Jump to content

ATEİST FORUMA MODERATÖR OLMAK İSTİYORUM

Recommended Posts

Berguzar abla , sanırım forumdaki bazı olaylara karşı tepki amaçlı mod olmak istiyorsunuz. Ama unutmayalım ki kamuya hizmet veren , seçimle başa gelinen bi kurum değil burası. :rolleyes:

bence forumda mod olmadan da bu hassasiyetlerinizi iletilerele belirterek devam edebilirsiniz.

Mod olursanız,diğer moderatörlerin yazılrını silmek gibi bir lüksünüz olacağını da düşünmüyorum .

Sitelerde Paylaş
  • İleti 224
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bergüzar, xislam'ın bazı laflarından kırılmış ve bunu dile getirmek için böyle bir başlık açmış. Asıl hedefinin mod olmak değil, modluğuna dayanarak hakaret ettiğini düşündüğü kişilere tepki vermek olduğu açıkça anlaşılıyor. Fakat xislam'ın yazılarında hakaret gördüğümü söyleyemem, düşüncelerini dile getirmiş, modlar da hep belli bir ''resmiyet''le konuşacak değiller. Hepimiz insanız sonuçta. Gereksiz bir alınganlığı büyütüp de birbirinizi daha fazla kırmamanızı önerebilirim ancak. İkiniz de değerli insanlarsınız.

Sitelerde Paylaş

Freddie'ye katılıyorum.

xislam'ı hem mod olarak, hem de bir yazar olarak çok beğeniyorum. Azmine de hayranım ayırca. Kosovalı hepimizin malumu.

Bergüzar ise ironi yapmış. Mod'luk istediği falan yok tabii ki. Forumu ve yönetimi eleştirmek istemiş.

Oğuz'un da dediği gibi mod'lar aynı zamanda herkes gibi birer katılımcı ve söyledikleri yüzünden eleştirilmeleri doğru değil.

Burada hiçbir mod'un uğradığı hakaret veya maruz kaldığı basit üslup nedeniyle karşısındaki kişiyi cezalandırdığı, attığı görülmemiştir. Belki bir iki istisna olay dışında.

Tam da tersi, mod olmak nedeniyle daha dikkatli, hatta bazen daha pasif tartışmak durumunda kalmıştır çoğu. Çünkü doz biraz yükselse, hemen "mod'luğuna güvenme" gibi çocukça ama sevimsiz suçlamalara maruz kalınıyor.

Bergüzar ve Bergüzar gibi birkaç müslümanın forum için çok önemli olduğunu düşünüyorum. Mesela Epifun..

Bu insanlar son derece yapıcı, üslubu düzgün ve aklı başında yazarlar. En önemlisi de çoğu kişinin düşündüğünün aksine hiç de cahil ve yobaz olmayıp, son derece modern ve bilgililer.

Onlardan farkımız inançlarımız, inançsızlığımız.

Bu tür insanları cahil nurcularla, ruhçularla veya yobazlarla bir tutup saldırmanın, tartışmaları sevimsiz hale getirmenin foruma büyük zararı olduğunu, sessiz okuyucuyu da rahatsız ettiğini düşünüyorum.

Düşüncelerimizi tavizsiz savunmak ve karşımızdakini çürütmekle, arada olması gereken önemli sınırı aşıp, karşımızdakini aşağılayıp küçümsemek arasındaki ince çizgiye dikkat edilmesi gerektiğine çok inanıyorum.

Buraya gelen çoğu müslüman cahil ve yobaz ise de, Bergüzar, Epifun ve ismini anımsayamadığım bir iki arkadaşın bu insanlarla bir tutulmasının, ayrıca ayıp olduğunu da eklemek istiyorum.

Üslup çok önemli...

Kimin neyi hakettiğini, veya ne kadarını hakettiğini iyi belirlemek gerekiyor.

Sitelerde Paylaş

:) :)

Tartışma doğmasın diye yanıt hakkımı bir başka bahara erteliyorum. Bazen olmasını istediğimiz şeyi öyleymiş gibi görürüz. İçten yazmanızın sebebi bu olabilir (7'inci satır için diyorum)

Saygılarımla

Sitelerde Paylaş
Tam da tersi, mod olmak nedeniyle daha dikkatli, hatta bazen daha pasif tartışmak durumunda kalmıştır çoğu. Çünkü doz biraz yükselse, hemen "mod'luğuna güvenme" gibi çocukça ama sevimsiz suçlamalara maruz kalınıyor.

İnsanlar zannediyorlar ki, sadece moderatör, admin veya yetkili kişi yetkilerini insanların görüşlerini bastırmak için kullanırsa yanlış ve yakışıksız olur. Yetkili kişinin yetkilerini, düşünceleri bastırmak için kullanması ne kadar çirkin ve yakışıksız bir davranışsa, yetkili kişinin yetkilerini, düşüncelerini bastırmak için kullanmakta o kadar çirkin ve yakışıksız bir davranış. Ve bu çok yapılıyor.

Sitelerde Paylaş
İnsanlar zannediyorlar ki, sadece moderatör, admin veya yetkili kişi yetkilerini insanların görüşlerini bastırmak için kullanırsa yanlış ve yakışıksız olur. Yetkili kişinin yetkilerini, düşünceleri bastırmak için kullanması ne kadar çirkin ve yakışıksız bir davranışsa, yetkili kişinin yetkilerini, düşüncelerini bastırmak için kullanmakta o kadar çirkin ve yakışıksız bir davranış. Ve bu çok yapılıyor.

Evet haklısın.

Yetkili kişinin düşüncelerini bastırması değilse bile, daha kontrollü ifade etmek zorunda kalması çok sık rastlanır bir durum.

Din forumunda değil, politik vb. başlıklarda daha fazla sözkonusu bu.

Bu durumda o tür başlıklardan uzak durmaya gayret etmek, söyleyeceklerine çok daha fazla dikkat etmek zorunda bırakılıyor yetkili kişi. Çünkü Oğuz'un da belirttiği gibi bir tek kişinin düşüncesi tüm yönetime mal edilmeye çalışılıyor.

