Jump to content

Fahiselik meslekmidir?

Fahiselik mesrumudur?  

54 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

kim ne derse desin oylama da ezici çoğunluğuz fahişeliği meslek olarak gören bizler.. ayyy ama bu başlık cidden baydı..

herkese iyi akşamlar..

Her Cogunlugun soyledigi , DOGRU olmaya biliyor CIGDEM hanim efendi zadeler ! :)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 577
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Her Cogunlugun soyledigi , DOGRU olmaya biliyor CIGDEM hanim efendi zadeler ! :)

bazen çoğunluk haklı çıkabiliyor... konusuna göre değişiyor tabi bazı şeyler.. ama burada resmen gereksiz bir konu sündürme var.. olmadık şeyleri haklı çıkmak için burnunun dibine sokmaya çalışanları görmez gibisin sevgili ege.. olur şeyler olsa söyledikleri kabul edelim özrümüzü dileyelim uğraştırdık sizi diyelim.. ama ben göremiyorum haklı tarafınızı..

Sitelerde Paylaş
bazen çoğunluk haklı çıkabiliyor... konusuna göre değişiyor tabi bazı şeyler.. ama burada resmen gereksiz bir konu sündürme var.. olmadık şeyleri haklı çıkmak için burnunun dibine sokmaya çalışanları görmez gibisin sevgili ege.. olur şeyler olsa söyledikleri kabul edelim özrümüzü dileyelim uğraştırdık sizi diyelim.. ama ben göremiyorum haklı tarafınızı..

Bak cigdem :) bu arada yeni nickin hayirli-ugurlu olsun!

tarihinde EGE tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
İş meslek tartışmasını biraz geçinde aşağıdaki linke bakın.

Konu ile ilgili güncel haber:

"Kız öğrenci okuldan sonra hayat kadını olarak çalıştı. Kazandığı para ise dudak uçuklattı."

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/11090218.asp?top=1

Fahişelik meslektir deyince birde bize kızıyorlar. Alın buyrun okuyun bu haberi. Kız 15 yaşında profesyonel fahişe. Anasının karnında öğrenmiş sanki bu işi. İçinde var işte. Ne yapacaksın bu kıza? Bu yolun yolcusu olarak doğmuş. Bu kız kendisini kurtarmaya kalkanı harcar benden söylemesi. Böylelerine zincir bile kar etmez. Bırakın isteyen yapsın bu mesleği. Nasılsa erkeklerin fahişelere olan talebini ortadan kaldıracak hiç bir öneriniz yok. Zaten olamazda. Bu toplumların nesilden nesile geçireceği uzuuuun değişimlerle belki minumuma inecek belki yok olacak birşey.

Sitelerde Paylaş
İş meslek tartışmasını biraz geçinde aşağıdaki linke bakın.

Konu ile ilgili güncel haber:

"Kız öğrenci okuldan sonra hayat kadını olarak çalıştı. Kazandığı para ise dudak uçuklattı."

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/11090218.asp?top=1

saygı duymalıyız, yüzünden halinden memnun olduğu anlaşılıyor. :)

bu arada komünistler cüzzamlı falan mdırlar?

her konunun ucu adamlara dokun(dur)uyor da ondan soruyorum?

Sitelerde Paylaş
Fahişelik meslektir deyince birde bize kızıyorlar. Alın buyrun okuyun bu haberi. Kız 15 yaşında profesyonel fahişe. Anasının karnında öğrenmiş sanki bu işi. İçinde var işte. Ne yapacaksın bu kıza? Bu yolun yolcusu olarak doğmuş. Bu kız kendisini kurtarmaya kalkanı harcar benden söylemesi.

Ne kadar da normal görüyorsunuz 15 yaşındaki bir ÇOCUĞUN kendini erkeklere pazarlamasını ve onunla beraber olmak için ona para veren pedofil insanların verdiği parayla bu ÇOCUĞUN zengin olmuş olmasını.

Demek bu kız bu yolun yolcusu olarak doğmuş.

Yazıklar olsun diyorum :angry:

Bu kız 15 yaşında bir ÇOCUK be!!!

Sitelerde Paylaş
TDKP dağılmaz bir ölür bin doğar,bilmediğin konularda ahkam kesme olay başka mecraya gitmesin,sen ikinci cümle seviyesinde olduğuna göre ancak alt sempatizan düzeyinde olabilirsin onlar böyle saftrik olup keklenir.

Dinciler de böyle katıdır ama sonuç ortada.

