Jump to content

ATEİST FORUMA MODERATÖR OLMAK İSTİYORUM

Recommended Posts

Sen hiç kaplumbağaları düşündün mü bağlantı?

Yok düşmedim. Çünkü kaplumbağa sırtına binecek kadar salak değilim. Ama filden düşmüş gibi dolaşan çok aval gördüm. Sözüm meclisten dışarı elbette.:)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 224
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

:lol: :lol:

ay sen nasil birisin ya? :D

Forumdaslara tavsiye: cani sklan Baglantinin iletilerini okusun, her derde deva, tabi zohandan sonra :P

Evet eğlenmeyi severim. Ciddi yazılarımdan başka eğlenceli yazılarımda var. İsteyen okusun. Zohan falan diyerek beni mi kızdıracaksın? Peeeehhhh Pinokio beni hiç tanımamışsın. Bozmaz beni bunlar. Sen kafana göre takıl.

Sitelerde Paylaş
Forumun psikopat özentileri, bakın da ablanızı örnek alın! :lol: :lol:

Kambersiz düğün olmaz demişler. Kamberde geldiiiii.:) thecrow benimle atışmayı mı özledin? Valla hiç günümde değilim. Bugün ancak dalga geçebiliyorum.:) Herkese kes traşı diyorum. Millet sakız gibi yapışıyor ve uzatıyor. Ne severlermiş atışmayı be.

Yav işin ciddisi arkadaşlar ben böyle konuları ciddiye alamam. Yapım müsait değil. Siz beni anlamıyorsunuz. Ciddi konular ciddi ciddi konuşulur tamam. Ama böyle çekişmeler çok çocukça. Ya de gidin kendi aranızda yeyin birbirinizi. Bir rahat bırakında foruma takılayım.

Sana yazdıklarım psikopatça geliyorsa öyle olsun be thecrow. Ama bu konuda eline su dökemem ki ben senin. Forumun en psikopatı yarışması yapılsa birinci gelirsin yav.:)

tarihinde baglanti tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir süre dışarı çıktım, başlık ne hale gelmiş...

Arkadaşlar bu tartışmalar hiç de gerekli değil. Üstelik başlık konusu bırakılmış, başka şeyler tartışılıyor..

Ben bu başlığı kilitlerim, Berguzar itiraz ederse yeniden açarım... Ama açarken başlığı çok ciddi bir şekilde temizlerim...

Başlık kilitlendi...

yazılanlar konudan çok da bağımsız değil, üstelik hakaret de yok.

Sitelerde Paylaş

Şahsen ateistforumda müslüman bir mod görürsem bu benim en büyük şokum olur hatta aklımda ki bütün soruların cevabı da bu şokla birlikte çözülür.Ama bu yönetim asla böyle bir karar almaz,çünkü bunlar dış güçlere hizmet ediyor.Masonlar buna karşı çıkar.

Sitelerde Paylaş
Başlık zaten en baştan polemiğe çağrı içeriyor.. Sizler de gereksiz polemikle ilgisiz bir ortamda tartışıyorsunuz. Bu ortamın tartışma olmadığı en baştan ilan edildiğine göre, küfür olmasa da başlığın engelleneceğini bilmeniz gerekir...

Sayın Oguz, kusura bakmayın gerçekten gereksiz bir tartışma oldu. Bende kaptırdım gitti işte. Ah benim şu arada tutan polemikçiliğim.:) Başlığı temizlemek isterseniz haklısınız. Çalışmalarınızda başarılar.

Sitelerde Paylaş
Başlık zaten en baştan polemiğe çağrı içeriyor.. Sizler de gereksiz polemikle ilgisiz bir ortamda tartışıyorsunuz. Bu ortamın tartışma olmadığı en baştan ilan edildiğine göre, küfür olmasa da başlığın engelleneceğini bilmeniz gerekir...

freddienin ya da diğer arkadaşların açtıkları başlıklarda acaba başlık sahiplerinin görüşleri mi tartışıldı.

onlar da kişisel meselelerle dolular ve öylece duruyorlar.

doğal olarak neden bu başlık diye sorma hakkımı kendimde görüyorum.

