Jump to content

Partner ariyorum

Recommended Posts

• İleti 48
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Yoq, ille de idealist olmasi gerekiyor :D

Proje ilk etapta deli sacmasi gibi gelebilir, o yüzden langadanak yazmak istemedim.

Saharacöllerine bir solarpark kurup, elde edilen enerjiyi avrupaya pazarlamayi düsünüyorum.

Belki de bir cok insanin aklina gelmis olabilir böyle bir sey. Ayrica deneme projeleri su anda var. Ancak bu ise girisip, kuran ve yürüten kisilerin 3 nesil para olucagini sanmiyorum. Ve bende dolayisiyla bu kisiler arasinda olmak istiyorum. Teknik Knowhow var. Mesele olayi yazili bir hale getirip kapidan kapiya dolasip bu isten para kazanmak isteyen para sahibi bir kurulus bulmak. Ondan sonrasi kolay - basta aklima gelen tonlarca cözülmesi gereken sorun var ama ufak bir ugras ile cözülür diye düsünüyorum...

Sitelerde Paylaş

Güzel fikir mrseppy de BP gibi enerji devlerinin çoktan bu alternatif enerjilerle uğraşmaya başladığını okumuştum, işin zor.

Sitelerde Paylaş
Yoq, ille de idealist olmasi gerekiyor :D

Proje ilk etapta deli sacmasi gibi gelebilir, o yüzden langadanak yazmak istemedim.

Saharacöllerine bir solarpark kurup, elde edilen enerjiyi avrupaya pazarlamayi düsünüyorum.

Belki de bir cok insanin aklina gelmis olabilir böyle bir sey. Ayrica deneme projeleri su anda var. Ancak bu ise girisip, kuran ve yürüten kisilerin 3 nesil para olucagini sanmiyorum. Ve bende dolayisiyla bu kisiler arasinda olmak istiyorum. Teknik Knowhow var. Mesele olayi yazili bir hale getirip kapidan kapiya dolasip bu isten para kazanmak isteyen para sahibi bir kurulus bulmak. Ondan sonrasi kolay - basta aklima gelen tonlarca cözülmesi gereken sorun var ama ufak bir ugras ile cözülür diye düsünüyorum...

ben vazcaydım :rolleyes:

Sitelerde Paylaş
Güzel fikir mrseppy de BP gibi enerji devlerinin çoktan bu alternatif enerjilerle uğraşmaya başladığını okumuştum, işin zor.

Isin kolay olucagini hic bir zaman söylemedim. Birtek BP degil, bir cok enstitü alternatif enerjiler üzerine arastirma yapiyor. En basidinden ingilizler ve ruslar füzyon makinalariyla ugrasiyor. Ama bu makinalarin isleyebilir hale gelmesi belki onlarca yil alir.

ben vazcaydım :rolleyes:

Tamam dostum, sorun yok. Zaten idealist insanlarla calismak istiyorum demistim...:)

Sitelerde Paylaş
ben idealist değil pragmatistim evet ayrıca benden sana tavsiye bırak bu işleri hocam :) tuvalet kağıdı peçete plastik tabak bardak catal kaşık bıçak pipet hatta kürdan imalathanesi bile kursan para kazanırsın :D ama bu iş yaş...

Pragmatizm: Dogru söylüyor olabilirsin dostum. Belki zamaninda Atamiza da ayni seyi söyleyenler cok oldu. Belki de Osman bey'e ayni seyi söyleyenler cok oldu. Ama onlar yilmadan devam ettiler yapmayi kafalarina koyduklari seyleri.

Ancak ben alabilecegim en güzel cevaplari aldim. yine de ilginize bin defa tesekkür...

Sitelerde Paylaş
Pragmatizm: Dogru söylüyor olabilirsin dostum. Belki zamaninda Atamiza da ayni seyi söyleyenler cok oldu. Belki de Osman bey'e ayni seyi söyleyenler cok oldu. Ama onlar yilmadan devam ettiler yapmayi kafalarina koyduklari seyleri.

Ancak ben alabilecegim en güzel cevaplari aldim. yine de ilginize bin defa tesekkür...

işle siyaseti birbirine karıştırmamak gerek

proje iş eleman-partner diyince benim aklıma $ veya € geliyor

işin içine para girince de maalesef idealizmden bahsedemezsiniz

kapitalizmin de böyle bir tarafı var işte herkes işini tutturacağını herşeyin mükemmel yürüyeceğini hatta zengin olacağını düşünüyor ama maalesef only very few of them can be rich and successful bunların arasında da hiç idealist olanına rastlamadım flexible ve pragmatist olan kazanır...

yani

knock knock back to the real life...

işin içine illa ki idealizm katacaksanız ben hiçbir klima-ısıtma sistemi olmaksızın kendini kışın sıcak yazın soğuk tutan evlerin varolduğunu okumuştum bir dergide pramitlerinde böyle bir özelliği olduğundan bahsediyorlardı

bu işe girin siz construction :D

Sitelerde Paylaş
Barisarock sanirim basligin icerigini okumamissin :)

bende ilk basligi görünce "yok artik" demistim fakat icerigi okuduktan sonra derin bir nefes almistim :P

Yok be kızım biliyorum ben de neyden bahsettiğini sadece konuyu şaka yollu oraya çektim Mrseppy de bunun şaka olduğunu gördü zaten <_<

