Jump to content

ATEİST FORUMA MODERATÖR OLMAK İSTİYORUM

Recommended Posts

sevgili baglanti, verdiğiniz öğüde sizin de uyduğunuzdan emin misiniz? :)

Sevgili Vilppu7, siz ağır eleştiri ile sivridilliği biribirinden ayırt edemiyorsanız gelip böyle soru sormayacaksınız. Ayrıca başkalarının kişisel tartışmaları esnasında gelip araya girmemek gibi bir eğilim vardır burada. Siz bunu sanırım daha öğrenemediniz. Ben ağır eleştiri yaptım. Ama bir tek sivridillilik örneğimi getirip ortaya koyamazsınız. Ama ben bunu kime diyorum? Siz bunları ayırt edemiyordunuz değil mi? Lütfen beni tanım tarifle uğraştımayın şimdi. Bilmeyene anlatması zor.

Bağlantı kırmızı niklilere karşı böyledir freddie

jadı sen buralara pek takılmıyordun, ne zaman benim yazılarımı analiz ettinde bu sonuca vardın? Şimdi arkadaşım benim bazıları gibi forum yönetimini fesh etmek tarzı dertlerim yok. Hatta buna şiddetle karşıyım. Bu foruma bu kadar uzun süre giriyorsam demek ki yöneticilerin çoğunluğu benim kafama uygun insanlardır. Öyle olmasa burada işim ne? Üstelik en çok onların yazılarını okuyup, onlardan yararlanıyorum. Elbette benim için değerli insanlar olacaklar. Ben onlara karşı her zaman saygılı olmuşumdur. Ha bu birilerine ters geliyorsa beni bağlamaz, onun sorunu.

tarihinde baglanti tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 224
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

baglantı,

Benim yazılarımın alakasız olduğunu okumadığın yazılarımdan mı anladın :rolleyes:

Ben mod olmak istemiyorum, bak yukarıya yazdım, üslup sorunum vardır benim haklı olarak.

Açık sözlü olmak demek önüne gelen ağzına geleni söylemek mi demek? Bu mu açıksözlülük anlayışın senin? Savunduğunuz evrensel ahlakla örtüşüyor mu bu fikir sence?

Siz dan dan konuşunca zaten müslümanlar cahil, onlar hak ediyor bunları oluyor.

Burdaki müslümanlarda sizin gibi konuşunca görün bakın şu islam denen musibet nasıl bir vahşet dinidir oluyor.

Adalet sistemine hayran kalmamak elde değil senin!!!!!

Neyse konuyu toparlamak için açıldı başlık, ve rica edeceğim, başkaları ile sorunun varsa başka başlık altında tartışın olur mu?

Selamlar...

berguzar,

Ben senin yazılarının çoğunu okumam yazmışım yukarıda dikkatli oku. Hepsini ile çoğunu ifadeleri farklı ifadelerdir. Aradaki farkı bilmiyorsan sözlük kullanmanı tavsiye ederim. Mod olmak istememene çok sevindim. Koskoca başlık açınca insan istiyorsun diye düşünüyor. Ben seni mod olarak görmek istemem. Çünkü ateizm düşüncesine bu kadar tepkili bir müslüman forumun bütün tadını kaçırır. Gerçi öyle olmayan bir müslümanı da mod olarak görmek istemiyorum.

Evrimsel ahlak ile evrensel ahlak farklı şeylerdir. Sanırım evrimsel ahlak demek istedin. Yani kısaca sana yaptığım eleştiriyi ahlaksız buluyorsun. Ben ağır eleştiri yaptım. Ahlaksızlık bunun neresinde? Ne alaka?

Ben bu forumda müslümanlarla bir sorun yaşamadım. Ufak tefek bir iki şey belki olmuştur. Ama hiçbirisi ile bir tatsızlığım olmadı. Tabii buradan ne küfürbazları gelip geçti ama özellikle benimle uğraşmak için üye olmuş biri hariç ben muhatap olmuş değilim. Gerçi o kişide müslüman falan değildi zaten. Peki berguzar seninle neden sorunum var dersin? Ben durup dururken ateistlere yönelik ağır sözler etmeye başlayan bir müslümana hoşgörü göstermem. Bu tarzla ilgili. Küfür başka, küfür eder atılır. Hakaret başka, hakaret eder ceza alır. Ama ateistlere ağır laf söylemenin cezai yaptırımı yok. Üstelik bunu yapan kişi çoluk çocuk değil kocaman kadın. Bu kadar rahatsız olduğu insanların arasında ne arıyor o zaman? Malum burası Ateistforum. Öyle benden müslüman tipi ahlak ve adalet sakın bekleme. Benim ahlak ve adalet anlayışım çok ama çok başka. Zaten seni gerçekten ilgilendireceğini de sanmam. Sen forumda ateistlere ve ateistliğe ağır laf edersen bende yanıt veririm. Bu bu kadar açık.