Bu da çok yapılıyor değil mi?

Aslında bu da bir tür şiddet.

Sitelerde Paylaş

:D:D:D

Kodoman ile Ifeel, aslında modların ne kadar da mazlum olduklarını açıklayarak üçüncü gözümü açtılar, bak sizlere yüreğim acıdı şimdi... Ben sizin daha fazla üzülmenize ve modluğunuz yüzünden haksızlığa uğramanıza razı olamam, bu yüzden bir kez daha modluğun kaldırılmasını ve tüm mod arkadaşlarımızın bu sıkıntıdan kurtarılmasını talep ediyorum.

B)

Sitelerde Paylaş
:lol::lol:

ateistforuma müslüman moderatör olmaz.

ben bunu en başında söylemiştim, gene söylüyorum.

işin doğasına aykırı bu.

hem diğerleri çiğ çiğ yerler bergüzar ablayı olası bir ortak karar alma durumu olursa.

herkes üzerine düşeni hakkıyla yaparsa böyle konuların açılmasına da gerek kalmaz.

bazıları da ilk fırsatta bütün kinlerini kusma fırsatı bulamaz böylece.

murteddd seni severim. Ama burada tuhaf bir durum var. Sen kendi anlayışına göre benim kinimi kustuğumu falan mı dile getiriyorsun şimdi? Ben ne düşünüyorsam onu söyledim. Üstelik hala berguzarın kinayesine rağmen başlığın ciddi olduğunu düşünüyorum. Kimse böyle bir niyeti olmadan sırf kinaye için böyle bir başlık açmaz. Siz onu bizim gibi cinlerin külahına anlatın. Üstelik evet gerek bir kısım müslümanın gerek bir grup sosyalistin ikiyüzlülüğünden ve lafları dolandırırarak uzuuuun yazılar döşenmelerinden çok sıkıldım. Bir öyle bir böyle konuşma marifeti her iki bir kısım grupta tavan yapmış durumda. Başlıktaki iletimdeki gibi sözleri söylerim gene söylerim. Rahatsızsan sende bana açık açık söyle. Böyle laf çarpıtma. Gerçi bana ne gam oda ayrı bir konuya.

İstediğin kadar bana bozuk olabilirsin. Kızgın olabilirsin. Sebebi malum. Seninle şu Antikafirin (artık kimse gerçekte) başlıklarında yaptığımız tartışmalar. İşte ben senin şu tavrına benzer tavırlara çok kızıyorum. Arkadaşım madem bana o zaman geri dönülmez bir şekilde kızdın kırıldın, neyse ne artık, yazarsın bir ÖM, şu şu bu bu anlatırsın. Forumda böyle dolaylı işlere kalkışmazsın. Laf çarptırma falan komik şeyler bunlar. Mert olun mert. Birşeyi söyleyecekseniz dosdoğru söyleyin. Bir sıkıntınız varsa kıvranıp durmayın. Karşınızdakine açıkça söyleyin. Ne kaypak tiplersiniz siz yav. Sizin ne dostluğunuzdan ne düşmanlığınızdan hayır gelir. Evet seni severim murteddd ama böyle davranmaya devam edersen bir insan hakkında daha yanılmışım diyebilirim.

tarihinde baglanti tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
murteddd seni severim. Ama burada tuhaf bir durum var. Sen kendi anlayışına göre benim kinimi kustuğumu falan mı dile getiriyorsun şimdi? Ben ne düşünüyorsam onu söyledim. Üstelik hala berguzarın kinayesine rağmen başlığın ciddi olduğunu düşünüyorum. Kimse böyle bir niyeti olmadan sırf kinaye için böyle bir başlık açmaz. Siz onu bizim gibi cinlerin külahına anlatın. Üstelik evet gerek bir kısım müslümanın gerek bir grup sosyalistin ikiyüzlülüğünden ve lafları dolandırırarak uzuuuun yazılar döşenmelerinden çok sıkıldım. Bir öyle bir böyle konuşma marifeti her iki bir kısım grupta tavan yapmış durumda. Başlıktaki iletimdeki gibi sözleri söylerim gene söylerim. Rahatsızsan sende bana açık açık söyle. Böyle laf çarpıtma. Gerçi bana ne gam oda ayrı bir konuya.

İstediğin kadar bana bozuk olabilirsin. Kızgın olabilirsin. Sebebi malum. Seninle şu Antikafirin (artık kimse gerçekte) başlıklarında yaptığımız tartışmalar. İşte ben senin şu tavrına benzer tavırlara çok kızıyorum. Arkadaşım madem bana o zaman geri dönülmez bir şekilde kızdın kırıldın, neyse ne artık, yazarsın bir ÖM, şu şu bu bu anlatırsın. Forumda böyle dolaylı işlere kalkışmazsın. Laf çarptırma falan komik şeyler bunlar. Mert olun mert. Birşeyi söyleyecekseniz dosdoğru söyleyin. Bir sıkıntınız varsa kıvranıp durmayın. Karşınızdakine açıkça söyleyin. Ne kaypak tiplersiniz siz yav. Sizin ne dostluğunuzdan ne düşmanlığınızdan hayır gelir. Evet seni severim murteddd ama böyle davranmaya devam edersen bir insan hakkında daha yanılmışım diyebilirim.

sayın cin bağlantı,

bu tavırlarınızla forum ahalisini epey eğlendiriyorsunuz.

hacının gerçekte kim olduğu ile ilgili başlıkta bulunduğunuz beni ve komünist vatandaşları

zan altında bırakmanızdan sonra size karşı tavrımda bir değişiklik gördünüz mü?

yani laf sokmaya falan kalkmış mıyım her hangi bir başlıkta?

beni harcadınız demekten başka bir sitemde ya da göndermede bulunmuş muyum?

aksine bazı başlıklarda çok kere paslaştığımızı bile hatırlıyorum.

yani bu çıkışımı o olaya bağlamak gerçekçi değil.

ya da çok sinsi biriyim ben, hepsini önceden hesapladım ki

aklınıza böyle birşey gelmesin.

bakın hacı olayında beni suçladığınızda size ne yazmışım:

haa, anladım ben senin derdini.

ama uydurma bir yazı üzerinden hacıyı yıpratmak isteyecek kadar karaktersiz değilim.

