Jump to content

Fahiselik meslekmidir?

Fahiselik mesrumudur?  

54 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Sen haci amcanin yaninda pinekleyecegine,fuzuli amcanin yaninda pineklede su fuhus ile tuvalet temizleme meslekmidir,meslek degilmidir ögren.

Haci amcandan ancak fahiseligin mesru oldugunu ögrenirsin.

Sevgili DEHA'nın güzel tabiriyle "zart zurt curt vırt".

Sitelerde Paylaş
  • İleti 577
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Zaten sen ve benzeri tiptekiler,ya haci amcanin fikriyle,yada deha amcanin fikriyle hareket ederler.

Karıştırdın herhalde, ben kabasakal kara kaplıya ne yazdıysa onu harfiyen uyguluyorum yoldaş.

Sitelerde Paylaş
Kapitaller değil tek bir kapital vardır. Ve bunu bildiren Marx'tır.

Ya buraya nerden gelmiştik? :)

Tartışma vardı, sen argümanlarını öne sürüyordun, arkadaşlar da ad hominemcilik oynuyorlardı.

Sitelerde Paylaş
Sertifika olayına gelelim. Fahişelere vesika verilir. Bu çalışma iznidir. Sertifika da bunun için verilir zaten. Yani çalışma izni alabilmek için. Vesikası olan her Fahişe devlete vergi vermek zorundadır. Yeni yasal düzenlemelerde sendika kurma vb hakları bulunuyor.

Bu vesikalar,sertifikalar mesleki bir akademik ünvanmidir peki?

Madem öyle o zaman pezevenklerede sertifika verilsin.

Arkadasim calisma izni ayri,mesleki diploma ayri.

Sitelerde Paylaş
Bu vesikalar,sertifikalar mesleki bir akademik ünvanmidir peki?

Madem öyle o zaman pezevenklerede sertifika verilsin.

Arkadasim calisma izni ayri,mesleki diploma ayri.

Sertifika dediğin kağıt parçasının akademik bir ünvan olması gerekmiyor.

Özel şirketlerde çalışırsan bilirsin. Örneğin kaynakçılık sertifikasını almak için illa devletten almış olman gerekmiyor.Ve inşaat sektöründe ki neredeyse tüm sertifikalar.

Asıl önemli olan çalışma iznidir. Sertifika çalışma iznini alabilmek için bir prosedürdür. İşte Fahişeleri içinde bu çalışma iznini devlet bizzat kendisi verir.

Ben mesleğimi ifşa etmiş olmak istemem ama Diplomatik İş Hukukunu -özellikle yurtdışında- çok iyi bilirim. Devlet'in verdiği çalışma izni sadece meslek sahiplerinedir. Kısaca bunu söyleyeyim araştırabilirsiniz...

Sitelerde Paylaş
Annnlıyorum, hee hee. (çevremde böyle yaşın etkisiyle saçmalayan amcalar-teyzeler var, ne deseler he deyip geçiyorum)

Dragon'un son cevabı güzel aslında, eklenecek çok birşey yok, ama şunu belirteyim, bu başlıkta ne tartışılıyor ortada, (fuhuşun yasallığı meşruluğu vs.) kelime oyunlarına kaldıysan işin zor.

Seni ve Dragon'u bu forumun en kalın kafalı iki üyesi ilan ediyorum.

Buna karşı çıkacak, yani sizden daha kalın kafalı olmayı becerebilecek herhangi bir üye olduğunu ve olabileceğini de sanmıyorum bu forumda annlıyo musun! :))))

La yavrum,

Siz beni hasta etmek için mi varsınız.

Bir kalkar sertifika (ehliyet/yeterlilik) sahibi olmakla vesika (belge, çalışma izni/belgesi) sahibi olmayı birbirine karıştırır, bu kadar cahildir; ve gider "japon konsomatrisliğini" önümüze getirir alakasız yerde.

Diğeri de forumun başlığı "fahişelik meslek midir" olduğu halde beni konu dışına çıkmakla ve fahişeliğin yasal olup olmadığını tartışmamakla itham eder, :))))))))))))))

Hulen Astur şaka gibisin kardeşim. konu dışında olan sensin görmüyon mu :)

Biraz kafayı kullan.