Başlığında yaptığımız tartışmaya gelince bu konuda yapılacak birşey yok. Kimi başlıklar böyle oluyor. Biri geliyor bir lafla sataşıyor ve arkası geliyor. Senin başlığın kısmeti böyleymiş naparsın.:) Neyse benim için yapılan tartışma bitmiştir. Ama bu arkadaşların sağı solu belli olmaz. Gelir gene sataşırlarsa en azından "kes artık" demek durumundayım yada cevap vermek. Artık forumun bu durumlarına alışmış olmalısın berguzar benden eskisin.

Sitelerde Paylaş

şu forumda okumaktan zevk aldığım kişilerden biridir xislam, ne diyeyim bazen düşündüklerimi benden önce yazmış bile oluyor. ki bazı şeylerde insanlar -müslümanlar değil bakın- hakediyorlar da. o konuyu da okudum, bi mok anlamadım; ne ingiltere, diana, krallık... neyse tartışmayı buraya taşımak değil amacım.

buradan oğuz üstada selam ederim, iyi çalışmalar dilerim. gerek özel hayatında, gerekse halı saha maçlarında ne bileyim bilimum herşeyde başarılar...

tarihinde crossfox tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Konu senin ve senin gibi bir iki kişinin daha üslubuyla alakalı bir konuduru.

Ben buraya mod filan olmak istemiyorum, bunu belirteyim ki yazımdan zaten anlaşılıyor.

Mod olmayı istemiyorsan burada hakaret etmek için Mod olmak istiyorum diye başlık açman, başka pek çok şikayet şekli varken bunu seçmen yine benim söylediklerimin doğruluğunu kanıtlıyor.

Bu forumu karıştırmadan benim ile alakalı bir şeyin varsa aç bir konu "xislam şöyle böyle de" buna bir itirazım yok, ama Ben burada Mod olmak istiyorum dediğinde bu forumuda töğmet altında bırakıyorsun,s anki tüm yönetim aynıymış gibi.

Ben burada yazarken katıksız bir Ateist olarak, bir taraf olarak yazarım, iş yönetime geldiğinde tamamen tarafsızımdır.

Sizler gibi düşünmüyor olmamız bize bu tarz kelimeleri kullanma hakkını vermez.

Anlatmaya çalıştığım şey o kadar açık ve netki hala anlamamana şaşırıyorum yani nurcular bile anlardı.

Eğer sen müslümansan yukarıdaki söz kullanmaya hakkın yok.

Çünki senin dinin kendisi gibi düşünmeyenlere hakaretler ederken öldür derken böyle konuşmana ne denir şimdi yazmıyorum.

Az evvel okudum, bir ateist inevitable'ye cahil demiş, hangi ünv. bitirdin demiş.

Cahil damgası yememek için ünv bitirmek şartsa ben ünv mezunuyum o zaman bana niye cahil diyorsunuz?

Belkide gerçeği söylememek için.

Çünki o kadar açık net şeyleri anlamıyorsunki, veya anlamamazlıktan geliyorsunki insan böyle bir durumda en hafifi olan cehili seçebiliyor.

Bilinçli bir müslüman azhap süresini helede evrenselliğini savunamaz.

Savunmaya kalkıyorsa o zaman ya dinini bilmeyen bir cahil derler veyada neyse.

Burada bir sürü ilkokul mezunu ateistde var, biz bunlara cahil diyor muyuz?

Birisinin ne mezunu olduğundan çok fikirleri beni ilgilendiriyor.

Sorun şurada, ilgili başlıkta da yazdım.

Sizin modellediğiniz Tanrı ile bizim inandığımız Tanrı aynı değil, bunu kavrayabildiğimizde bizlerin neyi savunduğu daha net anlaşılacaktır.

Senin modellediğin tanrının en ince ayrıntısına kadar çok uzun yıllar önce senin şu anda bildiğinden çok daha iyi bir şekilde biliyordum.

Ama sen bizlerin modellediği tanrıyı bilmiyorsun beynini buna açamıyorsun özgür değilsin.

BÜYÜK HARFLER İLE TEKRAR YAZAYIM, SEN KENDİ YAZDIĞINI ANLAYACAK BİRİSİ DEĞİLSİN, KENDİ YAZDIĞINI ANLASAN ZATEN BENİM SÖYLEDİKLERİMİ DOĞRULADIĞINI GÖRECEKSİN.