üstelik hacıyla da aramda bir sorun yok,

siyasi konularda pek anlaşamasak da kendisiyle münakaşaya girmişliğim de yok.

kendisine abi derim ayrıca,

abi diyerekten gerçek niyetimi saklamaya çalıştığıma göre çok ama çok aşağılık bir adam olamlıyım.

ben de yeni farkettim bu yönümü, şaşkınlığını yaşamaktayım şu an. :)

gerçi böyle bir fikir aklınıza gelmiş ama neyse.

gelmiş olmasının felsefi ve bilişsel temelleri ise takdir edersiniz ki ayrı bir tartışma konusu.

yahu iletimin hedefi belli, suçladığım kişi belli.

bunun neresinde kaypaklık?

bak alınması gereken kişiden başka kimse üzerine alınmamış zaten.

senin alınıp da cevap yazacağından da adım gibi emindim.

bergüzara yazdıklarına çok sinir oldum açıkçası.

bunu başkasına yazsaydın bu kadar tepki vermezdim.

bir iki ukala tavrına denk gelmiş olsam da

o olay hariç şahsıma yönelik bir durum olmadığı için doğal olarak sorun etmedim.

zaten o tezgah olduğunu iddia ettiğin olayda

benim gerçekten de parmağım olduğunu düşündüğüne ihtimal dahi vermiyorum.

sadece ortaya atığın şeyden sonra geri adım atmadın,

ben de lüzum görmediğim için senin üzerine gitmedim.

bu olaya gelince; sen de düne kadar inanan biriydin.

ne oldu da bergüzar gibi aklı başında bir insanı bu kadar küçümsemeye,

hakkında rencide edici ifadeler kullanmaya başladın?

efendim neymiş, vakti zamanında bergüzarın modluğuna destek verdiği için şaşırmışmış.

oysa bergüzar öyle basit biriymiş ki bunu nasıl da düşünebilmişmiş. :blink:

kimse bu kadarını haketmiyor sayın bağlantı.

bu arada, sıklıkla ben doğruyu dan dun söylerim,

ben kaypaklık yapmam,

benden hiç birşey kaçmaz,

esen yelden hileyi sezerim

şeklinde sloganlar atıyor oluşunuz gerçekten ilginç bir vaka.

hani kuranda allah çok yemin ettiği için inandırıcılığı kalmıyor ya

bu sizinkisi de ona dönüyor.

Sitelerde Paylaş
sayın cin bağlantı,

bu tavırlarınızla forum ahalisini epey eğlendiriyorsunuz.

hacının gerçekte kim olduğu ile ilgili başlıkta bulunduğunuz beni ve komünist vatandaşları

zan altında bırakmanızdan sonra size karşı tavrımda bir değişiklik gördünüz mü?

yani laf sokmaya falan kalkmış mıyım her hangi bir başlıkta?

beni harcadınız demekten başka bir sitemde ya da göndermede bulunmuş muyum?

aksine bazı başlıklarda çok kere paslaştığımızı bile hatırlıyorum.

yani bu çıkışımı o olaya bağlamak gerçekçi değil.

ya da çok sinsi biriyim ben, hepsini önceden hesapladım ki

aklınıza böyle birşey gelmesin.

bakın hacı olayında beni suçladığınızda size ne yazmışım:

gerçi böyle bir fikir aklınıza gelmiş ama neyse.

gelmiş olmasının felsefi ve bilişsel temelleri ise takdir edersiniz ki ayrı bir tartışma konusu.

yahu iletimin hedefi belli, suçladığım kişi belli.

bunun neresinde kaypaklık?

bak alınması gereken kişiden başka kimse üzerine alınmamış zaten.

senin alınıp da cevap yazacağından da adım gibi emindim.

bergüzara yazdıklarına çok sinir oldum açıkçası.

bunu başkasına yazsaydın bu kadar tepki vermezdim.

bir iki ukala tavrına denk gelmiş olsam da

o olay hariç şahsıma yönelik bir durum olmadığı için doğal olarak sorun etmedim.

zaten o tezgah olduğunu iddia ettiğin olayda

benim gerçekten de parmağım olduğunu düşündüğüne ihtimal dahi vermiyorum.

sadece ortaya atığın şeyden sonra geri adım atmadın,

ben de lüzum görmediğim için senin üzerine gitmedim.

bu olaya gelince; sen de düne kadar inanan biriydin.

ne oldu da bergüzar gibi aklı başında bir insanı bu kadar küçümsemeye,

hakkında rencide edici ifadeler kullanmaya başladın?

efendim neymiş, vakti zamanında bergüzarın modluğuna destek verdiği için şaşırmışmış.

oysa bergüzar öyle basit biriymiş ki bunu nasıl da düşünebilmişmiş. :blink:

kimse bu kadarını haketmiyor sayın bağlantı.

bu arada, sıklıkla ben doğruyu dan dun söylerim,

ben kaypaklık yapmam,

benden hiç birşey kaçmaz,

esen yelden hileyi sezerim

şeklinde sloganlar atıyor oluşunuz gerçekten ilginç bir vaka.

hani kuranda allah çok yemin ettiği için inandırıcılığı kalmıyor ya

bu sizinkisi de ona dönüyor.

