Jump to content

Ateizm ülkeye ne kazandırır?

Recommended Posts

Allah bilir o da Adanalıdır :) :)

Ama suçlara ilişkin değerlendirmeniz hiç te gerçekçi değil

Saygılarımla

Adanalılardan ne istiyorsun?

Ben Adanalıyım. Kimseyi öldürmedim şimdiye kadar.

Gerçi öldürmek istediklerim olmuştur bu forumda..

Onların isimlerini bilmenize gerek yok ama.. Aralarında kendisine bu iletiyi yazdığım bile olabilir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 53
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Adanalılardan ne istiyorsun?

Ben Adanalıyım. Kimseyi öldürmedim şimdiye kadar.

Gerçi öldürmek istediklerim olmuştur bu forumda..

Onların isimlerini bilmenize gerek yok ama.. Aralarında kendisine bu iletiyi yazdığım bile olabilir.

Bende Adanalıyım :)

Ölüm listenizde olsam dahi severim sizi :)

Ne diyordu şair

beni vurmak kurtuluş mu.

kör olasın demiyorum kör olma da gör beni.

Saygılarımla

Sitelerde Paylaş

Sevgili kardeşim yani seni suçtan caydıran sadece verilecek ceza öyle mi? Başka hiçbir şeyi kıstas almıyor musun?

Asla onu demek istemedim..verilen cezanın caydırıcılığı tartışılır..Ceza adaleti sağlarsa topluma olumlu yansır demek istedim...Her ceza adalatli olmayabilir..

Adaletli olan cezalara rağmen insanlar yinede suç işler o ayrı mesele..

Diğer bir arkadaş bu ülkelerdeki insanların mutsuz olduğunu söylemiş. Sorun şu ki mutluluğun tanımı çok zordur ve de sabit değildir. Kişi bir müziğin melodisini dinleyerek bile belirli bir süre mutlu olabilir ya da milyonlarca dolar para bir insanı mutlu etmeyebilir.

Mutluluğun tanımı insanlar kadar çeşitlidir..Neye göre mutlu olduğumuzu kendimiz belirleriz..Haklısın.

Öte yandan bahsi geçen ülkelerde mutlu olmamanın sebebi refah düzeyinin yüksek olmasıyla doğru orantılıdır. Hayatlarındaki her şeyi elde etmişler ve artık uğrunda yaşanılacak bir amaçları kalmamış. Kim olsa mutsuz olacaktır...

Yalnız şunu söylemek ihtiyacı duydum .Sözü geçen ülkelerin vatandaşlarının bütünü ateist değildir .Bunun ayrımınıda iyi yapalaım..O ülkelerde din müessesesi bireye indirgenmiş durumda..

Ama devlet dinsiz ateist..Bana kalırsa devletin dini olmamalıda..Bizdeki sistemle onları kıyas bile edemeyiz.

Türkiye laik bir devlet diyoruz da neresi laik bir sormak lazım..Bizzat diyanet kurumu buna engel..Devlete verilen vergilerin bir bölümü diyanete gider..Diyanet sünnidir..Ama ülkemizde bir sürü değişik mezhep var ayrıca din var.

Diyaner sünnilerden başkasına el atmaz..

Aleviler cem evlerini kendileri yaptırır .Keza kiliseve sinagoglara sanmıyorum diynetten bişey gitsin ..Bu nasıl adalet ?

Adaletin olduğu yerde barışın gelmesi kaçınılmazdır...

Bizde yok malesef..

Son söz olarak şunu tekrar söylemek istiyorum .İskandinav ülkelerinde devlet ateist..Halkın bir çoğu inançlıdır.

Sitelerde Paylaş
Şeytan, satan, cin, iblis, huri, gılman, zebani, ifrit, kanatlı melekler, gökten inen masalar, balığın karnında yaşayan peygamberler gibi Arap binbir gece masallarının gerçek olduğuna ateistler değil teistler inanır arkadaşım...

Aklı başında ve rasyonel düşünen insanlar niye bu tuzaklara düşsünler ki.. İdealist düşüncelere yakın olanlar teistlerdir...

satanizimi pek bilmeden söylüyorsunuz sanırım bunları.

satanizim tanrıya da şeytana da inanmaz.. ama şeytani değerleri yüceltir....

ateisttirler yani...

kolya gelsin

tarihinde FightClub tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
satanizimi pek bilmeden söylüyorsunuz sanırım bunları.

satanizim tanrıya da şeytana da inanmaz.. ama şeytani değerleri yüceltir....

ateisttirler yani...

kolya gelsin

Aslında bunda doğruluk payı olabilir. Sanırım bunlarında avamı ve eliti var. Avam olanları şeytan diye bir varlığa inanıyor. Çünkü olayı irdeleyecek kültürden ve düşünceden yoksun. Elit olanlar ise duruma vakıf. Çakmışlar köfteyi.:) Şeytan falan hikaye, yaşasın kötülük modundalar. İşe bak ya, heryerde aynı rezalet.