TDKP aşşağıda.

http://www.tdkp.net/news.php

Konu başka mecralara gitmesin demene hak veriyorum.Ha ben ne sempatizanım nede militan.Senin bu işleri bırakman bayağı çok olmuş anlaşılan bir siteye inanma sanal alemde site çok icraat yok.

İnsanların geçmişini kurcalamak benim huyum değil bazen böyle kendimi aşıyorum işte.Senin geçmişine saygı duyuyorum tercih senindir.

O yapı 92-97 arasında bayağı hatalar yaptı ve o hataların altında kaldı o yüzden mücadeleden tasviye edildi.

Saygıyla

Sitelerde Paylaş
Ne kadar da normal görüyorsunuz 15 yaşındaki bir ÇOCUĞUN kendini erkeklere pazarlamasını ve onunla beraber olmak için ona para veren pedofil insanların verdiği parayla bu ÇOCUĞUN zengin olmuş olmasını.

Veeeeeeeeeeeeeeeee , bu kiz gibi milyonlarca var .

Basta amerikave ingiltere gibi genclik olgusunun bosaldigi ve GAME-BOY GENERATIONU NUN yetisdigi tuketici toplumlarda.

mesela bakin,

bir video oyunu cikar AMERIKADA cocuklar gider ertesi gunden o magzanin onunde yatmaga baslarlar .

Bu bir ornekti cunku cocuklarin RUYALARINI mekanik hala getiriyorlar!

O saydiginiz ulkede kac cocuk alkol komasina giriyor biliyomusunuz ??

Kaci derin uyusturucu kulaniyorlar biliyomusunuz ??

Sadistlerin sex iskencesine maruz kalan 15 yasindaki kiz cocugunun pisikolojisi ne olur sizce ?? Topluma ne verebilir bu KIZ cocugu ??

iste ben buna karsiyim, medeniyet kiliginda global anlamda tum cinsleri ve insanligi tehdit ediyorlar..

GEYSALARA gelince !

siz JAPONYADAKI yakuza mafyasinin ne oldugunu biliyormusunuz ??

Ve japon polisinin bile YAKUZA ile ortak calistigini ve YAKUZANIN japon hukumetinde etkili oldugunu vs,, biliyomusunuz ??

AIDS neydi ?? ne oldu ??

naturel bir hastalik degilbu AIDS , peki hangi laboratoire da uretilipte halkin arasina KURESEL boyutta yayildi ??

Uzak dogudan. latin amerikaya kadar kurbanlari var AIDS in..

neyse, kime anlatiyosunki .

tarihinde EGE tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

AK'lerin fahişeliğe bakış açısı kısa ve öz:Kadın fahişeliği sınıfsal olmayan bir durum teşkil ettiğinden sınıfsal mücadele ile ortadan kaldırılacak bir olgu değildir.Kapitalist toplumdan önce, feodal toplumdan önce, köleci toplumdan önce de vardı.Hatta bazı araştırmalar Altın çağın son zamanlarında da bir biçimde var olduğunu ortaya çıkarmıştır.Sümerlerde anaerkil yapının yenilgiye uğrayıp yerine ataerkil bir yapının geçmekte olduğu dönemlerde ortaya çıkan efsaneler fahişelik konusunu işlemektedir.Altın çağda anaerkil yapı devam ederken kutsal sayılan fahişeler Altın çağın yenilgisiyle aşağılanmaya başlamış tecavüze maruz kalmıştır.Ataerkil yapının tamamen yerleşmiş olduğu orta çağ (semavi dinler çağı) da tamamen hor görülmüş toplumdan dışlanmış çoğu yerde lince maruz kalmışlardır.Fransız ihtilali ile başlayan Liberalizm döneminde ise tam bir pazar haline gelmiştir.Kapitalizm fahişeliğin devamını kendi sisteminin devamı olarak algılamış insanları dilediğinizi yapın yalanlarıyla aldatmıştır.Fahişeliğin propagandasını tarihin hiçbir döneminde olmadığı kadar yaygınlaştıran kapitalizm diğer taraftan fahişelere ortaçağda ki bakış açısının da devamını sağlamıştır.

Fahişelik sınıfsal olmayan bir durum arzetmekle beraber sınıfsal mücadele ile kapitalizmin hegomanyasından çıkarılabilecek bir yapıdır.Kapitalizm sonrası toplumcu rejimlerde tamamen ortadan kalkmayacak fakat farklı bir biçime bürünecektir.Her dönemin fahişeliği farklı yapıda olduğundan patriyarkal sistemin ilgasıyla insan tamamen kendi bedeni üzerinde tek söz sahibi olacaktır.Kendi bedeni üzerinde tek söz sahibi olan ve lüks içinde yaşama isteğinin terk edildiği bir yaşamdaki insan, fahişelik yapsada bu kapitalist ilişki ağındaki fahişelikle hiçbir alakası olmayacaktır.