Ooooo amma çarpıttın olayları murteddd. Antikafir olayı hala bir soru işareti. O kişinin Antikafir olmadığını biliyorum. Üstelik hala sosyalistlerden bir kısım insanın gruplaştığını biliyorum. Bunuda heryerde söylerim. Gelip burada birbirlerine çanak tutarlar. Açıkça ortada. Sende kendi fikirlerini söyler ve onlardan yanada şöyle bir yeşil ışık yakar geçersin.. Buda açık gizli değil ki. Yasak bir durum mu var ortada? Veya ayıp birşey mi var? Öyle istersin öyle yaparsın kim karışır sana? Antikafir olayını benim çok ciddiye aldığımı sanmıyorsun herhalde. Bana ne yav. Girdim ve kendime göre ne yazmak istiyorsam yazdım. Çok sinir olurum gizli kapaklı iş çevirenlere. Ama onları bozum etmenin çok eğlenceli olduğunuda söylemeliyim. O olay isterse bireysel birşey olsun, sonuçta ben sahtekarlığını ortaya koydum mu koydum. Üstelik şunu unutma ben olayı uzatmamak ve daha fazla kırıcı olmamak adına geri çekildim. Bütün sezgilerim ve gözlemlerim bana hala aynı şeyi söylüyor.

Bu başlıktaki iletide beni kastettiğin çok açıktı bende cevap yazdım. Elbette öyle olacak. Antikafir olayından sonra başlıklarda yazışmadık mı dedim ben? İletide benim için bütün kinini kusma gibi haddi aşan bir ifade görünce elbette ciddi tepki veririm ve önceki olayla bağlantı kurarım. Bu kimin aklına gelmez. Hem seni harcamak gibi bir ifadeni o zamanda anlamadım şimdide anlamıyorum. Ben seni nasıl harcarım? Diyelim ben bunu istesem bile nasıl başarırım? Komik ve saçma bir söz senin ki. Ben sana soru sorarak mı seni harcayacakmışım? Sende cevabını verirsin geçersin. Ya demeyeyim diyorum diyorum ama illa dedirtiyorsun. Yarası olan gocunur yav. Sen ne diye böyle harcamak gibi büyük laflar ediyorsun? Hayret ki hayret ya. Harcamak ve ben. Yok deve diyorum artık. Kim takar burada bunları yav? Herkes okur geçer. Sen kafana göre takıl.

Ben düne kadar klasik anlamda müslüman falan değildim. Lafta müslümanvari birşeydim işte. Benim inançla ilgili müslümanlık dışı düşüncem ve faaliyetim vardı zaten. Ben hiç böyle müslümanlık savunması falan yapmadım. Burada birilerinin gözüne sokuyorsun çelişkileri ve akıl almaz olayları gene red ediyor. Bana birileri bunları gösterse ben hemen araştırmaya başlardım zamanında. Bazı müslüman arkadaşlar savunma yaparken hırçınlaşıyor ve saldırıyor, hatta hakaret ediyor. berguzar hacdan geldiğinden beri böyle. Demek ki bu hac müslümanı böyle yapıyor. Artık bilemeyeceğim. Ben zaten bazı yazılarını görmüş ve çok yadırgamıştım. Kimsenin buraya gelipte müslüman terörü estirmeye hakkı yok. Eğer bunu yaparsa bende lafımı esirgemem. Aynen berguzara yaptığım gibi. Bundan sonrada müslümanlığı çelişkileri gösterildiği halde hararetle savunan insana güvenmem. Bunu yapanın ne yapacağı belli olmaz. Belli bir adaptasyon süresini anlarım yada genel kültür eksikliğini ancak bunlarda tamam olduktan sonra güven benim için büyük sorun.

Ben kaypaklık yapmaktan hiç hoşlanmam doğru. Canım isterse çok açıksözlü olurum diyede söyledim zaten. Kıvır kıvır konuşmaya tahammül edemiyorum forumda. Reel hayatta zaten mecbur kalıyorsun ve çok sıkıcı. Ama esen yelden hileyi sezemem işte. O o kadar kolay değil. Beyin okumuyorum herhalde. İsteyen istediğini düşünsün, bana paranoyak desin isterse diye belirttim daha önce zaten. Ne olacak? Çok mu umurumda? Kimsenin keyfine göre yazacak değilim. Ben nasıl istiyorsam öyle yazarım. Rahatsız olan okumasın, beni engellesin.

tarihinde baglanti tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Kodoman ile Ifeel, aslında modların ne kadar da mazlum olduklarını açıklayarak üçüncü gözümü açtılar, bak sizlere yüreğim acıdı şimdi...

İnsanın üçüncü gözünü yaşartacak bir durum :D

-----

Her neyse ateistforum sadece modların davranışıyla şekillenen bir yer değil. Sonuçta başkaları da yazıyor. Fakat dinlerin ve dinleri savunanların kendilerine ve insanlığa çok büyük haksızlık yaptığına inanan insanlar da var burada.

Bence dinlerin şahsıma yaptığı haksızlık ve hakaret o kadar büyük ki bazen ben de hafiften almakta zorlanıyorum.

tarihinde bayşapka tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Kimse böyle bir niyeti olmadan sırf kinaye için böyle bir başlık açmaz. Siz onu bizim gibi cinlerin külahına anlatın.

Birileri de "kimse içinde böyle bir niyet barındırmadan bu başlıktan bu sonuca ulaşmaz" diyerek cinlik yapabilir.

Berguzar daha önce "mod olmak istemediğini" belirtti.

Bunu söylemesinin altından bile aslında böyle bişey istediği sonucu çıkarılabilir yine cinlik yapılarak.

Yani birilerinin ilk satırda söylenmesi muhtemel olan şeye karşı yazılabilecek "asla böyle birşey istemem" lafından bile ilginç cin sonuçlar çıkarılabilir. (Görüyosunuz ne kadar cinim "asla istemem,yapamam...vs" cevaplarının önünü kıvrak zekamla kapatıyorum,allahım esirgesin beni )

Yani; hiç gerek yok böyle şeylere.

Berguzar'ın mod olursa en az diğer modlar kadar görevini yapabileceğini herkes biliyor.

O yapmak istemez ya da forum yönetimi bunu istemez,forum üyelerini rahatsız eder...vs o ayrı mesele.