Böyle birisinin bizlerin tanrı kavramını anlamasını beklemiyorum, bunu istemiyorumda zaten çünki eğer bunları kavrama kapasiten olsaydı şimdiye kadar kavrardın. Ben sen kavra diyede yazmıyorum zaten gerçeği arayan düşünen inasanlar için yazıyorum, çünki kendi yazdığını anlamayan bir kişinin benim yazdıklarımı anlamasını beklemek hayalciliktir.

Ben en yobazın tanrı modelinide, sıradan bir müslümanın tanrı modelinide, bir cahi hocasının tanrı modelinide, islam profösörünün tanrı modelinide, tarikatçının tanrı modelinide, hıristiyanın, musevinin vs. vs hepsinin tanrı modelini biliyorum, ama sen daha kendi kafanda bir tanrı modeli yok. Olamazda zaten. Çünki islamın allahı o kadar saçmadırki bir model yapmaya çalışırsın bir kaç şey hallolur ama o madel başka bir şey ile çelişecektir. İslamın tanrısına hiç bir model uymaz uyamaz o derece saçma ve çelişkilidir.

Bunu kendşi öz benliğine dürüstçe baksan zaten göreceksin çünki çok ama çok açık bir gerçektir bu.

Şimdi seni sıkıştırmak istesem bana tanrı modelini söyle derdim senin söylediğin o modeli yerle bir ederdim.

Benim söylediğime göre senin o modelin 1000 lerce kılığa girerdi. O yüzden saçmalama.

Ve ben burda kimseye din empoze etmeye çalışmıyorum, bir dayatmam yok. Ama senin ve birçoğunun kullandığı bu tarz olumsuz hitaplar da dayatmadan başka birşey değildir diyorum...

Burada dayatma nedir yav. Kimseye zorlamı yazdırıyoruz? Bu nasıl bir düşüncedir, ne dayatması.

Burada herkez istediğini yazar biz bize inanmaz isen cehenneme gideceksin falanmı diyoruzda senin allahın gibi dayatma yapmış olalım.

Bak yine ne söylediğini bilmiyorsun, daha inandığın dinin ne olduğunu kavrayamamışsın be bergüzar.

Şikayet ettiğin herşeyin aslında savunman gereken şeyler olduğunu anladığında beynini açmaya başlayacaksın, islam denen ucubeyi bir kaçtane sahtekarın savunduğu gibi değilde bir insan gibi tartarak düşündüğünde, bizleri anlamaya başlayacaksın.

Sadece biraz daha özenli ve naif yazmanı istiyorum, bu çok mu zor?

Bunu elbette isteyebilirsin, ama ben şöyle şöyle yazmak için Mod olmak istiyorum diyerek sanki bu forumun bir kabahatiymiş gibi gösterme çabası ile değil. Burada olumsuz bir durum varsa bu xislamın sorunudur forumun değil.

Sitelerde Paylaş
berguzar,

Ben senin yazılarının çoğunu okumam yazmışım yukarıda dikkatli oku. Hepsini ile çoğunu ifadeleri farklı ifadelerdir. Aradaki farkı bilmiyorsan sözlük kullanmanı tavsiye ederim. Mod olmak istememene çok sevindim. Koskoca başlık açınca insan istiyorsun diye düşünüyor. Ben seni mod olarak görmek istemem. Çünkü ateizm düşüncesine bu kadar tepkili bir müslüman forumun bütün tadını kaçırır. Gerçi öyle olmayan bir müslümanı da mod olarak görmek istemiyorum.

Evrimsel ahlak ile evrensel ahlak farklı şeylerdir. Sanırım evrimsel ahlak demek istedin. Yani kısaca sana yaptığım eleştiriyi ahlaksız buluyorsun. Ben ağır eleştiri yaptım. Ahlaksızlık bunun neresinde? Ne alaka?

