Jump to content

Fenerbahçe - Sevilla Maçı

Şampiyonlar Ligi  

31 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

• İleti 48
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Pante Sen fenerbahçelisin galiba.

Onlar gibi konuşmusunda.

Şimdi o sildiğim yazıyı yazdığın kişi sana aynı şeyleri söylese birde ona kızarsın.

tekrarlanmaması dileği ile.

"Gönlüm Sevilla'dan yana" diyen sonucun kendisine postalanmasını kabullenir xislam.

Yazdığımda silinecek derecede birşey yoktu, problem değil.

Yine de "Hallac'a selam, yolumuza devam" diyelim.

Sitelerde Paylaş
"Gönlüm Sevilla'dan yana" diyen sonucun kendisine postalanmasını kabullenir xislam.

Yazdığımda silinecek derecede birşey yoktu, problem değil.

Yine de "Hallac'a selam, yolumuza devam" diyelim.

sen fenerbahcelisin demek. gel seninle hayatina bahse girelim. 2. maca ne dersin? 1 gol de avans veriyorum.

anlamiyorum yahu.. fenerbahce yenilince desteklenmediginizden yakinip "vatan haini" yakıştırması yapıyorsunuz. kazaninca "nasil koyduk ama, takimim kazandi heyo kiskananlar catlasin" moduna giriyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
sen fenerbahcelisin demek. gel seninle hayatina bahse girelim. 2. maca ne dersin? 1 gol de avans veriyorum.

anlamiyorum yahu.. fenerbahce yenilince desteklenmediginizden yakinip "vatan haini" yakıştırması yapıyorsunuz. kazaninca "nasil koyduk ama, takimim kazandi heyo kiskananlar catlasin" moduna giriyorsunuz.

Vatan hainliği ile ilgisi yok. O yakıştırma yanlış.

Her takımın taraftarlarından çıkar böylesi.

Böyle ırkçı yaklaşımlardan ve ön yargılardan kurtulun.

FB, GS, BJK taraftarları her kesimden ve her karakterden insanlardır.

Fenerliler şöyle, Beşiktaşlılar böyle yakıştırmaları yanlıştır.

Bu tür yargılar, " Sivaslılar şöyle" Karslılar böyle" "Bilmemnerden adam çıkmaz" şovenliğine benzer.

Bizimkisi sadece gönül verdiğimiz takımın başarısından mutlu olmak ve espri yapmak.

İddia ile de işim olmaz. Bu akşamdan ders al ve sen de girme derim.

Hem şok yaşıyor hem de hala iddia peşinde koşuyorsun.

Sitelerde Paylaş

Fenerbahçe Grup elemelerinde 15 puan toplamış bir takımı yendi... Şampiyonlar Liginde kendi sahasında maç kaybetmedi..

Yenilen gol de Edu'ya yüklenmeyin arkadaşlar. Yüklenen spor yazarlarını kınıyorum. Takımımızın birlik ve baraberliğe ihtiyacı var.. 3 - 2 her şeye rağmen avantajlı bir skor.. 2. maç kolay olmayacak ama ben turu geçeceğimize inanıyorum..

Durmak yok yola devam..

Sitelerde Paylaş

Milan alacak zaten Şampiyonlar Ligi'ni, ''şimdilik durmak yok, yola devam'' diye değiştirelim şunu... Milan Serie A'da başarılı olamıyor. En son, yanlış hatırlamıyorsam, Deporitvo'ya 4-0 yenilip, Şampiyonlar Ligi'ne veda ettikten sonra Serie A'yı birinci bitirmişti. Genel olarak, Serie A'da başarılı olamıyor ama Şampiyonlar Ligi'nde başarılı oluyor. Bir şeyler düşünen var mı bu konuda, neden böyle? Bu arada başka bir başlıkta Milan ve A.Pirlo üzerine bir yazı yazmıştım, aktarıyorum buraya:

