Jump to content

Fahiselik meslekmidir?

Fahiselik mesrumudur?  

54 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Bu saate kadar göremediyseniz şu andan itibaren göreceğinizi de sanmıyorum ki. Küçük bir çocuğun, ebeveynleri veya fuhuş çeteleri tarafından, herhangi bir kadının kocası tarafından fahişeliğe zorlanacağını göreceksiniz ama sonrada "yozluğu gösterin" diyeceksiniz... Kusur bakmayın be arkadaşım bugünlerde o kadar da sabırlı değilim.

Şimdi olayları o kadar farklı boyutlara çekiyorsun ki ben bile hangi konuyu tartıştığımı karıştırıyorum güzel arkadaşım. Yani sanki konu, bu tür çetelerin olmasını onaylıyor musunuz veya onaylamıyor musunuz şeklinde bir konuya dönüşüyor. Halbuki konu bu değil. Devlet kesinlikle bahsettiğin konularda yani kaçırılan çocuklar konusunda duyarsız veya yaptırımsız değil ki.

İftira meselesine gelince. Fahişeye tecavüz ettikleri için zanlılara ceza indirimini bizlerin iftira attığı bu devlet baba yapmıştı... Bu devlete neden iftira (!) attığımı anlatabilmişimdir umarım..

Sayğılarımla

Devlet'in adalet sisteminde bazen aksamalar olduğunu kabul etmekle beraber bu aksamaların kesinlikle kendi içerisinde tekrar gündeme getirilerek detayların incelenerek doğru hükme varılacağına eminim. Olayın içeriğini nasıl geliştiğini bilmeden hakimlerin bir hatası olduğunu söyleyemem. Ve sadece fahişe olmasından dolayı bir ceza indirimi uygulandığına da inanmıyorum. Bunu gösterebilirsen sevinirim.

tarihinde Dragon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 577
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sayın dragon, dediğim yargısal süreç epey bir zaman önce olduğu için hatırlayamayabilirsiniz. Yanlış hatırlamıyorsam Cihan Ünal'ın başrölünü oynadığı bir filme dahi konu olmuştu. Bu olay yargıcın bir hatası değil, TCK'daki maddelerden kaynaklanmıştır. Ki sonradan bu madde iptal edilmiştir.

ASlında sizin dediğiniz gibi tartışma biraz karışık hal aldı. Fahişeliğin nedenleri bir yana ben kadın bedeninin (erkek, travesti) bir meta olarak görülmesine karşı çıkıyorum

Saygılarımla

tarihinde hallac01 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Biraz açabilir misin? Ben tam anlayamadım EGE.

Dragon, soylermisin lutfen ( insanin bir insan tarafindan somurulmesi nin MANTIKLI bir tarafi varmidir ??

Fahiselik bir duygu degildir, hic bir kimse istemez BEDENINI para karisiligi satip vaar olmayi!

Bilakis kadinlara ihale olan bu yozlasma ,toplumu kadin eksenli kemirmektedir..

AILE yapisi bu yozlasmanin dahilindedir, karsi-cins (erkekler) bu curumuslugun ortagidir..

Kadin yapisi bitirilmektedir, halbuki KADIN basli basina dogada belirliyici olanlardandir..

Doganin yasalari nin KADINA neler atfettigini biliyoruz,tarihi rolu buyuktur, ama Mevcut tuketim-somuru sistemi KADININ icini bosaltmistir..

Onu kendi kutsal konumundan alip, baska cirkinlikler atfetmistir..

Fahiselik bu cirkinliklerden bir tanesidir, toplumsal kirilmalarda zincirin bir halkasidir..

Sitelerde Paylaş
Anladım. Tercihine saygı duyuyorum...
Teşekkürler..