Başlıktaki kinaye açık,Berguzar'ın mod olma isteği var mı bilemem ama bu başlıkta olası isteği yansıtmaya çalışmadığına eminim.

Evet.

tarihinde Macc tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

kimsenin olayları çarpııtığı falan yok, varsa da o ben değilim.

ben antikafirin bu işe girişmiş olabileceğini tahmin ediyorum ama

onun adına bunu başkası yaptıysa da bilemem.

şimdi o başlığı tekrar okudum ve bazı kısımları buraya almak istiyorum.

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=18515

abartıyorsunuz, antikafirin işin suyunu çıkardığı doğru ama

hani tümden fesat ya da sırf hacıya zarar vermek amaçlı hareket eden biri değil.

antikafirin atıldığını gördükten sonra hacının kim olduğu ile ilgili başlıktaki

bir iki iletiye bakıp adama gereğinden fazla yüklenildiğini düşündüm.

çünkü antikafir, yirmili yaşlarının başında,iyi niyetli ama islami pek bilmeyen

sadece dinini savunma güdüsüyle buraya arada itiraza yönelik birşeyler yazan biriydi.

daha doğrusu benim forumda yazdıklarından ve bir iki grup muhabbetinden vardığım kanaat buydu.

onun hacı üzerinden foruma zarar vermeye kalkacak kadar

ince hesaplar peşinde olması bana hiç ama hiç mantıklı gelmedi.

zaten bu yazılardan birşey çıkmayacağı da belli,

bunların foruma taşınması ilk kez olmuş birşey değil.

ben de gereğinden fazla yüklenmeyin adama yazıverdim.

murteddd, senin rengin kızıla mı kayıyor yoksa bana mı öyle geliyor?

kızıl mı, ne alaka? :)

Bak bak güldüğüne göre anlıyorsun ne demek istediğimi. murteddd, insan benimsediği yada sempatize olduğu düşünceden utanmamalı. Gizlenecek bir şey olarak görmemeli.

Sevgili Notamatik bir gruba veryansın etmiş ama başka bir grup daha var. Şimdi onuda bana söyletme. Onlar kendilerini biliyorlar.

yahu, benim yazdığım iletilerin üçte ikisinde smiley vardır, sayması bedava.

bir smilyeden varılan sonuç beni şaşırtmıştı.

kızıllık falan deyince bağlantının komünist düşmanlığı tabi aklıma geldi.

ama tam bağlantıyı kuramadım gene.

notamatiğin yazdıklarını okumadım halen.

şimdi okuyacağım, ama kızıl olmasam da severim kendilerini.

notamatik kime varyansın etmiş, onu da anlamadım.

ayrıca antikafiri savunmanın kızıllıkla ne ilgisi olabilir, bilmiyorum.

notamatiğin yazıyı okuduktan sonra neyin ne olduğunu anlamayı umuyorum.

:)

ifeelgoodun sorusu üzerine şunları yazmışsınız:

(...)

Burayla ilgileri var mıdır diyorsun. E nasıl olmaz? Gelip birde AntiiKafirin yaptığını kısmen savunuyorlar. Laf eğerek bükerek. Ben çok açık sözlü ve harbi birisiyim. Böyle şeylere çok kızarım. Kardeşim bir derdin varsa kıvırma. Onun bunun arkasına saklanma. Çık ortaya dan dan dan söyle. Şimdi şurada olanlar hem komik hemde kurulmuş bir oyun havasında. Umarım yeterince açık anlatabilmişimdir sevgili IFeelGood. Şu şu şu diye saymama gerek yok. Bu çok tuhaf olur. Onlar kendilerini biliyor ve eminim sizde onları çok iyi biliyorsunuz. Aralarında belki az sayıda farklı yani olumlu düşünenler olabilir. Onlarıda ben bilmiyorum zaten.

notamatiğin yazdılarıyla alaka kuramadım ama kimleri kastettiğini tahmin edebiliyorum.

ama benim kızıla kaymam ile antikafire yazdıklarım arasında nasıl bağlantı kurdun , onu anlamadım. :)

bu arada bu yazıları uyduranlara notamatiğin söyledikleri az bile.

ama antikafirin kötü niyetli olduğuna

ya da ortada tam olarak neler döndüğünün bilincinde olduğuna ihtimal vermiyorum.

haa, anladım ben senin derdini.

ama uydurma bir yazı üzerinden hacıyı yıpratmak isteyecek kadar karaktersiz değilim.

üstelik hacıyla da aramda bir sorun yok,

siyasi konularda pek anlaşamasak da kendisiyle münakaşaya girmişliğim de yok.

kendisine abi derim ayrıca,

abi diyerekten gerçek niyetimi saklamaya çalıştığıma göre çok ama çok aşağılık bir adam olamlıyım.

ben de yeni farkettim bu yönümü, şaşkınlığını yaşamaktayım şu an. :)

AntiiKafir in Antikafir olduğunu sanmıyorum. Yaptığım testten geçemedi. O kişi bir başkası.

Notamatik konusu ise şöyle. AntiiKafir müslüman olarak düşünüldü. Notamatikte öyle düşünerek bu yazıyı yazdı. Gayet normal tabii. Ben ise düşüncemi dile getirdim. AntiiKafir Antikafir olduğunu bana ispatlayamadığına göre bu işte bir bit yeniği var. Yetmezmiş gibi arkasından bir bakıyorum forumda iki kişi garip ve karışık laflar ediyor. Birisi Einstein birisi sen. Hatta bir başka arkadaşta bir hamle yaptı, neyse iyice tadını kaçırmayayım. Şimdi bu nedir? Sizin böyle bir konuda karışık karışık konuşmanız tuhaf değil mi? Siz böyle yaparsanız bende sorgularım. Üzerinize gelirim.

murteddd, seni severim. Forumda bilgili, esprili ve iyi bir arkadaşsın. Aslında bu konu ile ilgili iki iletin beni çok şaşırttı. Kimlerden kimlerden beklerdimde senden beklemezdim. Bak sevgili arkadaşım ben dünkü çocuk değilim. Bir tek cümle bazen çok şey anlatır. Bir küçücük cümlecik bazen bir insanın bütün duruşunu ortaya koyar. Ama ben yanılmış olmayı istiyorum. Şimdilik yanlış anladım diyorum ve kapatıyorum. Çünkü sen değer verdiğim birisisin.

yahu gel de ben antikafiri tanıyorum az çok,

ne yaptığının bilincinde bile olduğunu sanmıyorum.

umarım dediğin gibi o değildir.

bu arada karışık ne konuşmuşum acaba?

ekleme:

ne yani antikafirin nikiyle hacıya çullanan bizim komünistlerden biri mi?

bunu nasıl bilebiliyorsun?

