Jump to content

Ateistlerin çarpıtma tekniğiyle bakalım

Recommended Posts

Ali İmran Suresi 14 kadınlara, oğullara, altın ve gümüşten oluşturulmuş yığınlara, salma atlara, davarlara ve ekinlere tutkunlukların sevgisi, insanlar için süslenip püslenmiştir.Tüm bunlar geçici-iğreti hayatın nimetidir.Allah’a gelince, varılacak yerin en güzeli onun yanındadır.

Bu sureye bakarak sıkılmadan ayetin kadınları mal olarak gösterdiğini iddia eden ateist arkadaşlar, oradaki "cinsellik" vurgusunu görmek istemezler. Kaldı ki ayette mal değil, nimet ifadesi geçmektedir.

Şimdi onların çarpıtma sevdalarıyla olaya bakalım. Bu bağlamda erkek çocuklar mal olarak sunuluyor ve kız çocuklarının üstünlüğü vurgulanıyor demeleri gerekir. Ama şaşkınlıklarından ne diyeceklerini şaşırıp duruyorlar zaten. Çelişkilerini de kendi elleriyle ortaya çıkarmak istememelerini de normal karşılamak gerekir.

Selam ve sevgiler.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 175
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ayetin aslı budur.

Ali imran süresi:14- İnsanlara, KADINLAR, oğullar, yüklerle altın ve gümüş yığınları, salma atlar, davarlar, ekinler kabilinden aşırı sevgiyle bağlanılan şeyler çok süslü gösterilmiştir. Bunlar dünya hayatının MALLARIDIR. Oysa varılacak yerin bütün güzellikleri Allah katındadır.

Sitelerde Paylaş
Ayette oğullar ibaresi var o nedenle erkeklerde oğul olduğuna göre erkekler bu ayetten muaf değil:)

Not:Ayette nimet gelimesi geçmiyor..

Selam ile..

"O zaman bu ayet açıkça kadın üstünlüğünü vurguluyor ve erkekleri mal olarak gösteriyor" demeleri gerekir ateist yobazların.

Ama o kadar karanlığa gömülmüş durumdalar ki, akılları örtülü bir şekilde ayetlere saldırma gayretinden başka birşey yapamıyorlar.

Kendi kendilerini yalanladıklarını ve çürüttüklerini göremezler kolay kolay.

Selam ve sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Al sana kendi örneğinle kuran çelişkisi be kardeşim.

Bu köre gör, sağıra duy demek gibi birşey! Ama nerde... zaten kendileri kapatmış gözlerini ve kulaklarını ne desek boş!

Çoğu zaman ne zulüm görüyorsanız hakettiğinizi düşünüyorum.

tarihinde DTOAD tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ali imran süresi:14- İnsanlara, KADINLAR, oğullar, yüklerle altın ve gümüş yığınları, salma atlar, davarlar, ekinler kabilinden aşırı sevgiyle bağlanılan şeyler çok süslü gösterilmiştir. Bunlar dünya hayatının MALLARIDIR. Oysa varılacak yerin bütün güzellikleri Allah katındadır.

Ayet aslında çok açık bir ayet ama emrenin huyu budur zoruna giden kurandaki çelişkili ayetleri yayınlayarak aslında bunda çelişki yoktur imajı vermektir.

Kısaca mana şudur: İnsanlara diyor (yani erkeğe çünki kuran kadını insan yerine koyma ayette bu çok açıktır) kadınlar davarlar güzel gösterildi. Bunda anlamayacak ne var? O kadara açıkki emre bile anlamışki bu ayet içine dert olmuşki bunları yazarak çelişki olsa yazmazdım imajı cizmeye çalışıyor.

İnsana kadın güzel gösterildiğine göre burada lezbiyenlere sesleniyorda denebilir ama bunu müslümanların engin çarpıtma sanatı bile dedirtemez sanırım. ayet erkeğe sesleniyor kadınlar davarlar size güzel gösterildi bunlar dünya hayatının mallarıdır diyor bunu diyen ateistler değil senin allahın emreciğin bu kadar açık yazan bir ayete tersini söylemek asıl çarpıtmadır.

Ve bunlar ateistlerin çarpıtması falan zaten olamaz buda bir müslüman yalanı ahlaksızlığıdır nedenmi çünki bu ayetleri çevirenler islam alimi denen kişilerdir. Burada kadına resmen açık açık mal diyen bir ayet var iken bunun tersini söylemek işte aslıl çarpıtma budur.

