Jump to content

Fahiselik meslekmidir?

Fahiselik mesrumudur?  

54 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

TOM,

Dragonu bi hayal etsene !

EROL TAS gibi yer sofrasina oturmus, pilavla tavuguda eli ile yiyormus.

Bizede bagirarak FAHISELIK MESLEKTIR diyip, KAHKAHA atiyormus :(

(dusunmek bile istemiyorum)

Dragon hayal etsene,

bunlar milletin malına mülküne, karısına kızına el koymak isteyen pis gominisler gibi masaya oturmuş, 'fahişeliğin meslek olmadığını' söyleyerek, sinsi propagandaları için zemin hazırlıyorlar :(:)

Bunun bir taşlama olduğunu anlayamayanlara karşı, sövme hakkımı saklı tutuyorum :)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 577
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

:D

Durun ya Dinciler'e hakaret ettim sanırım. Bu kadar da olmaz. Pes doğrusu. Amma çarpıtmışsın. İletilerim silinmedi duruyor. Okuyup anlayanlar vardır.

Saçmalamakta bu kadar iyi olmak için ancak Nurcu veya Kominist olmak yeter-şart herhalde..

Benim iletilerimde duruyor.

Bana ithafen "toma kalirsa tüm dünya kavattir."gibi bir sözün var,.

Hala sen bana cevap vermedin.

5.baskiyi tekrar buraya yazmama gerek yok sanirim.

Kardesim sen demedinmi,"calisma izni ile devlet fahiselere is is imkani sagliyor."diye!!

Ardindanda "toma kalirsa tüm dünya kavattir "demissin.

Bumu cevabin.

Hani mantikli idin,desene o zaman "evet,devlet kavattir "diye.

Sonrada gelmis bana yok ince baglanti vardirda,ama ben o baglantilari saymiyomda cartta curtta...

Arkadasim,Fahiseligi meslek olarak isptalamya calissanda calismasanda,senin Fahiselik meslegi olarak gördügün bu iste herzaman ölüm mtehdid,insan tacirligi,

insan sömürüsü olmaya devam edecektir.

Ki senin gibi insanalr bu dünyada bunu Legallestirmeye calistikca,bunlara canak tutacaktir.

Sonra birde iletilerinin sonunda ,"Fahsielik yapan kadinlara saygi duyun "gibi bir laf etmissin.

Sanki biz saygisizlik yapiyoruz.

O KADINLARA ASIL SAYGISIZLIGI ,SENIN GIBILERININ O ISI MESLEK OLARAK KABUL ETTIRMEYE CALISANLAR YAPYIOR.

Sitelerde Paylaş
Dragon hayal etsene,

bunlar milletin malına mülküne, karısına kızına el koymak isteyen pis gominisler gibi masaya oturmuş, 'fahişeliğin meslek olmadığını' söyleyerek, sinsi propagandaları için zemin hazırlıyorlar :(:)

Bunun bir taşlama olduğunu anlayamayanlara karşı, sövme hakkımı saklı tutuyorum :)

1- koministler hakkinda o sekil konusmaya hakkin yok

2- bu aramizdaki bir diolog

3- espirimi izinsiz kulanma,telif hakki bende saklidir.

4-cok iticisin

5- pis GOMINISTLER seni tutar, moskovoya karsi cevirir sonrada ...........RTUK var, neyse,

6- bunu yazmiyacam cunku bu besincisinden dahada agir.

7-KAYBOL!

Sitelerde Paylaş
TOM,

Dragonu bi hayal etsene !

EROL TAS gibi yer sofrasina oturmus, pilavla tavuguda eli ile yiyormus.

Bizede bagirarak FAHISELIK MESLEKTIR diyip, KAHKAHA atiyormus :(

(dusunmek bile istemiyorum)

Ya EGE hayal gücün kuvvetli kabul ediyorum. Edebi yazılar falan da yazıyorsun, hoş.

Ama ne alakası var şimdi? Tamam iyi polemik yapıyorsun anladık ta, bu kadar da açıktan açığa yapılmaz ki kardeşim.

Hadi kendine iyi bak!

Sitelerde Paylaş
1- koministler hakkinda o sekil konusmaya hakkin yok

2- bu aramizdaki bir diolog

3- espirimi izinsiz kulanma,telif hakki bende saklidir.

4-cok iticisin

5- pis GOMINISTLER seni tutar, moskovoya karsi cevirir sonrada ...........RTUK var, neyse,

6- bunu yazmiyacam cunku bu besincisinden dahada agir.

7-KAYBOL!

Adama aşağıda not düşmeme rağmen, bir mantığın teşhir edilmesinin, o mantığın savunusu olmadığını anlatamamışım. Peki, anlamasın. Dragon anlasın yeter :)

Sitelerde Paylaş
Ne demek sana ne!!

O kizcagiz gitsin ,kötü yola düssünde göreyim bakim böyle siritacakmi???

