Jump to content

Genç: Bekára da Nataşa versinler

Recommended Posts

Bazi politikacilarin nasil politikaci oldugunu hala anlamis degilim. Parayi veren düdügü calar lafi gercekten bu konuda iyi oturan bir söz. Parasi olmasaydi belkide bu adamlari politikacilarimiz olarak hic tanimayacaktik. Bunlardan en son sacma aciklamayi yapanlardan birisi Bagimsiz Tunceli Milletvekili Kamer Genc (iyiki bagimsiz). Bakin en son nasil bir aciklama yapmis;

"Ev, araba versinler. Hatta bekarlara Nataşa versinler. Ben buna karşı değilim. Ama insanların onurlarıyla oynamasınlar.

Evet "insanlarin onuru ile oynamayalim" cok iyide Natasa insan degilmi?

Böyle celiskili aciklamalar yapacaginiza yapmayin daha iyi Sayin Kamer Genc..

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş
  • İleti 115
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

P.zevenklik bizim politikacılarımızda sık gördüğümüz bir durum. Açıkçası pek de yadırgamadım. ABD askeri için kerane duvarı boyayan olur da gariban bekâra fahişe tutan olmaz mı?

sabah sabah kopardın beni diye yazacaktım ama saat 13.00 mış :lol::lol:

aklıma ŞEvki Yılmaz'ın bir Söylevi geldi ama buraya yazarsam üyeliğim silinebilir :lol:

Sitelerde Paylaş

Aslında söylediği şey tüm kadınlara hakaret. Ama bunu gelde millete anlat. Ne alakası var her kadın Nataşa mı der çıkarlar. Oysa o Nataşalar bir kadın ve hepsinden önce ise insan. Ayrıca ortada erkeklerede hakaret var. Erkeklerin hepsi aynı olacak değil. Bir kısmının namuslarına düşkün olabileceğini ve bu tür ilişkileri hiç istemeyebileceğini düşünemiyor. Hepsini bir koyun sürüsü gibi değerlendirmiş. Güdüler belli, bunun dışında birşey olamaz sanki. Bu ot kafalı politikacılardan ne beklenebilir ki.

Sitelerde Paylaş

hatta aynı şey bazı ateistler için de söylenebilir.

bazı çağdaş :lol: ateistlerin kullandığı ''muhammed çıtırları götürüyordu'' ifadesi aslında kendi beyni ile muhammedin beyni arasındaki benzerliği gün yüzüne çıkarıyor.

Sitelerde Paylaş

Bence Kamer Genç ince bir gönderme yapmış.

"Yapmadığınız bir bu kaldı" gibi...

Bence sakıncası yok diyerek de "size de çok yakışırdı" demek istemiş..

Ayrıca fahişelik profesyonel bir meslektir.

Bütün kadınları aşağıladığını da düşünmüyorum.

Zengin ve yaşlı kadınlarla parası için beraber olan erkek fahişeler (jigololar) neden bütün erkekleri birden aşağılamış olmuyor?

Bence hiçbir farkı yok.

Sitelerde Paylaş
hatta aynı şey bazı ateistler için de söylenebilir.

bazı çağdaş :lol: ateistlerin kullandığı ''muhammed çıtırları götürüyordu'' ifadesi aslında kendi beyni ile muhammedin beyni arasındaki benzerliği gün yüzüne çıkarıyor.

içten içe kıskanıyorlar muhammedi,

bütün dertleri bu diyorsun. :)

Sitelerde Paylaş
içten içe kıskanıyorlar muhammedi,

bütün dertleri bu diyorsun. :)

kıskanmak değil. ölmüş adamı kimse kıskanmaz.

ama kadınlardan çıtır diye söz etmek ''çıtır çıtır yeme arzusunun'' farklı bir yansımadır bence. :)

tarihinde LOTUS tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bence bayanların bu konuda yaptığı yorum tarafsız değil.

Ve ben onların bu konudaki tutumlarını kabul etmiyorum.

Çünkü hayat kadınları, kadınları temsil etmiyor.

Bu absürd bir iddia olurdu.

İnsanları kadın ve erkek olarak ikiye ayırırsanız, böyle çelişkilerle karşılaşmaktan kurtulamazsınız.

Bana göre ne politikacıların yaptığı doğru, ne de çoğunuzun onları eleştirken yaptığı yorumlar doğru.

