Jump to content

ZİRAAT VE TARIM

Recommended Posts

Ziraatin , buğday ve arpanın bir kaynağı olarak yabani ve düşük kaliteli bir buğdayın ehlileştirilmesiyle başladığını artık kesinleştirmiş olan bilginler ,( şanidar mağarasında bulunanlar gibi) bu en eski tahılların ,nasıl olupta çoktan tek tip ve son derece özelleşmiş olduğunu açıklayamıyor.

Çok basit bir özelleşme sağlamak için bile doğa tarafından binlerce nesillik genetik seleksiyon gereklidir.Ancak dünyada böylesi aşamalı ve çok uzun bir sürecin yer almış olabileceği bir dönem ,zaman veya yer bulunmamaktadır.Bu batonogenetik mucize için hiçbir aşama yoktur ; tabi bu süreç doğal seleksiyon ile değil de yapay manipülasyon yoluyla olmadıysa.

Sert kabuklu bir buğday türü , çok daha büyük bir gizem içermektedir.Bu buğday türü , ne bir genetik kaynaktan gelişmiş nede bir kaynağın mutasyonu sonucu oluşmuş olan “botanik” genlerin sıra dışı karışım ürünüdür.Kesinlikle birkaç bitkinin genlerinin karıştırılmasının sonucudur.

Modern bilginler , bu bulmacaya yada yakın doğu’daki yarım ay şeklindeki bölgenin niçin yeni tahıllar,bitkiler ve ağaçlar,sebze ve meyveler için sürekli bir kaynak olduğu sorusuna cevapları yoktur.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 40
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

zuzaylılarmı yine ölecem akhenaton detaya gir baride okuyalım niye buğday olayına girmişler onca zahmet ek biç değirmende öğüt pişir ye nıye kapsul değil hmm.. bide onlar ne yermiş hakkaten merak ettim yahu..

onlar ekmek bulamadıkları zaman pasta yiyorlar.

Sitelerde Paylaş
akhenaton sen islam kltürünü bi atamamışsın he.

mesala peyote kaktüsünü insanoğlu nası bulmuş bence bunuda uzaylılar dünyaya koymuş. bölelikle paralel evrenlerde dolaşma bileti kazanıyor insan :)

islam kültürü neymiş , islamda benim bilmediğim bir kültürmü var.

Sitelerde Paylaş

İnsanoğlunun uygarlığındaki ani sıçramaların 3600 yıl aralarla ani yükselişi dikkat çekicidir.

M.Ö.11.000 ziraat , M.Ö.7.500 Neolik Kültür , M.Ö. 3.800 ani uygarlık

"Etana Destanında " Tufanın ardından gelen günler için şöyle der ,

kaderlerini belirleyen büyük anunnakiler

diyarlarla ilgili fikir alışverişinde bulunmaya oturdular

dört bölgeyi yaratmış olanlar

yerleşimlerini kurmuş, diyarı yönetmiş olanlar

insanoğlu için fazla uluydu.

Sitelerde Paylaş
islam kültürü neymiş , islamda benim bilmediğim bir kültürmü var.

islam kültürü derken genel olarak teist kültürü

Herşeyin arkasında harici bir bilinç arama güdüsü

Bundan kurtulamamışsın

Tanrı yerine uzaylıları koymuşsun sadece

Sitelerde Paylaş
islam kültürü derken genel olarak teist kültürü

Herşeyin arkasında harici bir bilinç arama güdüsü

Bundan kurtulamamışsın

Tanrı yerine uzaylıları koymuşsun sadece

belki sende tanrısızlığı koymuşsundur.

tıpkı gnostik geçişlerdeki gibi.

Sitelerde Paylaş

Benim Tanrısal bilincin yerine koydugum birşey yok.

Ben ortalıkta "şaşırma" modunda dolaşmıyorum

Her gördüğüm şeye "bunu insanlar yapamaz" veya "bu, doğal süreçlerle oluşamaz" diye bakmıyorum

Senin bir teistten farkın yo,k desteksiz sözde delillerle inancını doğrulamaya çalışıyorsun.