Yav belki de para karşılığı böyle birşey yapmaktan hoşlanacak bir kız o, nereden biliyorsun bay 'ahlaklı', 'doğrucu' ve 'iyiyle/kötünün mutlak tanımlayıcısı' bayım? :)

Mühendislerle ilgili bir tespit yapacaksam, illa 'ya ben mühendis olsaydım?' diye düşünmek zorunda mıyım?

Sitelerde Paylaş
Dragon hayal etsene,

Sevgili Villpu7, ben artık bu koministler ile tartışmam. Yazık valla DEHA'ya inan içim cız etti. Sende yazdın, Astur'da yazdı,Mantık'ta yazdı ama nafile. Çok akıllı bir insan olan Deicide bile bunlara tavsiyelerini dinlettiremedi.

Bir şey demiyorum. Dincilere hakaret ettim. Bunlar Nurcular gibi ya.

Artık ben bu başlık altında yazmıyorum. Sana da tavsiyem o güzel argümanlarını Nurcu gibi ölü beyinler ile tartışmaman. Seni düşündüğüm için söylüyorum bunları. Anlamayacaklar çünkü. Git bir duvara anlat. Newton'da öyle yaparmış sık sık. Beethoven'de.. Boşver...

Selamlar...

Sitelerde Paylaş
Para karşılığı dayak yemek meslek midir?

O bir "iş"tir.

Meslek değildir.

Fahişeliği meslek olarak gören kişilerin anlayamadığı kavram da bu işte.

Sitelerde Paylaş
Dragon hayal etsene,

kacinci sayfaya geldik.Kimseden senin disinda ne kominist nede fasist bir sistemle ilgili bir söz cikmadi.

Sen cikardin.

Bu bir insanlik ayibidir.Insanlik onururun cignenmesidir.

Her sistemde,her rejimde olmustur.

Ama bunun artik bir sekilde en azindan bizler tarafindan tartisilmasini,topluma karsi fahiseligin bir meslek olmadigini,meslek olarak algilanmasinin dahi yanlis oldugunu anlatmak gerekir.

Sizde gelmissiniz buraya lakayt lakayt tavirlarla sirf ideolojilerimiz yüzünden elestiriyorrsunuz.

Fahiselik insanlik ayibidir.

Sitelerde Paylaş
kacinci sayfaya geldik.Kimseden senin disinda ne kominist nede fasist bir sistemle ilgili bir söz cikmadi.

Sen cikardin.

Bu bir insanlik ayibidir.Insanlik onururun cignenmesidir.

Her sistemde,her rejimde olmustur.

Ama bunun artik bir sekilde en azindan bizler tarafindan tartisilmasini,topluma karsi fahiseligin bir meslek olmadigini,meslek olarak algilanmasinin dahi yanlis oldugunu anlatmak gerekir.

Sizde gelmissiniz buraya lakayt lakayt tavirlarla sirf ideolojilerimiz yüzünden elestiriyorrsunuz.

Fahiselik insanlik ayibidir.

Vallahi pes, alıntıladığın yazımın altındaki ifadeyi okusan, veya bir önceki iletiyle, benimkisi arasındaki ilişkiyi kavramaya çalışsan, o da olmadı ege'nin yanlış anladığı mesajımla ilgili olan yazısına yazdığım cevabı okusaydın, hala bu argümanla gelmezdin ama, neyse. Sanırım dragon haklı.

Sitelerde Paylaş

Sandinistlerin fahişeliği ortadan kaldırmak için bir kampanyaları olmuştu, geçen yıl bu kampanyayı sonuçlandırıp fahişeliği yasakladılar.Elimde bu konuda belge olmadığı için ayrıntılı birşey yazamıyorum.Konuyla ilgilenen arkadaşlar için kampanya raporları yararlı olabilir.Kampanya hakkında birkaç şey okumuştum.Bir hayat kadını şöyle birşey söylüyordu "Hiç tanımadığım erkekler buraya gelip her tarafımı öpmek istiyorlar.Kendimden tiksiniyorum"

Birde fahişeliği sınıflandırmak gerekiyor sanırım.Fahişeliğe bakış toplumdan topluma değişiyor birde.Sümerlerde kutsal sayılıyorlardı mesela.

Sitelerde Paylaş
böyle bir ayrıma gitsek veya bu ayrım gereği, fahişeliği 'iş' kabul etsek ne değişecek?

O zaman insanlık onurunun çiğnenmesine karşı tutumumuzu normalleştirmeye başlayacağız demektir.

Tersi durumda hırsızlığı da meslek olarak görme eğilimine gireceğiz çünkü.

