Jump to content

Fahiselik meslekmidir?

Fahiselik mesrumudur?  

54 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

TDKP gereksizleri dediğin hareketin kökü THKO'dur ve 1976 daki ayrışma ile oluşmuştur ve eski THKO çoğunluğu orada kalmıştır.

THKO çoğunluğuna en fazla sahip olan grup Mücadelede Birlik(TKEP) değil mi? Halkın Kurtuluşu(TDKP) daha fazla kitleselleşmişti ama eski THKO kadrolarını içinde barındırması açısından TKEP onu geçti diye biliyordum. Tabi bence ikisi de THKO çizgisinden uzaklaşmıştır. THKO çizgisine en yakın çizgi Türkiye Devriminin Yolu(THKO-TDY) grubudur. Ama o da fazla uzun ömürlü olamadı.

Bazen, acaba o yıllarda yaşamış olsaydım hangi örgütte yer alırdım diye düşünüyorum. Sen hangisindeydin Deha?

tarihinde Freddie tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 577
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

THKO çoğunluğuna en fazla sahip olan grup Mücadelede Birlik(TKEP) değil mi? Halkın Kurtuluşu(TDKP) daha fazla kitleselleşmişti ama eski THKO kadrolarını içinde barındırması açısından TKEP onu geçti diye biliyordum. Tabi bence ikisi de THKO çizgisinden uzaklaşmıştır. THKO çizgisine en yakın çizgi Türkiye Devriminin Yolu(THKO-TDY) grubudur. Ama o da fazla uzun ömürlü olamadı.

Önce hep beraberdiler,daha sonra çoğunluk SSCB'nin Sosyal Emperyalist olduğu yönünde toplanınca ayrıştılar,çoğunluk Halkın Kurtuluşu'nda kaldı ama sonradan TKEP onu geçmiş olabilir çünkü HK dan da ayrılmalar oldu.THKO eski üyeleri bakımından tabii ki bire bir kim nerede bilemem ama THKO'nın devamı olarak ortaya çıkan örgütlerden en güçlüsü TDKP oldu ama dediğin gibi kendileride daha sonra THKO çizgisini redetti.

Bu grupların,hareketlerin vs ne yaptığını takip edebilmek için bir ordu lazım.

Bazen, acaba o yıllarda yaşamış olsaydım hangi örgütte yer alırdım diye düşünüyorum. Sen hangisindeydin Deha?

O yıllarda ben henüz çocuktum ama çevremde ve yakınlarımda bu işlerin içinde aktif rol alan bir çok büyüğüm olduğu için,perde önü ve arkasını az çok bilirim.O yıllarda lise hatta ortaokul öğrencileri politize idi,bugünkü gibi değildi gençlik.15 yaşında tanıştım 1 ve 2. şube ve de sıkıyönetim mahkemesi ile,ve de Das kapital dahil bütün kitaplar ile.Ben daha önce belirttim Halkın sülalesinde idim ama THKP-C den gelende.Bugün inanamayabilirsiniz ama o günlerde 15 yaşında çocuklara örgüt lideri diye ciddi ciddi işkence yapıyorlardı.

Sitelerde Paylaş

Bence fredo sende tam bir ( MLSP-B) ruhu var !!

AKREP NALAN olayi ...

Sitelerde Paylaş
et tıcaretı yapmakla et tıcaretını meslek olarak gormek aynıdır bence

daha once yukardakı yazıyı yazmıstım

bır arkadas cıktı meslek olarak gordugunu acıkladı benı hakı cıkardıgı ıcın tesekurler :D

Ne eti?

Kim et pazarlıyor?

Kadın et yığını mı diyorsun?

Ne zırvalıyorsun yine?

Sitelerde Paylaş
et tıcaretı yapmakla et tıcaretını meslek olarak gormek aynıdır bence

daha once yukardakı yazıyı yazmıstım

bır arkadas cıktı meslek olarak gordugunu acıkladı benı hakı cıkardıgı ıcın tesekurler :D

Yani KASAP-ET SATAR olayi !

cok felsefik yaklasmissin olaya be kekom !

Sitelerde Paylaş
ara bul canım

Öyle canımlı cicimli konuşma, zırvalayıp da ortalığı provoke etme.

İşin gücün pislik.

Üç gündür fahişelik meslektir diyenlere fahişe diyorsun, kimse anlamadı sanıyor devam ediyorsun.

Yazacaksan adam gibi, edebinle yaz, kimseye de bulaşma.

Hacı sana öküz demiş ama az demiş.

Sitelerde Paylaş

İşin gücün pislik.

Üç gündür fahişelik meslektir diyenlere fahişe diyorsun, kimse anlamadı sanıyor devam ediyorsun.

Yapmayin, yapmayin, abiler , ablalar !

Baharin kokusunu hissedin ve o mevsimden cikan kokulari ICINIZE CEKIN..

Sitelerde Paylaş

İşin gücün pislik.

ben hacı hoca ıle ugrasmam

kımseyı proveke etme amacım yoktur dusuncemı soyledım ve hala arkasındayım dusuncemın

tamam sana canımlı cıcımlı konusmam ama ordakı canım bır asılma yada farklı bır anlamı yoktu

Sitelerde Paylaş
ben hacı hoca ıle ugrasmam

kımseyı proveke etme amacım yoktur dusuncemı soyledım ve hala arkasındayım dusuncemın

tamam sana canımlı cıcımlı konusmam ama ordakı canım bır asılma yada farklı bır anlamı yoktu

Bir tane fikir yok yazılarının içinde.