Açtığın başlıklar ortada yazdıkların ortada konu ile ilgilenenler bağımsız kaynaklardan kontrol eder iddialarını

Büyük çoğunluğu asılsız

Sitelerde Paylaş
Benim Tanrısal bilincin yerine koydugum birşey yok.

Ben ortalıkta "şaşırma" modunda dolaşmıyorum

Her gördüğüm şeye "bunu insanlar yapamaz" veya "bu, doğal süreçlerle oluşamaz" diye bakmıyorum

Senin bir teistten farkın yo,k desteksiz sözde delillerle inancını doğrulamaya çalışıyorsun.

Açtığın başlıklar ortada yazdıkların ortada konu ile ilgilenenler bağımsız kaynaklardan kontrol eder iddialarını

Büyük çoğunluğu asılsız

tabiki ortalıkta şaşırma modunda dolaşmayacaksın çünkü sorgulamadan ve şüphe etmeden yaşıyorsun, tıpkı teistler gibi.mutlak doğruyu veremeyeceğin için bir şeyin mutlak gerçek

olduğunuda ispat edemezsin.Kaldı ki her düşüncenin bir anti tezi vardır ve sen teizmin

anti tezi olarak ateist dinine mensupsun.Asılsız dediğin iddialarıda gel teke tek tartışalım

mesela sen bana insanın evrimini açıkla.

Sitelerde Paylaş

Ben sen istiyorsun diye hiçbirşey şey açıklamam

Bildiklerimi zaten farklı başlıklar altında dile getiriyorum, başlıklar da açıyorum

İnsanın evrimini cidden merak ediyorsan buyur sana iki harika kaynak

53983_2.jpg

148953_2.jpg

Gerçi sen büyük ihtimal burun kuvuracaksın bunlara ama diğer katılımcılara tavsiye ederim

Sitelerde Paylaş

Modern İnsanın Kökeni s : 111

" Ocak 1987 de allan wilson ve kalifornia üniversitesi, berkeleyden meslektaşları rebecca cann ve mark stoneking,nature dergisinde "mitokontriyal DNA ve insanın evrimi "başlıklı bir yazı yayımladı bu biyokimyacılara göre ,yaşayan tüm insanların genetik özelliklerinin bir kısmı, yaklaşık 200 bin yıl önce afrikada yaşamış bir dişi bireye dek izlenir. "

işte tam bir safsata , mitokontriyel dna 'ya ilişkin yaş hesaplama bilim tarafından çürütülmüştür

bununla ilgili dün akşam nationalda bir program vardır, bulunan bir mumyayı dna dan tespit edemediler.zaman içinde sarmallar bozulduğu için.bu yöntem en iyi CSİ Miamide işler... :lol: :lol:

tarihinde AKHENATON tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Dünya dışı üstün güç (tanrı-uzaylı) arayışı bizi bir yere

götürmez, olsa olsa bilme ve hayatı olumlama

sürecimizi baltalar.

hayatı olumlama , yönetme-yönetilme içindeki dünyadaki bilimin insanlığa sağladığı

kapitalist üretim ve verimlilik artışı sağlayan argümanlar değilmidir.bu olumlama böyle

giderse dünyayı yaşanamayacak bir yere çevirmek üzere.

Sitelerde Paylaş
işte tam bir safsata , mitokontriyel dna 'ya ilişkin yaş hesaplama bilim tarafından çürütülmüştür

bununla ilgili dün akşam nationalda bir program vardır, bulunan bir mumyayı dna dan tespit edemediler.zaman içinde sarmallar bozulduğu için.bu yöntem en iyi CSİ Miamide işler.

Bu konu hakkında yani bu çürütülüş hakkında ciddi bilimsel bir dergiden makale gösterebilirmisin?

Çürütülmüş ise yerine ne geçmiş

Uzaylılar mı?

Sitelerde Paylaş
Bu konu hakkında yani bu çürütülüş hakkında ciddi bilimsel bir dergiden makale gösterebilirmisin?

