Jump to content

ÖLÜNCE RUH'a NE OLUYOR?

Recommended Posts

yazını anlamaya çalıştımda karman çorman olmuş.

galu bela diye birşey yok kuranda.

babanın sperm oluşumu sırasındaki bir olay varki.

oda olsa olsa genlerle alakalı birşeydir..inanç geni falandır heralde.

nefis olayına gelince.

senin kişiliğin ve tüm yaptıkların şu an senin içindeki proğramlara yazılmıyormu.

ölürken alınan şey bu işte.uyutuluyorsun.ahiret aleminde tekrardan uyandırılacaksın.

tekrardan diriltildiğinde ahiretteki ercümentin dünyadaki ercümentle aynı olabilmesi için bu gerekli.

sen geçmişinle nasıl bağlantı kuruyorsun..nasıl sahip çıkıyorsun.geçmişine.

ben yaptıydım,ben ettiydim,ben çocuktum,ben okula gittim,ben sevdim,ben ağlamıştım....... diyebiliyorsun.

ahirettede herkes kendi bilgileri üzerine yaratılacak.hafıza dahil.

Zorlama kendini Ercüment. Karman çorman olan senin çelişkilerin.

Araf/ 172. Ve iz ehaze rabbüke mim benı ademe min zuhurihim zürriyyetehüm ve eşhedehüm ala enfüsihim elestü bi rabbiküm kalu bela şehidna en tekulu yevmel kıyameti inna künna an haza ğafilın

Babanın sperm oluşunda "kalu bela" diyen olsa olsa inanç geni öyle mi?

Ne genmiş bu böyle! Ruh gibi gen! :lol:

Uyurken alınan yaptığın ameller ama ahiret zamanı uyandırılacak olan ne?

Ameller mi? :lol:

İslam, sizden kat kat daha mantıklı yahu!

Apaçık olduğu yazılan Kur'an, apaçık olarak ruhtan bahseder.

Tüm hadislerde ruhu kabul eder.

İslam'da da ruh vardır, Kur'an'da da.

Nefs, ruhun fıtrattan sonraki negatif yüklenmiş halidir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 45
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Zorlama kendini Ercüment. Karman çorman olan senin çelişkilerin.

Araf/ 172. Ve iz ehaze rabbüke mim benı ademe min zuhurihim zürriyyetehüm ve eşhedehüm ala enfüsihim elestü bi rabbiküm kalu bela şehidna en tekulu yevmel kıyameti inna künna an haza ğafilın

Babanın sperm oluşunda "kalu bela" diyen olsa olsa inanç geni öyle mi?

Ne genmiş bu böyle! Ruh gibi gen! :lol:

Uyurken alınan yaptığın ameller ama ahiret zamanı uyandırılacak olan ne?

Ameller mi? :lol:

İslam, sizden kat kat daha mantıklı yahu!

Apaçık olduğu yazılan Kur'an, apaçık olarak ruhtan bahseder.

Tüm hadislerde ruhu kabul eder.

İslam'da da ruh vardır, Kur'an'da da.

Nefs, ruhun fıtrattan sonraki negatif yüklenmiş halidir.

araf/172. Rabbin, Adem oğullarının bellerinden soylarını çıkarırken onları kendi kendilerine tanık tutar: "Ben, Rabbiniz değil miyim?" "Evet, tanıklık ediyoruz," derler. Böylece diriliş günü, "Biz bundan habersizdik," diyemezsiniz *

ben ayetin anlamını veriyimde ne demek istediğimi anla..zaten anlamış olmalısınki anlamını yazmamışsın..daha yukarda türkçesi ne anlıyorsan anla.

ahirette uyandıralacak olan nefsin..yani senin tüm kişiliğin.bilgilerin hafızan.(nefis hakkında bolca ayet var kuranda biraz oku)

bu gece iyi bir uyku çek ..yarın kalktığında nelerin uyandıysa onlar.

kuran ruhtan bahseder.ama nefs sin negatif bir ruh olduğunu ben çıkaramadım..

dahası anlamadım bile negatif ruh falan..