Sitelerde Paylaş
işle siyaseti birbirine karıştırmamak gerek

proje iş eleman-partner diyince benim aklıma $ veya ? geliyor

işin içine para girince de maalesef idealizmden bahsedemezsiniz

kapitalizmin de böyle bir tarafı var işte herkes işini tutturacağını herşeyin mükemmel yürüyeceğini hatta zengin olacağını düşünüyor ama maalesef only very few of them can be rich and successful bunların arasında da hiç idealist olanına rastlamadım flexible ve pragmatist olan kazanır...

yani

knock knock back to the real life...

işin içine illa ki idealizm katacaksanız ben hiçbir klima-ısıtma sistemi olmaksızın kendini kışın sıcak yazın soğuk tutan evlerin varolduğunu okumuştum bir dergide pramitlerinde böyle bir özelliği olduğundan bahsediyorlardı

bu işe girin siz construction :D

Kabul, verdigim örnekler daha cok siyaset icerikliydi. O zaman Bill Gates'ten ya da Edison'dan örnek vermek gerekiyor. Isin icine para girice neden idealizm kalmiyor olsun?

Sana iki secenek sunuyorum: Real Life diyip, okulu bitirince bir sirkete girip calismaya basla, Türkiye ya da yasadigin ülkenin sartlarinda normalin biraz üzerinde para kazan, hayatin boyunca para biriktir ve bu biriktirdigin parayla bir ev satin al. Emekli günlerinin tadini cikart sonra da.

Ikinci secenek: Sana karsi oynanan oyunlari iyice analiz et, oyunlari oynayanlarin silahlarini edin, büyük adimlar at. Hedeflerini ulasamiyacagin yerlerden sec, geriye baktiginda hedefine ulasamamis olsan bile ne kadar cok yol aldigini farket Daima büyük adimlar at. Vs. Vs. Yani bir sürü beylik laflar edebilirim.

Yanlis anlama lütfen, amacim senin yasam felsefeni yargilamak degil, kendime benim gibi düsünen bir insan bulmaktir.

Bu arada piramitlerin icerisi yazin felaket bunaltici bir sicaga sahip, icerde kupkuru ve bulanik bir hava var.

Dedigin evler Solar enerji ve yer pompasiyla calisiyor. Beklenilen, evlerin enerji tüketmesiyken, bir anda enerji üretmeye basliyorlar...

tarihinde Mrseppy tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Partnerde aradigim özellikler:

-Mühendis olmasi

-Girisimci, atak ve lider kisilige sahip olmasi

-Analitik düsünce yetenegine sahip

-risk alabilecek kadar gözü kara

-ayaklari yere basan

-regeneratif enerjiler konusunda bilgi sahibi

-Hayatinda yüksek mevkilere ulasma istegine sahip

-Ateist ama ahlak kurallari barindiran

-Muhtemelen Almanyada yasiyan, ya da Almanyaya ve diger ülkelere seyahat engeli olmayan

Ilgilenenlerin bana öncelikle bu baslik üzerinden, ilerleyen saflaharda ÖM ile ve MSN araciligiyla ulasmalari rica olunur.

Hemşerim keşke kendinde olmayan özellikleri tek tek sıralamasaydın. Bir partnere böylesine yüklenilir mi yahu? Biraz ortak hareket edin.

Sitelerde Paylaş
Ne yazik ki sen daha cok sakaya benziyorsun.

Eger seni astigini düsünüyor ya da düsüncelerimi salakca buluyorsan ve kendini bu düsüncelere sahip olmaktan dolayi büyük görüyorsan senden beklenileni yap ve SUS.

Sitelerde Paylaş
Cigdemcim bakiyorumda horoz dövüstürme pesindesin :P

o kadar mi cok skliyor canin :D

yok horoz döğüştürme niyetinde elbette değilim ama siz biraz daha kasarsanız bu başlık biraz daha kasarsa döğüş izleyeceğiz gibi.. ben yalnızca izlenimi alaylı bir şekilde söyledim.. sirorphanedin ve mrseppynin sözlerinden yola çıkarak yalnızca.. canım mı evet biraz sıkılıyorum gibi :( bu arada mrseppy belki bana da kızacak ama sirorphanedle aynı düşünüyorum bende.. :( sevgiler..

Sitelerde Paylaş

Zor bir iş. Yapacak olanlara kolaylık diliyorum. Zira çöl ortamı o kadar da steril değildir. Panellerin ve ekipmanın bakım onarımı oldukça masraflı olabilir. Yenilenebilir enerji kaynakları üzerine bir proje yürütecekseniz bence bir elektrik santrali kurmak yerine lojmanlar ya da toplu konutlar için bir şeyler düşünün. Hem daha kolay müşteri bulursunuz, hem bir aksilik olduğunda çulsuz kalmazsınız. Malum bir solar santral hidroelektrik santrali kadar enerji üretemiyor. Enerjinin bir kısmını da kendisi kullanacak. Avrupaya kadar binlerce kilometrelik elektrik hatlarında, ürettiğiniz elektrik dirence maruz kalıp büyük kayıplara uğrayacak. Kum fırtınası falan filan derken astarı yüzünden pahalıya gelip de koca bir sermayeyi batırabilirsiniz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...