Dediğim olay şu:

1986'da Antalyalı N.T'ye tecavüz eden dört tecavüzcü, bir erkekle nikah yapmadan aynı evde yaşayan N.T'nin fahişe olduğunu iddia ediyor ve cezalarında indirim talep ediyordu. Mahkemenin yargıcı da, 1926 yılından beri yürürlükte olan T.C.K.'nın 438. maddesinin Anayasa'nın eşitlik ilkesine aykırı olduğunu söyleyerek Anayasa Mahkemesi'ne başvurarak maddenin iptalini istedi. O yıllarda Anayasa Mahkemesi'nin 11 üyesi de erkekti. 11 üyeden 4'ü maddenin iptali konusunda evet oyu verirken, yedisi maddenin yerinde olduğunu savundu. Gerekçelerinin özü şuydu; "İffetli kadınla iffetsiz kadına tecavüz aynı şey değildir."

Saygılarımla

Sitelerde Paylaş
Dragon, soylermisin lutfen ( insanin bir insan tarafindan somurulmesi nin MANTIKLI bir tarafi varmidir ??

Fahiselik bir duygu degildir, hic bir kimse istemez BEDENINI para karisiligi satip vaar olmayi!

Bilakis kadinlara ihale olan bu yozlasma ,toplumu kadin eksenli kemirmektedir..

AILE yapisi bu yozlasmanin dahilindedir, karsi-cins (erkekler) bu curumuslugun ortagidir..

Kadin yapisi bitirilmektedir, halbuki KADIN basli basina dogada belirliyici olanlardandir..

Doganin yasalari nin KADINA neler atfettigini biliyoruz,tarihi rolu buyuktur, ama Mevcut tuketim-somuru sistemi KADININ icini bosaltmistir..

Onu kendi kutsal konumundan alip, baska cirkinlikler atfetmistir..

Fahiselik bu cirkinliklerden bir tanesidir, toplumsal kirilmalarda zincirin bir halkasidir..

EGE, elbette sömürü hoş karşılamak gibi bir niyetim yok.

Ancak bir sömürü olduğunu düşünmüyorum. Yani burada erkek,kadın,vb sömürüldüklerini düşünmüyorum. Bunun bir tercih olduğunu düşünüyorum. Ve oldukça da doğal bazı temelleri bulunuyor.

Konu Kadının veya erkeğin toplumsal konumu değil. Bu işi hem erkek, hem kadın hem farklı tercihleri bulunan insanlarda yapmaktalar.

Fahişeliğin bir duygu olduğunu kimse savunmuyor zaten.

Fahişeliği en eski toplumlara hatta eğer tanımı yaparsanız hayvan topluluklarında bile görebilirsiniz.

Bazen idealar dünyası ile gerçeklerin dünyası apayrı olur. Gerçek, idealardan üstündür.

Sitelerde Paylaş
EGE, elbette sömürü hoş karşılamak gibi bir niyetim yok.

Ancak bir sömürü olduğunu düşünmüyorum. Yani burada erkek,kadın,vb sömürüldüklerini düşünmüyorum. Bunun bir tercih olduğunu düşünüyorum. Ve oldukça da doğal bazı temelleri bulunuyor.

Konu Kadının veya erkeğin toplumsal konumu değil. Bu işi hem erkek, hem kadın hem farklı tercihleri bulunan insanlarda yapmaktalar.

Fahişeliğin bir duygu olduğunu kimse savunmuyor zaten.

Fahişeliği en eski toplumlara hatta eğer tanımı yaparsanız hayvan topluluklarında bile görebilirsiniz.

Bazen idealar dünyası ile gerçeklerin dünyası apayrı olur. Gerçek, idealardan üstündür.

Dragon,

Iki insanin Duygularini yasamasi tabii bir olaydir, bunda hem fikiriz sanirsam.

Bireyde karsi cinse yogunlasmis sevgi ve durtuler varsa-karsilikli bir iliski'de soz konusu olabilir.

Ama biz buradan yogunlasmis sevgilerden konusmuyoruz, konu farkli!

Fahiselik ,gonul birlikteligi degildir,olamazda!

Fahiselik farkli bir durustur, KADINA dayatilandir.