Çocukluğumdan (1995-96 sezonundan) beri AC Milan'ı tutarım. İlk o zamanlar futbol maçları izlemeye başlamıştım, 7-8 yaşlarındaydım. Sonraları Şampiyonlar Ligini sıkı takip etmeye, futbolcuların isimlerini ezberlemeye giriştim. Futbol istatistiklerini takip eder, Milan'nın maçlarını kaçırmamaya çalışırdım. Daha sonra gittiğim kolejde de futbolu sevenler, benim gibi Avrupa takımlarını tutanlar, maçları yorumlamayı bilenler (ben değil) vardı. 3 yıl aynı sırada oturduğum arkadaşım İnter Milan taraftarı idi; tabii ki, bir-birimizden habersiz tutmaya başlamıştık takımlarımızı, o da çocukluktan takip ediyordu. Ders aralarında bol-bol tartışır, özellikle derbi günlerinde agresifleşirdik. E tabi o zamanlar, Milano derbilerini Milan kazanıyordu genellikle, benim açımdan güzel günlerdi. :-)

En sevdiğim futbolcu A.Pirlo'dur. Kendisi 79 doğumludur, 2001 senesinden bu yana Milan orta sahasının bel-kemiğidir. Milan'ın son 7-8 yılda Şampiyonlar Liginde gösterdiği başarıların baş mimarıdır kendisi, bana göre. 2006 Dünya Kupasında da İtalyayı sırtlamıştır, efendim. Kendisi Turnuvanın Adamı Ödülü'ne layık görülmeli idi, diye düşünüyorum. (P.Cannavaro aldı.)

Bir zamanlar Shevchenko'ya attığı olağanüstü uzun pasları, yönettiği yerleşmiş Milan atakları, duran toplara harika vuruşları (hele o topun yükselip-yükselip, kaleye yaklaştıkça inişi, ah Pirlo :-)), göze ve zekaya hoş gelen tekniği ve kısa pasları ve s. ile son yılların en değerli orta saha oyuncularındandır. Hele farklı vuruş tarzından hiç bahsetmiyorum; anlatması 4 saat sürer. :-) Esas yetersizliği fiziki açıdan zayıflığıdır ki, Milan ve İtalya Milli Takımı için pek bir sorun olmuyor. Sağında-solunda deli gibi pres yapan Gattuso olduktan sonra, kendisi koşup pres yapmasa da olur. Nitekim kart da aldığı ender görülebilecek hadiselerdendir.

Bir de sinir olduğum şey vardır. Futboldan anlayan, anlamayan bir çoğunun sevdiği ne bileyim Ronaldinho'lar, Kaka'lar, C.Ronaldo'lar ve s. gözönündeyken, Pirlo futbolun zeka, strateji ve takım oyunu olduğunu anlayan ender futbolculardandır, ama gel gör ki, tüm adını saydığım soytarılardan üstün tutulması gerekirken, az-çok futbolu takip etmeye çalışanlar adını ve bir kaç maçını bilmekten öteye gitmiyor. Evet efendim, ben bu duruma sinir oluyorum.

Son olarak, takım arkadaşı Gattuso'nun kendisi için söylediği, benim de katıldığım :-), şöyle bir söz vardır: "When I see what Andrea can do with the ball I have to ask myself whether I am a footballer." Diyor ki, "Andrea'nın top ile neler yapabileceğini gördüğümde, kendime futbolcu olup olmadığımı sormak zorunda kalıyorum." Efendim, doğru söze ne denir!.. :-)

tarihinde Rexino tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Oy atanlardan biri bendim.

Rexino,

Milan'ın Van Basten ve Rudd Gullit'li yılları efsane idi. Eğer bulabiliyorsan o yıllara ait maçları izle, keyif alacağından eminim. Hatta Galatasaray'ı yenen Hagi'li Steau Bükreş'i acımasızca yendiği maç unutulmazlar arasındadır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...