Sapere aude, yavrum.

3 asır geriden geliyon biraz daha gayret.

Hee astur sıkışınca "kelime oyunu" oynamakla suçlamanı görmediğimi sanma.

Bu zımnen hatalı olduğunu kabul etmen demek.

Bakalım bunu söyleyecek cesarete sahip misin annlıyo musun!

Meslek ve iş arasındaki ayrım bir kelime oyununa indirgenebilir mi!

Kafanı çalıştır biraz.

Haydi ben kaçar.

siz debelenin.

Daha fazla vakit harcayamam.

Bu arada bir işi meslek saymanın bazı kriterlerini vereyim.

-Yoğun eğitim dönemi

-Meslek kolunda cari olacak etik kaidelerin belirlenişi

-Mesleği icra edenlerin yeterliliklerin test edilmesi

-iş özerkliği

-Sosyal hizmet anlayışının gelişmesi

-Kurumsallaşma (bilhassa eğitimde) ve mesleki örgütlenme

-İcracılar için prestij kazancı ve ödüllendirme

Daha uzar bu liste. Bu kriterleri muteber sitelerde de bulabileceğinizi sanıyorum.

tarihinde Fuzûlî tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Seni ve Dragon'u bu forumun en kalın kafalı iki üyesi ilan ediyorum.

Özellikle senin ilan etmen benim için bir şereftir. Ne güzel senin gibiler bizi öyle kabul ediyor. Çünkü seni ve forumda ki bir kaç arkadaşın ne olduğunu çoktan çözümlemiş bulunmaktayım. Her ne kadar sık takip edemesemde. Fuzulisin...

-Yoğun eğitim dönemi

-Meslek kolunda cari olacak etik kaidelerin belirlenişi

-Mesleği icra edenlerin yeterliliklerin test edilmesi

-iş özerkliği

-Sosyal hizmet anlayışının gelişmesi

-Kurumsallaşma (bilhassa eğitimde)

-İcracılar için prestij kazancı ve ödüllendirme

Daha uzar bu liste. Bu kriterleri muteber sitelerde de bulabileceğinizi sanıyorum.

Uzatır uzatırsın ama boşuna uzatırsın.

''Devlet kime çalışma izni verir?'' sorusunu sorduğumda apışıp kalırsın ve sonra başlarsın kelime oyunlarına. Soru orada kapı gibi duruyor.

Geyşa'lık fahişelik değil mi Fuzuli dede?

Sitelerde Paylaş
.

Fahiselere devletin calisma iznini verdigini kabul ettin.Varan 1

Fahiselere,calisma izni veren devlet,kendiside kavat,pezevenk olmuyormu?

Sadece buna cevap ver.

Ya arkadaşım ne yaptın sen? Devletin çalışma izni vermesi onu meslek kabul etmesi demektir. 2 kere 2 eder 4. Yasal olarak bu budur.

Ya nasıl buna ulaştın çok tuhaf buldum doğrusu... Hayır öyle bir şey olmaz... :)

Sitelerde Paylaş
Özellikle senin ilan etmen benim için bir şereftir. Ne güzel senin gibiler bizi öyle kabul ediyor. Çünkü seni ve forumda ki bir kaç arkadaşın ne olduğunu çoktan çözümlemiş bulunmaktayım. Her ne kadar sık takip edemesemde. Fuzulisin...

Bilmem kaçıncı şapsalsın bana Fuzuli diyerek hakaret ettiğini sanan.

Yahu kendine bu niki gönüllü olarak seçmiş birine böyle de gelinmez ki :)))

Daha yaratıcı ol.

Neyse fazla üzerine geldim galiba.

Uzatır uzatırsın ama boşuna uzatırsın.

''Devlet kime çalışma izni verir?'' sorusunu sorduğumda apışıp kalırsın ve sonra başlarsın kelime oyunlarına. Soru orada kapı gibi duruyor.

Geyşa'lık fahişelik değil mi Fuzuli dede?