Bu dayatilma nedenleri elbetteki tek yonlu degildir, Carpik-sistem, Bireyin oz guveni olmayisi-Devlet denen aygitin toplumda vaar olamiyisi-Erkek hegomonyasi vs,,,, bunlar etkenlerdir..

Ama tutp fahiselik meslektir diyip bunu kadina yapistirirsak ve bu yozlasmayi mesrulastirirsak, bizlerde bu yozlasmanin parcasi olacagimizin dusuncesindeyim..

Sitelerde Paylaş
Fahişelik meslektir. Bu arada sevgili hacı bugün çok öğretici, gül gül öldüm, belli yaşa gelmiş insanlara anlatmak zorunda olmamalı bunları :)

Sen ne biliyorsunki,bölye laf ediyorsun,insanlari asagiliyorsun??Haci ögretici oluyormusta gül gül ölmüste...

Sen böyle gülmeye devam et bakalim.Güldükce Fahiselik size profi-milenyum fahiselik olarak geri dönecektir.Aferin!Devam et.

Fahiseligin meslek oldugunu böyle ballandira ballandira anlatacagina,anlatanlarada destek verene kadar,baskalarini asagilamadan konus.

Fahiseligin senin ve haci gibi benzeri insanlarin meslek haline getirilmesinde cok katkilari var.

Bu isi meslek olarak görmeyi kabul ettiginiz icin ,bu isin meslek olarak algilanmasinda topluma yaptiginiz örnek davranislardan dolayi sizinle bu toplum gurur duyuyor.

Sitelerde Paylaş
Dragon,

Iki insanin Duygularini yasamasi tabii bir olaydir, bunda hem fikiriz sanirsam.

Elbette aşk en değer verdiğim duygu durumudur. Ve ayrıca aşk duygusunu sadece bireye değil başka şeylere de yönlendirmenin çok büyük bir hadise olduğunu düşünmekteyim.

Bireyde karsi cinse yogunlasmis sevgi ve durtuler varsa-karsilikli bir iliski'de soz konusu olabilir.

Ama biz buradan yogunlasmis sevgilerden konusmuyoruz, konu farkli!

Evet konu çok farklı. Duygusal bir durum yok. Bu ilişki türünde böyle bir zorunluluk aranmıyor.

Fahiselik ,gonul birlikteligi degildir,olamazda!

Olması gerekmiyor ki. Sen cinsel birlikteliğin sadece duygusal bazı durumlarda gerçekleşmesi gerektiğini söylüyorsun. Bende diyorum ki, hayır duygu şart değildir. Doğa'da da ve bir parçası olarak insanlarda da durum böyledir. Böyle bir şart yok. Daha farklı faktörlerin etkisi ile pekala olabilir ve olmaktadır.

Fahiselik farkli bir durustur, KADINA dayatilandir.

Bunu sadece kadınlar yapıyormuş gibi algılamaktasın. Hayır bu işi erkeklerde yapıyorlar. Ve bunların dışında cinsel tercihleri farklı olan insanlarda yapıyor.

Bu dayatilma nedenleri elbetteki tek yonlu degildir, Carpik-sistem, Bireyin oz guveni olmayisi-Devlet denen aygitin toplumda vaar olamiyisi-Erkek hegomonyasi vs,,,, bunlar etkenlerdir..

Ama tutp fahiselik meslektir diyip bunu kadina yapistirirsak ve bu yozlasmayi mesrulastirirsak, bizlerde bu yozlasmanin parcasi olacagimizin dusuncesindeyim..

Her tür toplumda fahişelik vardır diyorum bende. Adını değiştirmek ile bu realiteyi değiştiremezsiniz diyorum. Aklına gelen her rejimde bunun çeşitli görünümlerde mevcut olduğunu görebilirsin. Yukarıda değindiğim üzere bu bir tercihtir ve sadece Kadınlara has bir durum değildir. Bu sebeple erkek hegomonyası yeter sebep olamaz.

