Jump to content

Ateistle Müslüman Evlenemez Evlensede Birlikte Duramaz

Recommended Posts

Yazın böyle bir olaya şahit olmuştum,müslüman bir bayan kocasının ateist olduğunu,aynı zamanda kendisinin de ateist olmasını istediğini söylemişti.Aralarının nasıl olduğunu sorduğumda da iyi olduğunu söylemişti.Ben dinen ikisinin bir arada bulunamayacağından bahsedecektim ki içki içtiğini,chp olduğunu,diskoteklere gittiğini görünce vazgeçip söylemedim.İyi bir kadındı iki kızı vardı.Muhabbet derinleştikçe bazı şeylerden de bahsettim ama oralı bile olmadı,kocası internette sürekli butip platformlarda takılıyormuş.Ona söylemedim ama burada söylemek istiyorum ; Ateistle Müslüman Evlenemez Evlensede Birlikte Duramaz.

Kadınla iş yerimde tanıştım işi saçma sapan yerlere çekip asılıyor muydun diye edep sınırlarını zorlayan cümleler kurmayın.

Bir Müslümanla, bir ateistin evli kalamamasının dinen gerekçesi nedir?

NOT: Bir de, kadının CHP'li olması, onu -yine- dinen uyarman için neden engel teşkil ediyor? Hayrı emredip, kötülükten nehyetmek senin her halükarda görevin değil mi? Tanrı'yla arana CHP mi girecek? :)

tarihinde Vilppu7 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 55
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Nayin. daha kendisinden yeni kurtuldum sayilir ne müslüman olmasi ya :(

ama eger sade hani formalite icabi müslüman ol dersen birseyler düsünürük :P

o sayılmaz ya, insan az fedakar olur... yoluma başkasıyla devam ederim ben; nelveda... ;)

Sitelerde Paylaş
o sayılmaz ya, insan az fedakar olur... yoluma başkasıyla devam ederim ben; nelveda... ;)

Valla kimse icinn degismegi düsünmüyorum bu sen olsan bile :P

Eger bu yüzdende gideceksen sen bilirisn :P :D

ama bak daha sonra caymak falan yok söyleyeyim :P :D :D

Sitelerde Paylaş
Valla kimse icinn degismegi düsünmüyorum bu sen olsan bile :P

Eger bu yüzdende gideceksen sen bilirisn :P :D

ama bak daha sonra caymak falan yok söyleyeyim :P :D :D

bilmiyorum... kafam karışık... zaman; zamana ihtiyacım var...

ve bir sürü salak trip :P

Sitelerde Paylaş
bilmiyorum... kafam karışık... zaman; zamana ihtiyacım var...

ve bir sürü salak trip :P

cross lütfen sen yapma bari :P

zaman diyorsunda ne kadaar uzunlugunda bir zamandan bahsediyorsun?.. söyleyeyim zamanasimina ugraya bilir yani ona göre kararini cabuk ver..

Sitelerde Paylaş

memleketteki kizlarin cogu musluman.biz bunlari ayarlamak yerine gelip ateistforumdanmi kiz ayarlicaz?vallahi beni baglamaz ateismis muslumanmis.ben malvarligina bakarim

Sitelerde Paylaş

İslamda ateistlerle ilgili hüküm yok zaten. Ne varki genel görüş ateistlerin kafir olduğu yönünde. Yani öyle biliniyor. Bir ateist için müslümanla evlenmenin sakıncası olmaz. Bir müslümanın inancı açısından bu sorunludur. Ama müslümanım diyen kişi bunu sorun etmiyorsa başka tabii.

Sitelerde Paylaş
Yazın böyle bir olaya şahit olmuştum,müslüman bir bayan kocasının ateist olduğunu,aynı zamanda kendisinin de ateist olmasını istediğini söylemişti.Aralarının nasıl olduğunu sorduğumda da iyi olduğunu söylemişti.Ben dinen ikisinin bir arada bulunamayacağından bahsedecektim ki içki içtiğini,chp olduğunu,diskoteklere gittiğini görünce vazgeçip söylemedim.İyi bir kadındı iki kızı vardı.Muhabbet derinleştikçe bazı şeylerden de bahsettim ama oralı bile olmadı,kocası internette sürekli butip platformlarda takılıyormuş.Ona söylemedim ama burada söylemek istiyorum ; Ateistle Müslüman Evlenemez Evlensede Birlikte Duramaz.

Kadınla iş yerimde tanıştım işi saçma sapan yerlere çekip asılıyor muydun diye edep sınırlarını zorlayan cümleler kurmayın.

oncelıkle ımzan super olmus :D :D :D

yanı dın ınanıslarına ıkı kısı arasına gıremez

sıyası gorus belkı gırebılır ama dın ınanısları gıremez

Sitelerde Paylaş
Benim tecrubeme gore din girebilir, siyasi gorus sorun degil.

arkadasım ıste kısıden kısıye degısır bendede tam tersı oldu

bırı kendı goruslerınden vazgecmeks zorunda kalacak sıyası anlamda

tarihinde seyit_rıza tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Eğer kadın müslüman, erkek ateist ise, o evlilik yürür.

Ama tersi ise, yani erkek müslüman, kadın ateist ise yürümez.

Burada bu tür evliliğin yürüyeceğini veya yürüdüğünü söyleyen herkes, erkeğin ateist, kadının müslüman olduğu evlilikleri örnek göstermiş. Aksi mümkün olmaz çünkü genellikle.

Zaten müslüman bir erkek, ateist olduğunu bildiği bir kadınla evlenmez; o da ayrı..

Sitelerde Paylaş
Benim babam ateist anam müslüman gül gibide geçiniyorlar valla

Evladim, senin baban o zaman ya dinini bilmiyor, veyahutta allahin emrini sallamiyor. Baban gitsin imanli bi cariye alsin daha iyi.Kuranda bi ayet vardi belki sizde okumuszunusdur, inanan bir cariye alin ama allaha inanmayanla evlenmeyin gibi bir ayet vardi. Ama gul gibi gecinmeleri guzel tabi. Taaa bin kusur sene evvel yasamis bedevinin uydurdugu ilahi yuzunden birbirini kirmasinlar.

Sitelerde Paylaş

ben bir müslümanla evlenemem, bu benim intiharım gibi olur.. ben değişemem, onu değiştirmeye çalışırım.. ama değişmiş aydınlanmış birileri varken neden dinciye yöneleyim ki.. neyse çevremde son olarak pek müslüman yok.. agnostik ağırlıklı şu anki arkadaşlarımın çoğu (forum harici).. okuldaki müsloların büyük çoğunluğu mezun olup, terki diyar ettiler. ah çok mutluyum.. :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...