Jump to content

Sivrisinek

Recommended Posts

Fakat arkadaşım, sivrisineğin vur-kaç harbi niçin genlere yazılıyor da, doktorluk yazılmıyor....Sivrisineğin bu vur-kaç harbini nasıl genlere aktardığını bilirsek, doktorluğu da yavrularımıza aktaramaz mıyız. Bu konuda bizi aydınlatır mısın?

Sivrisinek hayatta kalmak icin bu davranisi gostermek zorunda .Baska secenegi yoktur ve bu ozelligi tasiyan sineklerin genleri hayatta kalmistir .Doktor olmak ise insan icin olum kalim meselesi degildir.Acik oldu mu ?

Sitelerde Paylaş
bu ozelligi tasiyan sineklerin genleri hayatta kalmistir

Fakat sorumu anlamadın arkadaşım. Genleri hayatta kalmıştır diyorsun fakat, bu vur-kaç harbinin niçin ve nasıl genlerine yazıldığını hala söylemedin. Bize bunu izah edebilir misin..Mesela, ben bir arslan ile karşılaşsam ve ölüm kalım meselesinde onu tüfeğimle vursam, benim yavrum bu ölüm kalımdan dolayı iyi bir nişancı olur mu? Yeni doğduğunda onu beraber ava götürebilir miyim?

tarihinde ilim tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Arkadaşlar, yarasa tabiatlıların en önemli özelliği, konuyu dağıtmak için başka bir konuya geçmektir. Bu değişmez bir özelliktir. Zaten bu özellikleri olmasa idi, kafir olmazlardı.

Evet, bu sorular, "evet Allah var ve inkar edilemez. Fakat Allah niçin kötülükleri yaratıyor" fikrinde olan kişilerin soracağı bir sorudur....Elhamdülillah, bu dinsizleri ikna edmezsek bile(çünkü nefislerine karışamayız, hidayet Allahtandır), ilzam ediyoruz. İster istemez Allah demek zorunda bırakıyoruz. Allah'ın varlığı hakkında konu açsak bile, ona cevap vermeyip, "Allah niye böyle yapıyor" demek zorunda bırakıyoruz.

Öncelikle, 9 yaşındaki bir kızla evlenmek kötülük değildir. Ayrıca, elbette kötülüklerin sonunda büyük hayırlar olduğu için, Allah, hikmeti ve rahmeti gereği kötülüklere izin veriyor. Eğer kötülükler olmazsa, çok hayırların ve güzelliklerin dereceleri bilinmezdi ve bir çok külli hayır ve fazilet ortaya çıkmazdı. Allah bu kötülüklere mühlet veriyor fakat ihmal etmiyor.

Arkadaşlar benim merak ettiğim şu. Mesela, farzedelim ki bir sivrisinek, bu vur-kaç harbini öğrenmiş. Fakat, bu vur-kaç harbini yeni doğan yavrusuna nasıl aktarıyor. Mesela ben doktorum...Eğer sivrisineğin kendi yenidoğan yavrusuna nasıl bu vurkaç harbini öğrettiğini bilirsek bizim yeni doğan yavrumuz doktor olarak doğar. Bu konuda bizi aydınlatabilirseniz seviniriz.

Şimdi ilimciğim ben sana ne demişim.

Yani 18 aylık kıza tecavüz edene izin veren allah diyorsun.

9 yaşında kızlar ile yatana izin verende allah.

sen ne demişsin:

Evet, bu sorular, "evet Allah var ve inkar edilemez. Fakat Allah niçin kötülükleri yaratıyor" fikrinde olan kişilerin soracağı bir sorudur....Elhamdülillah, bu dinsizleri ikna edmezsek bile(çünkü nefislerine karışamayız, hidayet Allahtandır), ilzam ediyoruz. İster istemez Allah demek zorunda bırakıyoruz. Allah'ın varlığı hakkında konu açsak bile, ona cevap vermeyip, "Allah niye böyle yapıyor" demek zorunda bırakıyoruz.

Bunu ben nerede söylemişim? "Yani 18 aylık kıza tecavüz edene izin veren allah diyorsun." evet bu söylediklerimi ispatlaman gerekiyor.

birde: Öncelikle, 9 yaşındaki bir kızla evlenmek kötülük değildir. demişsin senin kızın olsa onu 9 yaşında iki birisi istese verirmisin? veya sen 9 yaşında bir kız ile evlenirmisin?

Sitelerde Paylaş
Fakat sorumu anlamadın arkadaşım. Genleri hayatta kalmıştır diyorsun fakat, bu vur-kaç harbinin niçin ve nasıl genlerine yazıldığını hala söylemedin. Bize bunu izah edebilir misin..Mesela, ben bir arslan ile karşılaşsam ve ölüm kalım meselesinde onu tüfeğimle vursam, benim yavrum bu ölüm kalımdan dolayı iyi bir nişancı olur mu? Yeni doğduğunda onu beraber ava götürebilir miyim?

Sen hayatta kalmak icin aslan avlamayami ihitiyac duyuyorsun? Bu ne bicim sacma soru boyle.Sivrisinek dogumundan itibaren kendisine gerekli olan besini almak icin bu yola basvurmaktadir.Bu da genlerinde yazilidir.