Sitelerde Paylaş
"O zaman bu ayet açıkça kadın üstünlüğünü vurguluyor ve erkekleri mal olarak gösteriyor" demeleri gerekir ateist yobazların.

Ama o kadar karanlığa gömülmüş durumdalar ki, akılları örtülü bir şekilde ayetlere saldırma gayretinden başka birşey yapamıyorlar.

Kendi kendilerini yalanladıklarını ve çürüttüklerini göremezler kolay kolay.

Selam ve sevgiler.

Ya emre bak gerçekten söylüyorum şaka falan değil bazan acıyorum sana.

Burada kadın üstün gösterilde desek ne olacak bu yine bir çelişki olurdu.

Sitelerde Paylaş
Bir ahlaksızlığınızı ve çelişkinizi daha suratınıza çarptım sevgili X.

Artık ağlamanın ve kendini daha da rezil etmenin kimseye faydası yok.

Selamlar.

Kimin rezil olduğunu istersen okuyanlar karar versinler.

Çünki bu ayet o kadar açıkki kıvırma payın hiç yok.

Yine dayağı yiyip yiyip nasıl dövdüm ama diyen kişiler gibisin herzamanki gibi.

Suratına hemde kendi yazdığın ayetten tokat yiyen sensin emreciğim.

Sitelerde Paylaş

Bak yine ağlayarak kendini rezil etmeye devam ediyorsun. hadi yine senin ahlaksızlığını bir kez daha suratına çarpalım. Madem haz alıyorsun.

Ali İmran Suresi 14 kadınlara, oğullara, altın ve gümüşten oluşturulmuş yığınlara, salma atlara, davarlara ve ekinlere tutkunlukların sevgisi, insanlar için süslenip püslenmiştir.Tüm bunlar geçici-iğreti hayatın nimetidir.Allah?a gelince, varılacak yerin en güzeli onun yanındadır.

Ayetin ne dediğini de tekrarlayalım.

Bu dünyada cinsellik, evlat sevgisi, servet, lüks yaşam süslenip insanlara sunulmuştur. Ama bu dünya geçicidir, kalıcı olarak ahirette yaşama kavuşacağız.

Selam ve sevgiler.

tarihinde Emre1974tr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Emreciğim kıvranman boşa çünki çok açık bir ayet bu senin inandığın allah kadınlara mal diyor...

Neden bize kızıyorsun anlamadım bizim kadınlara saygımız vardır kadınlar annelerimizdir.

Ama sanırım senin bu söz zoruna gitmiş kadınlara mal demiş olamaz diye kıvranıyorsun ama demiş işte.

Sitelerde Paylaş

Ya MutantX'ciğim, gördün işte, hurafe inkarcı-ateist dinin yalanlarınız ve kıvırtmalarınız üzerine kurulu.

Allah'ın ayetlerini zorlama yoluyla dahi istediğiniz anlama çekemiyorsunuz.

Hala sarhoş gibi kendini rezil etmeye devam ediyorsun :)

Umarım bu sana iyi bir ders olur ve aydınlanman yolunda başlangıç kıvılcımını başlatır.

Selam ve sevgiler.

Sitelerde Paylaş
Ali İmran Suresi 14 kadınlara, oğullara, altın ve gümüşten oluşturulmuş yığınlara, salma atlara, davarlara ve ekinlere tutkunlukların sevgisi, insanlar için süslenip püslenmiştir.Tüm bunlar geçici-iğreti hayatın nimetidir.Allah?a gelince, varılacak yerin en güzeli onun yanındadır.

Tam tarım toplumuna söylenecek sözler.. Salma Atlara, davarlara, ekinlere bağlanmak köylü toplumların işidir.. Günümüzde gelişmiş, şehirleşmiş toplumlar başka şeylere tamah ediyorlar.. Mesela lüks bir ev, son model araba, LCD tv, cep telefonu, bilgisayar vs.. Senin rabbin o zamandan bunları bilseydi kendisine inanırdım..

Sitelerde Paylaş

Evet kadınlara ve oğullara META(madde/malzeme) demiş..cinsiyet ayrımı yok..

xislam ayette mal da yok...

Mal arapca bir kelimedir..Çoğuluda emval dır..

Arapca metini incelemen gerek..Meta geçiyor 3:14' te..