Sayın Oguz, kusura bakmayın gerçekten gereksiz bir tartışma oldu. Bende kaptırdım gitti işte. Ah benim şu arada tutan polemikçiliğim.:) Başlığı temizlemek isterseniz haklısınız. Çalışmalarınızda başarılar.

bu başlık işte bunun için en azından bir süre daha bu haliyle burada durmalı.

Sitelerde Paylaş
bu başlık işte bunun için en azından bir süre daha bu haliyle burada durmalı.

murteddd iyi misin arkadaşım? Gerçekten üzüldüm senin için. Yapma bu kadar garip düşünceler içinde olma. Benim için başlık temzilensede hoş temzilenmesede hoş. İkiside uyar bana. Ben sadece Oguzun yazdıkları üzerine bir ileti yazmayı gerekli gördüm ki iletimde de temizlemek isterseniz diyorum zaten. Yani istemezse temizlemezde. Başlıkta tartışma yapanlardan biri ben olduğum için cevap vermem gayet normal. Sen ateşini bir ölçtür, kendini ihmal etme. Bana biraz sayıklıyorsun gibi geliyor. Gece yatarken sütünü de iç.:)

Sitelerde Paylaş
murteddd iyi misin arkadaşım? Gerçekten üzüldüm senin için. Yapma bu kadar garip düşünceler içinde olma. Benim için başlık temzilensede hoş temzilenmesede hoş. İkiside uyar bana. Ben sadece Oguzun yazdıkları üzerine bir ileti yazmayı gerekli gördüm ki iletimde de temizlemek isterseniz diyorum zaten. Başlıkta tartışma yapanlardan biri ben olduğum için cevap vermem gayet normal. Sen ateşini bir ölçtür, kendini ihmal etme. Bana biraz sayıklıyorsun gibi geliyor. Gece yatarken sütünü de iç.:)

tamam, içerim sütümü.

bu başlık dursun bir süre daha.

Sitelerde Paylaş
Yok sadece burada durması yetmez bu başlığın. Yarın birkaç gazetede yayınlatalım. Kimse mahrum kalmasın bu atışmalardan.:)

başlık temizlensin diye başlığı sulandırmaya çalışma.

bu başlık burada kalmalı ya da

diğer polemik içeren bu bölümdeki tüm başlıklar temizlenmeli.

adil olanı budur.

Sitelerde Paylaş
başlık temizlensin diye başlığı sulandırmaya çalışma.

bu başlık burada kalmalı ya da

diğer polemik içeren bu bölümdeki tüm başlıklar temizlenmeli.

adil olanı budur.

Ooooo diğer başlıkların falan derdi bana mı düştü yav? Adalet falan ne büyük dertleriniz var sizin böyle. Gamlanın durun, benim derdim değil.

Ya merak etme o kadar ağladın ki Oguz vijdan yaptı herhalde, başlığı silmeyecek anlaşılan. İbret-i alem olarak kalacak burada sonsuza kadar.:)

Pinokio sana bir abla öğüdü daha. Sivri dil en çok sahibini yaralar. Ben senin dilinin erişemeyeceği kadar olgun birisiyim. Ne söylersen söyle beni sarsmaz. Ama bu sivri dil hayatta senden çok şey alır götürür. Zamanla anlarsın.

Sitelerde Paylaş
Ooooo diğer başlıkların falan derdi bana mı düştü yav? Adalet falan ne büyük dertleriniz var sizin böyle. Gamlanın durun, benim derdim değil.

