Jump to content

Ali demirsoy da çıtır ve taze severmiş

Recommended Posts

Ali Demirsoy da genç , çıtır seviyormuş.

Daha Prefösör doktor Ali Demirsoy makalesi okumam.

Bu adamın bende 4 tane kitabı vardı.

Hele bir kitabı adeta baş ucumdan ayırmazdım.

Bu gün kitap okumadım desem Profesör doktor ali demirsoy dan 20 satır okurdum.

Ama daha okumam artık.

9 yaşında çocukların helal kılındığı bir dini terk ettim.

Beni omzumun üstünden 2 meleğe gözetlettiren bir otoriteyi tanımadım.

Ama Ali demirsoy da Çıtır ve körpe sever miş.

Bu adamın kitap ve makaleleri bende bitmiştir.

İlk işim ikinci el kitap alıp satan bir yere bu çıtır severin kitaplarını satmak.

Bir diğer evrimci profesör doktor, İsmet Taşdelen 'in eserlerini takip etmeye çalışacağım.

Link..

Link' ten yapılan alıntı. :

http://haber.gazetevatan.com/haberdetay.as...mp;Categoryid=1

Sarhoş bir canavarın yıktığı hayatına çiçek ve böceklerle tutundu

1994 yılında korkunç bir trafik kazasında eşini ve 2 oğlunu kaybettiğinde Prof. Dr. Ali Demirsoy’un dünyası kararmıştı. Ancak o kendini bilime ve doğaya adadı.

Ve elim kazadan 12 yıl sonra kendinden 36 yaş küçük eşiyle tanışıp mutluluğu yeniden buldu

“Türkiye’nin Caelifera Faunasının Taksonomik İncelemesi” adlı tezle 1974 yılında “Habilitasyon”unu yaptığında Prof. Dr. Ali Demirsoy bilim kariyerinin basamaklarını tırmanmaya çoktan başlamıştı.

Demirsoy, çoğumuzun ezip geçtiği böcekleriyle solucanlarıyla, çeşit çeşit otlarıyla doğaya derin bir aşkla bağlıydı. Öyle ki öğrencileri onu yere oturmuş görünce şaşırır ama diğer hocalar, “Merak etmeyin, bir şeyi yok. Bir solucan bulmuş, türünü tespit etmeye çalışıyor” diyerek çocukları yatıştırırdı.

Ancak profesörün başarılarla dolu hayatı, 1994 yılının Ocak ayındaki korkunç bir kazayla kökünden sarsıldı. Antalya’da bilim çalışmalarını sürdürürken yanına gelmek için Ankara’dan yola çıkan eşi ve iki oğlu, sarhoş bir taksi şoförünün kurbanı oldu.

ATEİST AMA İMAM NİKAHI KIYDIRDI

Birçok insanı bunalımlara sürükleyecek bu korkunç kayıp Prof. Dr. Demirsoy’u da derinden sarstı.

Ancak o kurtuluşu çok sevdiği doğada buldu.

Kendini bilime, çiçeklere, böceklere adadı. Ve 12 yıllık ıstırap dolu anıların ardından yeniden aşkı buldu.

Yine bir doğa gezisi için geçen yıl gittiği Erzincan’ın Kemaliye ilçesinde Çukurova Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olaran Funda Kaya ile tanıştı.

Profesör 61, Funda Kaya ise 25 yaşındaydı.

Ancak 36 yıllık yaş farkı aşklarına engel olmadı.

Resmi nikah profesörün doğum yeri olan Kemaliye’deki Hitit döneminden kalma tarihi Çatalçeşme’nin önünde kıyıldı. Gelin nikahta ‘kozalı saçak’ ve sırma işlemeli ‘Salta’ diye bilinen yöresel kıyafet giydi.

Tüm ritüellerin geleneklere uygun olması için Prof. Demirsoy ateist olmasına rağmen imam nikahı bile kıydırdı. Hatta imamın imamın huzurunda dini geleneklere göre bedel olarak eşine ‘1 kilo altın vermeyi’de taahhüt etti.

Hayata tekrar mutlu bir başlangıç yapan Demirsoy, “Benim yöremi ve geleneklerimi eşime tanıtmak amacıyla nikahı Kemaliye’de kıymayı tercih ettik.

Geleneksel ve toplumun kabul ettiği tüm değerleri evlilik günü yerine getirdik. Buna imam nikahı da dahildir. Bilimsel gerçeklerden ömrüm boyunca ayrılmadım. Ama, geleneklerin yaşatılması gerekir. Bunları da yaptığım için çok mutluyum.” diyor.

National Geographic’in DANIŞMA KURULUNDA

Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü’nde öğretim üyesi olan ve National Geographic Türkiye’nin danışma kurulunda bulunan Prof. Dr. Ali Demirsoy, araştırma, deneme ve bilimsel roman tarzı çok sayıda kitaba imza attı. Gazeteci Figen Yanık’ın profesörle yaptığı söyleşiler ise ’Doğaperest’ adlı bir kitapta toplandı

Sitelerde Paylaş
  • İleti 118
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

hiç şaşırmadım. başka bir şey bekleyenler hata yapıyorlardı zaten. kaçkere söyledik. top sakalımız yok ki sözlerimize itibar edilsin.