Sitelerde Paylaş

Benim zamanımda çocuklar radyonun içinde küçük adamlar hayal ederdi. :)

Günümüz de bir çocuğu kandırmak zor.

Ruhda eski insanların bilgi ve enerjiye verdiği sembolik addır.

Doğadan aldığın bilgi ve enerjiyi ölünce tekrar doğaya vereceksin.

Sitelerde Paylaş

insan ölünce bedeni toprağa gider.orada çürümeye mahkumdur.ruh ise sonsuz hayat sahibidir.yani vardır ve ölümsüzdür.

ruhlar aleminde tüm diğer insanların ruhlarıyla birlikte kıyamet gününü ve hesap zamanını beklemektedir.bence siz o gün

yaratana ne hasap vereceğinizi düşünün.Size verdiğim onca nimete karşılık beni inkar ettiniz dediğinde sizi kim kurtaracak ve nereye kaçacaksınız.

O halde ey insanlar ALLAH ın buyruğu ile geri dönüşün imkansız olduğu gün gelmeden önce rabbinizin davetine uyun.çünkü o gün ne sığınacağınız bir yer bulabilirsiniz nede yaptığınız hataları inkar edebilirsiniz. ŞURA 47

Gerçek şu ki,insanı yaratan biziz ve onun iç benliğinin ona ne fısıldadığını biz biliriz.çünkü biz ona şah damarından daha

yakınız.

Ayetlerimizi yalanlayanlar ve büyüklenip onlardan yüz çevirenler varya,işte onlar ateş ehlidirler.onlar orada ebedi kalacaktır. ARAF 36

YERİNİZDE OLMAYI HİÇ İSTEMEM.

Sitelerde Paylaş
insan ölünce bedeni toprağa gider.orada çürümeye mahkumdur.ruh ise sonsuz hayat sahibidir.yani vardır ve ölümsüzdür.

ruhlar aleminde tüm diğer insanların ruhlarıyla birlikte kıyamet gününü ve hesap zamanını beklemektedir.bence siz o gün

yaratana ne hasap vereceğinizi düşünün.Size verdiğim onca nimete karşılık beni inkar ettiniz dediğinde sizi kim kurtaracak ve nereye kaçacaksınız.

O halde ey insanlar ALLAH ın buyruğu ile geri dönüşün imkansız olduğu gün gelmeden önce rabbinizin davetine uyun.çünkü o gün ne sığınacağınız bir yer bulabilirsiniz nede yaptığınız hataları inkar edebilirsiniz. ŞURA 47

Gerçek şu ki,insanı yaratan biziz ve onun iç benliğinin ona ne fısıldadığını biz biliriz.çünkü biz ona şah damarından daha

yakınız.

Ayetlerimizi yalanlayanlar ve büyüklenip onlardan yüz çevirenler varya,işte onlar ateş ehlidirler.onlar orada ebedi kalacaktır. ARAF 36

YERİNİZDE OLMAYI HİÇ İSTEMEM.

ozaman sende ayetleri yalanlama.

ruhun sonsuz hayat sahibi olduğunu?ruhlar alemini ..ruhlarımızın beklediğini nerde yazıyor?hangi ayette yazıyor.

Sitelerde Paylaş

Ruh nedir sorusunu herkes gibi bende çok merak ettim ve hala tam ne olduğunu bilmiyorum. Ben ruha inanıyorum ve ruhun ölümsüz olduğuna da inanıyorum. (1-0 bittin yenildin) :)

Tam 1-0 yenilmişken 01010110101110110101 ya bunlar PC'nin temeli olan 2li taban sayma sisteminde komutlar değil mi.:) (Acaba ne yazacak)

"Ruh Alem-i emirdendir" (bu da ne demek?) emir=komut=kural=yasa (bunlar ruh için benim anahtar kelimelerim)

"Ruh ilim=bilgi nev(tür)indendir"

"Ruh Allah'ın Hâfız(her şeyi muhâfaza altına alan, kaydeden) ismine bakar, ilgilendirir"

Beden donanımsa ruh yazılımdır, yazılım donanıma göre çalışır, donanım bozulsa bile yazılım bilgisi bozulmaz, nasıl ki bir PC komutlarla yönetilir ve o komutların bir kuralı yasası vardır aynen bedende ruh tarafından yönetilir işletilir.