Ya merak etme o kadar ağladın ki Oguz vijdan yaptı herhalde, başlığı silmeyecek anlaşılan. İbret-i alem olarak kalacak burada sonsuza kadar.:)

Pinokio sana bir abla öğüdü daha. Sivri dil en çok sahibini yaralar. Ben senin dilinin erişemeyeceği kadar olgun birisiyim. Ne söylersen söyle beni sarsmaz. Ama bu sivri dil hayatta senden çok şey alır götürür. Zamanla anlarsın.

sevgili baglanti, verdiğiniz öğüde sizin de uyduğunuzdan emin misiniz? :)

Sitelerde Paylaş

mevcut modlar genelde iyi.

ama kerhaneye gidiyorum diye evden çıkıp foruma gelen malum bazı arkadaşların bunu anlaması elbette beklenemez.

modlar şuankinden biraz daha esnek davranırsa buranın umumi tuvaleye dönüşmesi kaçınılmazdır.

bence aynen devam edilmeli.

kendini nimetten sanııp pohpohlamalarla kafalarından büyük malum yerleri kalkan bazı şahısların egolarına cevaz verecek eğilimler forumun kalitesini inanılmaz derecede düşürür.

defalarca kıçıma tekmeyi yemiş olmama rağmen bunları yazıyorum. gerçekler acıdır. (bu arada bu yazı bergüzar için değildir. yanlış anlaşılmasın)

tarihinde LOTUS tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Konu şurada, 26 iletiden sonra takip edenler görebilirler.

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=18553&st=20

Yapılan hiç bir şeye cevap vermeden sadece bana şunu dedin bunu dedin diye ağlayarak ezikliğini göstermek.

Üstelik savunmaya çalıştığı şey azhap süresi 53, işin garip tarafı bu ayetin evrenselliği savunmak.

Konu okuyanlar, özellikle bergüzarın kendi yazdıklarını okuduklarında zaten kendisinin bu ayetlerin evrensel olmadığını kendisinin söylediğini anlayacaklar.

Daha kendi yazdığını anlamaktan aciz bir insanın, üstelik daha ayet konusunda sıkıştırmaya bile yapmadığım halde başına gelecekleri anladığı için madur oynayarak ezikliğini atma çabalaması bana garip gelmiyor.

İnandığı kitap insanlara hayvan hayvandan daha aşağılık, beyinsizler vs vs dediği halde bundan çok daha basit sözleri örnek göstererek bu yapılanın yanlış olduğunu söylediğinde zaten dürüstlüğünü ve düşünce yapısınıda ortaya koymuş oluyor.

Buna yaptığı savunma neden üstüne alınıyorsun. Bu ne demek "bir hakaret var ama sana değil" demek, biz zaten bana hakaret ediyor demiyoruzki hakaret var diyoruz kime olursa olsun. (üstelik hakaret bizlere olduğu halde)

Neyse fazla söze gerek yok yukarıda likini verdiğim konuda neyin ne olduğu belli.

Orada bana söylenmiş kuş beyinli gibi pek çok söz de var onlarıda getirme dürüstlüğünü beklerdim ama mümkün değil, zaten konu okunduğunda bu kişi için dürüstlüğün ne olduğu anlaşılıyor.

Sevgili xislam,

Konu senin ve senin gibi bir iki kişinin daha üslubuyla alakalı bir konuduru.

Ben buraya mod filan olmak istemiyorum, bunu belirteyim ki yazımdan zaten anlaşılıyor.

Sizler gibi düşünmüyor olmamız bize bu tarz kelimeleri kullanma hakkını vermez.

Az evvel okudum, bir ateist inevitable'ye cahil demiş, hangi ünv. bitirdin demiş.

Cahil damgası yememek için ünv bitirmek şartsa ben ünv mezunuyum o zaman bana niye cahil diyorsunuz?

Burada bir sürü ilkokul mezunu ateistde var, biz bunlara cahil diyor muyuz?

Sorun şurada, ilgili başlıkta da yazdım.

Sizin modellediğiniz Tanrı ile bizim inandığımız Tanrı aynı değil, bunu kavrayabildiğimizde bizlerin neyi savunduğu daha net anlaşılacaktır. Ve ben burda kimseye din empoze etmeye çalışmıyorum, bir dayatmam yok. Ama senin ve birçoğunun kullandığı bu tarz olumsuz hitaplar da dayatmadan başka birşey değildir diyorum...

