Jump to content

Ateizm ülkeye ne kazandırır?

Recommended Posts

Hindistan'ı bilmem ama Afganistan ve diğer arap ülkelerinin müslüman oldukları

için bu durumda oldukları kesin...

Kesinlikle katılmıyorum, bak yukarıda bir arkadaş abd örneğini vermiş, yani sonuçta tanrı inancı oldukça ağırlıklı olan bir ülke, keza ingiltere yine öyle ve onlarda çok mutlu niyeyse ;)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 53
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Yorumumu yapıyorum :rolleyes:

O bahsettiğin ülkelerde halkın gelir seviyesi afganistan ya da hindistandaki halkınki gibi olsun ama onlar yine ateist olsun.

Böyle bak bakalım olaya benim gördüğümü sende görecekmisin sevgili arkadaşım...

Müslüman olsalar gelir seviyeleri bu seviyede olamaz zaten

Sitelerde Paylaş
Kesinlikle katılmıyorum, bak yukarıda bir arkadaş abd örneğini vermiş, yani sonuçta tanrı inancı oldukça ağırlıklı olan bir ülke, keza ingiltere yine öyle ve onlarda çok mutlu niyeyse ;)

Onlar islam dininin cahilce hükümleriyle yönetilmiyo yalnız dikkatini çekerim...

Adamlar tam laik...

Sitelerde Paylaş

Ateistlere sosyal sorumluluk anlayışları ile ilgili sorular sordum. Kayda değer olumlu bir cevap alamadım. Birde insanların kendi varlıkları ile ilgili soruları vardır. Bunları bilim şu an cevaplayamaz. Bununla ilgili bir sorumluluk duyup duymadıklarını sordum. Aldığım cevap öyle bir sorumluluk taşımadıkları şeklinde idi. Bu sorumlulukları hissetmeyenin zaten iddiası olamaz. Ateizmi anlatır ama iddia yoktur ortada. Ha bu durumda ateizm ülkeye ne kazandırır? Ben hala kazandıracağı birşey göremedim? Anlatacak ateist varsa anlatsın.

Sitelerde Paylaş

Özdemir İnce benim bu konuda demek istediklerimi özetlemiş, Ateistlerin ülkeye neler "kazandıracağına" gelmeden önce müslümanlığın bu ülkeye neler "kaybettirdiğine" bakmak gerekmiyor mu?

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/112497...d=72&gid=61

Türkiye'deki üniversitelerde biyoloji bölümü son sınıf öğrencilerinin %85'i insan soyunun adem ve havva'dan geldiğine, astronomi bölümü son sınıf öğrencilerinin %75'i astrolojiye, üniversite öğrencilerinin %90'ının "kader" ve "nazar"a inandıklarını biliyor muydunuz? Bu mudur "İslam'ın katkıları", "Ateizmin kaybettirecekleri"?

Sitelerde Paylaş
Özdemir İnce benim bu konuda demek istediklerimi özetlemiş, Ateistlerin ülkeye neler "kazandıracağına" gelmeden önce müslümanlığın bu ülkeye neler "kaybettirdiğine" bakmak gerekmiyor mu?

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/112497...d=72&gid=61

Türkiye'deki üniversitelerde biyoloji bölümü son sınıf öğrencilerinin %85'i insan soyunun adem ve havva'dan geldiğine, astronomi bölümü son sınıf öğrencilerinin %75'i astrolojiye, üniversite öğrencilerinin %90'ının "kader" ve "nazar"a inandıklarını biliyor muydunuz? Bu mudur "İslam'ın katkıları", "Ateizmin kaybettirecekleri"?

Sevgili Aragon,

Çok özür dilerim ama tencere dibin kara, seninki benden kara ile bir ülke hangi düşünceyle olursa olsun bir yere varamaz ve şu an bu cevabınla resmen sen onu diyorsun...

Sitelerde Paylaş
Sevgili Aragon,

Çok özür dilerim ama tencere dibin kara, seninki benden kara ile bir ülke hangi düşünceyle olursa olsun bir yere varamaz ve şu an bu cevabınla resmen sen onu diyorsun...

