Jump to content

ALLAH KENDİSİNİ YOK EDEBİLİRMİ?

Recommended Posts

• İleti 79
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

batı dahil hemen hepsini okudum ama anladım diyemem en aklıma yatan islam oldu. leninin düşünceleri beni hapislerde yatırdı bi ara malcolmx gibi toparladım allahtan

Bu nurcular sait nursi denen adamdan olsa gerek yalancıda oluyorlar.

Sa it nursi okudukları için akli dengeleride yerinde olmuyor bunların.

Sitelerde Paylaş
batı dahil hemen hepsini okudum ama anladım diyemem en aklıma yatan islam oldu. leninin düşünceleri beni hapislerde yatırdı bi ara malcolmx gibi toparladım allahtan

konferenslarda anlattıklarından dolayı mı aldılar içeri seni? :lol:

yahu ben de sıkardım hem de ne sıkardım

ama sadeceata gibi sıkamazdım.

pes yahu.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
1-allah kendisini yok edebilir !

Bu allah isimli ilahın çetin bir paradoksudur

eğer kendisini yok edecek güce sahipse bu allah isimli varlığın kendi gücü ilede olsa yok edilebileceği yok olabileceği ölebileceği varlıktan soyutlanabileceği hayatının bir gün bitebileceği anlamına gelir.

Bu ihtimal allahı çok geçte olsa sıradan bir ölümlü yapar

Keza illa kendi gücü ile yok olma ihtimali var demekte bu noktada tam olarak doğru değildir

doğal olarak yok olma ihtimali olan bir varlığın gücünün zayıflaması ihtimalide vardır

Gücü zayıflamaya başladığında zamanla şartlar kendi iradesinin dışında oluşabilir ve bu şartlar allahın gücünün dışında oluşan bir güçle allahı yok edebilir

Peki!Yok olma ihitimali olan bir varlık gerçekten sonsuz güç sahibi ilah olabilirmi?

Ölme kaybolma yok olma ihtimali olan bir varlık aciz bir varlık değilmidir?

Sonsuz güç kendi içerisinde bir paradoks değilmidir?

Sonsuz gücü ile her şeyi yapabilirse hatta kendisini yok edebilecek güce sahipse o güç ilk olarak kendisi için en büyük TEHDİT değilmidir?

ALLAHIN EN BÜYÜK TEHDİD YİNE KENDİ GÜCÜMÜDÜR?

Hayatını dahi koruyamama ihtimali olan bir varlık bir güç gerçekten sonsuz bir varlık ve sonsuz bir güçmüdür yoksa kısıtlı zamanlı bir varlık ve bir güçmüdür?bu sorunun cevabını siz kendi içinizde vermelisiniz!

2-allah kendisi yok edemez!

Derin düşünüldüğünde Buda allahın en çetin paradoksudur

allah kendisini yok edemeyecekse yapamayacağı gücünün yetmeyeceği bir şey var demektir oysa allah sonsuz gücü ile her şeye kadir olduğunu beyan etmiştir.

Ol” dediğinde kainat olur ol dediğinde yokluktan varlık olur

Ancak iş kendisine geldiğinde allah bu sonsuz güçten mahrum kalmakta ve o sonsuz güçlü sıfatını kaybetmektedir!

allah kendisine yok OL”dediğinde yok olabilecekmidir?

Peki allah kendisini yok etmeyi istediğinde ettiğinde KENDİSİNE ne olacaktır?

allah yok olayım dediğinde yokmu olacaktır?

Yoksa gücü kendisini yok etmeye yetmeyeceğinden bunu asla başaramayacakmıdır?

Bu isteğini yerine getirememesi onun acziyetini göstermezmi?

Kendisini yok edecek gücü olmayan bir varlık gerçekten sonsuz güç sahibi bir varlıkmıdır?

Sonsuz güç sahibi bir varlık neden kendisini yok edemez?

gücü kendisini yok etmeye yetmeyecekse o güce sonsuz güç denilebilirmi?

Gücü kendisini yok etmeye yetmeyecekse gücünün kendi dışında başka şeylere yetmeme ihtimalide doğal olarak olmazmı?

Çünkü kendisine güç yetirememesi bir ihtimaldir ve bu ihtimaller çoğaltılabilir!

Her iki cevapta allah isimli varlığın temelde çok derin çelişkilerle dolu olduğunu belirtir.

Kendisini Yok eder dendiğinde veya yok ettiğinde allah kendisini tanımladığı sıfatlarla çelişir!