Bağlantı bu olayın komünistlerin bir komplosu olduğunu söylemeye çalışıyor. Kendisi süper zeki bir insan olduğu için biz kötü kalpli komonislerin forumu içten çökertmeye çalıştığını hemen anlamış ve bizi suçüstü yakalamıştır. Moderatör yapılarak ödüllendirilmeli, taksim meydanına da anıtı dikilmelidir.

şu ukalalığa bakar mısınız?

ayrıca buluttan nem kapamk buna değil herhalde.

murteddd, yıktın perdeyi eyledin viran. Ben böyle bir laf etmedim ama sen ettin. Çünkü şunu çok iyi biliyorum ki o kelimenin telaffuzu doğru olmazdı. Bir başkasınında telaffuz etmemesini umuyordum. Aslında bu tür tartışmlarda gizlenen kelime söylenmez. Bu bir taktiktir. Neyse henüz bunları bilmiyorsun demek ki. İlk telaffuz edenin durumu ile ilgili yorumlarımı hiç anlatmayayım. Zamanla bunları öğrenirsin.

AntiiKafir nicki ile haci hakkında başlık açan kişinin bunu kendi tercihi ile yaptığını düşünüyordum. Yani hiç grup işi olacağı aklıma gelmemişti. Ama AntiiKafirin arkasından hemen forumda insanlar garip garip yorumlar yapmaya başlayınca duruma hemen uyandım. Bu bir raslantı olamazdı. Ne var ki yukarıda sana kapatalım konuyu dedim. Ben yanlış anlamış olayım dedim.

ben taktik neyin anlamam,

bu derece paranoyaklaşacağını bilseydim ben de her dediğimi tartardım.

benim söylememe gerek yok ki

zaten bu forumda üyeliği birkaç aylık bir süreyi geçen en salak adam bile anlar senin kimi ya da kimleri kastettiğini.

bu saatten sonra ne desem taktiğe yoracaksın,

ne diyeyiim ki?

bu arada zekamı fazla küçümsüyorsun.

eşeğin aklına karpuz kabuğu sokmak gibisinden bir deyim vardı.

sen olayın tek bir komünistin komplosu olduğu düşünürken

ben soktum yani senin aklına grup halinde çalıştıklarını. :)

bağlantının ne demeye çalıştığını henüz anlamayanlar için freddienin yorumunu da alalım buraya.

Bağlantı, seni severim ama bu başlıkta garip yazılar yazmışsın. Önce ortaya birşey atıyorsun ama sonra bir açıklama yapmıyorsun. Birkaç iletin boyunca bu Antiikafir isimli şahsın gerçekte kim olduğunu açıklayacağını söyledin ama hala netice yok. Sonra ortaya ''kızıl'' bir ''grubun'' varlığını attın ama açıkla denince gene üstü kapalı laflar ediyorsun. Pembe diziler bile bu kadar uzamıyor. Ne dediğini anlamıyorum, kimsenin de anladığını sanmıyorum. Bir taraftan Hacı'nın müslümanlar arasında düşmanı olmadığını söylüyorsun ondan sonra da kızıl bir gruptan bahsediyorsun. Bu laflardan, sol görüşlü ateistlerin birleşip Hacı'ya komplo kurduğu gibi birşeyi mi ima ediyorsun??? Eğer böyleyse, sen Antiikafir'den de beter hayal kuruyorsun demektir ki senden hiç beklemem bunu. Yazdıklarının hedefini anlamıyorum. Daha açık konuşsan herşey daha iyi olacak aslında... Birşey söylüyorsan arkasında dur, hani dobraydın sen dan dan dan konuşuyordun?

Sevgiler....

ardından tuhaf çıkarımlar geliyor:

Yok ben AntiiKafirin komünist olduğunu düşünmüyordum. Kişisel bir şeye benziyordu. Yani tahminim öyle idi. Tabii kim olduğu meçhul bu şahsın. Hala belli değil.

Beni şüphelendiren AntiiKafirin atılmasının arkasından ortaya çıkan ama fakatlı yaklaşımlar. Bu tek kişilik bir girişim olsa kimse arkasından böyle ama fakatlı konuşmaz. Önceki cümlede eleştir sonra ama şöyle şöyle falan de. Karışık bir durum. Sen kabul etmesende öyle. E durum bu olunca ister istemez insan ne oluyor yav diyor.

Bundan sonra söylediklerini taktiğe falan yormam murteddd. Zekanı asla küçümsemem. Sen çok zeki birisin. Zaten ben taktik bilsemde kullanmayı sevmem, açık sözlü olmayı severim. Buradaki konu hassas olduğu için ben telaffuz etmek istemedim ama kastım zaten açıktı. Aslında forumda böyle bir konu yüzünden ikilik çıkmasını da sevmiyorum ama var işte.

Seni kırmamak için cevap vermeye devam ediyorum ama dediğim gibi ben yanlış anlamış olayım ve konuyu kapatalım.

konunun geldiği nokta gerçekten ilginç.

baydığı da doğru ama içimde kalmasın bir iki şey daha yazayım.

ben bu foruma ilk yazmaya başladığım zamanlar benzer başlığı antiateistin de açması ihracına sebep olmuştu.