Sadece biraz daha özenli ve naif yazmanı istiyorum, bu çok mu zor?

Ya ben biraz safım galiba. Daha önce berguzar ın seçilebilecek tek müslüman mod olduğunu söylemiştim. Nasıl bu kadar abuk düşündüğüme şimdi şaşırıyorum. berguzar bana çok kızabilirsin ama gerçekleri söyleyeceğim. Sen bir müslümansın. Ateistforumda mod olmayı nasıl düşünürsün? Bu senin dinine aykırı. Kısa süre önce başka bir iletimde de yazdım. Senin dinine göre burada dinini eleştiren her iletiyi silmen gerekir. Eeeee bunu yapamayacağına göre nasıl mod olacaksın? Çünkü yaparsan zaten modluğun üç gün bile sürmez. Ha ben ateist yada deist oldum diyorsan o zaman başka.

Sana gelince berguzar, sen insanı dumur edersin ve uyutursun. Bunu burada hemen herkes bilir. O kadar alakasız yazıların var ki ben çoğunu hiç okumam bile. Şahsen bu forumdaki mod ve adminlerin bir tekinin bile böyle olmasını istemem.

Hem neden son zamanlarda forum yönetimine bir sürü tuhaf öneri geliyor? Ben mod olmak istiyorum diye ortaya çıkanınıda hiç görmemiştim. Birilerinin bir zoru var ama hadi bakalım. Eğer bu forum bozulursa üzülürüm ve bunu hiç istemem.

Ben çok açık sözlü birisiyimdir. Böyle dan dan konuşurum, kimse bana kızmasın. Tabii istediğim zaman açık sözlü olurum, her zamanda değil.:)

baglantı,

Benim yazılarımın alakasız olduğunu okumadığın yazılarımdan mı anladın :rolleyes:

Ben mod olmak istemiyorum, bak yukarıya yazdım, üslup sorunum vardır benim haklı olarak.

Açık sözlü olmak demek önüne gelen ağzına geleni söylemek mi demek? Bu mu açıksözlülük anlayışın senin? Savunduğunuz evrensel ahlakla örtüşüyor mu bu fikir sence?

Siz dan dan konuşunca zaten müslümanlar cahil, onlar hak ediyor bunları oluyor.

Burdaki müslümanlarda sizin gibi konuşunca görün bakın şu islam denen musibet nasıl bir vahşet dinidir oluyor.

Adalet sistemine hayran kalmamak elde değil senin!!!!!

Neyse konuyu toparlamak için açıldı başlık, ve rica edeceğim, başkaları ile sorunun varsa başka başlık altında tartışın olur mu?

Selamlar...

Mod falan olmak istediği yok yahu,kinaye yapmış.Böyle mod olunuyorsa ben de yaparım diyerek.

Ayrıca nedir yani mod diye aman efendim,sayın hanfendiciğim diye konuşmak zorundalar mı?Tartışırken herkes bu üslupla konuşuyor.Nolmuş.Modlar da insan ama,lütfen. =P

Evet haklısın modlarda insan, bizde insanız ama, bu gerçekte gözden kaçmasın sevgili arkadaşım...

Kusura bakma Bergüzar abla ama burda müslüman mod olmaz..olmamalı..

Xislamın iletilerinde bir abartı veya haksızlık da görmedim şahsen.

Sevgili vesper,

Haksızlık şu, bak yazdım yukarıya....

Siz dan dan konuşunca zaten müslümanlar cahil, onlar hak ediyor bunları oluyor.

Burdaki müslümanlarda sizin gibi konuşunca görün bakın şu islam denen musibet nasıl bir vahşet dinidir oluyor.

Yani burda herkes dan dan konuşur, bu sorun değil ki? Önemli olan fikir alışverişi yapılması ama belli bir seviye içerisinde, tek isteğim budur benim...