Sitelerde Paylaş
Şahsiyetsiz papağan ilim.

bak bak bakkkkkk

gel de bu güzel tartışmaya sokulan bu hakarete kıl olma şimdi... Demek ki neymişş.!! hakareti başlatan kimmiş..??

sonra da "müslümanlar niye kızıyor" diye konu açıyorsunuz...

Sitelerde Paylaş
bak bak bakkkkkk

gel de bu güzel tartışmaya sokulan bu hakarete kıl olma şimdi... Demek ki neymişş.!! hakareti başlatan kimmiş..??

sonra da "müslümanlar niye kızıyor" diye konu açıyorsunuz...

Konun temeline inersek yine küfürü başlatan kurandır.

Allah onları kahretsin!

akılsızlar!

odunlar!

yalancılar!

maymunlar!

domuzlar!

hayvanlar hatta hayvandan da aşağılıklar!

eşekler!

pislikler!

aşağılıklar!

canı çıkacasılar!

Köpekler, Alçaklar, “yabani eşekler”, “merkepler”, “susamış develer”, “dilini sarkıtıp soluyan köpekler”, “geberesiciler”, “reziller”, “sapik kişiler”, “beyinsizler”, “kof kütükler”, “alçak zorbalar”, “soysuzlar”, “Kahrolasılar”, “yalancılar”, Kahrolun,elleri kurusun

Sitelerde Paylaş
Şimdi ilimciğim ben sana ne demişim.

Yani 18 aylık kıza tecavüz edene izin veren allah diyorsun.

9 yaşında kızlar ile yatana izin verende allah.

sen ne demişsin:

Bunu ben nerede söylemişim? "Yani 18 aylık kıza tecavüz edene izin veren allah diyorsun." evet bu söylediklerimi ispatlaman gerekiyor.

birde: Öncelikle, 9 yaşındaki bir kızla evlenmek kötülük değildir. demişsin senin kızın olsa onu 9 yaşında iki birisi istese verirmisin? veya sen 9 yaşında bir kız ile evlenirmisin?

xislam...

abi sen bu 9 yaş işine takmışsın belli..

sana daha önceden sıcak ülkelerdeki ergenlik yaşının kuzey yarımküredekinden aşağı olduğu söylenmedi mi??

Veya şu gerçeği hiç mi bilmiyorsun??

Hz. Ayşe’nin evlendiği zaman yaşının büyük olduğunu, ablası Esma’nın biyografisinden kesin olarak anlıyoruz. Eski biyografi kitapları Esma’dan bahsederken diyorlar ki: “Esma 100 yaşındayken, hicretin 73. Yılında vefat etmiştir. Hicret vaktinde 27 yaşındaydı. Hz. Ayşe ablasından 10 yaş küçük olduğuna göre, onun da hicrette tam 17 yaşında olması icap eder. Ayrıca Hz. Ayşe, Hz. Peygamber’den önce Cübeyr’le nişanlanmıştı. Demek evlenecek çağda bir kızdı.”

(Hatemü’l enbiya Hz. Muhammed ve hayatı, Ali Himmet Berki, Osman Keskioğlu, s. 210) Bu konu, daha detaylı bir şekilde Mevlana Şibli’ nin “Asr-ı saadet” kitabında geçer. (İst. 1928. 2/ 997)

Bilmiyorsan öğrenmiş oldun...Yoo biliyorda sürekli olarak aynı şeyleri soracaksan olursan senin harbi bir ateist olmadığın konusunda bende şüpheler uyanır..

saygılar..

Sitelerde Paylaş
Arkadaşım, "kör kuvvet" deyince mantıklı oluyor da, "Allah'ın kudreti" deyince mantıklı mı oluyor. Ben sizin gibi "kör kuvvet ve sağır tabiattan" başka bir şey bilmeyen biri değilim. Madem, kainatta her şey Allah'ın kudretiyle idare ediliyor. Elbette Allah'ın kudretinden başka bir şey bilmem. Çünkü, hiç bir kuvvet Allah'ın kudreti ve izni olmadan kendi başına hareket edemez.

öldürdün beni ilim ya ne hoş adamsın şimdi bizim ateist olmamızdada bu tanrının ( Allah yani ) parmağı var öylemi bu şimdi cehennemi değerlendirmek iiçin bazı kullarını sapkınlığa uğratıp yakıyormu ? cehennem boş kalmasın diye uğraşıyordur yaaazzııııkkk..

Sitelerde Paylaş

ilim deli sa-it zırvaları okuyacağın yerde richard dawkins in gen bencildir kitabını okumanı tavsiye ederim biraz oku araştır yoksa senden ne köy olur nede kasaba

Sitelerde Paylaş
Senin içgüdü denen şeyden haberin var mı?

Bilinçsiz olarak doğduğun zaman ananın memelerine uzanan sen değil miydin?

Yoksa seni onlara melekler mi itmişti?

Boş işlerle uğraşıyorsun Nurcu.....

Boş...