şimdi bu internette gezen ayberg ile hacının aynı kişiler oluşu muhabbeti ciddiye alınacak birşey değil.

ayberg muhtemelen halen içerde, oysa biri hacı takma adıyla yazmaya devam etmekte.

hacı eğer aybergle aynı kişi olsaydı hapishaneden yazıyor olması gerekti.

hangi akılla bunları içeriden yazdığı düşünülebilir?

yani aslında antikadir nikli kullancı (eğer oysa) ne söylediğin

ya da ne kadar dayanaksız bir iddiayı buraya taşıdığının farkında bile değil.

almış getirmiş, üzerine düşünmeden taşımış buraya.

tutup da hacıya nasıl zarar versem diye geceleri uyuyamayan bir adam olmadığını da biliyorum.

hepimiz hacıyız şeklindeki başlıkları da abartılı buldum.

hani ikidir aynı konuyu gündeme getiren safça müslüman bir genç karşımızdaki.

üstelik iddia ciddiye alıncak birşey değil.

yani zaten hacı bu adamları tükürüğüyle boğar.

bu başlıktan öğrendiklerimiz;

1-bağlantının komünist düşmanlığı beni harcayabilecek seviyededir.

bunu görmüş oldum kendi adıma.

2-sayın bağlantı, hacı ve dehayla siyasi tartışma içinde olan komünist güruhtaki arkadaşlara

böyle bir tavrı yakıştırabilmektedir.

bağlantı, hacının ya da diğer yöneticilerin akıllarından geçirmedikleri bir olasılık üzerine senaryo bile yazabilmektedir.

3-basit bir smile tasavvur bile edemeyeceğiniz şeylere yorulabilmektedir.

ben size ne diyebilirim ki?

--------------------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------------------

(...)

Sende kendi fikirlerini söyler ve onlardan yanada şöyle bir yeşil ışık yakar geçersin.. Buda açık gizli değil ki. Yasak bir durum mu var ortada? Veya ayıp birşey mi var? Öyle istersin öyle yaparsın kim karışır sana? Antikafir olayını benim çok ciddiye aldığımı sanmıyorsun herhalde. Bana ne yav. Girdim ve kendime göre ne yazmak istiyorsam yazdım. Çok sinir olurum gizli kapaklı iş çevirenlere. Ama onları bozum etmenin çok eğlenceli olduğunuda söylemeliyim. O olay isterse bireysel birşey olsun, sonuçta ben sahtekarlığını ortaya koydum mu koydum. Üstelik şunu unutma ben olayı uzatmamak ve daha fazla kırıcı olmamak adına geri çekildim. Bütün sezgilerim ve gözlemlerim bana hala aynı şeyi söylüyor.

sizin ortaya birşey koyduğunuz falan yok.

o başlıkta yazdıklarınızı tek bir kişi bile ciddiye almadığı gibi

aksine tiye alanlar olmuş.

üstelik seni kırmamak için bildiklerimi söylemiyorum,

üzerine gelmek istemiyorum,

kırıcı olmaktan çekiniyorum havalarından vazgeçin.

ben böyle tezgahlara kurabilen biriysem

sizin beni kırmaktan hiç ama hiç çekinmemeniz gerekir.

yani böyle bir insanı aksine kırmak gerek.

Bu başlıktaki iletide beni kastettiğin çok açıktı bende cevap yazdım. Elbette öyle olacak. Antikafir olayından sonra başlıklarda yazışmadık mı dedim ben? İletide benim için bütün kinini kusma gibi haddi aşan bir ifade görünce elbette ciddi tepki veririm ve önceki olayla bağlantı kurarım. Bu kimin aklına gelmez. Hem seni harcamak gibi bir ifadeni o zamanda anlamadım şimdide anlamıyorum. Ben seni nasıl harcarım? Diyelim ben bunu istesem bile nasıl başarırım? Komik ve saçma bir söz senin ki. Ben sana soru sorarak mı seni harcayacakmışım? Sende cevabını verirsin geçersin. Ya demeyeyim diyorum diyorum ama illa dedirtiyorsun. Yarası olan gocunur yav. Sen ne diye böyle harcamak gibi büyük laflar ediyorsun? Hayret ki hayret ya. Harcamak ve ben. Yok deve diyorum artık. Kim takar burada bunları yav? Herkes okur geçer. Sen kafana göre takıl.

yazışmadık dediniz demedim.

sadece tavrımda bir değişiklik olmadığı hatırlatmak istedim.

harcamaya gelince;

sırf komünistlere giydirebilmek adına

benim gibi sevdiğinizi söylediğiniz bir insanı son derece çirkince bir davranışla itham ettiniz.

hani komünist düşmanlığında sınır tanımadığınızı biliyorudum ama bu kadarı garip geldi gene de.

neyse ki bu idiaanıza kendinizden başka inanan olmadı, zaten inannmaları da olası değildi.

bu arada böyle çirkin bir insana karşı herşeyi dan dan söyleyen sizin tavır almamanız gerçekten ilginç.

buradaki tezatın farkındasınız herhalde.

Ben kaypaklık yapmaktan hiç hoşlanmam doğru. Canım isterse çok açıksözlü olurum diyede söyledim zaten. Kıvır kıvır konuşmaya tahammül edemiyorum forumda. Reel hayatta zaten mecbur kalıyorsun ve çok sıkıcı. Ama esen yelden hileyi sezemem işte. O o kadar kolay değil. Beyin okumuyorum herhalde. İsteyen istediğini düşünsün, bana paranoyak desin isterse diye belirttim daha önce zaten. Ne olacak? Çok mu umurumda? Kimsenin keyfine göre yazacak değilim. Ben nasıl istiyorsam öyle yazarım. Rahatsız olan okumasın, beni engellesin.

esen yelde hile aradığınız doğru ama

bulduklarınız gerçeklerle pek örtüşmüyor sanırım.

bergüzara gelince, ifeelgood gibi yıllardan beri ateist olan bir insan bile

olumsuz görüş belirtmezken sizin rencide edici şeyler yazmanız garip doğrusu.

hani kimse kimseyi sevmek zorunda değil ama bu sevmediğinizi aşağılama hakkını size vermez.