Devlet kime çalışma izni verir? Öff ne zor soru. Hakkaten apışıp kaldım, kal geldi, dur oldum, duruldum bir an.

Devlet kime çalışma izni verir? hımmm bir düşüneyim.

Buldum; mesela vasıfsız işçiye.

Vasıfsız işçinin, düz işçinin mesleği var mıdır? Yoktur.

Peki çalışma izni var mıdır? elbette vardır.

Kimse vasıfsız işçiyi çalıştığı için vurmaz di mi canım!

Artık sen bile soru sormazsın Dragon! De yeter gidip yatacam.

Sitelerde Paylaş
Ya arkadaşım ne yaptın sen? Devletin çalışma izni vermesi onu meslek kabul etmesi demektir. 2 kere 2 eder 4. Yasal olarak bu budur.

Ya nasıl buna ulaştın çok tuhaf buldum doğrusu... Hayır öyle bir şey olmaz... :)

Yav zaten Fahiseligi yasallastirarak mesrulastirmistir devlet.Vergi almakla ve dedigin gibi fahiselere sertifika,calisma izni vermekle...

Yine soruyorum

Devlet Fahiselere calisma izni vermekle,pezevenklik rolünü üstleniyormu,üstlenmiyormu?

Kisilerin fahiselik yapmasina,vücutlarini metalastirmasina satici rolü oynuyormu oynamiyormu?

Sitelerde Paylaş
Bilmem kaçıncı şapsalsın bana Fuzuli diyerek hakaret ettiğini sanan.

Yahu kendine bu niki gönüllü olarak seçmiş birine böyle de gelinmez ki :) ))

Daha yaratıcı ol.

Neyse fazla üzerine geldim galiba.

Fuzilisin ama başka ne denebilir ki. Emin ol bundan daha iyi bir tanım bulunamaz. :D

Devlet kime çalışma izni verir? Öff ne zor soru. Hakkaten apışıp kaldım, kal geldi, dur oldum, duruldum bir an.

Devlet kime çalışma izni verir? hımmm bir düşüneyim.

Buldum; mesela vasıfsız işçiye.

Vasıfsız işçinin, düz işçinin mesleği var mıdır? Yoktur.

Peki çalışma izni var mıdır? elbette vardır.

Kimse vasıfsız işçiyi çalıştığı için vurmaz di mi canım!

Artık sen bile soru sormazsın Dragon! De yeter gidip yatacam.

İyi peki git yat. Vasıfsız işçinin tanımlı bir görevi vardır. Ne yapacağını iş tanımında bildirmek zorundasındır.(örneğin hangi bölümde kullanacaksın.)

Vasıfsız işçi Sertifikası olmayan meslekler grubundadır.

Bugün geç oldu ama yönetmelikleri, kanunnamelerde kelime kelime yazan ibareleri getireceğim. Belki scan edip buraya koyarım.

Geyşa'lar konusunu atladın. Ama hadi git yat. Sonra düşlerine girer bak... :)

tarihinde Dragon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Yav zaten Fahiseligi yasallastirarak mesrulastirmistir devlet.Vergi almakla ve dedigin gibi fahiselere sertifika,calisma izni vermekle...

Yine soruyorum

Devlet Fahiselere calisma izni vermekle,pezevenklik rolünü üstleniyormu,üstlenmiyormu?

Kisilerin fahiselik yapmasina,vücutlarini metalastirmasina satici rolü oynuyormu oynamiyormu?

Tamam, ben fahişeliği onaylamıyorum diyorsun. Ama bu kadarını söyle. Bireysel görüşüm bu de. O zaman ben seninle tartışmam emin ol. Benim neden tartıştığımı anlatmak için kısaca şöyle ifade edeyim: Bireysel doğrularınızı genel geçer doğrular olarak dayatmaktasınız. Benim itirazım genel anlamda bunadır.

tarihinde Dragon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Fuzilisin ama başka ne denebilir ki. Emin ol bundan daha iyi bir tanım bulunamaz. :D

.

Eyvallah iki gözüm, iltifat ediyorsunuz annlıyo musun!

