Jump to content

incil ve başörtüsü sorunsalı

Recommended Posts

• İleti 72
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Osirus lütfen kullandığın kelimelere dikkat et.

SAYGILAR.

haklısın bazen sert ifadeler kullanıyorum ama ne yapayım bunların dansöz gibi kıvırmalarına dayanamıyorum işte

Sitelerde Paylaş
haklısın bazen sert ifadeler kullanıyorum ama ne yapayım bunların dansöz gibi kıvırmalarına dayanamıyorum işte

Mesleğini kaybetme korkusundan mı dayanamıyorsun. Bilki dansözlük sadece senin tekelinde değil.

Sitelerde Paylaş
Kadınları cadı diye yakan bir din kadın hakları açısından İslam'dan üstün olmaz.. İslam en azından bulunduğu döneme göre kadına değer vermiştir.. Bildiğim kadarıyla İslam'dan önce kadınlar diri diri gömülüyordu Arap coğrafyasında İslam bunu engellemiştir. Tabi bu olayın detaylarını bilmiyorum ama bir gerçek var kadının diri diri gömülmesini engellemiştir.. " Anne " kavramının önemine vurgu yapmıştır.. Tabi ki bunlar günümüz modern çağında kadınların sahip olması gereken hakların yakınından bile geçemez ama en azından döneme göre büyük getirileri olmuştur İslam'ın kadın hakları açısından.. Hristyanlığın ne gibi bir getirisi olmuştur kadınları cadı diye yakmak dışında..

İşin özü günümüzde kadın erkek eşittir.. Erkekler ne haklara sahipse kadınlarda aynı haklara sahip olmalıdır.. Buda ne Hristayanlık ne de İslam dogmalarıyla mümkün değildir... Medeni hukuk ve insan hakları ile mümkündür...

ah canim benim, sen simdi heh heh alt ettim diye geriniyosundur, seni surdan cagiriyolar...

incilin neresinde yaziyor cadilari yakin?

Sitelerde Paylaş
ah canim benim, sen simdi heh heh alt ettim diye geriniyosundur, seni surdan cagiriyolar...

incilin neresinde yaziyor cadilari yakin?

İncil'i hiç okumadığımdan bilmiyorum yazıyor mu yazmıyor mu.. Ama büyük ihtimalle yazmıyordur.. Eğer yazmıyorsa ve kadını İslam'dan daha iyi yere koyuyorsa kadın hakları açısından İslam'dan üstündür lakin bu ortaçağda Hristiyanların kadınları cadı diye yaktığı gerçeğini değiştirmez..İncilde yazmıyorsa ne akla yaktılar bu cani insanlar kadınları.. Herneyse ben ne İslam ne Hristiyanlık diyorum ben medeni hukuk ve insan hakları diyorum... Yani tercihim bunlar herkesin tercihine de saygım var...

Sitelerde Paylaş
İncil'i hiç okumadığımdan bilmiyorum yazıyor mu yazmıyor mu.. Ama büyük ihtimalle yazmıyordur.. Eğer yazmıyorsa ve kadını İslam'dan daha iyi yere koyuyorsa kadın hakları açısından İslam'dan üstündür lakin bu ortaçağda Hristiyanların kadınları cadı diye yaktığı gerçeğini değiştirmez..İncilde yazmıyorsa ne akla yaktılar bu cani insanlar kadınları.. Herneyse ben ne İslam ne Hristiyanlık diyorum ben medeni hukuk ve insan hakları diyorum... Yani tercihim bunlar herkesin tercihine de saygım var...

o zaman bu sekilde aciklama yapman daha dogru olur, dogru ki insanlar yakilmis, icinde cin var diye buyucu diye salak kafalilar... gerzeklik heryerde var

Sitelerde Paylaş
o zaman bu sekilde aciklama yapman daha dogru olur, dogru ki insanlar yakilmis, icinde cin var diye buyucu diye salak kafalilar... gerzeklik heryerde var

Bundan önceki papa beş yıl önce bir cin çıkarma seansına katılmıştı.. Şimdiki papa da Almanyada kendisini dinleyenleri (bir milyon insan vardı) cennetle müjdelemişti, İşte gerzeklik bu... :lol:

Sitelerde Paylaş
Her erkeğin başı İsa, her kadının başı erkek ve İsa' nın başı ise Tanrıdır

şimdi bu uslamlamayı açalım ;

her erkeğin başı isa (yani tanrı)

her kadının başı erkek yani isa

isa nın başı ise tanrıdır, bu döngüsel mantıkta kadın nerede ?

hadi bakalım hristolar marş marş...

ibretlik sahneler bunlar!

Sitelerde Paylaş
Bundan önceki papa beş yıl önce bir cin çıkarma seansına katılmıştı.. Şimdiki papa da Almanyada kendisini dinleyenleri (bir milyon insan vardı) cennetle müjdelemişti, İşte gerzeklik bu... :lol:

keşek dingillikte sınır yoktur başlığı ile birleştirseydik yahu!

Sitelerde Paylaş

Her erkeğin başı İsa, her kadının başı erkek ve İsa' nın başı ise Tanrıdır

şimdi bu uslamlamayı açalım ;

her erkeğin başı isa (yani tanrı)

her kadının başı erkek yani isa

isa nın başı ise tanrıdır, bu döngüsel mantıkta kadın nerede ?

hadi bakalım hristolar marş marş...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...