Sitelerde Paylaş
Bu konuda yapılan yorumlar baymaya başladı..

Herkes saçmalamak zorunda değil ama, saçmalamadan da duramıyor bazıları..

Susun be. Susmasını da bilmiyorsunuz..

Forumda ne kadar çok mazoşist varmış. i

Hayret..

Iste millete ögretiyorum diye gögsünü acan bu herifin ,köseye kistirildiginda ettigi laflara bakin.

Susun bee!

Sen millete ögretiyorum diyene kadar ilk önce kendine bir terbiye takin.Karsindaki insanlari koyun gibi görüp,susun diye nara atma!

Artik bana ettigin hakaretleri siralamama gerek yok sanirim.Zten okuyan anlamistir ne oldugunu.

Sitelerde Paylaş

Bu baslikta Fahiseligin meslek olmadigini ve neden meslek olamayacagini izah eden arkadaslara(The crow,pisicik,ege,barisarock,hallac01pinokyo,goddes)tesekkür ederim.

Her türlü fahiseligin meslek olamayacaginin en azindan farkinda olduklari icin,onlari tebrik ediyorum

Ayrica Deha´nin yaklasimida cok yerinde ,bunuda buradan söylemeden edemeyecegim.Deha´ya bu yaklasimindan ötürüde ayrica tesekkür ederim..

Sitelerde Paylaş
Evet konu çok farklı. Duygusal bir durum yok. Bu ilişki türünde böyle bir zorunluluk aranmıyor.

................................................................................

......................

cevap= META! :)

ama yanliz kasaplar et satar , bayanlar degil:(

.............................................................................

SORU= Olması gerekmiyor ki. Sen cinsel birlikteliğin sadece duygusal bazı durumlarda gerçekleşmesi gerektiğini söylüyorsun. Bende diyorum ki, hayır duygu şart değildir. Doğa'da da ve bir parçası olarak insanlarda da durum böyledir. Böyle bir şart yok. Daha farklı faktörlerin etkisi ile pekala olabilir ve olmaktadır.

CEVAP= Dogada elbetteki cinsel gudu vardir !

Ama dogadaki canlilardan INSANLARI ayran (duygu ve dusunceleridir) Doga KANUNLARI ni toplumsal duzenimizde ve insan iliskilerimizde kulanmamizi tavsiye etmiyosundur,Herhalde??

................................................................................

..................................................................

SORU= Bunu sadece kadınlar yapıyormuş gibi algılamaktasın. Hayır bu işi erkeklerde yapıyorlar. Ve bunların dışında cinsel tercihleri farklı olan insanlarda yapıyor.

cevap= Bu sistem KADINLARI bir defa, ERKEKLERI ise ondefa kendine fahise etmistir..

Erkeklerin sosyal hayatlarinda bir cogunun bu konumda (FAHISE) oldugunu biliyorum. Zaten bu REAKSIYONDUR, cocuklara gelecek nesilerede bulasacaktir bu virus ve gelecegimize,gecmisimizden pek fazla verecegimiz bir sey kalmiyacaktir.

Zira bu extrem-Yoz kultur, ASKI ve naturlugu yok edecektir.

.

..................................

SORU= Her tür toplumda fahişelik vardır diyorum bende. Adını değiştirmek ile bu realiteyi değiştiremezsiniz diyorum. Aklına gelen her rejimde bunun çeşitli görünümlerde mevcut olduğunu görebilirsin. Yukarıda değindiğim üzere bu bir tercihtir ve sadece Kadınlara has bir durum değildir. Bu sebeple erkek hegomonyası yeter sebep olamaz.

cevap= Kuresel bir durum oldugunu ve sistematik olarak KITLELERE dayatildigini dun yazmistim.

Zira fahiselik kulturunu mesru goren toplumlarda, A.B.D gibi bakiniz AILE denilen bir yapi kalmismi !

A.B.D gibi ulkelerde , anne olma yasi 14 kadar gelmistir, alkolun yasi keza aynisidir ve genclik DERIN uyusturucular kulanmaktadir..