HACI

hacı

minibüs aleminde bir deyim vardır.arkayı dörtle : )

sende cevap verim derken soruları ikilemişsin !

iki soru var şimdi sivri sinek ve çocuk !

neyse bunu demeyecektim.sivri sinekler yumurtadan çıkar çıkmaz o işlemi yapmaz benim bildiğim.

sivrisinekler otlarla çiçeklerle ilgilenir : ) onlarla beslenir sanırım.insanı ısıran sivri sinek dişilerdir.

çünkü amaç beslenmek değil.yumurtaları döllemektir.bu yüzden yalnızca dişi sivrisinek insana gelir.

aslında birçoğumuz ömründe hiç erkek sivrisinek görmemiş olabilir !

enteresan olan şu !

Kuranda bahsi geçen sivrisinek dişil bir sivridir !

karınca dişil bir karıncadır !

arı dişil bir arıdır !

işin enteresan yanı budur.

çünkü sizler aynı şekilde erkek karıncada görmezsiniz.

arılardan emin değilim ama sanırım erkek balarısıda görmezsiniz.

çalışanlar dişi kısır karıncalardır.

yine arılardan pek emin değilim ama sanırım onlarda dişi kısır arılar olmalıydı.

yaa !

esas şaşırtıcı olan Kuranın 1400 sene önce bunları nereden bildiğidir !

yoksa eski yunandan mı

mısırdan mı aldılar acaba : )

Sitelerde Paylaş

gördünüz mü !

bu açık bir kuran zaferidir !

bugünün bigbangi - m teorisini - paralel evrenleri bilen

ilimde bilimde son model ateistlerin hepsi

Kuranın küçücük bir sivri misaline yenik düşmüşlerdir.

bugün 20.yüzyılda yaşayan bu en koyu ateistler bile 1400 sene öncesinin Muhammedinin kitabına nasıl yenik düşmüşlerdir.

hiçbiri bu gerçeği bilmiyor bile !

bu çok açık bir Kuran zaferi değil mi

bu çok büyük bir küçük düşürme değil mi ?

Sitelerde Paylaş

Bakara 26

(Medenî 87) Şüphesiz Allah (hakkı açıklamak için) sivrisinek ve onun da ötesinde bir varlığı misal getirmekten çekinmez. İman etmişlere gelince, onlar böyle misallerin Rablerinden gelen hak ve gerçek olduğunu bilirler. Kafir olanlara gelince: Allah böyle misal vermekle ne murat eder? derler. Allah onunla birçok kimseyi saptırır, birçoklarını da doğru yola yöneltir. Verdiği misallerle Allah ancak fasıkları saptırır

işte burdaki sivri sinek dişil takılı bir sivri sinektir.

anlayacağınız küçücük bir misalle ateistler resmen mat olmuşlardır.

sanırım bu en açık küçük düşürme oldu bu sitede

hemde küçücük bir sivrisinekle

Sitelerde Paylaş
Fakat arkadaşım, sivrisineğin vur-kaç harbi niçin genlere yazılıyor da, doktorluk yazılmıyor....

Bunun cevabını sen vereceksin.

Neden sineğe bu ayrıcalık tanınmış ta, evrenin halifesi olan insana bu tanınmamış? Neden insan doktor mühendis pilot öğretmen ... doğmuyor. NedenNedenNedenNedenNeden ????

Sivrisineğin ne ayrıcalığı var Allah'ın gözünde.

Allahın sevgili kulu sivrisinek!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

.

Sitelerde Paylaş

xislam

hiç konuşma bu başlıkta küçücük bir sivrisinek misali ile sizler yerin dibine girmiş durumdasınız.

baştan sona bir oku

çağın modern ateisti !

ve birde Kurana bak !

çok fena halde küçük düşürüldünüz.

hemde çok fena halde !

küçücük bir sivrisinekle !

yazık yazık !

ben olsam utancımdan yazamazdım

Sitelerde Paylaş

Sivrisinekler insanlar tarafından en çok bilinen hayvanlardan biridir. Antik Mısır ve Çin’de hakkında en çok şey bilinen hayvanlardan biridir. Sivrisineklerin sebep olduğu ve milyonlarca insanın ölümüne sebep olan, savaşların seyrini değiştiren sıtma hastalığıda , tıp tarihinin ilk bilinen hastalıklarındandır. Heredot, eski Mısırlıların sivrisineklerden korunmak için, balık ağlarından yararlandıklarından bahseder. Hipokrat M.Ö 400’lü yıllarda bu sivrisineği ve sebep olduğu hastalıkları net bir şekilde tanımlamıştır.

En çok bilinen hayvanlardan sivrisineği, kuran ayetleri dişi sivrisineğe işaret eder diye gösterip, allahın ispatı kabul etmek, komediden öteye geçmez. Allahın bu sivrisineği neden yarattığıda ayrı bir muammadır. Hadislerde sivrisineğin bir kanadının şifalı olması ise tam bir komedidir. Dolayısıyla, müslümanların sivrisinekli çorbalarını, sivrisineği çıkarıp içmeye devam etmeleri , muhammedin mucizesidir. Afiyet olsun.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...