'Arayış İçindeki Amerikalılar İslam'ın Öğretilerine Sarılıyor' başlıklı haberinde ele almıştır.

The New York Times gazetesinde yayınlanan 'Islam Attracts Converts by the Thousands' (Binlerce Kişi İslam'a Dönüyor) başlıklı haberde ise, sonradan Müslüman olan kişilerle yapılan röportajlara yer verilmiş ve İslam'ın Amerika'da hızla yükselmesi şu şekilde değerlendirilmiştir:

6 milyon takipçisi ile İslam, Birleşik Devletler'de göçlerin, yüksek doğum oranlarının ve İslam'ı seçenlerin sayısının artması sayesinde en hızlı yükselen din olarak adlandırılıyor. Konunun uzmanları tarafından yılda yaklaşık 25 bin kişinin İslam'a döndüğü tahmini yapılmakta. Bazı uzmanlar ise bu sayının 11 Eylül olayları sonrasında dört kat daha arttığını belirtiyorlar.(The New York Times, 22 Ekim 2001)

"Danimarka'nın Geleceği: Her İki Kişiden Biri Müslüman" haberleri ile bu yükseliş Danimarka basını tarafından da ele alınmıştır. Danimarka'da yaşayan ünlü sosyolog Eyvind Vesselbo yaptığı araştırma neticesinde, yakın gelecekte Danimarka nüfusunun yarısının Müslüman olacağını açıklamıştır.( Milliyet, 12 Ekim 2001 )

Ünlü ABC News haber kanalında verilen, 'Islam: Rising Tide in America' (İslam: Amerika'da Yükselen Akım) başlıklı haberde ise sosyologların, 15 yıl içerisinde ABD'deki Müslümanların sayısının Yahudilerin sayısını geçeceği yönündeki tahmini aktarılmıştır.(http://www.jannah.org/articles/islamicrise.htm)

Newsweek dergisinin Avrupa'da İslam'ı incelediği bu haberinde, İtalya, İngiltere ve Fransa gibi ülkelerde İslam'ın gittikçe güçlenmesi ele alınmaktadır. Örneğin İngiltere'de kiliselere artık kimsenin gelmediği Doğu Londra'da, kapanan kiliselerin yerlerine camiler açılmaktadır. Fransa'da ise pek çok bina camiye çevrilmekte, camiler ibadet için gelen Müslümanlarla dolup taşmaktadır. Madrid'de yeni minareler yükselirken İtalya'da dev camiler inşa edilmektedir.

1 Ekim 2001 tarihli Newsweek dergisinde yer alan bu tabloya göre, 1994 yılında toplam cami sayısı 962, cami başına düşen kişi sayısı 485, camilere gelen Müslüman sayısı toplam 500 bin iken 2000 yılında cami sayısı 1.209, cami başına düşen kişi sayısı 1.625 ve camilere gelen toplam Müslüman sayısı ise 2 milyon olmuştur.Amerikan yönetimi tarafından hazırlanan demografik verilere göre, 1994'de cami sayısının artış hızı %25 iken, 1980'de bu rakam %62'ye yükselmiştir. Camiye gelenlerin %30'u ise sonradan Müslüman olan kişilerdir.

20 Temmuz 2004 Tarihli NTV haberlerinde "Avrupa'da en hızlı yayılan din İslam" başlığı altında Fransız İç İstihbarat Dairesi tarafından hazırlanan rapor ele alınmıştır. Raporda; Batılı ülkelerde, özellikle 11 Eylül saldırılarının ardından, İslam dinini tercih edenlerin sayısının daha da arttığı belirtilmiştir. Örneğin Fransa'da sadece geçen yıl Müslüman olanların sayısı, 30 ila 40 bin arasında artmıştır....

Birleşmiş Milletler'in 1999 yılında yaptırdığı bir araştırma, Avrupa'da Müslüman nüfusun 1989 ile 1998 arasında %100'den daha büyük bir hızla arttığını göstermektedir.

CNN televizyonunda yayınlanan "Hızla Büyüyen islam Batı Dünyasında Yeni Kişiler Kazanıyor" başlıklı haberde, son yıllarda İslam'a yönelen Hıristiyanların sayısındaki artışa dikkat çekilmektedir.