Sitelerde Paylaş

şeytana inanmayanın şeytani değeri nasıl olur acaba???

tanrıya inanmıyorum ama tanrısal değerlere önem veririm... :lol:

diğer taraftan ezbere katılmamak mümkün değil

diyanet işlerinin bütçesi birçok bakanlığın bütçesinden fazladır...

hizmet ettiğini ileri sürdüğü kesim bellidir.

kilise ve sinegoglar kendi vakıflarına bağlıdır.diyanetten yardım görmezler..

hatta istanbul'da çürümeye terkedilmiş kiliseler mevcuttur..

aynı şekilde avrupa'nın birçok ülkesinde tarihi kiliseler hariç, kiliselerin harcamalarını özel vakıflar karşılar...

Sitelerde Paylaş
şeytana inanmayanın şeytani değeri nasıl olur acaba???

tanrıya inanmıyorum ama tanrısal değerlere önem veririm... :lol:

diğer taraftan ezbere katılmamak mümkün değil

diyanet işlerinin bütçesi birçok bakanlığın bütçesinden fazladır...

hizmet ettiğini ileri sürdüğü kesim bellidir.

kilise ve sinegoglar kendi vakıflarına bağlıdır.diyanetten yardım görmezler..

hatta istanbul'da çürümeye terkedilmiş kiliseler mevcuttur..

aynı şekilde avrupa'nın birçok ülkesinde tarihi kiliseler hariç, kiliselerin harcamalarını özel vakıflar karşılar...

Ne dediğini tam anlamadım ama anladığım kadarı ile cevap vereyim. Örneklemen kelalaka bir kere. Tanrısal değerlerde iş başka. Çünkü Zaten Tanrı tanımı ve değerleri baştan sorunlu. Bir inanır içinde hayat düalite üzerine kurulu. Tanrı işin sosu, yani hayali kahraman o. Ama şeytanlık deyince iş başka. Açıkça kötülük işte. Zaten düalitenin bir ucu bu. İster şeytana inanarak kötülüğü benimse ister inanmayarak çok şey değişmez. O gerçek. Aradaki farkı kafan aldı mı bilmem?

Sitelerde Paylaş
Ne dediğini tam anlamadım ama anladığım kadarı ile cevap vereyim. Örneklemen kelalaka bir kere. Tanrısal değerlerde iş başka. Çünkü Zaten Tanrı tanımı ve değerleri baştan sorunlu. Bir inanır içinde hayat düalite üzerine kurulu. Tanrı işin sosu, yani hayali kahraman o. Ama şeytanlık deyince iş başka. Açıkça kötülük işte. Zaten düalitenin bir ucu bu. İster şeytana inanarak kötülüğü benimse ister inanmayarak çok şey değişmez. O gerçek. Aradaki farkı kafan aldı mı bilmem?

beni zahmetten kurtardığın için teşekkür ederim sevgili bağlantı...

Sitelerde Paylaş
beni zahmetten kurtardığın için teşekkür ederim sevgili bağlantı...

Rica ederim. Önemli olan doğrulardır. Onları söylemekten çekinmem ben. Bir dünya görüşünü savunmak demek onun çöplerini kapı arkasına süpürmek demek değildir. Ben alır onları milletin gözüne bile sokarım.:)

Ayrıca Andromeda sözüm sana. Siz idealizmi o kadar tukaka sanmayın. Onun zararları kadar yararları vardır. İnsanlık bir çok aşamasını idealizm ile yapmıştır. Bunu gözardı edip durmayın. Ateizm idealizm düşmanlığı olmak zorunda değildir. Gerçekleri görün biraz.

Sitelerde Paylaş
Allah bilir o da Adanalıdır :) :)

Ama suçlara ilişkin değerlendirmeniz hiç te gerçekçi değil

Saygılarımla

bari bunu sen deme hemşo ya.. millet bizi astığı astık kestiği kestik biliyor.. gerçek adanalının eline istanbul yerlisi bile su dökemez, bu gerçeği görmelerini sağlamak varken.. yakıştıramadım size.. :(

saygılarımla..