Bu söyleminizin konuyla ilgisi yok. Kara olan sizin kafanız, yineliyorum sorumu:

tarihinde Aragon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Forum okuyucu ve yazarları;

ateist nufusun yoğun olduğu norveç ile ilgili bir bilgiyi verirken norveç müzik marketlerinin raflarını süsleyen bir albüm kapağına ait resmi foruma yapıştırmıştım. bu konuda ludwig isimli üyeden hakaret içeren yazılar aldım. ve ilgili yazıyı raporladım. moderatörler bu yazının hakret kısımlarını silmekle birlikte benim asdığım albüm kapağına ait resmi de iğrenç bularak silmişler. bence de iğrenç bir resim. ancak bu resim norveç müzik marketlerinin raflarını süslemiştir. yani ateist nufusun yoğun olarak yaşadığı toplum bu resmi yeterince iğrenç bulmamışlar sanırım. sanırım bizim ateistlerimiz norveçin ateistleri kadar ateist değiller. konu başlığı altında bu resimle ilgili ilgili yazıları yazdım dileyen okuyabilir.

resmi göremek isteyenler için link de veriyorum. link vermenin sakıncası olmadığını biliyorum. çünkü forum içinde müslümanların yaptığı iddia edilen bir çok kafa kesme, recm video ve resimlere ait linkler verildi.

ben ise yalnızca bir müzik albümüne ait resmi veriyorum.

duyrulur...

http://rateyourmusic.com/release/unauth/ma...e_black_hearts/

Sitelerde Paylaş

Yılların süzgecinden geçmiş ve ehlileştirilmiş bir tanrı inancı o... Vahşet ve saldırganlığı törpülenmiş bir tanrı inancı...

Sitelerde Paylaş
Forum okuyucu ve yazarları;

ateist nufusun yoğun olduğu norveç ile ilgili bir bilgiyi verirken norveç müzik marketlerinin raflarını süsleyen bir albüm kapağına ait resmi foruma yapıştırmıştım. bu konuda ludwig isimli üyeden hakaret içeren yazılar aldım. ve ilgili yazıyı raporladım. moderatörler bu yazının hakret kısımlarını silmekle birlikte benim asdığım albüm kapağına ait resmi de iğrenç bularak silmişler. bence de iğrenç bir resim. ancak bu resim norveç müzik marketlerinin raflarını süslemiştir. yani ateist nufusun yoğun olarak yaşadığı toplum bu resmi yeterince iğrenç bulmamışlar sanırım. sanırım bizim ateistlerimiz norveçin ateistleri kadar ateist değiller. konu başlığı altında bu resimle ilgili ilgili yazıları yazdım dileyen okuyabilir.

resmi göremek isteyenler için link de veriyorum. link vermenin sakıncası olmadığını biliyorum. çünkü forum içinde müslümanların yaptığı iddia edilen bir çok kafa kesme, recm video ve resimlere ait linkler verildi.

ben ise yalnızca bir müzik albümüne ait resmi veriyorum.

duyrulur...

http://rateyourmusic.com/release/unauth/ma...e_black_hearts/

Bireysel suçlar (ki verdiğin örnek böyle bir vaka) kişinin kendisini bağlar; İslamın emrettiği için yapılanlar (Recm, çapraz kesme, kısas vb) ise İslamı bağlar... Sevsen de sevmesen de burası bir din eleştirisi forumu...

Sitelerde Paylaş
Yılların süzgecinden geçmiş ve ehlileştirilmiş bir tanrı inancı o... Vahşet ve saldırganlığı törpülenmiş bir tanrı inancı...

İlahi Andromeda, sen beni güldürdün, cosmos da seni güldürsün :P

Güzelim, o zaman ıraktaki coniler hangi ülkenin/inancın mamülü diye sormazları adama yahu ;)

tarihinde berguzar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bireysel suçlar (ki verdiğin örnek böyle bir vaka) kişinin kendisini bağlar; İslamın emrettiği için yapılanlar (Recm, çapraz kesme, kısas vb) ise İslamı bağlar... Sevsen de sevmesen de burası bir din eleştirisi forumu...

teizimi, ateizmi, panteizmi ve diğer tüm inanış ve inanmayışların eleştirme, anlama, sorgulama formu olduğu için buradayız...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...