İnsanlar için diye başlıyor ayrıca 3:14..

tarihinde herakles tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Tam tarım toplumuna söylenecek sözler.. Salma Atlara, davarlara, ekinlere bağlanmak köylü toplumların işidir.. Günümüzde gelişmiş, şehirleşmiş toplumlar başka şeylere tamah ediyorlar.. Mesela lüks bir ev, son model araba, LCD tv, cep telefonu, bilgisayar vs.. Senin rabbin o zamandan bunları bilseydi kendisine inanırdım..

Milyonlarca sayfa nimet yazacağına , "evrensel olanlardan örnekler veriyor".

Cinsellik, aşk, evlat sevgisi, güzel hayvanlar besleme, altın ve servet...bunlar her çağın değişmez güzellikleridir.

Kuran'ın mucizeleri karşısında sen de sarhoş olmuşsun bakıyorum sevgili dostum :)

Selam ve sevgiler.

Sitelerde Paylaş

aloo emre74, iyi oku okurken, gözlerini kullan başka yerini değil azcıkta aklını kullan zahmet olmassa ayet insanlara diye başlıyor ve kadınıda insandan saymadığı için erkeğe, senin gibi gudubetlere sunulan süslü nimetlerolarak verdik diyor ama bunlara kanmayın asıl hediyi görmediniz daha diyor.. çene ishali olmuş gibi aynı yazıyı basıp durma gerçi anca kafana girerde tek harfi bile değiştirirsen (senin dinin diyor bunu) gene seni yerin dibine sokar çine kadar tunel kazdırır..

Sitelerde Paylaş
Milyonlarca sayfa nimet yazacağına , "evrensel olanlardan örnekler veriyor".

Cinsellik, aşk, evlat sevgisi, güzel hayvanlar besleme, altın ve servet...bunlar her çağın değişmez güzellikleridir.

Kuran'ın mucizeleri karşısında sen de sarhoş olmuşsun bakıyorum sevgili dostum :)

Selam ve sevgiler.

Kur'anda aşktan falan bahsetmez..

Güzel hayvan dediğiniz davar mı?...

Cinsellik ve servet o dönemden öncede sonrada hatta insan var olduğu sürece tamah edilecek birşeydir.. Ben diyorumki neden sadece o dönemde var olan güzelliklerden bahsetmiş.. Davar, at, ekin, cinsellik, para hepsi o dönemde olan şeyler dolayısıyla Muhammed'in görüp bildiği şeyler.. Neden o dönemde bilinemeyecek nimetlerden araba gibi, bilgisayar gibi bahsetmemiş.. Ve neden sadece köylü Arap toplumunun hoşuna gidecek nimetlerden bahsetmiş?.. Kutuplarda yaşayan Eski Moların davar ve ekinden çok hoşlanacağını sanmıyorum..

Sitelerde Paylaş

Sanıyorum dediklerimi dikkatli okumadın sevgili Cemil.

Ayet cinsellikten-aşktan, evlat sevgisinden, güzel atlardan yani güzel hayvanlara bakmaktan ve lüksten bahsediyor.

Kuran'da kadın ve erkek arasındaki sevgiyi anlatan başka ayetler de vardır.

Ama bu konudaki ayete dönecek olursak;

Bu nimetler evrenseldir dedik.

Bu her çağda mutlaka olan nimetlerden bir kaç örnek vererek tüm nimetlere vurgu yapılıyor.

Milyonlarca sayfa her çağa özgü nimetleri anlatacağına, her çağda mutlaka olan evrensellerden örnekler sunuyor.

Eskimolar da cinselliktan, evlat sevgisinden, güzel hayvanlardan ve zengin olmaktan hoşlanır. Fransız da. Her dönem de bu böyledir.

Selam ve sevgiler.

Sitelerde Paylaş
Xislam neden ayetteki "kadınlara" vurgu yapıyorsunda "oğulları" es geçiyorsun ?

Hiçbir şeyi es geçmiyorum İnsanlara kadınlar oğullar altın davar gibi şeyler güzel gösterilmiştir. Bunlar dünya hayatının mallarıdır.

Oğulları es geçniyorum çünki onlarda mal gibi gösteriliyor.

İnsanlara yani erkeğe seslenen bir ayettir kuranda bunlarda bolca var.

Şöyle yazarsak anlaması daha kolay olur.

Emreye kadınlar oğlullar davarlar güzel gösterildi bunlar dünya hayatının mallarıdır.

Burada kime ne gösterildiği açık değilmi?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...