Ben bu forumda müslümanlarla bir sorun yaşamadım. Ufak tefek bir iki şey belki olmuştur. Ama hiçbirisi ile bir tatsızlığım olmadı. Tabii buradan ne küfürbazları gelip geçti ama özellikle benimle uğraşmak için üye olmuş biri hariç ben muhatap olmuş değilim. Gerçi o kişide müslüman falan değildi zaten. Peki berguzar seninle neden sorunum var dersin? Ben durup dururken ateistlere yönelik ağır sözler etmeye başlayan bir müslümana hoşgörü göstermem. Bu tarzla ilgili. Küfür başka, küfür eder atılır. Hakaret başka, hakaret eder ceza alır. Ama ateistlere ağır laf söylemenin cezai yaptırımı yok. Üstelik bunu yapan kişi çoluk çocuk değil kocaman kadın. Bu kadar rahatsız olduğu insanların arasında ne arıyor o zaman? Malum burası Ateistforum. Öyle benden müslüman tipi ahlak ve adalet sakın bekleme. Benim ahlak ve adalet anlayışım çok ama çok başka. Zaten seni gerçekten ilgilendireceğini de sanmam. Sen forumda ateistlere ve ateistliğe ağır laf edersen bende yanıt veririm. Bu bu kadar açık.

Başlığında yaptığımız tartışmaya gelince bu konuda yapılacak birşey yok. Kimi başlıklar böyle oluyor. Biri geliyor bir lafla sataşıyor ve arkası geliyor. Senin başlığın kısmeti böyleymiş naparsın.:) Neyse benim için yapılan tartışma bitmiştir. Ama bu arkadaşların sağı solu belli olmaz. Gelir gene sataşırlarsa en azından "kes artık" demek durumundayım yada cevap vermek. Artık forumun bu durumlarına alışmış olmalısın berguzar benden eskisin.

baglantı,

Eğer benim birkaç da olsa yazımı okumuşsan benim ateizme şiddetle tepkili biri olmak yerine, insanlıkta buluşma noktasında istekli biri olduğumu görürdün ama okumadığın için bilmiyorsun işte, sonra da gelmiş bana burda polemik yapıyorsun herkese yaptığın gibi, sana şimdi bunu öğretecek durumda değilim vs tarzı her zaman bilindik söylemlerinle...

Burası ateist forum, bizim yerimiz, istediğimiz gibi öteriz mantığı nedir? Ne dediğinin farkında mısın sen.

Bize ahlaklı gelen sana ahlaksız gelebilir derken aynı hakkı bana verdiğinin farkında mısın peki? E ben yapınca da o zaman müslümanlar ahlaksız deme hakkını kim veriyor sana. Hani ahlak kişiden kişiye göre değişiyor ya, o zaman bende dünyanın en ahlaklı insanıyım oldu mu? Sen söyledin diye mi ahlaksız oluyorum şimdi?

Sende forumda müslümanlara ağır laf edersen bundan sonra benden tavrın ile karşılık bulacaksın oldu mu?

Kör döğüşüne çevirdin ya konuyu helal olsun sana ne diyeyim, birde bayan olacaksın yazık be yazık...

Mod olmayı istemiyorsan burada hakaret etmek için Mod olmak istiyorum diye başlık açman, başka pek çok şikayet şekli varken bunu seçmen yine benim söylediklerimin doğruluğunu kanıtlıyor.

Bu forumu karıştırmadan benim ile alakalı bir şeyin varsa aç bir konu "xislam şöyle böyle de" buna bir itirazım yok, ama Ben burada Mod olmak istiyorum dediğinde bu forumuda töğmet altında bırakıyorsun,s anki tüm yönetim aynıymış gibi.

Ben burada yazarken katıksız bir Ateist olarak, bir taraf olarak yazarım, iş yönetime geldiğinde tamamen tarafsızımdır.

Anlatmaya çalıştığım şey o kadar açık ve netki hala anlamamana şaşırıyorum yani nurcular bile anlardı.

Eğer sen müslümansan yukarıdaki söz kullanmaya hakkın yok.

Çünki senin dinin kendisi gibi düşünmeyenlere hakaretler ederken öldür derken böyle konuşmana ne denir şimdi yazmıyorum.

Belkide gerçeği söylememek için.

Çünki o kadar açık net şeyleri anlamıyorsunki, veya anlamamazlıktan geliyorsunki insan böyle bir durumda en hafifi olan cehili seçebiliyor.

Bilinçli bir müslüman azhap süresini helede evrenselliğini savunamaz.

Savunmaya kalkıyorsa o zaman ya dinini bilmeyen bir cahil derler veyada neyse.

Birisinin ne mezunu olduğundan çok fikirleri beni ilgilendiriyor.

Senin modellediğin tanrının en ince ayrıntısına kadar çok uzun yıllar önce senin şu anda bildiğinden çok daha iyi bir şekilde biliyordum.

Ama sen bizlerin modellediği tanrıyı bilmiyorsun beynini buna açamıyorsun özgür değilsin.

BÜYÜK HARFLER İLE TEKRAR YAZAYIM, SEN KENDİ YAZDIĞINI ANLAYACAK BİRİSİ DEĞİLSİN, KENDİ YAZDIĞINI ANLASAN ZATEN BENİM SÖYLEDİKLERİMİ DOĞRULADIĞINI GÖRECEKSİN.