Sitelerde Paylaş
Sandinistlerin fahişeliği ortadan kaldırmak için bir kampanyaları olmuştu, geçen yıl bu kampanyayı sonuçlandırıp fahişeliği yasakladılar.Elimde bu konuda belge olmadığı için ayrıntılı birşey yazamıyorum.Konuyla ilgilenen arkadaşlar için kampanya raporları yararlı olabilir.Kampanya hakkında birkaç şey okumuştum.Bir hayat kadını şöyle birşey söylüyordu "Hiç tanımadığım erkekler buraya gelip her tarafımı öpmek istiyorlar.Kendimden tiksiniyorum"

Birde fahişeliği sınıflandırmak gerekiyor sanırım.Fahişeliğe bakış toplumdan topluma değişiyor birde.Sümerlerde kutsal sayılıyorlardı mesela.

ROMA-YUNANISTAN ,gibi imparatorluklarda da vardi, lakin dikat edilmesi gereken bir husus var, imparatorluklarda curumeye yuz tuttugu zaman bu sekil bir reaksiyon gelismis..

burasi onemli,yani toplumu ahlaksizlik bitirmis ve imparatorluklar dagilma noktasina gelmis..

Sitelerde Paylaş

'Dirty Jobs'taki kimi meslekler yerine, fahişeliği insanlık ayıbı görenler; bu 'iş'in, diğer işlere göre daha üst düzey bir meta ilişkisi içermediğini anlayamıyorlarsa, diyecek lafım yok. Ama altındaki bilinçdışı yargının, pekala kadın bedenine ilişkin dini önyargıların kabulüne dayandığını söylemeden, edemeyeceğim..

Sitelerde Paylaş
Yav belki de para karşılığı böyle birşey yapmaktan hoşlanacak bir kız o, nereden biliyorsun bay 'ahlaklı', 'doğrucu' ve 'iyiyle/kötünün mutlak tanımlayıcısı' bayım? :)

Mühendislerle ilgili bir tespit yapacaksam, illa 'ya ben mühendis olsaydım?' diye düşünmek zorunda mıyım?

Sen ve senin gibi cok ahlaklilar,böyle bu isin para karsiligi bedenlerini pazarlayip,belkide hoslanacagi bir is oldugundan bahsederse,

burada senden benden kücük insanlar bunun cok para kazandiran bir is olduguna inanabilir....

Mühendis olacaksan olursun.

Okursun,egitim alirsin,diploma alirsin.

Ama fahsielik isini zorla yaptirma gibi bir durum sözkonusu.Tercih sebebi disinda bir zor uygulamasi vardir.

Beynine silahi dayayip mühendis oalcaksin diyen varmi???

Sitelerde Paylaş
O zaman insanlık onurunun çiğnenmesine karşı tutumumuzu normalleştirmeye başlayacağız demektir.

Tersi durumda hırsızlığı da meslek olarak görme eğilimine gireceğiz çünkü.

Niye canım? Bir televizyonla BBG evine katılmam için anlaştığımda, bu bir meslek değil, iş oluyor tanımınıza göre, ama buradan bunun yasaklanması gerektiği sonucuna neden varalım?

Hırsızlığın iş olması, her işin hırsızlık gibi olduğu anlamına gelmez. O yüzden 'normalleştirme' filan geyiği, argümanınızı kurtarmıyor.

Bu doğru ahlak, doğrular/yanlışlar dikotomisinin mutlaklığı, toplumsal ahlaka çağrının, aslında özünde ne denli otoriter olduğunu Focault, Deluze gibi son derece kalifiye sol aydınlar ifade ediyor ama, ben bizim solculara anlatamıyorum maalesef :)

Sitelerde Paylaş
böyle bir ayrıma gitsek veya bu ayrım gereği, fahişeliği 'iş' kabul etsek ne değişecek?

Bizde is oldugundan bahsediyoruz.

Ama meslek dersek sanirim biraz daha cazip ve tercih edilir meslek dali olarak algilanabilir.

Ama bence "talihsiz bir is" olarak degerlendirmek en dogrusu.

Sitelerde Paylaş
Sen ve senin gibi cok ahlaklilar,böyle bu isin para karsiligi bedenlerini pazarlayip,belkide hoslanacagi bir is oldugundan bahsederse,

burada senden benden kücük insanlar bunun cok para kazandiran bir is olduguna inanabilir....

Mühendis olacaksan olursun.

Okursun,egitim alirsin,diploma alirsin.

Ama fahsielik isini zorla yaptirma gibi bir durum sözkonusu.Tercih sebebi disinda bir zor uygulamasi vardir.

Beynine silahi dayayip mühendis oalcaksin diyen varmi???

Yav güzelim, dünyadaki her fahişe zorla mı yapıyor bu işi? Zor varsa devlet el koysun, buna kim itiraz ediyor ki?

Ama bir kısım fahişenin, rızasıyla bu işi yapıyor olması gerçeğini kabullenmeyen bu genellemeye sığınmanız, görüşünüzü değiştirmeme hususunda önemli bir işlev yerine getiriyor anladık, ama zaten doğru mudur, değil midir onu tartışıyoruz :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...