Jump to content

Forum icerigini genisletme

Forum icerigi genisletilsin mi?  

26 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Cafe de dediğin konularla ilgili başlıklar açılıyor zaten.Onları dağıtıp dağıtıp ayrı bölümler haline getirmek kalabalıktan başka bir işe yaramaz.Ateistforum sonuçta.Filmler için ayrı,müzik için ayrı,kadına ayrı,eşcinsele ayrı böl de böl..Cafe bunun için açılmış zaten.Dağılma olmasın,tek başlıkta ilerlesin bu muhabetler diye.

Cafedeki ilgili basliklari bizzat takip ediyorum. Sence de Cafe'deki bir cok kaliteli yazi geyik cöplügünün arasinda kaybolup gitmiyor mu? Ve Bölümlere ayirmayla ilgili konulara tesvik ve kaliteyi düzen altinda tutmak gibi bir avantaj saglamaz miyiz?

Sade kalmalı...

Senin böyle düsünmenin sebebi nedir?

Sitelerde Paylaş

Icerigin genisletilmesi konusunda ayni seyleri dusunmuyorum, icerik genisledikce foruma farkli ilgi alanlarindan insanlar gelip takilmaya baslayacak ve amacinin disina cikip zamanla forumun kalitesi bozulacak. Bir forumda ne kadar fazla icerik varsa forumda o kadar fazla kirlilik olur. Forum ne kadar spesifik bir alana yayilirsa amacina o kadar rahat kavusur. Genellikle internette oyun oynadiginiz ve bilimum basit seyler yaptiginiz insanlarin entelektuel birikimleriyle ilgilenmeyiz.

Sitelerde Paylaş
Icerigin genisletilmesi konusunda ayni seyleri dusunmuyorum, icerik genisledikce foruma farkli ilgi alanlarindan insanlar gelip takilmaya baslayacak ve amacinin disina cikip zamanla forumun kalitesi bozulacak. Bir forumda ne kadar fazla icerik varsa forumda o kadar fazla kirlilik olur. Forum ne kadar spesifik bir alana yayilirsa amacina o kadar rahat kavusur. Genellikle internette oyun oynadiginiz ve bilimum basit seyler yaptiginiz insanlarin entelektuel birikimleriyle ilgilenmeyiz.

Sevgili Colours,

saniyorum ilk bastaki iletilerimi gözden kacirmis olmalisin. Oyun müzik vs. saadece öneri bazinda. Ben ilk etapta genel anlamda forumun icerigini genisletmekten ve bu sekilde bir genisletmenin getirilerinden bahsetmistim...

Sitelerde Paylaş
Cafedeki ilgili basliklari bizzat takip ediyorum. Sence de Cafe'deki bir cok kaliteli yazi geyik cöplügünün arasinda kaybolup gitmiyor mu? Ve Bölümlere ayirmayla ilgili konulara tesvik ve kaliteyi düzen altinda tutmak gibi bir avantaj saglamaz miyiz?

Senin böyle düsünmenin sebebi nedir?

Mrseppy paylaşım forumlarını bilirsin.En son ben GörüşForum yönetimindeydim Sade hali ile kendi elleriyle bir tartışma platformu vardı.aynı ateistforum gibi....Sonradan açılan bölümler fazlalaştı açılan konular açan dahi okumuyordu..Tartışmalarda pekde güzel olmuyordu...

Bana kalırsa eğer böle bir şey yapılırsa forum kopyala yapıştır olur aynı forumtr gibi... Buna gerek duyulmaması gerek...

Ateist forum.

Ateist Cafe

Bilim forumu

Tavan arası

Bu bölümler yeterde artar...

tarihinde Metal1 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dünya gecmisinde bir cok sistem denenmis, bir cogu basarisiz olmus, bir cogu da basarili olmustur.

Ancak bizler farkli ve nitelikli insanlar olarak bir cok yapilmis hatanin önüne gecme yetisine sahip olmaliyiz. Yani görüs forum'u ya da Forum Tr'nin hitab ettigi sürüye degil zaten yavan tabakanin üstünde bir kitleye hitab etmeli ve kalitenin korunmasinda aktif rol oynamaliyiz diye düsünüyorum. Yani bir kere yanlis yapilmis ise, hareketin temelinin yanlis oldugu yargisi düsülmemelidir.

Yoksa yaniliyor muyum Metal?

Bu arada Adminlerimiz -tahminimce-hayir olan cevaplarini nasil sebeplendiriyorlar?

Sitelerde Paylaş
Dünya gecmisinde bir cok sistem denenmis, bir cogu basarisiz olmus, bir cogu da basarili olmustur.

Ancak bizler farkli ve nitelikli insanlar olarak bir cok yapilmis hatanin önüne gecme yetisine sahip olmaliyiz. Yani görüs forum'u ya da Forum Tr'nin hitab ettigi sürüye degil zaten yavan tabakanin üstünde bir kitleye hitab etmeli ve kalitenin korunmasinda aktif rol oynamaliyiz diye düsünüyorum. Yani bir kere yanlis yapilmis ise, hareketin temelinin yanlis oldugu yargisi düsülmemelidir.

Yoksa yaniliyor muyum Metal?

Bu arada Adminlerimiz -tahminimce-hayir olan cevaplarini nasil sebeplendiriyorlar?

Bu forum bu işe alışırmı bilmem sanırsam en fazla bölümlü forumu 2008 dönemidir...

Tabi Ateistforumun çizgisi kaymazsa her zaman işe yarar.....

tabi genişletmekte kasıt nedir onuda bilmek lazım.

Sitelerde Paylaş

Bugün milyonlarca proporsional güclendiriciler imal etme yetisine sahip bir insanligin türevleriyiz. Sence basit bir arap kandirmacasi olan Allahin üstesinden gelemiyecek miyiz? Metatron?

@Metal1: Genisletme kavramini illeki tanimlaya biliriz. Saniyorum uzuuun zaman önce yine istekler ve öneriler bölümüne "Felsefe basligi acilsin." seklinde bir baslik acildi ve bu baslik -nedendir bilinmez - red edildi.

Saniyorum ilk önce forumun ana hizmeti tanimlanmali ve toplum icerisindeki rolü tam olarak belirlenmeli. En azindan forumda ilk karsilasilasilan genel tanimlamadan öte, spesiik betimleme yapilmali ve amac belirtilmelidir.

Muhtemelen forumla ilgili bir cok - bana hic bir sekilde sözü verilmedigi halde - bos umuda kapiliyorum...

Sitelerde Paylaş

Bana bu hali iyi geliyor. Bir takım alt başlıklar iyi olur mu diyorum kendimce? Yok iyi olmaz gibi geliyor bana. Sade haliyle kalsın. Kafa karıştırmasın. Nasılsa isteyen açtığı başlığı güncelliyor. Yine düşüyorsa başlık demek ki yapacak birşey yok.

Sitelerde Paylaş

Su durumda cogunlugun ve adminlerin düsüncesi üzerine bana susmak düser.

Forum icerigini genisletmekteki düsüncelerimi ve getirilerini listelemistim.

Yakin zamanda baska bir baslikta konuyla ilgili düsüncelerimi dile getirecegim.

Herkese saygilar...

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

cevabı kendin vermişsin aslında

Uygulamaya gecerken girdigim forumlarda din ve ahlak bilgisi adi altinda binlerce sacma sapan basligin oldugunu gördüm ve aklima heman bir düsünce geldi

Binlerce saçma sapan başlık olmasın bence :D

En güzeli bu hali çok az genişletilebilinir belki ama buda ihtiyaca binayen zamanla olur zaten

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...