Sitelerde Paylaş
Devlet kontrolü altında olmadığı için oluyor olmasın tüm bu söylediklerin? Sağlık kontrolü, iş yeri denetimi vs rutin kontrollerin olmayışı gibi..

DEvlet bi habermi diyosun yani bu konuda ??

Ben bagimsiz olamayan devletlerin bagimli olduklari sistemin ahlak yapisini bile degistirdigini.

Sosyal anlamda kulturlerin eridigini ve kulturel yozlasmanin kacinilmaz oldugunu aslin feodal gibi gordugumuz bazi degerlerimizin bizi TUTKAL gibi tuttugunu ve bu tutkalin cozulmesi icin ilhak devletlerin pilan yaptigini !

Kahvelerin ( CAFE) olmasi bize bi mok getirmedigini dilimizi ve asaletimizi yok ettigini,

Muslumanlik adi altinda irkcilik ve zorbalik yapildigini,

Kadinin her rejimde yuzu buruk bir kiz cocuguna benzettigimi,

Dunyanin bir kac devletin tekelinde oldugunu ve bu devletlerin dahilinde bir cok seyin oldugunu,

Dunyamizin col olacagini,

Kaynaklarimizin tukendigini,

Pilastigin kalkmasi gerektigini,

AFRIKANIN bahce olmamasini ve tekrar dogaligina geri donmesini,

Sigaranin yasaklanmasini,

Sinirlarin kalkmasi gerektigini,

Dinin tum insanlik adina tehlike oldugunu,

Gecmiste uc bin yillik tarihi olgular buldugumuzu ama bu neslin gelecek uc bin yila bi kalinti bile birakamiyacagini,

Silahin korkunc bir kelime oldugunu,

SOYLUYORUM.

Sitelerde Paylaş

Fahişelik, tarihin en eski mesleklerinden biridir.

Kadın ya da erkek fahişeliği, olmaması gereken bir meslek türüdür..

Onur kırıcıdır, yüz kızartıcıdır, üretim dışıdır ve genelde istenmeyerek seçilmiştir.

Toplumların hiçbir kesiminde "fahişeyim" denildiğinde normal karşılanmayacağı için belki de dünyanın ajanlıktan sonra en gizli tutulan mesleğidir.

Sebebi en başta, "toplumlarda cinsel özgürlüğün olmaması" olarak belirtilse de, cinsel özgürlüğün olduğu ülkelerde dahi mevcut olması, kolay yoldan ve bol para kazandıran bir meslek olarak görülmesi faktörünün de önemli olduğunu gösterir.

Kapitalist düzenler fahişelik için cennet gibidir.

Fahişelik sosyalizmle de kalkmaz. Yasaklar, gizli fahişeliği doğurur.

Hayal bile olsa Komünizmde fahişeliğe gerek kalmayacaktır.

Buna rağmen tamamen silineceği söylenemez.

Çıkar amaçlı yapılmasa, fantezi için yapılır. Gerçi o zaman adına fahişelik demek yanlış olur.

Sitelerde Paylaş
Hayal bile olsa Komünizmde fahişeliğe gerek kalmayacaktır.

Buna rağmen tamamen silineceği söylenemez.

Çıkar amaçlı yapılmasa, fantezi için yapılır. Gerçi o zaman adına fahişelik demek yanlış olur.

ama komunist rejimlerdede fahiselik hep olmus.onlar komunizmi iyi uyguylayamamis demek yerine komunizmdeki kadinin yerini tartismak daa dogru olur bence.sen fahiseliin meslek oldugunu onayliyorsun ve ustune basa basa ahlak disi olduunu soluosun.ama fahiseliin meslek olduunu kabul etmeyen ve bunu bi ahlaksizlik olarak gorup ideolojik baglamda tartismaya calisan arkadaslarin deha abinin alintiladigi komunist manifestoyu tartismalari lazim

deha abi yazdiklarimi okuosan alintiladiin komunist manifestoyu ahlaki acidan deerlendirebileceimiz bi baslik acarmisin?hem kadinlari ortak kullanma konusunda ahlakli komunist arkadaslarin fikirlerini almis oluruz hemde bu konuda yan cizecekleri icin ideolojik saplantilarla sosyal bir olguyu deerlendirmeye kalkmanin nasil buyuk bi hata olduunu gormus oluruz