Bu hata öteden beri yapılır.

Bu kadın haklarını savunanların sıklıkka yaptığı bir hatadır.

Çünkü kadın hakları diye bir hak yoktur.

Kadın hakları olunca, erkek hakları da olmalıdır.

Erkekler zaten bütün haklara sahiptir diyorsanız, büyük bir yanılgı içindesiniz.

Erkek haklarının çok olduğu, erkeklerin hak payından daha büyük bir dilim aldıkları iddiası herkes tarafından inanılan bir illüzyondur..

Her türlü suçta madur duruma düşenlerin 10 da dokuzu erkeklerdir.

En çok erkekler öldürülür, en çok erkekler darba maruz bırakılır, en çok erkekler itilir kakılır.

Onların daha çok diğer erkekler tarafından bu haksızlıklara maruz kalması, kadın haklarını savunmak için bir mazeret değildir.

Öyle bir mazeret, özrün kendisinden çok daha büyüktür.

Erkekler toplumun en aşağı tabakasını oluştururlar.

Tabii toplumun en üst tabakasını da oluşturan erkekler vardır.

Kadınlar genel olarak iki uç arasında yer alırlar ve birçok bakımdan erkeklerden daha iyi durumdadırlar.

En kirli ve kötü işleri erkekler yapar..

Ve çoğu kere erkekler o işleri kadınları ve çocukları için yaparlar.

Hele bunların üzerinde biraz düşünün..

Sonra kadın ve nataşa haklarından bahsedersiniz..

Bunlar daha önemli sorunlardır..

HACI

Sitelerde Paylaş

Yani ne demeye getirdin işi Hacı? ''Erkekler sütten çıkmış ak kaşıktır, en azından kadınlardan daha çok ezilirler, o yüzden bırakın da hükümet yardım olarak bir-iki nataşa versin bu garibanlara'' mı??? :blink:

Bu ülkede ev kadınlığı diye yaygın bir ''meslek'' var ki toplumun en alt tabakasındaki erkeğin bile hizmetçisi pozisyonunda tutuyor kadını. Kölelerin kölesi misali. Kocasının donunu, çorabını yıkamak gibi en sıkıcı işleri kadınlar yapıyor. Kadınlar aşçılık, öğretmenlik, bakıcılık, temizlikçilik v.b. işleri ev içinde bedavadan yapıyor. Aile içi şiddet Batı ülkelerinde bile büyük bir problem. İşe alım ve işten çıkarmalarda kadınlar -daha maliyetli görüldükleri için- haksızlığa uğruyor. Hala, cinayet boyutunu da alabilen ilkel bir töre-namus anlayışı kadın bedenini denetliyor. Din, kadınların sırtına çökerek erkekler için çalışıyor. Bunlar gibi birçok şey sıralayabilirim ama sen kalkmış ''kadınların ezilmişliği bir illüzyondur, aslında en çok erkekler ezilir'' diyorsun. :blink: Biraz insaf et be Hacı. Kadınlar avantajlı bir durumda olsalardı; K.Genç, hükümetin erkeklere değil kadınlara cinsel partner dağıtmasını içeren bir cümle kurar ve biz şimdi onu tartışıyor olurduk.

K.Genç'in bu lafı ederken, hükümetin yardım yapma işinin pokunu çıkardığını eleştirmek amacında olduğu anlaşılıyor ama bunu çok beceriksizce dile getirmiş. Haklıyken haksız durumuna düşmüş. ''Nataşa'' denen kadınları mal konumuna getirip bu ''yardımı'' sadece erkeklere yapmayı savunuyor. Tabi bu arada bu erkeklerin karılarının bu duruma ne diyeceğini de hiç hesaba katmıyor. Edilen laftan ziyade, bu lafın yansıttığı zihniyet rahatsız ediyor insanı.

tarihinde Freddie tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Yani ne demeye getirdin işi Hacı? ''Erkekler sütten çıkmış ak kaşıktır, en azından kadınlardan daha çok ezilirler, o yüzden bırakın da hükümet yardım olarak bir-iki nataşa versin bu garibanlara'' mı??? :blink:

