Jump to content

Avrupadaki Müslümanlik

Recommended Posts

Bir süredir Almanya´da yasiyorum.Bu ülkeye gelmeden öncede ülkemdeki müslümanlarin ne kadar yobaz ve gerici oldugunu biliyordum.Almanya´ya geldikten sonra ve diger ülkeleri gördükten sonra,buralarda yasayan müslümanlarin birakin buradaki yasama ayak uydurmalarini,Türkiyedeki müslümanlardan dahada cok geri kaldiklarina sahit oldum.

Iki kültür arasinda sIkIsIp kalmasinin yaninda,iki Din arasinda sIkIsIp kalmis müslümanlarin icler acisi halini gördükce,aciyorum.

Buradaki hristiyanlarin kiliseleri ile müslümanlarin camiileri arasinda cok farklar var.Kiliseler burada bir "Sit"alani ginidir.Kiliselerin etrafi cevrilidir,sadece dini innaclar ugruna hizmete aciktir.Ancak bizim su müslolarin inanmak ugruna yaptiklari ibadethaneleri görseniz sasarsiniz.Genelde 100 yas ve üzeri eski evleri ibadethane olarak kullanirlar.

Alt kat;digitürk-bilardo salonu,giris kat manav-bakkal,ikinci kat abdesthane-mescid,ücüncü kat imamin evi-kuran kursu...

Halbuki hristiyanlarin ibadet,alisveris ve eglenceleri ayri ayridir.Müslümanlarin tüm ihtiyaclari ise hepsi bir arada.Koca ülkedeki tüm konsolosluklara bakarsaniz,sadece Türk Konsoloslugunda, tipki Türkiyedeki gibi kuyruklar var.Diger Konsolosluklarda bu sekil kuyruk bulamazsiniz.Bu durumlari gören yabancilar ise hayretle bakiyorlar.Hatta almanin biri bana sordu "bu kadar kuyrugun sebebi nedir?"diye.Bende " Türkiyedeki aliskanliklarimizdan bir türlü siyrilamiyoruz ,aliskanliklarimizi unutmamak icin prova yapiyoruz "dedim.

Buradada türbanlilar,karacarsaflilar var.Topluma hic yakismyiorlar,kinaniyorlar.Inanin müslüman olarak dogdugum icin utaniyorum.Tüm resmi islemlerimde "Dini"kismini bos yazdiriyorum.

Müslümanlik heryerde gericiliktir.

Avrupada yasayan diger arkadaslarin düsüncelerinide almak isterdim.Mesela Amerika´da,Kanada gibi ülkelerde nasil?

Saygilar

Sitelerde Paylaş

Batı’da Allah’ hangi İslam’ı anlatıyor?

Der Spiegel’in Mısır’da toplatılan “Batı’da Allah” özel sayısının Yazı İşleri Müdürü Traub ve Almanya’daki İslam uzmanı Reetz’e sorduk.

Spiegel "özel" sayısını, "Batı'da Allah" başlığıyla verdi.

İSTANBUL/BERLİN - Alman Der Spiegel dergisinin (Allah im Abendland) “Batı’da Allah” başlıklı özel sayısının yankıları sürüyor. Mısır, İslamiyet’e ve Hz. Muhammed’e hakaret içerdiği gerekçesiyle dergiyi toplattı. Kapak fotoğrafında Almanya bayrağı üzerinde ay-yıldız ile camiyi kullanan dergi, içerde de paten kayan, havuza giren türbanlı kadınlarla, yolda namaz kılan erkekler, 11 Eylül, İspanya ve Londra’daki terör olayları, “36 Boys” adlı Türk sokak çetesi, recm cezasını gösteren fotoğraflara yer veriyor. Der Spiegel’in Yazı İşleri Müdürü Dr. Rainer Traub ve Almanya’daki İslam Uzmanı Dr.Dietrich Reetz, NTVMSNBC’nin “Der Spiegel hangi İslam’ı anlatıyor?” sorusunu yanıtladı.

http://www.ntvmsnbc.com/modules/habervideo...amp;cbQuality=1

Sitelerde Paylaş

iyi de bu forumda batılıların akın akın islama girdiğini iddia edenler var.

sayın ege ve tomclancy, bir yanlışlık olmasın?

herhalde bunları görüp de aman ne güzel yaşıyorlar

biz de mi müslüman olsak ne yapsak diyorlar. :)

Sitelerde Paylaş

O lafi kim demisse Desteksiz atmis..