60 milyar dolar sadece alkole veren bir yapsi vardir ,uyusturucuya daha fazla vermektedirler ve SENTETIK toplulm olmuslardir.

Bir cok ulkede'de kurumsallasmistir ama saglikli bir generation ciktigini soylemek hayli ile guctur..

Ben icindeyim cunku :)

tarihinde EGE tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Fahişelik meslek olsa, bu onu meşru kılar mı?

"Kiralık katillik", "profesyonel katillik", "mafyacılık" meşru mudur?

Ama hepsine pekala meslek denilebilir.

Mesleğin mütehassısları olur.

Fuhuşun da mütehassısları var ise o bir meslektir.

Mesela kiralık katillerin içinde mütehassıs ve acemiler (tetikçiler) vardır.

Usta-çırak ilişkisi gerekir meslekte.

Fuhuşun uzmanları olduğunu pek sanmıyorum.

Seks uzmanlık gerektirecek kadar kompleks bir olay değildir.

Seks'in tekniğinden bahsedilse bile bu ancak dilsel düzeyde böyledir.

Pratikte seks tekniğinden bahsedilemez. Daha çok içgüdüsel bir şeydir o.

Pek öğretilecek bir şeyi yoktur.

Bakın pezevenglik bir meslek olabilir ama.

Gavatlık oldukça komplike bir iştir.

tarihinde Fuzûlî tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
cevap= META! :)

ama yanliz kasaplar et satar , bayanlar degil:(

Arkadaşım satılan şey et değil hizmet. Bu ilişki türünden hoşlanmıyor olabilirsin, bende hoşlandığımı söyleyemem ama olayı et satışı gibi göstererek çarpıtmış olmayalım.

CEVAP= Dogada elbetteki cinsel gudu vardir !

Ama dogadaki canlilardan INSANLARI ayran (duygu ve dusunceleridir) Doga KANUNLARI ni toplumsal duzenimizde ve insan iliskilerimizde kulanmamizi tavsiye etmiyosundur,Herhalde??

Evet insanın diğer canlılarda olduğu gibi cinsel güdüsü bulunuyor. Ve cinselliğin temelininde sadece duygu olmayacağını hele hele aşk gibi kompleks bir ürün olamayacağını buna dayandırabiliriz. Nitekim hem doğa'da ki diğer canlılarda hem insan da bunu gözlemliyoruz. Toplumsal kaidelerin zaman ve çevre etmenleri ile değişmesi bunu değiştirmiyor. Ne oluyor peki?Örneğin, adını Mute nikahı koyuyorlar,adını 4 kadın koyuyorlar,adını cariye koyuyorlar. Ama olan yine doğa'nın söylediği oluyor. Doğa'ya ne zaman diklenebilirsin? Hormon tedavisi uygularsın topluma, kısırlaştırırsın ve sonra doğayı alt ettim sanırsın. Halbuki kendini alt edersin.

cevap= Bu sistem KADINLARI bir defa, ERKEKLERI ise ondefa kendine fahise etmistir..

Erkeklerin sosyal hayatlarinda bir cogunun bu konumda (FAHISE) oldugunu biliyorum. Zaten bu REAKSIYONDUR, cocuklara gelecek nesilerede bulasacaktir bu virus ve gelecegimize,gecmisimizden pek fazla verecegimiz bir sey kalmiyacaktir.

Zira bu extrem-Yoz kultur, ASKI ve naturlugu yok edecektir.

Sistem derken neyi kastettiğini tam anlayamadım. Doğal sistemler mi? Kadınların bu konuda sayılarının daha fazla oluşu fahişeliğin doğal olmadığını mı gösteriyor?

AŞK ile bu konunun hiç alakası yok. Aşk bambaşka ve kompleks bir üründür. AŞK kavramını yoketmesi de bu yüzden mümkün değildir.

cevap= Kuresel bir durum oldugunu ve sistematik olarak KITLELERE dayatildigini dun yazmistim.

