Jump to content

Ateistle Müslüman Evlenemez Evlensede Birlikte Duramaz

Recommended Posts

• İleti 55
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

görüş ayrılıkları şayet saygıyı tüketirse, egoya yönelik saldırılarda boy göstermeye başlarsa, o sevgi tükenmeye mahkumdur.. o güzel büyük sevgiden baki kalacak tek şey alışkanlıklar olacaktır..

Sitelerde Paylaş
ben bir müslümanla evlenemem, bu benim intiharım gibi olur.. ben değişemem, onu değiştirmeye çalışırım.. ama değişmiş aydınlanmış birileri varken neden dinciye yöneleyim ki.. neyse çevremde son olarak pek müslüman yok.. agnostik ağırlıklı şu anki arkadaşlarımın çoğu (forum harici).. okuldaki müsloların büyük çoğunluğu mezun olup, terki diyar ettiler. ah çok mutluyum.. :)

Ne yalan olsun,Bir ateistin böyle cümleler kuracağına inanmıyorum.

Sitelerde Paylaş
Ne yalan olsun,Bir ateistin böyle cümleler kuracağına inanmıyorum.

alıntıladığın cümlemde inanılamayacak ne var sevgili kenai? ben müslümanla yapamam.. onu sevsemde sevgim kısa sürede fikir uyuşmazlığından tükenir diyorum.. neresine inanamadın?

Sitelerde Paylaş

Cigdemcim aslinda bende kismen senin gibi düsünüyorum. Malumunuz güzelim ülkemizde her cesit müslüman bulunmakta.

Müslüman birisiyle ileride olmaz diyemem hangi tür müslüman olduguna bagli.

Örn. nurcuysa kesinlikle olmaz.

müslüman olan ama pek birsey yapmayan olursa neden olmasin. :D (umarim anlamissindir canim)

2. örnekten bir kisiyle nerdeyse hergün karsilasmaktayiz.

Sitelerde Paylaş

Müslüman olmasın, parası olsun, eğitimli olsun, sadece bana baksın, kıskanç olmasın, kilolu olmasın, kemalist olsun bla bla bla..

Bir kadın olarak, eğer sizi besleyecek tasmalı bir köpek arıyorsanız elbette böyle şeyler yazarsınız.

Üstteki mesajlardan anlaşılacabileceği gibi.

İki kişi birbirine aşık olduğu sürece pek çok engel yok edilebilir, geçiştirilebilir. Ve modern insanlar birbirlerinin farklılıklarından faydalanmasını bilir.

Ben 16-17 yaşlarındayken, yani müslüman iken hristiyan bir kızı çok sevmiştim. İlk aşkım.

Ateist değildi ama yinede benim için çok önemli bir adımdı; din meselesini aşmıştım. Ve bu konuda çokta zorlanmadım.

Sitelerde Paylaş

Mmm... Geçen yaz bu soru bana sorulsa hayır demeden önce uzun uzun gülerdim ama aradan geçen zaman diliminde konu ile yargılarım değişti. Hristiyan veya Müslüman biri ile evlenmenin kendimce hiç bir sakıncası yok eğer herhangi bir dini konu karı-koca arasında konuşulmaz / tartışılmaz ve kişiler inanç ve inançsızlığı dilediği gibi sürdürebiliyorlar ise.

Ha evlenmek kötüdür tabi, teoriktir yazdıklarım B)

Sitelerde Paylaş
Müslüman olmasın, parası olsun, eğitimli olsun, sadece bana baksın, kıskanç olmasın, kilolu olmasın, kemalist olsun bla bla bla..

Bir kadın olarak, eğer sizi besleyecek tasmalı bir köpek arıyorsanız elbette böyle şeyler yazarsınız.

Üstteki mesajlardan anlaşılacabileceği gibi.

İki kişi birbirine aşık olduğu sürece pek çok engel yok edilebilir, geçiştirilebilir. Ve modern insanlar birbirlerinin farklılıklarından faydalanmasını bilir.

Ben 16-17 yaşlarındayken, yani müslüman iken hristiyan bir kızı çok sevmiştim. İlk aşkım.

Ateist değildi ama yinede benim için çok önemli bir adımdı; din meselesini aşmıştım. Ve bu konuda çokta zorlanmadım.

saydığın özellikleri arayan sensin sanırım pastafaryanist.. sevdiğim adama köpek muamelesi yapabiliyorsam ya insanlığımdan şüphe etmeliyim ya da sevgimden.. ya da her ikisinden birden.. ben yalnızca MÜSLÜMAN İSTEMİYORUM DEDİM.. .................................. ve anlamadığın bişey üzerinde ve hakkımda sakına sakın yorum yapma.. aradığım şey hayatımda zaten benim aklını yorma sen..

Serabis

Sitelerde Paylaş

ille müslüman olmasın demem sevgilim. ama belli özellikler ararım tabi; uzun, düzgün bacaklar, esmer -en açık buğday renk- ten, 170 üzeri boy, 38 ayak numarası, 89 58.8 89 ölçüler falan... ha, ateist de olursa dadundan yinmez tabi, o ayrı...

Sitelerde Paylaş

Baslikta yazilan nitelendirmeleri etiket olsun diye yakalalarinda tasimiyorlarsa bir dinsiz ile bir din taraflisinin birakin evlenmesini, birbirleri ile ayni konuyu paylasmalari bile olanaksizdir. Bir kere yasam tarzlari cok farklidir ve birbirleri ile karsilasmalari oldukca az ihtimaldir. Birakin hayal kurmayi gercekci olun. Birincisi bir dindarin bir dinsizle evlenmesi dince yasaktir. Bir dinsizin de bir dindarla evlenmesi veya beraber yasamasi kendince tutarli degildir. Ama onun disinda siradan arkadas olunabilinir, sohbet edilebilinir, komsuluk yapilabilinir. Ayni ortak düsünceyi tasiyan karsi cinsten biri varken niye baskasini sevebileyim. Ama arada cikar iliskisi varsa ve türkiye gibi kavram karmasasinin yasandigi bir ülkede böyle seyler iki zit kutubun (ki aslinda aralarinda nüans farki vardir aslinda) yan yana geldigi iddia edilerek yansitilabilinir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...