Öncelikle bir noktaya açıklık getirelim;

forumda adminler de, moderatörler de bu konumları dışında birer forum katılımcısıdılar. Forumda yazdıkları yazılar kendi şahsi görüşleridir, forumun genel görüşünü yansıtmaz. Örneğin forumumuzun yönetiminde sol görüşlüler de, sağ görüşlüler de bulunmaktadır. Yönetimdeki kişiler politik konuda fikir belirtiyorlarsa, fikirleri tamamen şahsi görüşleridir, bu görüşler forum yönetiminin de görüşü değildir. Forum yönetiminin politik olarak nötr olduğu bilinmelidir. Yine aynı şekilde forum yönetimi tüm katılımcılara, inanç ayırımı yapmaksızın eşit durmaya çalışmaktadır.

İşte bu nedenle forum yönetiminde bulunan bir kişinin görüşlerinin, foruma ait görüşler olduğu yanılgısını bırakmak, forum yönetimindeki kişilerin görüşlerini yazarken yönetici elbisesini çıkartmış olarak yazdıklarını göz önüne almak gerekir.

Sevgili oğuz,

Elbet haklısın ama yukarıda sıraladağım şeyleri atlamayalım lütfen.

Kimsenin kimseye kendi gibi düşünmüyor diye cahil bile deme hakkı yoktur. Bu saygısızlıktır herşeyden önce...

Freddie'ye katılıyorum.

xislam'ı hem mod olarak, hem de bir yazar olarak çok beğeniyorum. Azmine de hayranım ayırca. Kosovalı hepimizin malumu.

Bergüzar ise ironi yapmış. Mod'luk istediği falan yok tabii ki. Forumu ve yönetimi eleştirmek istemiş.

Oğuz'un da dediği gibi mod'lar aynı zamanda herkes gibi birer katılımcı ve söyledikleri yüzünden eleştirilmeleri doğru değil.

Burada hiçbir mod'un uğradığı hakaret veya maruz kaldığı basit üslup nedeniyle karşısındaki kişiyi cezalandırdığı, attığı görülmemiştir. Belki bir iki istisna olay dışında.

Tam da tersi, mod olmak nedeniyle daha dikkatli, hatta bazen daha pasif tartışmak durumunda kalmıştır çoğu. Çünkü doz biraz yükselse, hemen "mod'luğuna güvenme" gibi çocukça ama sevimsiz suçlamalara maruz kalınıyor.

Bergüzar ve Bergüzar gibi birkaç müslümanın forum için çok önemli olduğunu düşünüyorum. Mesela Epifun..

Bu insanlar son derece yapıcı, üslubu düzgün ve aklı başında yazarlar. En önemlisi de çoğu kişinin düşündüğünün aksine hiç de cahil ve yobaz olmayıp, son derece modern ve bilgililer.

Onlardan farkımız inançlarımız, inançsızlığımız.

Bu tür insanları cahil nurcularla, ruhçularla veya yobazlarla bir tutup saldırmanın, tartışmaları sevimsiz hale getirmenin foruma büyük zararı olduğunu, sessiz okuyucuyu da rahatsız ettiğini düşünüyorum.

Düşüncelerimizi tavizsiz savunmak ve karşımızdakini çürütmekle, arada olması gereken önemli sınırı aşıp, karşımızdakini aşağılayıp küçümsemek arasındaki ince çizgiye dikkat edilmesi gerektiğine çok inanıyorum.

Buraya gelen çoğu müslüman cahil ve yobaz ise de, Bergüzar, Epifun ve ismini anımsayamadığım bir iki arkadaşın bu insanlarla bir tutulmasının, ayrıca ayıp olduğunu da eklemek istiyorum.

Üslup çok önemli...

Kimin neyi hakettiğini, veya ne kadarını hakettiğini iyi belirlemek gerekiyor.