Zira fahiselik kulturunu mesru goren toplumlarda, A.B.D gibi bakiniz AILE denilen bir yapi kamismi !

A.B.D gibi ulkelerde , anne olma yasi 14 kadar gelmistir, alkolun yasi keza aynisidir ve genclik DERIN uyusturucular kulanmaktadir..

60 milyar dolar sadece alkole veren bir yapsi vardir ,uyusturucuya daha fazla vermektedirler ve SENTETIK toplulm olmuslardir.

Bir cok ulkede'de kurumsallasmistir ama saglikli bir generation ciktigini soylemek hayli ile guctur..

Ben icindeyim cunku :)

Kitlelere dayatılan bir şey yok. Kitleler kendileri zaten bunu istiyorlar. Ve bunu kendileri ortaya çıkarıyorlar.

Aile kurumunu yok eden şey'in fahişelik kurumu olduğunu da ilk defa da burada duydum. Neden? Evli erkekler hanımlarına yakalanıp boşanıyorlar mı? Bu mu yani? Nedir?

Anladığım kadarı ile olayı getirip rejime bağlayacaksın. Saydığın şeylerin her toplumda yansımaları olduğunu ve bunun fahişelik ile alakası olmadığını bilmeme rağmen sana şu kadarını söyleyim bizzat RUSYA'da RUS insanlar ile beraber yaşayan bir insan olarak her toplumda fahişeliğin olduğunu, aile kavramının çok çeşitli sebeplerden dejenere olabileceğini, alkol tüketiminin oldukça fazla olduğunu rahatça söyleyebilirim.

Rejim tartışmalarına girmek niyetinde değilim. Çünkü sosyalistlerinde haklı olduğu durumlar olduğunu düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş
Fahişelik meslek olsa, bu onu meşru kılar mı?

"Kiralık katillik", "profesyonel katillik", "mafyacılık" meşru mudur?

Ama hepsine pekala meslek denilebilir.

Mesleğin mütehassısları olur.

Fuhuşun da mütehassısları var ise o bir meslektir.

Mesela kiralık katillerin içinde mütehassıs ve acemiler (tetikçiler) vardır.

Usta-çırak ilişkisi gerekir meslekte.

Fuhuşun uzmanları olduğunu pek sanmıyorum.

Seks uzmanlık gerektirecek kadar kompleks bir olay değildir.

Seks'in tekniğinden bahsedilse bile bu ancak dilsel düzeyde böyledir.

Pratikte seks tekniğinden bahsedilemez. Daha çok içgüdüsel bir şeydir o.

Pek öğretilecek bir şeyi yoktur.

Bakın pezevenglik bir meslek olabilir ama.

Gavatlık oldukça komplike bir iştir.

Sevgili fuzuli,

Degisik yaklasiminz icin sagolun öncelikle.

Peki Fahiselikte (kadin-erkek-cocuk-travesti..) meta olusuyormu,olusmuyormu?

Sitelerde Paylaş
Dragon,

Fahiseligin tanimlamasini yaparmisin,cunku sendeki algilamasini bilmek isterim..

Hizmet sektöründe bulunan bir meslek. :)

Belli bir ekonomik değer(sadece kağıt para değil) karşılığında sunulan hizmet.

Hizmet'in kompleks veya kompleks olmaması onun sektördeki yerini zedelemez.

Mesela katillik,mafya gibi yasadışı bir olgu değildir. Çünkü topluma zarar vermek adına bunlardan ayrılır.

Sitelerde Paylaş
Hizmet sektöründe bulunan bir meslek. :)

Belli bir ekonomik değer(sadece kağıt para değil) karşılığında sunulan hizmet.

Hizmet'in kompleks veya kompleks olmaması onun sektördeki yerini zedelemez.

Mesela katillik,mafya gibi yasadışı bir olgu değildir. Çünkü topluma zarar vermek adına bunlardan ayrılır.

Bu meslegi yakin cevrene onerirmisin ??

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...