Sitelerde Paylaş
bari bunu sen deme hemşo ya.. millet bizi astığı astık kestiği kestik biliyor.. gerçek adanalının eline istanbul yerlisi bile su dökemez, bu gerçeği görmelerini sağlamak varken.. yakıştıramadım size.. :( saygılarımla..
Niye yaaaaaaaaaaa :( :(

Ben Adana'nın asayiş durumuna gönderme yapmıştım. Yoksa diğer konuda söylediğiniz doğrudur. Dışarıdan birileri geldiğinde, ilk önce büyük bir şok yaşar. "Ya biz Adana'yı çok farklı bilirdik" derler.

Adana benim memleketim. Asayiş berkamal olmazsa da severim :)

Saygılarımla

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Kendinize göre çekin bakalım nereden tutacak diye!

Satanizmin teistlik anlayışıda vardır.Sadece şeytana tapanda vardır. Tanrı ve şeytana tapanda vardır.Buraya kadar yorum yapmadan açıkladım.O resi

mdeki kesin şeytani değerleri yükselten değilde şeytana ya da tanrıya tapandır diye düşünüyoruım çünkü, onun inancındada huri felan becerme hikayesi varıdr :)Kavuşmak için oldürmüş olabilir kendini :D

Sitelerde Paylaş
sadece din değil sosyal adalet düzeyine de bak

Chuck babanın resmini avatar yapmışsın, ismini de nick yapmışsın, çok güzel. Ama önceki nickini gördüm "SSofficer". Yakışıyor mu? Üstelik Chuck babanın Yahudi olduğunu da bilmiyorsun galiba. Bırak nazi özentiliğini, gör bak Yahudiler arasından da ne baba adamlar çıkıyormuş.

Forum modlarından da bir ricam var. FightClub ...[un] ilk sayfadaki bir iletisinde koyduğu beyni dağılmış insan resmini lütfen silelim. Kendisine de bir uzaklaştırma felan verelim lütfen. Teşekkürler.

Sitelerde Paylaş
Chuck babanın resmini avatar yapmışsın, ismini de nick yapmışsın, çok güzel. Ama önceki nickini gördüm "SSofficer". Yakışıyor mu? Üstelik Chuck babanın Yahudi olduğunu da bilmiyorsun galiba. Bırak nazi özentiliğini, gör bak Yahudiler arasından da ne baba adamlar çıkıyormuş.

Forum modlarından da bir ricam var. FightClub salağının ilk sayfadaki bir iletisinde koyduğu beyni dağılmış insan resmini lütfen silelim. Kendisine de bir uzaklaştırma felan verelim lütfen. Teşekkürler.

1- salak hakaretini size iade ediyorum...

2- kaldı ki o özendiğiniz norveçte bu resim albüm kapağı olarak plakçıların raflarındaydı. neden rahatsız oldun? norveçte rahatsızlık olmuyordu.

3- bu forumdan kimseye hakaret ve küfür etmediğim halde uzaklaştırma alırsam bu benim için bir onur forumun ise düzeyi/ düzeysizliği için bir ölçü olacaktır.

lütfen gereğini yapın...

salak hakaretini eden mi kalacak bu forumda yoksa kimseye hakaret etmeden yazan mı?

ama gereğini mutlaka yapın...

tarihinde FightClub tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Biliyoruz ki sevgili müslümanlar ateist olununca insanların birbirine bineceğini düşünüyor. Şimdi Avrupa haritasına bakıyoruz. Haritada dinlere inanma oranı gösteriliyor. Dünyanın refah düzeyi en yüksek ülkelerine( norveç, finlandiya, isviçre vs.) bakınız. Ondan sonra da sevgili müslüman ülkemiz Türkiye'ye bakınız.

İsviçre'de son iki yılda sadece bir cinayet işlenmiş, onu da müslüman bir Türk kardeşimiz işlemiş. Dinlere inanma oranının yüzde 90 olduğu müselman Türkiye'mde ise hırsızlık, cinayet taciz ve tecavüz olaylarının haddi, hesabı yok.

Yorum sizin...

655px-europe-belief-in-god.JPG

Yorumumu yapıyorum :rolleyes:

O bahsettiğin ülkelerde halkın gelir seviyesi afganistan ya da hindistandaki halkınki gibi olsun ama onlar yine ateist olsun.

Böyle bak bakalım olaya benim gördüğümü sende görecekmisin sevgili arkadaşım...

Sitelerde Paylaş
Yorumumu yapıyorum :rolleyes:

O bahsettiğin ülkelerde halkın gelir seviyesi afganistan ya da hindistandaki halkınki gibi olsun ama onlar yine ateist olsun.

Böyle bak bakalım olaya benim gördüğümü sende görecekmisin sevgili arkadaşım...

Hindistan'ı bilmem ama Afganistan ve diğer arap ülkelerinin müslüman oldukları

için bu durumda oldukları kesin...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...