Almanya'nın önde gelen siyasi dergilerinden Der Spiegel, ''Almanya'nın sessizce İslamlaşmasını'' son sayısında kapak konusu yaptı.Derginin kapağında, tarihi ''Brandenburger Tor'' kapısının tepesi bir ay ve yıldızla birlikte gösterilerek, ''Mekke Almanya - Sessiz İslamlaşma'' başlığı kullanıldı.İç sayfalarında da ''Şeriat şimdiden geldi mi?'' başlığını kullanan dergi, konuya 13 sayfa yer ayırdı. Müslüman kadınların gittikçe daha yoğun şekilde başörtüsüyle ilgili haklarını mahkemelerde aradıklarını kaydeden dergi, Frankfurt Sulh Mahkemesi yargıcı Christa D'nin, Kuran-ı Kerim'i gerekçe göstererek, kocasından dayak yediği için boşanmak isteyen bir Faslı kadının başvurusunu reddetmesiyle ilgili karara yer verdi. (25 Mart 2007)

kopyala yapıştır yapmaktan yoruldum sanırım bu kadar örnek yeterli ha yetmedi mi internet nimetinden yararlan be kardeş

Sitelerde Paylaş
murtedd cevabını okurken gülümsemekten kendimi alamadım doğrusu

insanların akın akın müslüman olduğu falan yokmuş

sana rica ediyorum kardeş google yi biliyorsun di mi ona yaz bak

ben senini için baktım

bir kişi girerken kaç kişi çıkıyor acaba?

hayalperest arkadaşım, bunların hepsi propaganda.

bize sökmez bunlar.

müslümanların nüfusa oranla artışı gibi gözüken durumların tamamı da

müslüman göçmenlerin doğum kontrolü bilmemesi ile ilgili. :)

tarihinde murteddd tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

PEKİ BEN GİRENLERİ BULDUM SEN DE ÇIKANLARI BANA BULSANA

Bİ KERE SANA GÖSTERDİĞİNM DELİLLERDE ARAŞTIRMALAR SONUCUNDA KONUŞANLAR EN HIZLI YAYILAN DİN DİO EĞER AYRILANLAR SENİN DEDİĞİN GİBİ OLSA BÖYLE BİR ŞEYDEN BAHSEDİLEMEZDİ

BİİR

İKİNCİSİNE GELİNCE BEN SİZE YABANCI GAZETELERDE YAZILANLARI GÖSTERİYORUM SEN PROPAGANDA DİOSUN MANTIKLI OL HRİSTİYAN OLANLAR MI İSLAM IN PROPAGANDASINI YAPACAK GÜLDÜRME BENİ

ONU DA GEÇTİM BN SANA BİLİMSEL ARAŞTIRMALARI SUNUYORUM SENİN BİLİMLE HİÇ Mİ ALAKANN YOK ANLAMIYORUM Kİ BU ARAŞTIRMALARA İNANMAYACAK DA NEYE İNANACAKSIN, İSLAM İKİ KERE İKİ DÖRT DESE YALAN DİECEKSİN....

Sitelerde Paylaş
PEKİ BEN GİRENLERİ BULDUM SEN DE ÇIKANLARI BANA BULSANA

Bİ KERE SANA GÖSTERDİĞİNM DELİLLERDE ARAŞTIRMALAR SONUCUNDA KONUŞANLAR EN HIZLI YAYILAN DİN DİO EĞER AYRILANLAR SENİN DEDİĞİN GİBİ OLSA BÖYLE BİR ŞEYDEN BAHSEDİLEMEZDİ

BİİR

İKİNCİSİNE GELİNCE BEN SİZE YABANCI GAZETELERDE YAZILANLARI GÖSTERİYORUM SEN PROPAGANDA DİOSUN MANTIKLI OL HRİSTİYAN OLANLAR MI İSLAM IN PROPAGANDASINI YAPACAK GÜLDÜRME BENİ

ONU DA GEÇTİM BN SANA BİLİMSEL ARAŞTIRMALARI SUNUYORUM SENİN BİLİMLE HİÇ Mİ ALAKANN YOK ANLAMIYORUM Kİ BU ARAŞTIRMALARA İNANMAYACAK DA NEYE İNANACAKSIN, İSLAM İKİ KERE İKİ DÖRT DESE YALAN DİECEKSİN....

Bak arkadaşım, kilit soru ve tartışılması gereken şey üç-beş kişinin din değiştirmesi falan değildir... Esas konu din değiştiren teistlerin, tüm teistlerin yüzde kaçı olduğudur... Bu sayı en iyimser bir tahminle % 1 bile değildir... Yani insanlar ağırlıkla ebeveynlerinin ve içinde bulundukları toplumun dinine mensupturlar... Bu durumda fırsat eşitliği, adalet gibi kavramlardan söz etmek daha baştan imkansızdır ve sadece bu basit tespit bile dinlerin tüm söylemlerini bitirir... İnsanlar çok büyük ve ezici çoğunlukla kimden doğuyorsa onun dinindendir; haydi sana geçmiş olsun...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...