Sitelerde Paylaş

Kimmis o batililarin akin akin islama girdiklerini söyleyen?

Hele gelsin bi bakalim.Boyunun ölcüsünü alalim.

Aksine nefret var müslümanliga karsi.Ben bile nefret ediyorken kim böyle sallama yapabilirki?

Gönderdigim linkteki haberi bi incelesinler bakayim.

Kapali ve türbanlilarin cuma aksamlari acilip,sacilip diskolara gittigini kimse bana inkar etmesin.

Saygilar.

Sitelerde Paylaş
Kimmis o batililarin akin akin islama girdiklerini söyleyen?

(...)

Kapali ve türbanlilarin cuma aksamlari acilip,sacilip diskolara gittigini kimse bana inkar etmesin.

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtop...st&p=310413

bu ileti ve sonrası bir fikir verebilir dostum sana. :)

Sitelerde Paylaş
http://forum.ateizm2.org/index.php?showtop...st&p=310413

bu ileti ve sonrası bir fikir verebilir dostum sana. :)

]

müslümanların beceriksiz olduğu falan yok onlar diğer dinlerde olduğu gibi ve en başta sizde olduğu gibi onlara hakaret etmiyor onlara aşırı bir hoşgörü ile yaklaşıp dinlerini yaşamalarına imkan sağlıyor bak osmnlı tarihi ve diğer islam devletlerin

araştır bakalım avrupada amerikada ya da diğer ülkelerde insanlar nasıl islama koşuyor öğren arkadaşım

[/quote

Bu sözden sonra adam,habire getirmis yapistirmis googleden.Salak bilmiyorki nüfus cüzdaninda"Müslüman"yazmasiyla,müslüman olunamayacagini!

Danimarka´dan örnekler vermis.Yahu bulmuslar iki üc mali müslüman olmus diye konusturup haber yapmislar.

Süleyman nickli sahsiyet,bu haberlerin bos ve yalan haber oldugunu bilmiyor.Adi gibi diger Süleymancilar´da zaten burada Kaplancilar gibi,Fetullahcilar gibi ayri grup kurmuslar.

Birbirlerini sevmezler.Futbol müsabakasi dahi yapsalar anlasamazlar.Nitekim birgün halisahada 20 tane sakalli,ayi gibi herifler topun pesinde kosuyorlardi.Bneimde yanimda bir fettoscu vardi.Sordum "sen neden oynamiyorsun bunlarla" diye,oda"abi onlar süleymanci,ben fetullahci o yüzden"dedi.

Daha bu mallar kendi aralarinda bile normal hayatta ayri iken,müslümanlik nasil yayiliyormus?

saygilar.

Sitelerde Paylaş

TOM,

iyi bir olaya PARMAK basmismisin ama FORUMDAKI arkadaslar, iceri girip bi ayak basmamislar BASLIGA:(

Pisisik bi OLAY yani!

ne dersin ??

tarihinde EGE tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Benim en çok şaşırdığım şey ise, hemen her caminin altında herhangi bir ticarethanenin olması meselesi..

Ya bir kahvehane, ya bir mağaza, ya da kitapçı vardır camilerin altında.

Üstelik bu dükkanlar ciddi paralra kiraya verilir.

Allah'ın evini para kazansınlar diyerek kiraya verir müslümanlar.

Ne rezillik..

Sitelerde Paylaş

İslam tüm dünyada son çırpınışını yaşıyor.

Dine karşı gelenin kellesinin kesilmesinin sebebi bu.