Böyle birisinin bizlerin tanrı kavramını anlamasını beklemiyorum, bunu istemiyorumda zaten çünki eğer bunları kavrama kapasiten olsaydı şimdiye kadar kavrardın. Ben sen kavra diyede yazmıyorum zaten gerçeği arayan düşünen inasanlar için yazıyorum, çünki kendi yazdığını anlamayan bir kişinin benim yazdıklarımı anlamasını beklemek hayalciliktir.

Ben en yobazın tanrı modelinide, sıradan bir müslümanın tanrı modelinide, bir cahi hocasının tanrı modelinide, islam profösörünün tanrı modelinide, tarikatçının tanrı modelinide, hıristiyanın, musevinin vs. vs hepsinin tanrı modelini biliyorum, ama sen daha kendi kafanda bir tanrı modeli yok. Olamazda zaten. Çünki islamın allahı o kadar saçmadırki bir model yapmaya çalışırsın bir kaç şey hallolur ama o madel başka bir şey ile çelişecektir. İslamın tanrısına hiç bir model uymaz uyamaz o derece saçma ve çelişkilidir.

Bunu kendşi öz benliğine dürüstçe baksan zaten göreceksin çünki çok ama çok açık bir gerçektir bu.

Şimdi seni sıkıştırmak istesem bana tanrı modelini söyle derdim senin söylediğin o modeli yerle bir ederdim.

Benim söylediğime göre senin o modelin 1000 lerce kılığa girerdi. O yüzden saçmalama.

Burada dayatma nedir yav. Kimseye zorlamı yazdırıyoruz? Bu nasıl bir düşüncedir, ne dayatması.

Burada herkez istediğini yazar biz bize inanmaz isen cehenneme gideceksin falanmı diyoruzda senin allahın gibi dayatma yapmış olalım.

Bak yine ne söylediğini bilmiyorsun, daha inandığın dinin ne olduğunu kavrayamamışsın be bergüzar.

Şikayet ettiğin herşeyin aslında savunman gereken şeyler olduğunu anladığında beynini açmaya başlayacaksın, islam denen ucubeyi bir kaçtane sahtekarın savunduğu gibi değilde bir insan gibi tartarak düşündüğünde, bizleri anlamaya başlayacaksın.

Bunu elbette isteyebilirsin, ama ben şöyle şöyle yazmak için Mod olmak istiyorum diyerek sanki bu forumun bir kabahatiymiş gibi gösterme çabası ile değil. Burada olumsuz bir durum varsa bu xislamın sorunudur forumun değil.

Neyse konu anlaşılmıştır, bundan sonra kişisel başlık açarım emriniz üzerine.

Bu arada kafirlere öyle diyen Tanrı ben değilim, sahibini dövemeyen eşeğini dövermiş lafını ne güzel özetlemişsin.

Birgün kavuşunca ona sorarsın bana niye öyle dedin diye, muhatabın ben değilim bu konuda.

Senin düşündüğün gibi bir dine ben inanmıyorum, o senin kafandaki red ettiğin ama doğruluğuna inandığın din. Tanrı senin kafandaki model değil, beni de var eden, seni de var eden, bir endonezyalıyı da var eden aynı Tanrı, sistemi hepimiz için aynı. Senden çok şey istemiyor, dürüst ve erdemli ol, ölçülü ve dengeli yaşa. Bunu yapıyorsan zaten onun sistemine dahilsin demektir. Ama böyle biri değilsen o zaman o hakaretlerin hepsini üstüne alabilirsin, konu sanırım anlaşılmıştır.

Ve seninle bir sorunum olursa ya da herhangi biriyle kişiye özel başlık açarım bundan sonra, ama o tavrıma da tek laf edeni artık bilemem ne yaparım, bak ne kadar söz dinliyorum gördün mü :rolleyes:

Evet bergüzar haklısın, biraz daha ince olabilirdim ama bir Tanrı ve dedikleri bana ters, ben inanmıyorum onun adaletli olduğuna vs gibi söylemlerle daha şık olabilirdin ama aksi olmayı tercih ettin, ne yapalım, kısmette bu varmış.

Ben fikrimi söyledim, isteyen istediği kısmı alır, gerisi okuyucuya kalmış birşey.

Ama benim inanıyor olmam zaten senin mantalitene göre bu dediklerinin hepsini en baştan hakediyorum sonucunda yazıyorsun ki, bu da senin ve diğer ateistlerin bir gün inanma ihtimallerine karşılık çok saygısızca ve çok acımasızca...