Kendisini Yok edemez dendiğinde veya kendisini yok edemediğinde allah kendisini tanımladığı sıfatlarla çelişir

allah en basit bir soruda dahi kendisi ve varlığı ile ilgili net bir açıklama getiremez

allah gibi ilahların en büyük egoları TANINMAK ÖVÜLMEKTİR övülmek içinde yaşamaları gereklidir

allah kuran isimli kitabında defaatle övgüye layık olduğunu beyan etmiştir

İnsanı ve cini yaratmasındaki amacın KENDİSİNİ TANIMAK VE KENDİSİNE İBADET ETMEK OLDUĞUNU BEYAN ETMİŞTİR

Kısacası allahın kendisini yok etmeside yok edememeside allahın birinci yapamayacağı şeydir!

Basit Bir soru ile allah ve sıfatlarının argümanları temelden yıkılmıştır.

Tanrı yokta da varda da vardır...

edebilir mi diye sormuşsun.

Tanrı kendini yokta da varda da var ettiği için zaten bu dediğinizi yapmıştır...

selamlar.

Sitelerde Paylaş
bay akllı, dünyadaki insanların yüzde kaçı islamı tanıma fırsatı buluyor bana söylesene?

demek ki beceriksiz müslümanlar yayamamışlar islamı yeterince. :lol:

allah da yayabileceklerini sandığı için yanılmış.

pişman da olmuştur keşke peygamberliği bitirmeseydim diye.

senin pek anlayabileceğin şeyler değil gerçi bunlar.

yahu, adamda biraz mı zeka kırntısı olmaz?

kesınlıkle pişman oldu bence baktı gördü yarattığı insansoyu süreki sorguluyor kendını aşıyor bilimde hızla yol alıp uzayda yolculuklara hazırlanıyor yani onu yaradanı bile aşıyor allah da dedıkı kendı kendıne ben ne embesıl bır yaratıcıyım boynuz kulağı geçti bütün hükümranlık haklarımı iptal edıyorum.. :lol:

Sitelerde Paylaş
kesınlıkle pişman oldu bence baktı gördü yarattığı insansoyu süreki sorguluyor kendını aşıyor bilimde hızla yol alıp uzayda yolculuklara hazırlanıyor yani onu yaradanı bile aşıyor allah da dedıkı kendı kendıne ben ne embesıl bır yaratıcıyım boynuz kulağı geçti bütün hükümranlık haklarımı iptal edıyorum.. :lol:

Sn Goddess

Hiçbir müslümanın insanları müslüman yapma gibi bir görevi ve amacı yoktur........bu düşünce inanmayanların rüyasıdır (inanmayanlara birşey söylendiğinde..o sözün kendileri iman etsinler diye söylendiğini düşünürler).............inananlar eğer kendileri için bir fayda isterlerse... sadece bildirmekle kendi görevlerini yaparlar (yani bunu yapmayabilirlerde)............

Bu arada Sn Goddess uzayda yolculuklara başlandın galiba............. davet etsen bizde gelirdik.............kardeş sen bilimin neresindesin........ bize söylesen biz de oraya gelsek......bizim burda daha dibimizdeki aya ,marsa bile giden olmadı sizin ordakiler daha zeki tabiiki......... (bu arada amerikalıların aya inip yürüme yalanını saymazsak).............kardeş sen bilimi ne sanıyorsun....... ne dersen yapacak bir aygıt mı.......ne yaptı ki şimdiye kadar ..........var olanları incelemek dışında........

ayrıca konu ile de ilgili bir kaç cümle yazmak istiyorum......yaratan kendisini yok edebilir mi......soru yanlış kanısındayım (yaratan yok edilebilir bir varlıkmıdır olabilirdi) bunun için önce yaratanı bilmek gerekir......yani yaratanın yok edilebilir bir varlık olması gerekir........

mesela biz insana yok oldu dediğimizde (aslında öyle bir durum söz konusu değil) anlatmak istediğimiz şey onun önceki yaşam şeklini terk etmesidir........çünkü madde olan insan vücudunu oluşturan unsurlar......kendi düzeylerinde canlılıklarına devam etmektedirler..........yani bedeni ölen bir insanın atomları faaliyetlerini farklı varlıklarda devam ettiriyorlar..........

bu konuda ki arkadaşlar ise konuyu farklı yönlerden ele almışlar........gücünün yetmesi manasında düşünülmüş genellikle (kendini yok etmeye gücü yetermi gibi).........(buna benzer sorular eskiler de yaratan kendinden büyük bir şey yapabilir mi gibi idi bu soru da onun farklı bir versiyonu)....................

burada... hani bazı arkadaşlara... ateistlerle ilgili şu soruyu sorduğumda """"yaratanın bilimsel hangi verilere göre düşünüyorsunuz""""........yaratılma diye bir durumun olmadığı bunun sebebinin dinlerdeki yaratılmışlığa inançtan geldiğini söylemişlerdi...........işte bu sorunun sizin baktığınız yönden cevabı tamamı ile bu .......yani sen kendine has olan bazı özellikleri yaratanın da sahip olacağını düşünüyor veya istiyorsun.........mesela büyüklük, küçüklük, hafiflik, ağırlık, gözle görülebilme, his edilebilme, korkma vb özellikler ile kıyas edilmesini istiyorsun........oysa bunlar bile şuan dünyadaki varlıklar için bile aynı değildir..........biz karıncaya göre büyüğüz ama mesela bir imkan olsa plutondan bakabilsek bizlerin ve diğer canlıların varlığı bile inkar edebiliriz.