Sitelerde Paylaş

isguzar hanim teyze mod yada rootadmin yapilirsa bundan en cok ateistforum karli cikar.harika bi reklam olur.kendisi yasini basini almis bi haci anne.nikini haci anne olarak deistirip mod yapildiinda forum muslumanlarin ilgisini daa cok cekecektir.evrim konusunda sacmalayip dursada ben kendisini destekliorum

Sitelerde Paylaş

murteddd, ben bu foruma öğrenmek ve birazda eğlenmek için giriyorum. Aradada böyle garip işler olunca katılıyor ve yine kendime göre eğleniyorum. Gelmişsin burada bir sürü yazı yapıştırıp kendine göre analiz yapıyorsun. Ya ben onları okumakla zaman kaybedip canımı sıkamam. Vır vır vır koca karı gibi amma düşük çenen varmış be. Kardeşim ne düşünürsen düşün ne satarsan sat. Meraklıların okur kendi aranızda anlatır durursunuz. Ben forumda öğrenmeme ve eğlenceme bakarım. Böyle üç kuruşluk gerginliklerle uğraşamam. İsteyen istediğini düşünsün. Gelip foruma bana çamur atan olursada iki lafla benzetirim. Lafında altında kalmam yani. Sen işine bak, kasma bunlarla kendini.

Macc seni tanımam etmem. Ne ayaksın bilmem. Eskisin galiba, seni bilenler biliyordur herhalde. Neyse gelmiş burada benimle ilgili değerlendirme yapıyorsun. Ama berguzarla ilgili değerlendirmen daha yoğun iletinde. O zaman direkt onunla ilgili yazsaydın. Benden sana ne? Hem o kadar meraklı isen müslüman moda git İslami sitelere takıl. Sizle mi uğraşacağız? Yok zaten berguzar istemezde cartta curtta. Eeeee bu ne zırıltı o zaman? Zaten bu forumda müslüman mod olursa ben gelişmelere bakarım. Sonra sonra baktım işin tadı kaçıyor bende çeker giderim. Ben ateistim, forumda birde müslüman baskısı çekemem. Gelmiş forumda biz çoğunluğuz siz bize uyacaksınız gibi laflar ediyor berguzar. Duyanda dünyada çoğunluk sanır bunları. İslamın yüzsüzlüğü kişilerde de ifadesini buluyor işte. Ben mecbur değilim böyle ukalalıklara katlanmaya. Yetmezmiş gibi böyle başlık açıp güya kinaye yapıyormuşmuşmuş. E bende gelir böyle yazarım. Kime ne? Canını sıkıyorsa yazdıklarım okuma. Sen kimsin? Yandan şakşakçı mı?

Sitelerde Paylaş
murteddd, ben bu foruma öğrenmek ve birazda eğlenmek için giriyorum. Aradada böyle garip işler olunca katılıyor ve yine kendime göre eğleniyorum. Gelmişsin burada bir sürü yazı yapıştırıp kendine göre analiz yapıyorsun. Ya ben onları okumakla zaman kaybedip canımı sıkamam. Vır vır vır koca karı gibi amma düşük çenen varmış be. Kardeşim ne düşünürsen düşün ne satarsan sat. Meraklıların okur kendi aranızda anlatır durursunuz. Ben forumda öğrenmeme ve eğlenceme bakarım. Böyle üç kuruşluk gerginliklerle uğraşamam. İsteyen istediğini düşünsün. Gelip foruma bana çamur atan olursada iki lafla benzetirim. Lafında altında kalmam yani. Sen işine bak, kasma bunlarla kendini.

Macc seni tanımam etmem. Ne ayaksın bilmem. Eskisin galiba, seni bilenler biliyordur herhalde. Neyse gelmiş burada benimle ilgili değerlendirme yapıyorsun. Ama berguzarla ilgili değerlendirmen daha yoğun iletinde. O zaman direkt onunla ilgili yazsaydın. Benden sana ne? Hem o kadar meraklı isen müslüman moda git İslami sitelere takıl. Sizle mi uğraşacağız? Yok zaten berguzar istemezde cartta curtta. Eeeee bu ne zırıltı o zaman? Zaten bu forumda müslüman mod olursa ben gelişmelere bakarım. Sonra sonra baktım işin tadı kaçıyor bende çeker giderim. Ben ateistim, forumda birde müslüman baskısı çekemem. Gelmiş forumda biz çoğunluğuz siz bize uyacaksınız gibi laflar ediyor berguzar. Duyanda dünyada çoğunluk sanır bunları. İslamın yüzsüzlüğü kişilerde de ifadesini buluyor işte. Ben mecbur değilim böyle ukalalıklara katlanmaya. Yetmezmiş gibi böyle başlık açıp güya kinaye yapıyormuşmuşmuş. E bende gelir böyle yazarım. Kime ne? Canını sıkıyorsa yazdıklarım okuma. Sen kimsin? Yandan şakşakçı mı?

aslinda seni gercektende cok severim, bir cok yerde beni uyarmis ve kismen yardimci olmus birisin. Fakat yazdiklarin o kadar sacma gelmeye basliyor ki bi saatten sonra, söylemem belki dogru degil ama söylemeden gecemeyecegim cogu kisi pek hoslanmiyordu senden ve ben bunu anlayamiyordum, neden senden hoslanilmadigi vs. ama yazilarini okudukca senden hoslanmamalarinin sebeplerini iyice anlamaya basladim. Senin dan dan dan konusmana kimse birsey demiyor, fakat gelipte assagilayici sözler sarf etmenide gerektirmiyor bu dan dan dan konusmalarin öyle degil mi? Biraz daha yazarken bazi seyleri göz ardi etmeden yazman dilegiyle..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...