İyi peki git yat. Vasıfsız işçinin tanımlı bir görevi vardır. Ne yapacağını iş tanımında bildirmek zorundasındır.(örneğin hangi bölümde kullanacaksın.)

Bugün geç oldu ama yönetmelikleri, kanunnamelerde kelime kelime yazan ibareleri getireceğim. Belki scan edip buraya koyarım.

Geyşa'lar konusunu atladın. Ama hadi git yat. Sonra düşlerine girer bak... :)

Geyşaları boşgeç ordan da ekmek çıkmaz sana.

Güven bana.

Türkçedeki bir anlam karmaşasının neden olduğu hataya düşüyorsunuz.

Türkçede iş ve meslek arasında somut bir ayrım yapılmaz.

O yüzden bu hata resmi belgelere de sızmıştır.

Bu galat-ı meşhur (meşhur hata) olarak tabir edilir.

Meseleyi ingilizce kaynaklardan takip et.

Profession ve occupation arasındaki farkı görürsün.

Kırdım galiba biraz seni.

Arada böyle sert giriyorum.

Kusura bakma oluyor bazan. :)

Siz de keçi gibi inat ediyorsunuz ama.

haydi sana da iyi geceler.

tarihinde Fuzûlî tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Eyvallah iki gözüm, iltifat ediyorsunuz annlıyo musun!

Geyşaları boşgeç ordan bir şey çıkmaz sana.

Türkçedeki bir anlam karmaşasının neden olduğu hataya düşüyorsunuz.

Türkçede iş ve meslek arasında somut bir ayrım yapılmaz.

O yüzden bu hata resmi belgelere de sızmıştır.

Bu galat-ı meşhur (meşhur hata) olarak tabir edilir.

Meseleyi ingilizce kaynaklardan takip et.

Profession ve occupation arasındaki farkı görürsün.

Kırdım galiba biraz seni.

Arada böyle sert giriyorum.

Kusura bakma oluyor bazan. :)

Siz de inat ediyorsunuz ama.

haydi sana da iyi geceler.

Evet kırdın ama artık önemli değil.

Bende sert tepki verdim. Sende kusura bakma.

İyi geceler....

Geyşalar'dan birşey çıkardı ama... :)

Sitelerde Paylaş

Vasifsiz isci, sertifikasi olmayan meslek grubunda ise, ama calisma izni vardir degilmi?

Peki sen az önce;

QUOTE(Dragon @ Feb 24 2009, 02:30)

Ya arkadaşım ne yaptın sen? Devletin çalışma izni vermesi onu meslek kabul etmesi demektir.

Demedinmi?

Yani devletin calisma izni vermesiyle ,fahiseligi meslek grubuna sokmadinmi?

Egerki calisma izniyle bir isi meslek grubuna sokuyorsan,Vasifsiz isciyide calisma izni oldugu icin bir meslek grubuna sokman gerekir.

Sen yukarida aslinda,vasifsiz isciligi,meslek olaak görmedigin iicn öyle dedin.Ama senin önceki dedigin ile bu dedigin celisiyor.

Sitelerde Paylaş
Tamam, ben fahişeliği onaylamıyorum diyorsun. Ama bu kadarını söyle. Bireysel görüşüm bu de. O zaman ben seninle tartışmam emin ol. Benim neden tartıştığımı anlatmak için kısaca şöyle ifade edeyim: Bireysel doğrularınızı genel geçer doğrular olarak dayatmaktasınız. Benim itirazım genel anlamda bunadır.

Ben fahiseligi bireysel olarak onaylamiyorum .Bunuda bangir bangir söylüyorum.

Simdi sira sende;

Ücüncü baski;

DEVLET FAHISELERE CALISMA IZNI VERMEKLE ;KAVATLIK;PEZEVENKLIK ROLÜNÜ ÜSTLENIYORMU;ÜSTLENMIYORMU???

Buna cevap ver.

Asıl önemli olan çalışma iznidir. Sertifika çalışma iznini alabilmek için bir prosedürdür. İşte Fahişeleri içinde bu çalışma iznini devlet bizzat kendisi verir.
tarihinde tomclancy tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...