Sitelerde Paylaş
baglantı,

Eğer benim birkaç da olsa yazımı okumuşsan benim ateizme şiddetle tepkili biri olmak yerine, insanlıkta buluşma noktasında istekli biri olduğumu görürdün ama okumadığın için bilmiyorsun işte, sonra da gelmiş bana burda polemik yapıyorsun herkese yaptığın gibi, sana şimdi bunu öğretecek durumda değilim vs tarzı her zaman bilindik söylemlerinle...

Burası ateist forum, bizim yerimiz, istediğimiz gibi öteriz mantığı nedir? Ne dediğinin farkında mısın sen.

Bize ahlaklı gelen sana ahlaksız gelebilir derken aynı hakkı bana verdiğinin farkında mısın peki? E ben yapınca da o zaman müslümanlar ahlaksız deme hakkını kim veriyor sana. Hani ahlak kişiden kişiye göre değişiyor ya, o zaman bende dünyanın en ahlaklı insanıyım oldu mu? Sen söyledin diye mi ahlaksız oluyorum şimdi?

Sende forumda müslümanlara ağır laf edersen bundan sonra benden tavrın ile karşılık bulacaksın oldu mu?

Kör döğüşüne çevirdin ya konuyu helal olsun sana ne diyeyim, birde bayan olacaksın yazık be yazık...

Ya berguzar sen "Siz bize uyacaksınız biz size değil" demedin mi? Hani şöyle bir gözüme çarptı bir yazında. Nerde olduğunuda hatırlamıyorum. Demediysen demedim de. Ama bunu söylersen bu çok fazla oluyor. Biz size baskı yaparız sizde katlanmak zorundasınız demek oluyor. Bu forumda bari baskının böylesini görmeyelim. Dışarıda boğuluyoruz zaten. Evet burası Ateistforum ve insanlar istedikleri gibi olmasada özgürce fikirlerini dile getiriyor. Öylede olmalı zaten. Hakarete ve küfre bende karşıyım ama oluyorsa ben ne yapayım? Mümkün olduğunca önlenmeye çalışılıyor işte. Ancak eleştiriye karşı değilim. O yapılabilir. Bırakta istediğimiz gibiye yakın eleştirelim. Ateistliğimizin hakkını verelim.:)

Ben sana ahlaksız demedim ki. Kendime göre ahlak anlayışım var ama milletin ahlak anlayışı ile hiç uğraşmam. Fikri tartışma yapabilirim ama kişileri ahlaksızlıkla kolay kolay suçlamam. Bence gereksiz birşey. Bir insanın ahlakını ve anlayışını bana göre oldukça ters buluyorsam onunla muhatap olmam olur biter. Ben mi düzelteceğim insanları? Bana ne? Senin yaptığın ahlaksızlık değil baskı, gereksiz tavır alma, ısrarla anlamama ve anlatamama.

Ben forumda müslümanlara şimdiye kadar laf etmedim ki şimdiden sonra edeyim. Ben onlarla güzel geçinirim. Tabii umarım müslümanın belalısı çıkıp gelip bana çatmaz. Bu forumda bazen garip işler olmuyor değil. Benim esas gıcığım belli bir grup sosyaliste. Efendi olanlarına gene sözüm yok.

İnsanlıkta buluşmak çok güzel bir düşünce elbette. Ama gördüğün gibi lafta kolayda gerçekte zor birşey. Yok ya ben kimseye uzun süre kızamıyorum galiba. Aslında kızmalıyım ama zor işte benim için. Neyse berguzar seni üzmek istemem. Tartıştık geçti gitti diye bakıyorum ben. Umarım bu forumda ateistlerle insanlıkta buluşma çabana devam edersin. Eminim katılan çok kişi olur. Sevgiler sana.

Ek olarak yazıyorum. xislama yazdıklarını okumamıştım şimdi okudum. berguzar etme eyleme. Çok baskıcı bir yaklaşım bu yaptığın. Ateistlerin eleştiri hakkı var. İlla senin anladığın gibi anlamalarını bekliyorsun. Birde inanma ihtimalinden bahsediyorsun. E senin ateist olma ihtimalin ne olacak o zaman? Bunca zamandır ateistleri tanımadın sanki. Biraz onların gözünden olayı anlamaya çalış. Sen yine inan ve tartış o ayrı.