Ayrıca karınca gibi bir varlığın (insanlara göre çok küçük olmasına rağmen) değer yargıları arasında büyüklüğün olacağını düşünmüyorum (sadece kendi düşüncemdir)......eğer böyle bir değer olsa idi........karıncalar işlerini .. insanlar vb karıncadan büyük canlılar ortalıkta yok iken yaparlardı. Düşünün bizim sağımızdan solumuzdan kocaman kocaman devler geçiyor ve biz onlarla muhattap bile olmadan işlerimize devam ediyoruz........

sanırım çok uzun oldu kusuruma bakmayın

SAYGILARIMLA

Sitelerde Paylaş

Bu arada Sn Goddess uzayda yolculuklara başlandın galiba............. davet etsen bizde gelirdik.............kardeş sen bilimin neresindesin........ bize söylesen biz de oraya gelsek......bizim burda daha dibimizdeki aya ,marsa bile giden olmadı sizin ordakiler daha zeki tabiiki......... (bu arada amerikalıların aya inip yürüme yalanını saymazsak).............kardeş sen bilimi ne sanıyorsun....... ne dersen yapacak bir aygıt mı.......ne yaptı ki şimdiye kadar ..........var olanları incelemek dışında.........................................................................

..................................buraya kadar okuyabıldım şoktayım..zaten dünya da düz bır tepsi evet............................

Sitelerde Paylaş
Bu arada Sn Goddess uzayda yolculuklara başlandın galiba............. davet etsen bizde gelirdik.............kardeş sen bilimin neresindesin........ bize söylesen biz de oraya gelsek......bizim burda daha dibimizdeki aya ,marsa bile giden olmadı sizin ordakiler daha zeki tabiiki......... (bu arada amerikalıların aya inip yürüme yalanını saymazsak).............kardeş sen bilimi ne sanıyorsun....... ne dersen yapacak bir aygıt mı.......ne yaptı ki şimdiye kadar ..........var olanları incelemek dışında.........................................................................

..................................buraya kadar okuyabıldım şoktayım..zaten dünya da düz bır tepsi evet............................

heyyy goddess---------------adam haklı sen niye dünyanın düz olduğunu söyleyip hedef saptırıyorsun

uzay ile ilgili söyledikleri doğru biz daha aya bile inmiş değiliz--------------amerikalı bilim adamlarının uydurması sadece..........sırf sovyet sosyalist birliğinin uzay araştırmalarında çok ileri gitmesini amerikalılar kendi gururlarına yediremiyorlar ve uzaya araç gönderiyorlar ve aya ayak basıyorlar-------------hatta bu tarihi anı bir kaç fotoğraf ile ölümsüzleştiriyorlar--------------bu futuğraflar şimdilerde amerikanın aya ayak basmadığının kanıtı olarak kullanılmaktadır------------------

Sitelerde Paylaş
heyyy goddess---------------adam haklı sen niye dünyanın düz olduğunu söyleyip hedef saptırıyorsun

uzay ile ilgili söyledikleri doğru biz daha aya bile inmiş değiliz--------------amerikalı bilim adamlarının uydurması sadece..........sırf sovyet sosyalist birliğinin uzay araştırmalarında çok ileri gitmesini amerikalılar kendi gururlarına yediremiyorlar ve uzaya araç gönderiyorlar ve aya ayak basıyorlar-------------hatta bu tarihi anı bir kaç fotoğraf ile ölümsüzleştiriyorlar--------------bu futuğraflar şimdilerde amerikanın aya ayak basmadığının kanıtı olarak kullanılmaktadır------------------

Bu söylediklerinin kanıtı nerede?

Yahu siz her bir moka inanmayı ne zaman bırakacaksınız?

Ay sizin kutsalınız mı nedir? Al-ilah ay tanrıçası orada diye düşündüğün için mi gidilememiş olarak tasavvur ediyorsun yoksa?...

tarihinde Dragon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
bende diyorum işte. ve öylesini düşün. hiç kıyas yapma yeteniğinizdemi yok ama.

Neyi kıyas edeceğiz? İyi tamam hep var kabul edelim. Başlıkta soruyor ki, işte bu hep varolan kendini yok edebilir mi diyor. Soru kendi kendini yapabilir mi değil.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...