İki satır yazı geçiyorsun, birilerine gönderme yapıyorsun veya hakaret ediyorsun.

Hem de öyle böyle değil.

Asılmaktan sözeden kim, nerden çıktı?

Sen beni salak mı sanıyorsun? Veya çocuk muyum ben..

Bunu söylemen bile bir başka ayıp.

Sitelerde Paylaş

İki satır yazı geçiyorsun, birilerine gönderme yapıyorsun veya hakaret ediyorsun.

Hem de öyle böyle değil.

Ortada cok ince bir yanlis anlama olmus be ABLACIM.

Celallenme hemen :)

KIZMAK degil, gulmek daha guzel yakisiyor sana, LAKIN !

Sitelerde Paylaş

Hem de öyle böyle değil.

evet ayıp cunku bazen yanlıs anlasılıyor bu canımlarım

geneldede kullanırım canım kelımesını ya neyse yanlıs anlasılma olmasın dedım yanı bır alay bır asılma yok o sozcukte

evet kısa kısa yazılar yazarım tarzım bu kısa kelımelerle konusmak

o dusunce agır gelebılır yapabılecegım bır sey yok

Sitelerde Paylaş
  • 11 years later...

Gökleri ve yeri aydınlatan Allah’tır. O’nun nuru/Kitabı, duvardaki bir oyuğa konmuş lamba gibi aydınlatır[1*] (bütün ayrıntıları gösterir). Lamba, camın içinde, cam da inciyi andıran yıldız gibidir. Yakıtı, doğu tarafına da batı tarafına da ait olmayan (Güneş ışığını sabahtan akşama kadar alan) bereketli zeytin ağacındandır[2*]. Yağı, ateş almamışken bile ışık saçar gibi parıldar. Işık üstüne ışık! Allah, gerekeni yapanı[3*] kendi ışığına/kitabına yöneltir. Allah insanlara örnekler verir. Allah her şeyi bilir

Sitelerde Paylaş

Gözler O'nu kuşatamaz ama O, gözleri kuşatır. O nazik davranır, her şeyin iç yüzünü bilir. Rabbinizden size göstergeler (basiretler) geldi. Kim görürse kendi için görür, kim de körlük ederse kendi aleyhine olur. Ben sizi koruyacak değilim. Rabbinin sözü, doğru ve dengeli olma bakımından tamdır[*]. O'nun sözlerini (başka bir sözle) değiştirme yetkisine sahip biri yoktur. O dinler ve bilir. Yeryüzündekilerin çoğuna uyacak olursan seni Allah'ın yolundan saptırırlar. Onlar kesin olmayan bilgilere uyarlar. Onlar sadece tahmin yürütürler. Allah, mecbur kalmadıkça yemenizi haram kıldıklarını size ayrıntılı olarak açıkladığı halde[*] üzerine Allah’ın adı anılanlardan yememenizin bir sebebi var mı? Bir çokları, kendi heveslerine uyarak bilgisizce insanları saptırırlar. Rabbin, sınırları aşanları çok iyi bilir. Üzerine Allah’ın adı anılmadan kesilen hayvanın fısk[*] olduğu kesin ise ondan yemeyin. Şeytanlar dostlarına, sizinle mücadele etmelerini fısıldarlar. Onlara uyarsanız kesinlikle müşrik olursunuz Ölü gibiyken can verip insanlar arasında yolunu aydınlattığımız kişi, girdiği karanlıklardan çıkmayan kişi gibi olur mu? Kafirlere yaptıkları işler, işte böyle süslü gösterilir. İşte böyle. Her kentin büyüklerini oranın günahkarları haline getiririz ki tuzaklar kursunlar. Kurdukları tuzaklar, kendi aleyhlerine döner ama farkında bile olmazlar. Allah, kimin yola geldiğini onaylamak isterse gönlünü İslam’a açar. Kimin de sapıttığını onaylamak isterse[*1] onun da içini daraltır[*2]; sanki göğe yükseliyor gibi olur. Allah kendine güvenmeyenleri o zararlı işin içine işte böyle sokar. Herkesi toplayacağı gün Allah şöyle diyecektir: “Ey cinler! Bir çok insanı ele geçirdiniz.” Onların insan dostları diyecekler ki "Rabbimiz! Birbirimizden yararlandık. Nihayet bize biçtiğin sürenin sonuna ulaştık." Allah şöyle diyecek: “Yeriniz, içinde ölmeyeceğiniz ateştir. Koyduğum kurala uymuş olanlarınız başka![*]” Senin Sahibin doğru karar verir, her şeyi bilir. Tehdit edildiğiniz şey mutlaka olacaktır. Siz önüne geçemeyeceksiniz. 

Sitelerde Paylaş

Şura üflendiği gün.... işte o gün gunahkarları  gözleri görmez halde toplayacağız/ İnsanların dağılmış kelebekler gibi olduğu gün / melekler sıra sıra dikili iken rabin hesap sorma vakti gelmiştir / mezardan kalkış gününe yemin ederim / alçalıp yükseldiğinde o yıldız önemlidir/Guneş ile ay bir araya getirilmiş olur / dağları yürüteceğimiz gün yeri cıplak bir halde göreceksin . Bir tek eksik bırakmadan onları oraya toplayacağız / gök açılmış , kapılar oluşmuştur / cehenemde gözetleme durumundadır / yok yok yıldızların bulunduğu yere yemin ederim  / gidin de üç bölümlü göğe varın / yer , bütün haberleri o gün anlatacaktır / melekler göğün kenarına çekilirler. Onların Ust tarafında sekiz melek rabin arşını taşır /

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...