Sevgili arkadaşım,

Çok harika yazmışsın sadece şu kadarını söyleyim, oğuza söylediğimin aynısı senin içinde geçerlidir ;)

mevcut modlar genelde iyi.

ama kerhaneye gidiyorum diye evden çıkıp foruma gelen malum bazı arkadaşların bunu anlaması elbette beklenemez.

modlar şuankinden biraz daha esnek davranırsa buranın umumi tuvaleye dönüşmesi kaçınılmazdır.

bence aynen devam edilmeli.

kendini nimetten sanııp pohpohlamalarla kafalarından büyük malum yerleri kalkan bazı şahısların egolarına cevaz verecek eğilimler forumun kalitesini inanılmaz derecede düşürür.

defalarca kıçıma tekmeyi yemiş olmama rağmen bunları yazıyorum. gerçekler acıdır. (bu arada bu yazı bergüzar için değildir. yanlış anlaşılmasın)

Sevgili Lotus;

Ben modların esnek davranması gerektiğini söylemedim, hatta daha dikkatli ve duyarlı olmak zorundalar, bunu sonuna kadar destekliyorum.

Ama hem mod, hem de katılımcı olmaları nedeniyle herkes gibi onlarında kendileri gibi düşünmeyene cahil bile deme hakkını vermez. Bu kadar :rolleyes:

İnsan fikrini açıkça ortaya koysun.

Ama açıksözlülük ile saygısızlık birbirine karıştırılmasın, sadece isteğim budur....

Sitelerde Paylaş

:blink::blink::blink:

Bağlantı, kendisinin yüce kişiliği ve her zaman haklı olan göz kamaştırıcı dehasını bir tarafa bırakıp Oğuz'a ''haklısınız'' diyebilmiş; kendisinin elbette %1500 haklı olduğu bu tartışma için(ki o her tartışmada haklıdır!) ''gereksiz bir tartışma oldu'' diyebilmiş, sayfalaaar dolusu yazdığı ''kendimi ezdirmem uleeyn!'' türünden mesajları için ''arada bir polemkçiliğim tutuyor işte'' diyerek alttan alabilmiş ve hatta sevimlilik yapmış, bir de üstüne Oğuz'a ''çalışmalarında başarılar'' dilemiş. (!!!) :blink:

Hala inanamıyorum, narsizmin son temsilcisi bu hanımefendi nasıl oldu da bir konuda alttan aldı yahu? Oğuz sen ne büyük bir adammışsın meğer. Valla ben senin büyüklüğünü anlayamamışım. İzninle hemen bir seccade kapıp sana tapınmak istiyorum. Bağlantı gibi bir ''ben herşeyin en iyisini beceririm, başkalarının da iki paralık değeri yoktur'' felsefesini kurmuş birini, sadece bir kez görünerek biat ettirdin. Valla tebrik ederim. Bu işin sırrı nedir abi? Söyle bizde bilelim yahu...

tarihinde Freddie tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
:blink::blink::blink:

Bağlantı, kendisinin yüce kişiliği ve her zaman haklı olan göz kamaştırıcı dehasını bir tarafa bırakıp Oğuz'a ''haklısınız'' diyebilmiş; kendisinin elbette %1500 haklı olduğu bu tartışma için(ki o her tartışmada haklıdır!) ''gereksiz bir tartışma oldu'' diyebilmiş, sayfalaaar dolusu yazdığı ''kendimi ezdirmem uleeyn!'' türünden mesajları için ''arada bir polemkçiliğim tutuyor işte'' diyerek alttan alabilmiş ve hatta sevimlilik yapmış, bir de üstüne Oğuz'a ''çalışmalarında başarılar'' dilemiş. (!!!) :blink:

Hala inanamıyorum, narsizmin son temsilcisi bu hanımefendi nasıl oldu da bir konuda alttan aldı yahu? Oğuz sen ne büyük bir adammışsın meğer. Valla ben senin büyüklüğünü anlayamamışım. İzninle hemen bir seccade kapıp sana tapınmak istiyorum. Bağlantı gibi bir ''ben herşeyin en iyisi beceririm, başkalarının da iki paralık değeri yoktur'' felsefesini kurmuş birini, sadece bir kez görünerek biat ettirdin. Valla tebrik ederim. Bu işin sırrı nedir abi? Söyle bizde bilelim yahu...

Bağlantı kırmızı niklilere karşı böyledir freddie

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...