Bu ülkede ev kadınlığı diye yaygın bir ''meslek'' var ki toplumun en alt tabakasındaki erkeğin bile hizmetçisi pozisyonunda tutuyor kadını. Kölelerin kölesi misali. Kocasının donunu, çorabını yıkamak gibi en sıkıcı işleri kadınlar yapıyor. Kadınlar aşçılık, öğretmenlik, bakıcılık, temizlikçilik v.b. işleri ev içinde bedavadan yapıyor. Aile içi şiddet Batı ülkelerinde bile büyük bir problem. İşe alım ve işten çıkarmalarda kadınlar -daha maliyetli görüldükleri için- haksızlığa uğruyor. Hala, cinayet boyutunu da alabilen ilkel bir töre-namus anlayışı kadın bedenini denetliyor. Din, kadınların sırtına çökerek erkekler için çalışıyor. Bunlar gibi birçok şey sıralayabilirim ama sen kalkmış ''kadınların ezilmişliği bir illüzyondur, aslında en çok erkekler ezilir'' diyorsun. :blink: Biraz insaf et be Hacı. Kadınlar avantajlı bir durumda olsalardı; K.Genç, hükümetin erkeklere değil kadınlara cinsel partner dağıtmasını içeren bir cümle kurar ve biz şimdi onu tartışıyor olurduk.

K.Genç'in bu lafı ederken, hükümetin yardım yapma işinin pokunu çıkardığını eleştirmek amacında olduğu anlaşılıyor ama bunu çok beceriksizce dile getirmiş. Haklıyken haksız durumuna düşmüş. ''Nataşa'' denen kadınları mal konumuna getirip bu ''yardımı'' sadece erkeklere yapmayı savunuyor. Tabi bu arada bu erkeklerin karılarının bu duruma ne diyeceğini de hiç hesaba katmıyor. Edilen laftan ziyade, bu lafın yansıttığı zihniyet rahatsız ediyor insanı.

Ben açıkça yazdım.

Politikacılar haksız, onlara verilen tepkiler yanlış. Ayrıca sizin yukardaki yorumunuz da yanlış....

Biraz daha sıhhatli düşünebilmemiz dileği ile.

Sitelerde Paylaş

Freddie.

Senin yazılanları anlamama gibi bir huyun var.

Çatıda birkaç kiremit eksik galiba.

Yazdıklarına ve uçuk iddialarına bakılırsa tam randımanla çalışmıyor kafan.

Sen kadın haklarından, insan haklarından falan hiç bahsetme.

Komünist yaklaşımlarınla yüzüne gözüne bulaştırıyorsun.

Sen ne anlarsın insan haklarından.

Komünist olmayanı insandan bile saymıyorsun.

Sitelerde Paylaş

Nataşalar elbette tüm kadınları temsil etmiyor. Elbette onların yaptıkları iş belli. Ancak kadın cinsinden olan nataşaların yaptıkları iş için böyle abuk bir teklifte bulunulması kadınlar içinde inciticidir. Çünkü cinsiyete özgü bir teklif vardır ortada. Mesela kadınlara jigolo temin edilmesinden söz etmesi mümkün olamaz. Erkek egemen kültürü konuşturup, kadını cinsel meta olarak gördüğünü tescillemektedir. Bu diğer kadınları aşağılayan bir durumdur. Her ne kadar dolaylı olsada böyle. Bir siyasetçinin böyle bir laf etmesi olacak iş değil. Adeta abartı yollu olsada öneride bulunuyor. Aslında bir anlamda nataşaları toplum nezdinde aşağılamış oluyor. Devlet eliyle kadın pazarlanması gibi bir saçmalık abartı bir laf olsada devleti de aşağılayan bir laftır. Söylenen öyle bir şeydir ki, toplumdaki kadınları da erkekleri de aşağılamaktadır. Sanki erkeklerin hepsi birileri onlara nataşa verse çok sevinecek yaratıklarmış gibi. Toplumun kadınları da buna aldırmayıp devletimiz böyle uygun gördü ise neden olmasın diyeceklermiş gibi bir durum ortaya çıkmaktadır.

Ayrıca erkek egemen söylemlerin siyasetçiler tarafından dillendirilip durması, elbette bilinçli kadınları rahatsız eder. Bilinçli olmasına rağmen rahatsız olmayanlar olabilir. Ama olanlarda var. Nedir yani erkek egemen toplum çok mu sağlıklı? Hem kadının hem erkeğin hayatını mahveden bir yapı.

tarihinde baglanti tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...