Savunulacak bir şey kalmadı çünkü.

İslam içinden yeni bir akım çıkabilir-başka türlü tutunamaz bu din.

Sitelerde Paylaş

Welcome to my World, Master. Come in 'n see the hell, before you meet your sins to configurate your behavior. What ever happens, you will live in this shit...

Gecen elemanin birisi sordu: "Neden camiye gelmiyon bakem!" diye.

Dedim: "Hacim bizim kedi bayrami anca noelden noele" diye...

Sitelerde Paylaş
TOM,

iyi bir olaya PARMAK basmismisin ama FORUMDAKI arkadaslar, iceri girip bi ayak basmamislar BASLIGA:(

Pisisik bi OLAY yani!

ne dersin ??

Ama "köpek aldim","Fenerbahce 7-0 önde""benimle evlenirmisin""kizlarla nasil arkaadas olunur?"...vsg basliklar reyting rekoru kiriyor.

Buda biraz forumdaki anlayistan kaynaklaniyor.

Sitelerde Paylaş
İslam tüm dünyada son çırpınışını yaşıyor.

Dine karşı gelenin kellesinin kesilmesinin sebebi bu.

Savunulacak bir şey kalmadı çünkü.

İslam içinden yeni bir akım çıkabilir-başka türlü tutunamaz bu din.

Islamin icinden "Ilimli islam"in cikmasi gibimi?

Bu yobaz dinin ortadan kalkmasi biraz zor olacak sanirim.Hala dünyada recm var,escinsel oldugu icin idam edilenler var,dedigin gibi kellesi gidenler var ama bunun dogru olduguna inanan milyonlarca müslüman var.Cok garip.

Sitelerde Paylaş
Ama "köpek aldim","Fenerbahce 7-0 önde""benimle evlenirmisin""kizlarla nasil arkaadas olunur?"...vsg basliklar reyting rekoru kiriyor.

ahhh be TOM :(

haklisin be kekom !

Vatandasin teki tutmus uyduruk bi baslik acmis ( ki komsumuzun 12 yasindaki oglu BATUHAN bile daha icerikli basliklar acardiya ! neyse)) ve sonrada tum

millet bu COBAN nin pesine takilmis :(..

Suru pisikolojisi diyecem ama arkadaslari KOYUN yerine koymak istemiyorum.

Biz catastrophe bir vaka diyelim....

Sitelerde Paylaş

Noolmuş len, köpeğim için topik açtıysam. Millet ne güzel evcil hayvanlardan fln bahsetti. Ateist CAFE değil mi? Tam cafe'lik muhabbetti işte. Konuyla ilgili problemini açıkla da bir öğrenim derdini.

Sitelerde Paylaş

huşu içerisinde gene aynı sözlerimi tekrarlayacağım beni mazur görün.. pisiciğinde dediği üzere islam son çırpınışlarında.. evet ama türkiyede bir mühlet daha hükmünü sürdüreceğe benzer.. zira yeni yeni kapananların sayısı gün be gün artıyor.. benim sokağımda gayet modern bildiğim aileler bi anda muhafazakar oldular.. nasıl oldular ne zaman oldular.. oldu bittiye geldi resmen.. tomclancy türbanlıların haftasonları açılıp discoya gittiğini dillendirmiş.. inanırım çünkü, ben bakırköy ortaokulu mezunuyum (şimdiki cumhuriyet ilköğretim) ve bakırköy imam hatipin kızları okuldan her kaçtıklarında örtüleri başlarında olmaz, etek katlana katlana bel kalınlaşırdı.. bunun da dışında yakın tarihte gittiğim barda bir türbanlının bira içtiğini görmüştük arkadaşımızla.. şaşkın bir süre izledik.. masada bir bardak çay var bir bardak bira.. biz mi yanlış görüyoruz yoksa birayı kız mı içiyor diye.. hayır bira erkek arkadaşının gibi görünüyordu ama kız içiyordu.. :blink: sarhoş olmadığımı anladım mutluydum :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...