Sitelerde Paylaş

1 sayfalık yazılarda "ben şunu şöyle severim,şu gibi durumda ben şöyle davranırım,pek önemsemem,umrumda olmaz,ben böyle şeylere takılmam,kızarım ama kızmam da,öyle de yaparım böyle de......."

yetrrrmuğagyimbhfeufkdıkf

Berguzar abla müsük dinleyelim birazda. Sevenlere sevipte kavuşamayanlara gelsin.

http://www.izlesene.com/video/arap%20%C5%9...n-farzet/558462

Sitelerde Paylaş

Sevgili baglantı,

Beni anlamana sevindim, sen konuyu kapattıysan bende kapattım gitti, seninle en azından ;)

konu epey uzamış..

hepsni okuyamadım..

sonuc olarak berguzar mod olmuyor değil mi?

Yok olmuyorum, zaten olmayacaktım da...

Sitelerde Paylaş
1 sayfalık yazılarda "ben şunu şöyle severim,şu gibi durumda ben şöyle davranırım,pek önemsemem,umrumda olmaz,ben böyle şeylere takılmam,kızarım ama kızmam da,öyle de yaparım böyle de......."

yetrrrmuğagyimbhfeufkdıkf

Berguzar abla müsük dinleyelim birazda. Sevenlere sevipte kavuşamayanlara gelsin.

http://www.izlesene.com/video/arap%20%C5%9...n-farzet/558462

Canımsın benim cep herkülüm, sende olmasan valla gecenin kırkında beni kim gülümsetecek bidenem. :rolleyes:

Sitelerde Paylaş

Bergüzar bu forumda bir müslüman mod olsa bu kişi zaten ilk sen olursun bence.İletişimin ve ateistte olsalar onları dışlamaman senin yobaz biri olmadığını gösteriyor.

Eğer müslüman bir moderatör gibi bir ilginç fikir doğarsa ve bu kabul görürse dilerim ilk sen düşünülürsün.

Selamlar.

Sitelerde Paylaş
Neyse konu anlaşılmıştır, bundan sonra kişisel başlık açarım emriniz üzerine.

Bu arada kafirlere öyle diyen Tanrı ben değilim, sahibini dövemeyen eşeğini dövermiş lafını ne güzel özetlemişsin.

Birgün kavuşunca ona sorarsın bana niye öyle dedin diye, muhatabın ben değilim bu konuda.

Senin düşündüğün gibi bir dine ben inanmıyorum, o senin kafandaki red ettiğin ama doğruluğuna inandığın din. Tanrı senin kafandaki model değil, beni de var eden, seni de var eden, bir endonezyalıyı da var eden aynı Tanrı, sistemi hepimiz için aynı. Senden çok şey istemiyor, dürüst ve erdemli ol, ölçülü ve dengeli yaşa. Bunu yapıyorsan zaten onun sistemine dahilsin demektir. Ama böyle biri değilsen o zaman o hakaretlerin hepsini üstüne alabilirsin, konu sanırım anlaşılmıştır.

Ve seninle bir sorunum olursa ya da herhangi biriyle kişiye özel başlık açarım bundan sonra, ama o tavrıma da tek laf edeni artık bilemem ne yaparım, bak ne kadar söz dinliyorum gördün mü :rolleyes:

Evet bergüzar haklısın, biraz daha ince olabilirdim ama bir Tanrı ve dedikleri bana ters, ben inanmıyorum onun adaletli olduğuna vs gibi söylemlerle daha şık olabilirdin ama aksi olmayı tercih ettin, ne yapalım, kısmette bu varmış.

Ben fikrimi söyledim, isteyen istediği kısmı alır, gerisi okuyucuya kalmış birşey.

Ama benim inanıyor olmam zaten senin mantalitene göre bu dediklerinin hepsini en baştan hakediyorum sonucunda yazıyorsun ki, bu da senin ve diğer ateistlerin bir gün inanma ihtimallerine karşılık çok saygısızca ve çok acımasızca...

Yine aynı şey BÜYÜK HARFLER İLE TEKRAR YAZAYIM, SEN KENDİ YAZDIĞINI ANLAYACAK BİRİSİ DEĞİLSİN, KENDİ YAZDIĞINI ANLASAN ZATEN BENİM SÖYLEDİKLERİMİ DOĞRULADIĞINI GÖRECEKSİN.

Kendi yazdığını anlamayan bir kişinin benim yazdıklarımı anlamasını beklemek hayalciliktir, o yüzden sen anla diye yazmıyorum.