Ben şaşırdım be LOTUS.

Ben bu adamı kaliteli bir adam sanırdım.

Meğere adam çıtırcıymış

Haa adam diğerliri için hala kaliteli olabilir. Bence zarar yok. Ama bence bitmiştir.

Ha bu arada nasıl peydahlayabildiyse ( kendisi 65 yaşındadır. ) birde çocukları olmuş.

İsmi de "Aliye" imiş.

Son bir rivayete göre de "Üniversitemde Allaha inanan hademe bile istemeyorum" demiş.

Sitelerde Paylaş

İki yetişkinin evlenmesinde ne sorun gördünüz arkadaşım tam olarak? Size ne?

Sitelerde Paylaş
""""""İki yetişkinin evlenmesinde ne sorun gördünüz arkadaşım tam olarak? Size ne? """"""""

Görmedim. sadece garipsedim.

Ayrıca da karar aldım.

Bu adam benden uzak olsun. kitapları, kendi, makaleleri de öyle.

Şahsi fikrim diyorsu yani. Ok. Uzak olsun senden.

Sitelerde Paylaş

25 yaşında bir kızla evlenmeyi, 9 yaşındaki bir çocuğa tacizde bulunmakla eşdeğer gören gizli müslümanlar mı var ne?

Genç sevmesi de anormal bir şey değil.

Hem bu sadece cinsellik olarak neden görülsün ki-aşık olunamaz mı 25 yaşında birine.

Ne diye cevap verdiysem bu saçma başlığa...

TAVANARASI...

Sitelerde Paylaş

Eşcinsel Bilimadamlarını uzaklaştırır mısın Himmler? Hazır el atmışken onları da uzaklaştır. Çıtırcılar'dan daha kötü değil mi sence bu tür bilimadamları?

Bilim insanını bilim insanı yapan özel hayatı değildir.

tarihinde Dragon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
25 yaşında bir kızla evlenmeyi, 9 yaşındaki bir çocuğa tacizde bulunmakla eşdeğer gören gizli müslümanlar mı var ne?

Genç sevmesi de anormal bir şey değil.

Hem bu sadece cinsellik olarak neden görülsün ki-aşık olunamaz mı 25 yaşında birine.

Ne diye cevap verdiysem bu saçma başlığa...

TAVANARASI...

Özeline girdim ve başlıklarına baktım.

Benim başlıklarım saçma da seninkiler nasıl.

Sitelerde Paylaş
Eşcinsel Bilimadamlarını uzaklaştırır mısın Himmler? Hazır el atmışken onları da uzaklaştır. Çıtırcılar'dan daha kötü değil mi sence bu tür bilimadamları?

Bilim insanını bilim insanı yapan özel hayatı değildir.

Bu da "lan darwin Türk düşmanıymış cart curt" muhabbetinin farklı bir versiyonu işte sevgili Dragon...

Sitelerde Paylaş
Bu da "lan darwin Türk düşmanıymış cart curt" muhabbetinin farklı bir versiyonu işte sevgili Dragon...

Çıtır seven bilim adamı olmaz; olsa olsa pseudo-bilimadamı olur :D

tarihinde Vilppu7 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hz Muhammed(sav) nasıl 18 yaşındaki Hz Ayşe validemizle(gönül rızasıyla)evlendiyse,

Ali DEMİRSOY da genç bir kadınla gönül rızasıyla evlenmiştir.

Her 2 olaydada bir anormallik yoktur.

not:Bu cevabım salt Ali DEMİRSOY`u savunanlar içindir.

Sitelerde Paylaş

ben de çıtır severim,

islama geri dönmem mi gerek? :)

Hz Muhammed(sav) nasıl 18 yaşındaki Hz Ayşe validemizle(gönül rızasıyla)evlendiyse,

Ali DEMİRSOY da genç bir kadınla gönül rızasıyla evlenmiştir.

Her 2 olaydada bir anormallik yoktur.

not:Bu cevabım salt Ali DEMİRSOY`u savunanlar içindir.

arabistanda seneler altı aya mı tekabül ediyor?

tarihinde murteddd tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ben 65 yaşında olsam 25 yaşında bir hanımı taşıyabilir miyim acaba diye çekinir bu işlere hiç bulaşmazdım

belli ki bu amcamız kendine güveniyor

Çocukları da var sanırım.

Aklıma bir fıkra geldi de neyse... :lol:

fıkra ile ilgili keyword ler doktor yaşlı amca av şemsiye ise o fıkra benimde aklıma geldi :D

ayrıca

kitaplarını okumayı bırakmanızı sağlayan sorun nerede anlamadım bende...

tarihinde iyicocuk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...