Sitelerde Paylaş

Hayatı tanımak için ne kadar çaba sarfettin Psicik? Kendi adıma ben epey çaba sarfettim. Psikoloji ve psikiyatriye özel ilgim vardır. Keşke daha fazla bilme şansım olsa ama olduğu kadarı ile ilerliyorum. Hayatın içinde de insanları çok irdelerim tabii fazla çaktırmadan. Yoksa rahatsızlık verici olurum. Hiç çocukları inceledin mi? Kişiliklerini çok küçük yaşlarda belli ölçülerde ortaya sererler. Eğer baskın bir kişilik özelliği ve özellikleri varsa feriştahı gelse onu değiştiremez. Belki biraz birşeyler değişir ama tümüyle imkansız. Bu kızın içinde fahişelik o kadar baskın olarak var ki, düşürülmemiş kendisi aramış bulmuş. Ben buna hiç şaşırmadım. Okuduğum okullarda az sayıdada olsa öyle kızlar vardı ki, sürekli aranırlardı. Kendilerinden epey büyük erkeklerle çıkarlardı. O ilişkilerin flört seviyesinde kaldığını zannetmek zor herhalde. Tabii o kızların maddi anlamda rahat ettiklerini söylememe gerek yok. Bu fahişelik değil mi? Ben fahişeliğin ne olduğunu gözümle görmüşüm. Kim bana burada anlatacakmış? O kızların ailesi onlara bakmıyor muydu? Para vermiyor muydu? Elbette bakıyor ve para veriyordu. Ama onlar daha fazlasını istiyorlardı. Tabii o ilişkilerde onlar için belli anlamlar taşıyordu herhalde. Bu tür kızları kimse bu yollardan döndüremez. Onlar öyle yada böyle bunu yaparlar. Hatta evlenip çoluk çocuğa karışsalar yine rahat durmaları zordur. Ki bununla ilgili örnek bir iki hikaye bile anlatırım ama uzatmaya gerek yok. Sen önce insanları tanı ondan sonra konuş. Siz dünyayı Alice Harikalar Diyarında gibi birşey sanıyorsunuz. Bir uyandıramadık gitti sizi.

Sitelerde Paylaş
ama komunist rejimlerdede fahiselik hep olmus.onlar komunizmi iyi uyguylayamamis demek yerine komunizmdeki kadinin yerini tartismak daa dogru olur bence.sen fahiseliin meslek oldugunu onayliyorsun ve ustune basa basa ahlak disi olduunu soluosun.ama fahiseliin meslek olduunu kabul etmeyen ve bunu bi ahlaksizlik olarak gorup ideolojik baglamda tartismaya calisan arkadaslarin deha abinin alintiladigi komunist manifestoyu tartismalari lazim

Komünizm, dünyada hiç yaşanmamıştır. Yaşanması da mümkün değildi zaten.

Komünizm, sosyalistlerin bir ideali hatta hayalidir.

Yaşanan sadece sosyalizme geçiş aşamasıydı, beceremediler.

Sadece Küba gibi birkaç ülke sosyalizmi kurmaya inadına çabalıyor.

Komünizm, tüm dünyada sosyalist aşamalar tamamlandıktan sonra yani sınıfsız-sömürüsüz düzenler kurulduktan sonra, savaşlar sona erdikten sonra, toplumlar en insani düzeye geldikten sonra geçilecek düzenin adıdır. Yani devletlere, güvenlik güçlerine bile gerek duyulmayacak bir dünya.

Bakma sen adı komünist olanlara. Komünizmi kurmuş olmuyorlar, sadece o yöne dönmüş oluyorlar.