Çürütülmüş ise yerine ne geçmiş

Uzaylılar mı?

göstermeme gerek yok ki bu sadece discovery kanalında yayınlanan bir belgesel hiçbir

bilim adamının tanımadığı bir makale sadece klasik teorinin çökmesinden sonra bir kısım

insanların sarıldığı makale ;amerika kıtasını açıklayamaz, ırkları açıklayamaz, en başında

bulunan afkikalı havva , tam bir din ayeti gibidir, nette tarattırırsan bir çok makale bulursun

bunla ilgili.bu makale sadece kas ve iskelet siteminden öteye geçemez.bunu bırak bilimi ben

bile çürütürüm ,wiskonsinde bulunan 70.000 yıllık kalıntıları asla açıklayamaz.

insanın evrimini ne din nede bilim açıklayabilir , çünkü insan genetik bir klondur.

Sitelerde Paylaş
Her gün sürüyle müslüman çürütür durur. hem de bilim tarafından çürütüldü iddialarıyla gelirler. Ama ne hikmetse bu çürütmenin en ufak bir kanıtını getiremezler. Bazıları da ordinaryüs Prof. H.Y'den kanıtlar vermeye çalışırlar.

Lafınızı yemeyin ve ağzınızda gevelemeyin: ÇÜRÜTÜLDÜĞÜNE DAİR BİLİMSEL KANIT GÖSTERİN...

buyrun çürütüldüğüne kanıt ; ABD kıtasıdır

http://www.bradshawfoundation.com/journey/

Amerikadaki insan varlığı bundan 70.000 yıl önceye dayanan Wisconsin kalıntıları arkeolojde

mevcuttur.Önüne gelen kafasından bir makale yazıp insanlar ona inanacaksa işimiz var anla

şılan , makalenin hiç bir arkeolojik desteği yoktur.bilim kendisi söylemektedir zaten zaman

içinde dna sarmalı yapısının bozularak üzerinden bilgi alınamadığını, hal böyleyken hayal

gücüne dayandırılan bir makale klasik evrimin yıkılmasıyla insanın evrimini savunanların

son yıllarda sıkı sıkıya sarıldığı model olmuştur.Alın size kanıt Wisconsin.ABD kıtasını asla

açıklayamaz bu teori.

bu forumda konu tarım dı... :lol: :lol:

tarihinde AKHENATON tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
göstermeme gerek yok ki bu sadece discovery kanalında yayınlanan bir belgesel hiçbir bilim adamının tanımadığı bir makale sadece klasik teorinin çökmesinden sonra bir kısım insanların sarıldığı makale ;amerika kıtasını açıklayamaz, ırkları açıklayamaz, en başında bulunan afkikalı havva , tam bir din ayeti gibidir, nette tarattırırsan bir çok makale bulursun bunla ilgili.bu makale sadece kas ve iskelet siteminden öteye geçemez.bunu bırak bilimi ben bile çürütürüm ,wiskonsinde bulunan 70.000 yıllık kalıntıları asla açıklayamaz. insanın evrimini ne din nede bilim açıklayabilir , çünkü insan genetik bir klondur.

Tamamen desteksiz konuşuyorsun

İnsan klon olsun, neyin klonu?

Diğer canlılarda klon mu? evrim ile ortaya çıktı?

Her biri ayrı ayrı klonlandı mı?

İnsanın klonu oldugu bu şey nasıl oluşmuş, nasıl ortaya çıkmış?

tarihinde DeHRi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Tamamen desteksiz konuşuyorsun

Bu klonu oldugu şey nasıl oluşmuş?

ama sürekli bunları yazamam ki , önce ki forumlarımda var zaten , şimdi yinemi yazayım.

forumun konusuda Tarım , tarımdan çıktık insana geldik yine.

Sitelerde Paylaş

kısaca birer cümle ile cevap ver sorulara merak ettim

Diğer canlılarda klon mu? evrim ile mi ortaya çıktı?

Her biri ayrı ayrı klonlandı mı?

İnsanın klonu oldugu bu şey nasıl oluşmuş, nasıl ortaya çıkmış?

tarihinde DeHRi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...