Sitelerde Paylaş

panteizme gecis asamasindaki forum kullanicilarini temsilen panteizme gecis asamasinda bir moderator olmasida gerekir.ayrica ateistforumun isminin derhal deistirilmesini talep ediorum.sonucta burada teistide yazio deistide panteistide.cogulcu bi isim konsun.demokratik olun biraz

Sitelerde Paylaş
panteizme gecis asamasindaki forum kullanicilarini temsilen panteizme gecis asamasinda bir moderator olmasida gerekir.ayrica ateistforumun isminin derhal deistirilmesini talep ediorum.sonucta burada teistide yazio deistide panteistide.cogulcu bi isim konsun.demokratik olun biraz

eninde sonunda herkesin geleceği, toplanacağı bilinç düzeyini gösteriyor ateistforum..

Sitelerde Paylaş
eninde sonunda herkesin geleceği, toplanacağı bilinç düzeyini gösteriyor ateistforum..

godDAR, çok iddialı bir laf ettin şimdi. Şu forumda kaliteli bilgi var doğru. Çok güzel tartışmalar var oda doğru. Ama şu bilinç düzeyi var ve biz onu insanlara anlatıyoruz denemez. Üstelik ateizm insanlara belli bir dünya görüşü empoze etmez edemez. Ateizm bir karşı duruştur, bir gerçeği arayıştır. Hayatı ve insanı açıklayan kendine has bir söylemi yoktur. Bilimi esas alır ki bilim kendi malı değildir ayrıca. Kimi hangi bilinç düzeyinde topluyorsun acaba? Gerçekçi olalım, hayal görmeyelim.

Sitelerde Paylaş

Sen herhangi bir düzeyde ve bilinçte değilsin.Sapla samanı ayıramayan özenti ateisler var,senin gibi sünni ateistler var.

Ama ateistlerin içinde gerçekten bilgisine saygı duyulacak arkadaşlar da bulunmakta.Bunlarda ateist oldukları için değil bireysel zeka ve eğitimleri neticesinde o düzeydeler.Ve gerçekten bilimsel verilerle felsefelerini ve teizm eleştirisini dengeli kurabilmekteler.Mantık ve deicide mesela.

Ateist olmak bilinçli olmak ve zeki olmakla alakalı olmayan, doğayı yaşamı evreni tanrısız bir mantıkla inceleyen felsefelerden bil felsefedir sadece.Kendinizi ne süper bilgili görün ne de aşmış olarak görün.

Yerinizi bilmezseniz size yerinizi değerinizi gösteren mutlaka çıkacaktır.

Selamlar.

Sitelerde Paylaş

Bergüzar kinayeyle karışık nabız yokluyor. Mod olmaya gerçekten niyeti var, ateistler içinde oluşturduğu olumlu imajı kullanarak tafaftar toplamaya çalışıyor.

Öte yandan bir insanın durup dururken mod olmak istemesini garip karşılıyorum. Modluk genelde teklif edilir.

Bunun çeşitli nedenleri olabilir, yapı olarak primadonnalığı (ön planda olmayı) seviyor, hactan geldiğinden beri ses getiren bir şeyler yapamadı, onun huzursuzluğunu yaşıyor olabilir.

Bence mod olmak isteyen ya da modluk teklif edilen birisinin modluktan ne beklediği çok önemlidir. Bu forumun birincil amacı ve önemi Türk toplumunu ve dünya toplumlarını her alanda geriye götüren, dünyaya barış değil çatışma ve huzursuzluk getiren, akıl dışı, çağ dışı, bilim dışı olan din olgusuna ve dine odaklı politikalara tepki göstermek, ve toplumu aydınlatmak olmalıdır. İslama taraf olan birisinin bu işi yapması, ve bu temel amaca hizmet etmesi pratik olarak olası değildir.

Ayrıca Ateistforum yönetimi bir parlamento olarak düşünülmemelidir. Karşımıza aldığımız görüş zaten devlet tarafından desteklenen, sitemizi haksız yere yasaklatan, son derecede büyük kaynakları olan, ve bizim faaliyetlerimizden de son derece tedirgin olan radikal islamdır. Zaten bize karşı adaletsiz ve dengesiz bir uygulama varken, bizden büyüklük beklemek abestir.

Bergüzarın niyeti ne olursa olsun modluğa getirilmesine karşıyım, tehdit etmeyi hiç sevmem, ama eğer bu forumda şu kadarcık değerim varsa tepkimin sert olacağını önceden söyleyeyim.

tarihinde Aragon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu forumda dikkat ettiğim şey hiç bir yöneticinin yöneticiliğini kullanarak başkasını aşağılamaya çalışmadığı. Kalkıp bir müsloyu mod yapıp başımıza salmayın. Kalkar Allah'ı gibi egosunu tatmin etmeye çalışıp önüne geleni banlar...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...