Sitelerde Paylaş
Hayatı tanımak için ne kadar çaba sarfettin Psicik? Kendi adıma ben epey çaba sarfettim. Psikoloji ve psikiyatriye özel ilgim vardır. Keşke daha fazla bilme şansım olsa ama olduğu kadarı ile ilerliyorum. Hayatın içinde de insanları çok irdelerim tabii fazla çaktırmadan. Yoksa rahatsızlık verici olurum. Hiç çocukları inceledin mi? Kişiliklerini çok küçük yaşlarda belli ölçülerde ortaya sererler. Eğer baskın bir kişilik özelliği ve özellikleri varsa feriştahı gelse onu değiştiremez. Belki biraz birşeyler değişir ama tümüyle imkansız. Bu kızın içinde fahişelik o kadar baskın olarak var ki, düşürülmemiş kendisi aramış bulmuş. Ben buna hiç şaşırmadım. Okuduğum okullarda az sayıdada olsa öyle kızlar vardı ki, sürekli aranırlardı. Kendilerinden epey büyük erkeklerle çıkarlardı. O ilişkilerin flört seviyesinde kaldığını zannetmek zor herhalde. Tabii o kızların maddi anlamda rahat ettiklerini söylememe gerek yok. Bu fahişelik değil mi? Ben fahişeliğin ne olduğunu gözümle görmüşüm. Kim bana burada anlatacakmış? O kızların ailesi onlara bakmıyor muydu? Para vermiyor muydu? Elbette bakıyor ve para veriyordu. Ama onlar daha fazlasını istiyorlardı. Tabii o ilişkilerde onlar için belli anlamlar taşıyordu herhalde. Bu tür kızları kimse bu yollardan döndüremez. Onlar öyle yada böyle bunu yaparlar. Hatta evlenip çoluk çocuğa karışsalar yine rahat durmaları zordur. Ki bununla ilgili örnek bir iki hikaye bile anlatırım ama uzatmaya gerek yok. Sen önce insanları tanı ondan sonra konuş. Siz dünyayı Alice Harikalar Diyarında gibi birşey sanıyorsunuz. Bir uyandıramadık gitti sizi.

Bu söylediklerinin hiçbirisine katılmıyorum sevgili Bağlantı.

Birincisi, 15 yaşındaki bir kız çocuğunun fahişelik yapması normal veya doğal bir şey değildir.

O henüz bir çocuktur.

Çocukların değiştirilemez hiçbir kötü veya yanlış davranışı olamaz. Hepsi değiştirilebilir.

O çocukların bu durumda olmalarının bin tane nedeni vardır ve o nedenlerden bir teki bile onun suçu değildir.

Yani, içinde baskın gelen bir fahişelik falan olmaz çocukların veya gençlerin.

Cinselliği kötüye kullanmayı erken yaşta öğrenmiş, hepsi bu.

Bunun suçlusu da önce annesi, sonra da diğer yakınları.

O bir yetişkin değil.

Bence çok ama çok yanılıyorsun.

Sitelerde Paylaş

Birincisi, 15 yaşındaki bir kız çocuğunun fahişelik yapması normal veya doğal bir şey değildir.

O henüz bir çocuktur.

Çocukların değiştirilemez hiçbir kötü veya yanlış davranışı olamaz. Hepsi değiştirilebilir.

O çocukların bu durumda olmalarının bin tane nedeni vardır ve o nedenlerden bir teki bile onun suçu değildir.

O bir yetişkin değil.

Sevgili IFeelGood tabii bana katılmayabilirsin. Bunlar benim düşüncelerim çünkü. Benzer ortamlarda ve benzer şartlarda olan insanların ne kadar farklı seçimleri olduğunu ben kendime göre biliyorum. Hatta daha kötü şartlarda olan direniyorda daha iyi şartlarda olan aranıyor. Anne baba ilgisi çok önemlidir bu doğru. Ama her zaman o ilgi herşeyin çözümü olmuyor. Kişilerin nasıl olduğu bilinmez doğuştan gelen bir takım eğilimleri var. Genler menler neyse ne bunun sebebi. Baskın olanlar değişmiyor. Baskın olmayanlar evet değişebilir iyileştirilebilir. Ama kişilikte baskın bir yapı varsa ne yapsanız değiştiremezsiniz. Ki zaten bilinen odur ki tedavi ile tümüyle iyileşmeyen bir çok psikiyatrik bozukluk vardır. Hele artık hastalık diyemeyeceğimiz baskın bir hayat tercihi yada bakış açısının değiştirilmesi çok zordur. Kimilerinin ki ise imkansız.

tarihinde baglanti tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

O henüz bir çocuktur.

O bir yetişkin değil.

CONEXION IN THE PIPOLE , diyosun yani ifeel abla !

KATILIYORUM!

Sitelerde Paylaş
O yapı 92-97 arasında bayağı hatalar yaptı ve o hataların altında kaldı o yüzden mücadeleden tasviye edildi.

Marcos,

Hangi yapı dağılmadı veya hata yapmadı???

TDKP gereksizleri dediğin hareketin kökü THKO'dur ve 1976 daki ayrışma ile oluşmuştur ve eski THKO çoğunluğu orada kalmıştır.

92-97'ye geldiğinde zaten ortada kim kaldı ki???

12 Eylül öncesi bu hareket yüzbinlere varan taraftara sahipti.

Senin yaptığın gibi,iki kelime öğrenen diğerini eleştirip ,küçümseyip mahkum ede ede bu hale gelindi.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...