Nasıl ki bir PCde ki yazılım çökse yeniden yüklenebilir hatta aynı yazılılım bir çok farklı donanıma dahi yüklenebilir. Aynen öyle de ruh ölümden sonra o bilgiye sahip Hâfız Allah tarafından kolayca yeniden cansız toprağa (ham hard diski düşünün) yüklenir. Hatta ve hatta çok ilginçtir birçok bedene yüklenir tabi admin (Allah kâinat administratorü) yetkisiyle, emriyle, komutuyla.

Şimdi bu yazıları bir PC( bazıları Mac kullanır sonuçta aynı bir donanım üstünde bir işletim sistemi) aracılığıyla yazdığım ne kadar kesin ise bu klavyeyi kullanan bedenimin bir ruha sahip olduğu o kadar kesindir. Birazda benim üstadımdan dinleyelim o ne demiş :

Ruh, vücud-u haricî giydirilmiş bir kanundur----------> Programcının hafızsından ilminden açığa çıkmış mecut yazılım, hazır komut

Ruh bir nuranî kanundur; vücud-u haricî giymiş bir namustur, şuuru başına takmış.----------------> kanun=yasa; namus=kurallar,nizam, dizi, düzen; şuur=anlayış, uyanıklık

Bu mevcut ruh, şu makul kanuna olmuş iki kardeş, iki yoldaş.--------------------->Ruh~=kanun=yasa

Sabit ve hem daim fıtrî kanunlar gibi, ruh dahi hem âlem-i emir, hem irade vasfından gelir.---------------------->emir=komut (fıtrî kanunlar dediği yerçekimi kanun gibi yasalar)

Kudret vücud-u hissî giydirir, şuuru başına takar, bir seyyâle-i lâtifeyi o cevhere sadef eder.--------------------->duygular, bilinç gibi özellikler yüklenir, elektrik gibi gibi bir akışkandır donanımın devrelerinde gezmeye hazırdır.

Eğer envâdaki kanunlara kudret-i Hâlık vücud-u haricî giydirirse, herbiri bir ruh olur.----------------->envâ=türler kudret-i Hâlık=yaratıcı

Ger vücudu ruh çıkarsa, başından şuuru indirirse, yine lâyemut kanun olur.---------->ger(eğer ki) lâyemut=ölümsüz ---->Eğer bedenin ruhu çıkarsa, bilinci kapanırsa, ruh ölümsüz kanun olarak kalır.

Umarım ruh için açıklayıcı ve ispat edici olmuştur. İnanmak gerçekten zor. Çok az bilgimiz ve zamanımız var gözümüz de herşeyi göremiyor kulağımız her sesi duymuyor.Aklın gıdası bilgi ve aklın midesi çok geniş ve bilgi az, bu akıl doymaz da doymaz.

Size bir soru; İstanbul'dan Tokyo'ya belgeyi en hızlı bir şekilde nasıl gönderirsiniz? PTT ile posta şeklinde mi yoksa online hizmetleri mi kullanırdınız?

Bu evren maddi boyutuyla ışığın bile 20-30 milyar yılda gidebileceği kadar çoooooooo...oook geniş.

Maddi olarak yani bu dağılmaya maruz kalabilen bedenimizle asli vatanımız olan cennetlere (diyorum çünki cennette bir adamın 80 tane dünya=yerkürenin sahibi olacak; o kadar genişlikte az bile hem sonsuz hayatta dar bile gelir aklı fikri geniş olana tabi, dar görüşlüler ne yazık ki bu genişlikten faydalanamayacak) ulaşmamız mümkün değil. o halde nasıl gidilecek o kadar yol. Kolay; hemde zamansız, anında. Online...

Müsaadenizle.....

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...